Yükleniyor . . .

YÜKSELEN BURÇ

Yükselen Burç Nedir?

YÜKSELEN BURÇ

Dikkat etmişsinizdir, burcunuzu okurken aynı zamanda yükselen burcunuzu da okumanızı tavsiye ederiz hep. Peki, ne işe yarar bu “Yükselen Burç” ve neden önemlidir? Doğum anında ufukta yükselmekte olan burç, namı diğer yükselen burç, karakter özellikleri ve yaşamda başkaları ile yarışmakta kullanılan yeteneklerimizi tanımlar. Ben'i oluşturur ve bize birey özelliklerini verir. Olaylara bakış açımız ve nasıl değerlendirdiğimizle ilgilidir. İnsanlar bizi yükselen burcumuzla görürler ve biz de dünyayı yükselen burcumuz ile görürüz. Kısacası insanlara gösterdiğimiz yüzümüz, davranışlarımız, fiziksel özelliklerimiz yükselen burcumuzun bize yüklediği niteliklerden ileri gelir. Bir kişinin yükselen burcunu bulmak için, o kişinin doğum saati ve dünyaya geldiği yer tam olarak bilinmelidir.

KOÇ

Yükselen Koç Burcunun Fiziksel Özellikleri

Bir insanın doğum haritasında yükselen Koç burcu, kişiye orta veya biraz daha uzunca boy verir. Omuzlar geniş, atletik yapılı, kol ve bacak adeleleri kuvvetlidir. Kollar çok uzun olmasa da güçlüdür; saçlar ise genellikle kalın telli, kızılımsı/koyu ve dalgalıdır. Çatık kaşlı, sert bakışlı yükselen Koç burçları, genellikle esmer olur. Yüzde yara izi, ben ya da doğum lekesi bulunabilir. Bünyesi sağlam, kolay hastalanmayan bu insanların ayrıca alnı açık ve çıkıktır. 

Yükselen Koç

“Lider ben olmalıyım” düşüncesiyle hareket etmeye meyilli bir kişiliğe sahiptirler. En büyük amacı itibar kazanmak olan yükselen Koçlar, çok yönlü kişilikleriyle bulundukları ortamda zaten öne çıkan ve fikirleriyle toplulukları peşinden sürükleyen güçlü insanlardır. Cesur, girişken, dinamik, enerjik yükselen Koçlar, eğer hareketsiz kalırlarsa sıkıntılı, sabırsız ve kavgacı bir yapıya bürünebilirler. Onların en olumsuz özelliği de budur. Bir anda parlayıp, bir anda sönseler de arkalarında koca bir yıkım bırakırlar. Sabırsız ve çocuksu tavırları, düzenli ve uzun ömürlü ilişkiler kuramamasına neden olsa da, gerçekten âşık olduklarında gözleri başka kimseyi görmez. 

BOĞA

Yükselen Boğa Burcunun Fiziksel Özellikleri

Doğum haritasında yükselen Boğa burcunun ilk bakışta göze çarpan fiziksel özelliği; kısa ve kalın bir boyundur. Omuzlar geniş, orta boylu, hafif tıknazdır. Buğday rengi bir cilt, yuvarlak bir yüz, dolgun dudaklar dışında saçlar siyah ya da koyu kestanedir. Kadınlarda Boğa burcu yükseliyorsa eğer bu durum kadına güzellik verir. Alın geniş, çene küçük, eller toplu ve etlidir.

Yükselen Boğa

Sakinlik, huzur, dinginlik ve maddi açıdan güvende olmak… Yükselen Boğa insanı, hayatı boyunca, sadece bu beklentilerini gerçekleştirmek için çabalar. Kolay sinirlenmeyen yapısı, sabrı ve inadı onu zaten istediklerine adım adım yaklaştırır. Para onu hayata bağlar, onun için yaşamının güvencesidir. Fiziksel ve duyusal temasa önem veren yükselen Boğalar, erken evliliğe meyilli olabildikleri gibi, hayatları boyunca da hep bir güvensizlik duygusu ile savaşırlar. 

