Yükleniyor . . .

TALİH NOKTASI

TALİH NOKTASI

 

AY DÜĞÜMLERİ – TALİH NOKTASI
 
Batılı Astrologlar tarafından önceleri pek umursanmayan Ay Düğümleri, Hint astrolojisinde hayat bulmuştur. Ay düğümlerini; gökyüzünde Güneş ve Ay’ın yörüngelerinin kuzeyde ve güneyde kesiştiği sanal noktalar olarak tanımlamak mümkündür. Görünmez bu iki çember, kişinin evrimsel geçmiş ve geleceğini sembolize eder. 
 
Eğer Güneş ile Ay bu düğümlerden birinde birlikte konumlanırsa, Güneş tutulması olur. Aynı anda karşıt noktalarda iseler, Ay tutulması meydana gelir. Kuzey ve Güney Ay düğümlerinin diğer adı “ejderhanın kafası” ve “ejderhanın kuyruğu”dur. Bu kavramlar, karmik astrolojide daha çok yer tutar. Ay Düğümlerini; geçmiş (Ay), şimdiki zaman (Dünya) ve geleceğin (Güneş) kesişim noktaları olarak da görebiliriz.
 
Bu iki düğüm de birbirinin tam olarak 180 derece karşısındadır. Örneğin Kuzey ay düğümünüz Boğa burcundaysa, Güney ay düğümünüz de Boğa’nın karşıt burcu olan Akrep’te konumlanır. Ay düğümlerini birer yol gösterici olarak düşünebilirsiniz. Bu düğümleri ise gezegen ve evlere göre değerlendirmek gerekir. Kişiliğinizin gelişmesi, hangi yollardan gitmeniz gerektiğini, kapasitenizi ve neleri başaracağınızı Kuzey ay düğümü size gösterecektir. Kuzey ay düğümünüze bir transit söz konusu olduğunda hayatınızda yapacağınız değişiklikler için farkında olmanız gerektiğine vurgu yapar. 
 
Güney ay düğümü ise, geçmişte yaptıklarımızın eseridir. Hatta ona güvenli bölge de diyebiliriz. Fakat bu bölgede durmaya devam edersek bu bizi tembelleştirebilir, geçmişimize takılıp geleceğimize odaklanamayabiliriz. Transitler olduğunda ise geçmişteki sorunlar ve yapılan hatalar tekrar başımıza bela olur. 
 
GÜNEY AY DÜĞÜMÜ
 
Neyi temsil eder: Karmayı ve kalıtımı temsil eder. Aşılamayan hisler ve tecrübeler. Geçmiş…
 
Özellikleri: Kişinin kendi içinde çözemediği sorunları temsil eden Güney Ay düğümü; olumsuz ve zorlayıcı alan ve konular ile kendimizi geliştirmemiz gereken alanları tespit edip, o konuda başarıya ulaşmamızı sağlar. Zayıf noktalarımızı ortaya çıkarır, yetersizlik hissi verir ve bu bağlamda Satürn etkisi gibi bir hal alabilir. Konumlandığı eve göre geçmişi temsil ettiği gibi, sabit burçlarda (Boğa, Aslan, Akrep, Kova) bulunan Güney Ay Düğümü kısıtlayıcı olacaktır. Kimileri için, bu düğüm sağlam bir temel iken; kimileri için de ise kötü anıların etkisinde, hemen kurtulmak istediği hatalar birikimidir. Çünkü herkes geçmişine dönüp bakmak istemeyebilir. 
 
KUZEY AY DÜĞÜMÜ 
 
Neyi temsil eder: Yeni deneyimler ve kişinin büyüyeceği nokta. Gelecek…
 
Özellikleri: Kişinin geleceğini temsil eden Kuzey Ay Düğümü, yaşamda hangi alanlarda başarılı olabileceğimizin ipuçlarını bize verir. Statümüzü yükseltmek için neler yapabileceğimizi belirlememize yardımcı olur ve içinde olumlu enerjiler barındırır. Hatta Kuzey Ay düğümünün, Jüpiter gibi olumlu bir etkiye sahip olduğu düşünülmektedir. Şansla bağdaştırılır. Kuzey Ay Düğümü, kişinin hayatında gitmesi gereken yolları gösterirken, bu noktayla olumlu açı yapan gezegenler de bu yolda aldığımız yardımları belirtir.
 
