Yükleniyor . . .

VENÜS BURCU NEDİR?

Venüs Burcu Neyi Temsil Eder?

Astrolojide Venüs burcu, kişinin ilişkilerde, aşkta, estetik anlayışında ve sosyal ilişkilerdeki tercihlerini temsil eden bir faktördür. Venüs, astrolojide aşk, güzellik ve sanatla ilişkilendirilir. Bu gezegen, bir kişinin romantizmi ne denli yaşayıp yaşamadığını, sevgi dilini, çekici bulduğu özellikleri ve ilişkilerdeki davranışlarını etkiler.

Venüs Burcu Neyi Temsil Eder?

Venüs burcu, kişinin bir ilişkide aradığı nitelikleri, sevgisini ifade etme tarzını belirler. Aynı zamanda, kişinin estetik zevklerini, güzellik anlayışını ve sanatsal eğilimlerini etkiler. Venüs burcu, sosyal etkileşimlerdeki tarzını da yansıtarak kişinin çevresiyle kurduğu ilişkilerdeki uyum ve dengeyi belirleyebilir. Örneğin Venüs; kıyafet zevkinden, eşya seçimine kadar etkilidir. Lakin Venüs’ün haritada düştüğü ev de diğer gezegenlerle kurduğu iletişim de anlamlarını tamamen değiştirir. Hatta Venüs, kişinin haritasında geri gidiyorsa, hangi burçta geri gittiğinden çok retrosu çalışılmalıdır.

Venüs Hangi Burcun Gezegeni?

Venüs, astrolojide Boğa ve Terazi burçlarının gezegenidir. Kişisel haritalarımızda Venüs, Boğa ve Terazi burcunda oldukça güçlü konumdadır. Bu iki burç, Venüs'ün enerjisini yönlendiren burçlardır. Boğa, Venüs'ün toprak elementi ve sabit nitelikle ilişkilendirildiği burçtur, bu nedenle Venüs'ün bu burçta bulunduğu zamanlarda Boğa'nın özellikleri ve enerjileri vurgulanır. Terazi ise hava elementi ve kardinal nitelikle ilişkilendirilen bir burçtur, bu da Venüs'ün Terazi burcunda olduğu zamanlarda Terazi'nin özellikleri ve enerjilerinin öne çıktığı anlamına gelir.

Venüs Burcu Özellikleri Nelerdir?

Aşk hayatını etkileyen Venüs’ün bulunduğu burç oldukça önemlidir. Venüs’ün bulunduğu burç, aşk hayatımızda sevgimizi ifade etme biçimimizi yansıtır. Venüs burcu özelliklerinizi merak ediyorsanız,

Venüs Burçlarda

Venüs Burcu Koç

Venüs burcu Koç olanlar, ilk görüşte beğenip sevse de, sevdiği kimseyi ele geçirene kadar heyecan duyar ve mutludur. Amacına ulaşınca da kısa süre sonra sevgisi sönebilir. Venüs’ü Koç burcunda olanlar tatlı dilli olsalar da sevgi konusunda macerayı sevmektedirler. Ayrıca Venüs Koç burcunda pek güçlü sayılmaz çünkü Koç, Terazi’nin zıt burcudur.

Venüs Burcu Boğa

Venüs burcu Boğa olanlar, güzellik ve zevke önem verirler. İlişkilerinde istikrar ve güven ararlar. Sevdiklerine çok düşkün olurlar ve bağlanırlar. Sevgi konusunda kuşku ve kıskançlıkları da olabilir. Venüs Boğa burcunda genellikle güçlü kabul edilir çünkü Boğa, Venüs'ün yöneticisi gezegenidir.

Venüs Burcu İkizler

Venüs burcu İkizler olanlar, iletişim becerilerini kullanarak çeşitli kişilerle bağlantı kurmayı severler. Ancak, uzun vadeli bağlılıklarda zorlanabilirler. Şiddetle sevip aşık olabilir lakin aşkı çabuk sönebilir. Venüs İkizler burcunda orta güçtedir. Venüs’ü İkizler olanlar, karşısındakini nasıl etkileyeceğini iyi bilir.

Venüs Burcu Yengeç

Venüs burcu Yengeç olanlar için, duygusal bağlılık ve aile önemlidir. Ancak, aşırı duygusallık nedeniyle güvensizlikler yaşayabilirler. Sevdiklerinin her istediğini yerine getirmeye çalışırlar ayrıca kıskanç da olabilirler. Venüs’ü Yengeç burcunda olan kişiler sevdiklerine hizmet etmeyi severler.  Aynı zamanda ömür boyunca eşine bağlıdır ve evi konusunda oldukça titizdir.