İKİZLER

Yükselen İkizler Burcunun Fiziksel Özellikleri

Doğum haritasında yükselen İkizler burcu kişiye düzgün bir vücut, uzun, ince boy verir. Kollar ve bacaklar uzun ve ince olmasına rağmen, oldukça çevik ve kuvvetlidir. Kilo almaya meyilli bir yapıya sahip değillerdir. Yüzü de çok toplu değil, zayıftır. Solak insanlar genellikle yükselen İkizler burcundan çıkabilir. Göz rengi ela veya açık bir renk; saçlar ise koyudur. 

Yükselen İkizler

Bulunduğu ortama enerji veren, yerinde duramayan Yükselen İkizler insanı, hareketsizliğe tahammül edemez. Muzip tavırları, şakalaşmayı sevmeleri onları sempatik kılsa da, bir anda fikir ve saf değiştirmeleri ona karşı güvensizlik yaratabilir. Sürekli hareket halinde, kıpır kıpır olmaları ilişkilerini yüzeysel yaşamasına neden olur. Her an çıkıp gidecekmiş gibi… Onlar için maymun iştahlı desek, pek de yanlış söylemiş olmayız. Ama eğlenceli bir arkadaş oldukları kesin.

YENGEÇ

Yükselen Yengeç Burcunun Fiziksel Özellikleri

Doğum haritasında yükselen Yengeç burcu, kişiye orta ya da kısa bir boy verir. Hafif toplu, yuvarlak yüzlü, yüz hatları düzgün bu kişiler genellikle yürüyüşüyle dikkat çekerler. Omuzlar düşüktür. Burun ise kemikli, sivri veya öne doğru sarkmış olabilir. Ela ve yeşil gözler masum ve sıcak bakar. Parmaklar oldukça kısa, etli ve küçüktür. Açık kahve saçlar ve iri göğüsler de ayrıca belirgin özelliklerindendir.

Yükselen Yengeç

Yardım etmeye hazır, duyarlı, hassas yükselen Yengeçler, bu özelliklerinden dolayı sevgi meselelerinden, aile içi tartışmalardan oldukça etkilenir. Duygusal olarak güvende olmak en büyük arzularıdır.  Mantıkları değil, duyguları ve sezgileri onlara yol gösterir. Geçmişe bağlılıkları bazen içsel hesaplaşmalar ve duygusal patlamalar yaşamalarına neden olabilir. Bunların dışında, sevdiklerine olan bağlılıkları, iyi niyetli oluşları ve insanlarla samimi şekilde ilgilenmeleri onları aranılan insan haline getirir. 

ASLAN

Yükselen Aslan Burcunun Fiziksel Özellikleri

Boylu poslu, adeta “aslan” gibi bir yapı… Doğum haritasında yükselen Aslan burcu, kişinin uzun boylu, kalın kemikli, geniş omuzlu ve güçlü olmasını sağlar. Saçlar gür ve havalıdır. Çenede bir çukur veya iz olması muhtemeldir. Gözler açık renk; ela, yeşil, mavi olabilir. Eller kemikli ve büyüktür. Kendinden emin yürüyüşü ile herkesin dikkatini çeker. 

Yükselen Aslan

Yükseleni Aslan olanlar için, hayatı sonuna kadar yaşamak isteyen, coşkulu, haşmetli ve güçlü insanlar diyebiliriz. İtibar ve güç kazanmaya odaklanmış olan yükselen Aslanlar, yüksek egolarıyla bulundukları ortamda kendilerini hemen belli ederler. İlgi odağı olmak gibi çabaları vardır. Bu özellikleri bazen itici gözükmelerine sebep olsa da sosyal ve arkadaş canlısı yapıları onlar için olumlu özelliklerdir. Doğuştan parlak bir ışığa sahiptirler ve bu ışığı herkese yansıtmak isterler. 

BAŞAK 

Yükselen Başak Burcunun Fiziksel Özellikleri

İncelik, zarafet ve narinlik… Doğum haritasında yükselen Başak burcu, kişiye orta veya uzun bir boy verdiği gibi; ince yapısı nedeniyle “manken” gibi gözükmesini sağlayabilir. Aslında tek tek vücut hatlarını incelediğinizde kusurları ortaya çıkar ama bütün olarak bakıldığında güzel ve hoş gözükür. Burun uzun olmasına rağmen düzgündür; cilt ve saçlar koyu renktir. Güler yüzlü bu insanların derin ve anlamlı bakan gözleri vardır.  