Kuzey Ay düğümü KOÇ’da, Güney ay düğümü TERAZİ’de
 
Kuzey ay düğümünün Koç burcunda yerleşmesi, başarıya ulaşma yolundaki cesareti ve özgüveni kişiye kazandırır. Her zaman ileriye gitmek için çabası vardır. Durağan olmayı sevmez, hareketli bir yaşam sürmek ister. Aşk ise uzun çabalar sonucu mutlu sona ulaşacaktır. Empati yeteneği gelişmiştir. 
 
Güney ay düğümünün Terazi burcunda yerleşmesi, kişi çevresindeki uyum ve huzur kaçmasın diye birçok konuda çekimser ve politik tavırlar sergileyebilir. Maddi konularla ilgili davalar yaşayabileceği gibi, aile hayatında huzursuzluklar çıkabilir. 
 
Uzak durmalı: Polyanacılıktan, bağımlılıktan, sürekli karşı tarafı düşünmekten, fedakarlıktan uzak durmalı… 
Öğrenmeli: “Ben” demeyi, isteklerini ortaya koymayı, kararlı olmayı öğrenmeli… 
 
 
Kuzey Ay düğümü BOĞA’da, Güney ay düğümü AKREP’te
 
Kuzey ay düğümünün Boğa burcunda yerleşmesi, kişinin sevgi konusunda büyük ihtiyaçları olduğunu gösterir. Kıskanç ve sahiplenicidir. Kararsız davranışlar sergileyebilir. Harekete hemen geçmek yerine beklemeyi tercih eder. Maddi konular onun için önemlidir. Başkalarının parasını daha iyi yönetir. Miras, prim, nafaka gibi durumlarda şansı açıktır. 
 
Güney ay düğümünün Akrep burcunda yerleşmesi, genellikle zararlı bir konumdur. Çaba göstermeyi sevmez, başarılı olmak için alternatif ve tehlikeli yollara başvurur. Sağlık konusunda sorunlar yaşanabilir. Maddi kayıpları olabilir.
 
Uzak durmalı: Ani tepkilerden, yaparken bir yandan da yıkmaktan, insanları yargılamaktan uzak durmalı… 
Öğrenmeli: Kendi parasını değerlendirmeyi, değer anlayışını geliştirmeyi, sabırlı olmayı öğrenmeli… 
 
 
Kuzey Ay düğümü İKİZLER’de, Güney ay düğümü YAY’da
 
Kuzey ay düğümünün İkizler burcunda yerleşmesi, güçlü bir konum olarak görülebilir. Erken yaşlarda mücadele gerektiren durumlar yaşasa da, zafer mutlaka onun olacaktır. Her konuda şansı açıktır. Ön görüleri kuvvetlidir. Sempatik tavırlarıyla insanları kendisine çeker.
 
Güney ay düğümünün Yay burcunda yerleşmesi, kişiyi sabırsız bir hale sokar. Kendine güveninin sarsılacağı durumlarla karşılaşır. Ön yargıları ve farklı fikirlere karşı direnmesi onu inatçı bir kimliğe sokar. Her zaman haklı olduğunu düşündüğü için muhalefet etmeye bayılır. 
 
Uzak durmalı: Kendi fikirlerinin doğru olduğunu düşünmekten, büyük düşünmekten, içeriğe önem vermekten uzak durmalı… 
Öğrenmeli: Hızlı ve pratik olmayı, iletişim yönünü geliştirmeyi, mantıklı olmayı, insanları dinlemeyi öğrenmeli…
 
 
Kuzey Ay düğümü YENGEÇ’de, Güney ay düğümü OĞLAK’ta
 
Kuzey ay düğümünün Yengeç burcunda yerleşmesi, kişinin geçmişine bağlı ve toplumsal kurallara göre hareket eden biri olduğunu gösterir. Mühendis zekası vardır, çözüm üretmekte üstüne yoktur. Zorluklar yaşasa bile her daim çıkış kapısı açıktır. Sorun varsa fırsatlar ve çözüm de vardır.
 