Venüs Burcu Aslan

Venüs burcu Aslan olanlar, ilişkide gösteriş ve ilgi isterler. Ancak, egoları bazen ilişkilerinde sorunlara yol açabilir. Venüs Aslan’da tam anlamıyla gücünü koruyamaz fakat Aslan’daki Venüs, canlı, hayat dolu ve ateşlidir. Aşk konusunda idealleri vardır ve kolay kolay kimseyi beğenmez. Venüs Aslan burcundayken sevdiği zaman özverili ve cömerttir.

Venüs Burcu Başak

Venüs Başak burcunda zayıf sayılabilir çünkü Başağın özellikleriyle Venüs’ün yetenekleri pek bağdaşamazlar. Venüs’ü Başak burcunda olanlar, beğendiği kişinin hoşuna gidecek şeyleri kolaylıkla anlayıp, yapabilirler. Akıllı ve zeki kişiler onların ilgisini çeker. Venüs burcu Başak olanlar, ısrar etmesini iyi bilirler. Israr etmesi ve direnmesiyle önünde sonunda kendisini sevdirmeyi başarırlar.

Venüs Burcu Terazi

Terazi, Venüs’ün öz  burcudur. Venüs Burcu Terazi olan kişiler aşık olduğu zaman tüm yeteneklerini ortaya koyar. Dengeli, zarif, anlayışlı ve kibar olan bu kişiler, sevdikleri için tüm fedakarlıkları yapabilirler. İyi giyime, güzelliğe ve zarafete önem verirler. İlişkide cömert olsalar da paranın değerini iyi bilirler.

Venüs Burcu Akrep

Venüs’ün en zayıf olduğu burç Akrep’tir. Venüs burcu Akrep olan kişiler, kuşkucu, kıskanç hatta kinci olabilirler. Sevildiğini bilseler bile yine de bundan kuşku duyabilirler. Sözleri tatlı, etkileyici ve anlamlı olan bu kişilerin sezgileri de oldukça kuvvetlidir. Venüs’ü Akrep burcunda olan kişiler sevdiği zaman bağlanır ve kolay kolay vazgeçmezler.

Venüs Burcu Yay

Venüs’ü Yay burcunda olan kişiler, hoş, zeki ve bilgili kişilerden hoşlanırlar. Birden fazla flörtleri olabilir ancak evleneceği zaman her bakımdan üstün bir eş tercih edebilirler. Venüs Yay burcundayken cömerttir ve zevki için bol para harcayabilir. Ayrıca Venüs Yay burcundayken birden fazla evlilik verebilir.

Venüs Burcu Oğlak

Venüs Oğlak burcunda pek de rahat durumda değildir. Venüs’ü Oğlak burcunda olanlar, maddeye, paraya, başarıya önem verir aynı zamanda inatçı da olabilirler. Venüs Oğlak burcundayken, evleneceği insanın ona her istediğini vermesi şarttır. Evleneceği zaman da gerçekten çok iyi bir eş olur, havailiğe kalkışmaz. Evlenmek için çevresindeki en üstün kişiyi seçecektir.

Venüs Burcu Kova

Venüs’ü Kova burcunda olan kişiler oldukça uyumlulardır. İyi niyetli, saygılı, kötülük yapmaktan hoşlanmayan, akıllı kişilerdir. Venüs Kova burcundayken arkadaşlığa çok önem verirler ve bu durum evliliklerinde de büyük rol oynar. Aşık olacağı kişinin kafa dengi bir kişi olmasını isterler.

Venüs Burcu Balık

Venüs, Balık burcunda rahat bir konumdadır. Venüs’ü Balık burcunda olan kişiler hislerini ağır ağır ifade ederler. Duygusal, empatik, duyarlı ve hayalperest bir yapıları vardır. Venüs Balık burcundayken aşkı sürekli düşler ve düşlerindeki aşkı bulunca da çok mutlu olurlar. Venüs’ü Balık burcu olanlar birden fazla evlilik yapabilirler.

Venüs, bulunduğu her burçta farklı etkileri barındırır. Venüs burcunuzun bulunduğu burcu öğrenmek için haritanızın özel olarak çalışılması gerekmektedir. Astro Danışmanlık sayfasından kişisel harita çalışması yaptırabilir, Venüs burcunuzun konumunu ve hayatınıza etkilerini öğrenebilirsiniz.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Her Hakkı Saklıdır.

25.11.2023 Tarihinde Kaleme Alınmıştır.

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri

Diğer İçerikler