Güney ay düğümünün Oğlak burcunda yerleşmesi, duygusal değil mantığıyla hareket eden insanları vurgular. Kişi üzüntü ve stres dolu bir yaşam sürebilir. Öte yandan değişime oldukça açıktır. Aşkta zor etkiler mevcuttur. Kişinin duygusal hayatında çalkantılar yaşadığı gibi, sevecen ve olumlu tepkiler geliştirmeyi beceremez. 
 
Uzak durmalı: Aşkta katı ve mantık eksenli davranışlardan, duygusuz tavırlardan, sadece hedeflerine odaklanmaktan, aşırı sorumluluk almaktan uzak durmalı… 
Öğrenmeli: Duygularını paylaşmayı, empati kurmayı, alçakgönüllü olmayı, merhametli davranmayı öğrenmeli… 
 
 
Kuzey Ay düğümü ASLAN’da, Güney ay düğümü KOVA’da
 
Kuzey ay düğümünün Aslan burcunda yerleşmesi, kişinin karşı tarafı etkilemeyi sevdiğini ve kendini göstermek için üstün bir çaba harcadığını gösterir. Kişi arzularını gerçekleştirmekte zorluk çekmez. Oldukça gururludur. Hayal gücü gelişmiştir ve sanata düşkündür. Bilgiyi aramaktan, araştırma yapmaktan vazgeçmez. 
 
Güney ay düğümünün Kova burcunda yerleşmesi, kişinin tembel ve rahata alışmasına neden olur. Sadakatsiz tavırlar sergileyeceği gibi, hem toplulukla hareket etmek istemez, hem de insanlık için bir şeyler yapmak ister. Nasıl davranması konusunda çelişkileri vardır. Aşk konusunda ise şansının pek de yaver gittiği söylenemez.
 
Uzak durmalı: Kibirli davranışlardan, aşırı hayalperest tavırlardan, başkalarını yönetmeye çalışmaktan
Öğrenmeli: Bireysellikten çıkmayı, coşkulu davranmayı, insanlara daha sıcak davranmayı, sert tavırlardan vazgeçmeyi öğrenmeli… 
 
 
Kuzey Ay düğümü BAŞAK’da, Güney ay düğümü BALIK’ta
 
Kuzey ay düğümünün Başak burcunda yerleşmesi, şair ve yazarlar için oldukça uygun bir konumdur. Maddiyata düşkünlük yoktur. Fiziksel sevgiden ziyade, platonik aşklar hayatında yer alır. Başarıya ulaşması zaman alacaktır. Kendisinden çok başkalarını düşünür, fark ettirmeden yardım etmeyi sever. Hayatı akışına bırakmayı sever. 
 
Güney ay düğümünün Balık burcunda yerleşmesi, aşkta hayal kırıklığı yaşanabileceğinin habercisidir. Patavatsız ve dikkatsiz konuşmalar başına dert olabilir. Ruhsal ve fiziksel olarak problemler yaşayabilir. Rahat yaşama isteği, onu çaba göstermemeye ve tembelliğe itmektedir. 
 
Uzak durmalı: Kendini kurban konumuna sokmaktan, hedeflerini şaşırmaktan, kararsız davranışlardan, hemen demoralize olmaktan uzak durmalı… 
Öğrenmeli: Enerjisini pratik ve yararlı kullanmayı, analiz etmeyi, katılımda bulunmayı öğrenmeli… 
 
 
Kuzey Ay düğümü TERAZİ’de, Güney ay düğümü KOÇ’ta
 
Kuzey ay düğümünün Terazi burcunda yerleşmesi, kişinin hayatı boyunca dengeli ve uyumlu özellikler sergileyeceğinin habercisidir. Özellikle ilişkilerde olumlu etkilere sahiptir. Aile bağları ise oldukça kuvvetlidir. Kendi kimliğini ifade etmekte ara ara zorlanabilir. İş birliği konusunda ise daha dikkatli olması gerekir. Diplomaside sorunlar yaşayabilir.
 
Güney ay düğümünün Koç burcunda yerleşmesi, kişiyi oldukça sabırsız bir kimliğe büründürür. Aceleci davrandığı içinde istediği şeylere ulaşamayabilir, ya da sonuçları iyi olmayabilir. Kişisel arzular ve istekler ön plandadır. Vicdan konusunda noksanlık söz konusu olabilir. 
 
Uzak durmalı: Ben merkezli davranmaktan, ani sinir patlamalarından, dış görünüşe takılmaktan, mantıksızca hareket etmekten uzak durmalı… 
Öğrenmeli: karşı tarafı dinlemeyi, ilişkilerden dersler çıkarmayı, hayatta sadece onun isteklerinin olmadığını, nazik olmayı öğrenmeli…
 
 
Kuzey Ay düğümü AKREP’te, Güney ay düğümü BOĞA’da
 
Kuzey ay düğümünün Akrep burcunda yerleşmesi, kişinin başarıya ulaşma yolundaki sabrını gösterir. Ayrıca zeki ve kurnazdır. Fiziksel olarak da ruhsal olarak da oldukça dayanıklıdır. Mutluluk gelecektir ama zorluklarla mücadele edilmesi gerekir. 
 
Güney ay düğümünün Boğa burcunda yerleşmesi, kişinin elindekilere ve sahip olduğu maddi değerlere sonuna kadar bağlı olduğunu gösterir. Fiziksel aşırılıklar ve duygusal istekler söz konusudur. Bencil olmaya meyillidir. Rahatına düşkün olabileceği gibi, kişi bıkkınlık ve yorgunluk durumlarını çabuk atlatır. 
 
Uzak durmalı: Maddecilikten, inatçılıktan, bedensel arzulardaki aşırılıktan uzak durmalı…
Öğrenmeli: Disiplini, harekete geçmeyi, ara sıra risk almayı, sahip olduklarını korumaktan vazgeçmeyi öğrenmeli… 
 
 
Kuzey Ay düğümü YAY’da, Güney ay düğümü İKİZLER’de
 
Kuzey ay düğümünün Yay burcunda yerleşmesi, aile ilişkilerinde ve ikili ilişkilerde mutlu beraberlikleri işaret eder. Olumlu ve sevecen bir tavır hakimdir. Başarı belki geç gelir ama kişinin umutsuzluğa kapılmadan sabırla davranması için de güç verir.
 
Güney ay düğümünün İkizler burcunda yerleşmesi, kişinin çevresindeki uyumsuzluğunu ve iletişim konusundaki sorunları gösterir. Maddi olarak kayıplar yaşanabileceği gibi, rakipleri de çok olacaktır. 
 
Uzak durmalı: Kararsızlıklardan, kişilerin arkasından konuşmaktan, sabırsız davranışlardan, sezgileri devre dışı bırakmaktan uzak durmalı…
Öğrenmeli: Düşmanları ile savaşmasını, açık sözlü olmayı, tek başına da hareket edebilmeyi öğrenmeli…
 
 
Kuzey Ay düğümü OĞLAK’da, Güney ay düğümü YENGEÇ’te
 
Kuzey ay düğümünün Oğlak burcunda yerleşmesi, derin duyguları olan, yalnızlıktan pek de hoşlanmayan, maddi anlamda hırslı bir tavır sergilemeyen kişilere işaret eder. Korumacı tarafı ve insan sevgisi oldukça gelişmiştir. 
 
Güney ay düğümünün Yengeç burcunda yerleşmesi, kişinin hırslarını biraz daha körüklemesi ve kendine amaç edinmesi gerektiğine vurgu yapar. Aşkta ise daldan dala konmak ister. Çabuk aşık olur. Gizli saklı işlere başvurduğu gibi, sadakatsiz tavırlar da sergileyebilir.
 
Uzak durmalı: Sebepsiz triplerden, geçmişi ısıtıp ısıtıp gündeme taşımakta, risk almaktan kaçınmaktan uzak durmalı…  
Öğrenmeli: Hayatın sevgiden ibaret olmadığını, kendine hedef koymayı, geçmişi geçmişte bırakmayı, sorumluluk almayı öğrenmeli… 
 
 
Kuzey Ay düğümü KOVA’da, Güney ay düğümü ASLAN’da
 
Kuzey ay düğümünün Kova burcunda yerleşmesi, kişiye organize yeteneği ve çeşitli beceriler kazandırır. İnsanları yönetmekte ve yönlendirmekte oldukça başarılıdır. Fakat bazen aşırıya kaçabilir. Ama özünde iyi yürekli ve samimidir.
 
Güney ay düğümünün Aslan burcunda yerleşmesi, kişinin cesur davranışlarından dolayı başını sık sık belaya sokmasına neden olabilir. Kendini savunma konusunda sıkıntısı yoktur. Çabuk kızma durumu olsa da, kinci değildir.
 
Uzak durmalı: Kibirli tavırlardan, abartılı hareketlerden, aşk oyunlarından, dediğim dedik tavırlardan uzak durmalı…
Öğrenmeli: Ekip çalışmasını, dostlarına önem vermeyi, eşit ve adil davranmayı öğrenmeli…
 
 
Kuzey Ay düğümü BALIK’da, Güney ay düğümü BAŞAK’da
 
Kuzey ay düğümünün Balık burcunda yerleşmesi, ev hayatında denge ve uzun seyahatleri vurgular. Maddi anlamda beklenmedik yerlerden ya da yabancı kanallardan kazançlar elde edilebilir. Detaylarla arası çok iyidir, programlama yeteneği gelişmiştir. Düzen kurmaktan, etrafını düzenlemekten çok hoşlanır.
 
Güney ay düğümünün Başak burcunda yerleşmesi, kişinin detaylarla boğuşmasına neden olur. Mükemmeliyetçi bakış açısı onu oldukça zorlar. Materyalist özelikler sergileyebilir, maddi olarak güçlü insanlara yönelebilir. Eleştiri huyu oldukça fazladır. Evlilikte sorunlar yaşaması olasıdır.
 
Uzak durmalı: Endişeden, mükemmeli aramaktan, sürekli eleştirmekten ve tekrarlayan kaygılarından uzak durmalı…
Öğrenmeli: Hassas ve fedakar olmayı, olayları akışına bırakmayı, olayın geneline bakmayı öğrenmeli…
 
 
EVLERDE AY DÜĞÜMLERİ
 
Kuzey ay düğümü 1.evde, Güney ay düğümü 7.evde
 
Kuzey ay düğümü 1.evde olumlu bir konumdadır. Hayal gücü yüksek, becerikli, cesur ve atılgan bir insandır. Çalışmaları verimli olur ve yükselme olasılığı vardır. Eğer olumsuz bir etki söz konusuysa bu durumdan sağlık etkilenir. Fiziksel olarak zayıf ve inatçı bir kimliğe sahip olur.
 
Güney ay düğümü 7.evde ortaklıklarda sorun yaratır. Evlilik yönünde ise şanssızlıklar kişiyi yakalayabilir. Yalnız kalmaktan hiç hoşlanmaz, bu yüzden yanındaki insanlara aşırı bağlıdır. Hayatlarında kararsızlıklar eksik olmaz. Sezgilerine güvenemeyebilir.  
 
Kuzey ay düğümü 2.evde, Güney ay düğümü 8.evde
Kuzey ay düğümü 2.evde, kişiye iş hayatında başarı getirir. Prestijli bir konumda olmasını sağlar. Aşk hayatında ise yine zengin, kibar ve prestiji yüksek kişilerle birlikte olur. 
 
Güney ay düğümü 8.evde, kişi tehlikeli şeylere yönelme eğilimindedir. Miras beklentisi yüksektir. Zararlı alışkanlıkları olabilir. Başkalarına sırtını dayama isteği içindedir. Ev içinde beklenmedik hastalıkların da yaşanabilir. 
 
Kuzey ay düğümü 3.evde, Güney ay düğümü 9.evde
 
Kuzey ay düğümü 3.evde, kişiye eğitim hayatında başarı getirir. Çevresiyle uyumlu ve kendiyle barışık bir insan olacaktır. Aile içinde özellikle kardeşler arasında olumlu etkiler mevcuttur. Mesleki olarak ise entelektüel bir meslekte başarılı olabilir. 
 
Güney ay düğümü 9.evde, kişinin becerikli ve maddiyata düşkün olduğunu gösterir. Din ile ilgili uç noktalarda düşünceleri olabilir, körü körüne hurafelere bağlanabilir. Günlük yaşantısına odaklanmak yerine ileriye odaklanır. Bu da anı yaşayamamasına sebep olur. 
 
Kuzey ay düğümü 4.evde, Güney ay düğümü 10.evde
 
Kuzey ay düğümü 4.evde, kişinin mutlu ve eğlenceli bir aile hayatına sahip olacağına vurgu yapar. Baba ya da evlenilecek kişi prestijli bir konuma sahiptir. 
 
Güney ay düğümü 10.evde, kişiye her şeyi kontrol etme içgüdüsü verir. Sorumluluklarına sıkı sıkıya bağlıdır, iş hayatına özel hayatından daha fazla zaman ayırır. Bu da onu duygusuz gösterebilir. Zirvede olmak için çok çaba harcar.
 
Kuzey ay düğümü 5.evde, Güney ay düğümü 11.evde
 
Kuzey ay düğümü 5.evde, çocuklarla ilgili talih ve başarı verir. Bu konum ayrıca kişiye entelektüel bir birikim kazandırır, sanata yatkın olur. Özellikle müzisyenler, tiyatrocular ve artistler için şanslı bir konumdur. Oyun ve spekülasyonlar için de talihli bir noktadır.
 
Güney ay düğümü 11.evde, kişinin arkadaş çevresini kısıtlar. Ya da kişi kendisini kötü yönden etkileyecek arkadaşlar edinir. Parasal kayıplar da söz konusudur. İllegal davranışlar kişiyi zarara sokabilir. 
 
Kuzey ay düğümü 6.evde, Güney ay düğümü 12.evde
 
Kuzey ay düğümü 6.evde ise kişi sağlık konusunda şanslıdır. Hastalansa bile çabuk toparlanabilir. Akrabalarından yardım görebilir. Kişinin zengin ve varlıklı olması çok yüksektir. Bireysel davranmayı sever.
 
Güney ay düğümü 12.evde oldukça zararlı bir konumdadır. Kişi hiç bitmeyen sorunlarla uğraşmak durumunda kalabilir. Para kaybı ve olumsuz iş girişimleri yaşayabilir. Şartları kontrol etmekte zorlanacaktır.
 
Kuzey ay düğümü 7.evde, Güney ay düğümü 1.evde
 
Kuzey ay düğümü 7.evde, evlilik için oldukça olumlu bir konumdur. Duygusal ve sağlam bağlara dayanan bir birliktelik olacaktır bu. Ortaklıklar ve sözleşmeler açısından da kişi oldukça şanslı olacaktır.
Güney ay düğümü 1.evde, kişinin özellikle yaşamının ilk evreleri zor geçer. Sağlık konusunda ve zihinsel olarak problemler yaşanabilir. Ayrıntılar içinde boğulmaya meyillidir. Girişimlerinin olumsuz sonuçlanması onu mutsuz biri haline getirebilir. 
 
Kuzey ay düğümü 8.evde, Güney ay düğümü 2.evde
 
Kuzey ay düğümü 8.evde, kişi hayatı zorluk ve tartışmalarla da geçse, yaşam sonunda mutluluk ve barış vardır. Uzun bir hayatı olur, geç yaşlara kadar yaşar. Miras ve aileden gelen maddi varlıklar kişinin parasal yönden zorluk çekmemesini sağlar.
 
Güney ay düğümü 2.evde iken maddi zorluklar söz konusudur. Kontrollü olmakta zorlanır, elinde olmadan zararlı çıkacağı durumlarla karşılaşabilir. Mevki kayıpları yaşanabilir.
 
Kuzey ay düğümü 9.evde, Güney ay düğümü 3.evde
 
Kuzey ay düğümü 9.evde, kişi zihinsel olarak oldukça gelişmiştir. Daima ileriyi hedefler ve istediğine ulaşır. Zevkli, konforlu ve seyahati bol olan bir hayatı işaret eder.
 
Güney ay düğümü 3.evde, kişi bilgiye ulaşmak için gereksiz bir çabaya girer. Zihinsel olarak yorgunluk söz konusudur. Yakın çevresine fazla odaklanabilir, onları sıkboğaz edebilir.  
 
Kuzey ay düğümü 10.evde, Güney ay düğümü 4.evde
 
Kuzey ay düğümü 10.evde, kişi güçlü, cesur ve akıllı olur. Her konuda şansı açıktır. Sürekli bir ilerleme söz konusudur. Bu konum mevki yükselmesi, zenginlik ve ün getirecektir. 
 
Güney ay düğümü 4.evde, ikili ilişkiler ve özel hayat için olumsuz durumlar söz konusudur. Kişiyi bencil yapar. Kendi ihtiyaçlarına düşkündür, ev hayatıyla pek ilgilenmez. Ayrılık veya boşanmalar yaşanabilir. Bağımsız olmaya düşkündür.
 
Kuzey ay düğümü 11.evde, Güney ay düğümü 5.evde
 
Kuzey ay düğümü 11.evde, kişi ilerlemek ve başarıya ulaşmak için yakın akrabalarından ve arkadaş çevresinden destek alacaktır. Lider olma arzusundadır ve bu konuda da şanslıdır. Zihin yönünden birçok insandan üstün performans sergiler.
 
Güney ay düğümü 5.evde, kişinin mutluluğuna engel olabilir. Şans oyunlarına düşkünlük görülebileceği gibi, parasal yönden kayıplar yaşanma ihtimali yüksektir. Aile içinde çocukların sağlığını da olumsuz yönden etkileyebilir. 
 
Kuzey ay düğümü 12.evde, Güney ay düğümü 6.evde
 
Kuzey ay düğümü 12.evde pek rahat edemez. Sorunlar mutlaka yaşanır ama bir çıkış yolu da sağlar. Kişi inançlı ve olumlu düşünceye sahiptir. Uykusuzluk ve kaygı da görünebilir. Maneviyata önem verir. 
 
Güney ay düğümü 6.evde kişinin sağlığını olumsuz etkiler. Güçlükler kişiyi yıpratabilir. Mevki kaybı yaşanabilir. Baba tarafındaki akrabalarla sorunlara da sebep olabilir. 
 
NOT
 
Kuzey ay düğümü ile Güney ay düğümü arasında farklar olması ve birbirinin zıttı şeylerin yazılması, bu iki düğümün yıldız haritasında zıt konumlarda olmasından kaynaklanır. Hangisinin etkisinde daha çok kalınacağı ise kişinin yıldız haritasında belli olur. Talih noktası adı üstünde kişinin hayatında şanslı olduğu konuları gösterir.
 
Örneğin bir kişinin talih noktası 1. Evine ve 5.evine düşmüşse o kişi hem çok güzel/yakışıklı, hem de insanlar özellikle de gençler tarafından oldukça beğenilen kişiler haline gelir. Onların şanslı oldukları noktalar bunlardır. 
 
Başka bir örnek vermek gerekirse, mesela dikkat edin bazı insanlar miras konusunda çok şanslıdır. Ya da hiç beklemedik yerlerden maddi kazançlar elde ederler. İşte bu kişilerin de şans noktaları büyük ihtimalle 2.evde ya da Boğa burcunda konumlanmış olabilir. Bu kişilerin para için çok çaba sarf etmesine gerek olmaz. Maddi olarak şans, onların daima yanındadır zaten…
 
KUZEY AY DÜĞÜMÜNÜZ BULUN;
 
 
22 Kasım 1942 -11 Mayıs 1944 ASLAN
 
12 Mayıs 1944 - 13 Aralık 1945 YENGEÇ
 
14 Aralık 1945 -2 Ağustos 1947 İKİZLER
 
3 Ağustos 1947 - 26 Ocak 1949 BOĞA
 
27 Ocak 1949 - 26 Temmuz 1950 KOÇ
 
27 Temmuz 1950 -28 Mart 1952 BALIK
 
29 Mart 1952 - 9 Ekim 1953 KOVA
 
10 Ekim 1953 - 2 Nisan 1955 OĞLAK
 
3 Nisan 1955 - 4 Ekim 1956 YAY
 
5 Ekim 1956 -16 Haziran 1958 AKREP
 
17 Haziran 1958 - 15 Aralık 1959 TERAZİ
 
16 Aralık 1959 - 10 Haziran 1961 BAŞAK
 
11 Haziran 1961 - 23 Aralık 1962 ASLAN
 
24 Aralık 1962 - 25 Ağustos 1964 YENGEÇ
 
26 Ağustos 1964 - 19 Şubat 1966 İKİZLER
 
20 Şubat 1966 -19 Ağustos 1967 BOĞA
 
20 Ağustos 1967-19 Nisan 1969 KOÇ
 
20 Nisan 1969 - 2 Kasım 1970 BALIK
 
3 Kasım 1970 - 27 Nisan 1972 KOVA
 
28 Nisan 1972 - 27 Ekim 1973 OĞLAK
 
28 Ekim 1973 - 10 Temmuz 1975 YAY
 
11 Temmuz 1975 - 7 Ocak 1977 AKREP
 
8 Ocak 1977 - 5 Temmuz 1978 TERAZİ
 
6 Temmuz 1978 - 12 Ocak 1980 BAŞAK
 
13 Ocak 1980 - 24 Eylül 1981 ASLAN
 
25 Eylül 1981 - 16 Mart 1983 YENGEÇ
 
17 Mart 1983 - 11 Eylül 1984 İKİZLER
 
12 Eylül 1984 - 6 Nisan 1986 BOĞA
 
7 Nisan 1986 - 2 Aralık 1987 KOÇ
 
3 Aralık 1987 - 22 Mayıs 1989 BALIK
 
19 Kasım 1990 - 1 Ağustos 1992 OĞLAK
 
2 Ağustos 1992 - 1 Şubat 1994 YAY
 
2 Şubat 1994 -31 Temmuz 1995 AKREP
 
1 Ağustos 1995 - 25 Ocak 1997 TERAZİ
 
26 Ocak 1997 - 20 Ekim 1998 BAŞAK
 
21 Ekim 1998 - 9 Nisan 2000 ASLAN
 
10 Nisan 2000 -12 Ekim 2001 YENGEÇ
 
13 Ekim 2001 - 13 Nisan 2003 İKİZLER
 
14 Nisan 2003 -25 Aralık 2004 BOĞA
 
26 Aralık 2004 -21 Haziran 2006 KOÇ
 
22 Haziran 2006 - 18 Aralık 2007 BALIK
 
19 Aralık 2007-21 Ağustos 2009 KOVA
 
22 Ağustos 2009 - 3 Mart 2011 OĞLAK
 
4 Mart 2011 - 29 Ağustos 2012 YAY
 
30 Ağustos 2012 -18 Şubat 2014 AKREP
 
 
 
 
Astrolog ZEYNEP TURAN