Yükselen Başak

Yükseleni Başak olan insanlar tek kelimeyle “mükemmeli” ararlar. Buna ulaşmak için de pratik zekalarıyla hareket edip, olaylara mantık çerçevesinden bakarlar. Duygular askıya alınmıştır. Can alıcı noktaları hemen kavrar, başkalarına yardım etmekten hoşlanır. Odaklanma sorunu olmayan, detaycı yükselen Başaklar, tam bir işkoliktir. Sınırsız bilgi birikimleri ve detaylar içinde bilgiyi cımbızla çekip almaları onları çok istedikleri kusursuzluğa ulaştırır. İlişkilerinde oldukça tedbirli davranır, hemen herkese inanmaz. Her konuda olduğu gibi, özel hayatında da mükemmeli arar.

TERAZİ

Yükselen Terazi Burcunun Fiziksel Özellikleri

Doğum haritasında yükselen Terazi burcu, kadına güzellik, erkeğe ise yakışıklılık verir. Saçlar sarı ya da açık bir renktir; aynı şekilde cilt beyaz, gözler gri, mavi ya da koyu kahverengidir. Yüz ovalimsi, vücut kilo almaya müsaittir. Eller çok tombul olmasa da etlidir. 

Yükselen Terazi

Yükselen Teraziler cana yakın, çekici, kibar, hoşgörülü, sempatik kişilerdir. Dengeyi sağlamak, barışçıl bir ortam yaratmak en büyük istekleridir. Arkadaş edinmek, sosyal aktivitelerde bulunmak, eğlenceye düşkünlük yükselen Terazilerin en belirgin özellikleridir. Her şeyi estetik açıdan değerlendirmeye meyilli olan bu insanlar, aynı zamanda oldukça zevk sahibidir. Savaşmayı bilmedikleri için, mücadele gerektiren her şeyden kaçınırlar. Diplomatik tavırları, iş hayatında iddialı olmak yerine uzlaşmacı olmaları kariyer olarak farklı bir alana taşır.

AKREP

Yükselen Akrep Burcunun Fiziksel Özellikleri

En belirgin özelliği delici bakışları olan yükselen Akrep burçları, kalın kemikli, güçlü ve kemikli bir vücuda sahiptir. Saçlar dalgalı veya kıvırcıktır. Yüz genellikle uzun ve büyüktür, vücut kasları iyi gelişmiştir. Çene belirgin ve “V” şeklindedir. Yapışık uzun kulaklar da belirgin özellikleri arasındadır.  

Yükselen Akrep

“Ya hep ya hiç!” mantığıyla hareket eden yükselen Akrepler, karşı tarafı etkisi altına alan gizemli bir çekiciliğe sahiptir. İlişkilerinde temkinli ve tehlikeli, gücünün farkında olan bu insanlar için gizliliklerini korumak, en önem verdikleri konudur.  Kuşkulu, kontrollü, kavgadan hoşlanmayan yapıları “siyah ve beyaz”dan oluşur. Onlar için “orta” yoktur. Uçlarda yaşamak onların en belirgin özellikleridir. Olumlu enerjisi bir anda yıkıcı, olumsuz bir enerjiye dönüşebilir. Çok azimli, çalışkan ve hırslıdırlar. Başarılı olmayı arzularlar.

YAY

Yükselen Yay Burcunun Fiziksel Özellikleri

İnce düzgün bir yapı, uzun boy, atletik yapı… Renk soluk veya esmerimsidir. Saçlar koyu ve kıvırcıktır. Surat güneşten çabuk yandığı gibi, çiller de oluşabilir. Ön iki diş biraz daha uzun ve öne çıkıktır. Dudaklar ince ve etsizdir, hatlar genel anlamıyla düzgündür. 

Yükselen Yay

Düşünmeden harekete geçen, bilginin, öğrenmenin peşinde koşan enerji dolu yükselen Yayların en olumlu özelliği, hayata pozitif bakmaları ve iyimser olmalarıdır. Onların yanındayken sıkılmak, melankolik davranmak imkansız gibidir. Onlar zaten sizi harekete geçirecek, size gerekli olan enerjiyi verecektir. Özgür ruhları, bilgelik arayışı, felsefeye düşkünlükleri onların en temel özellikleridir. Özel hayatlarında ise dikiş tutturmakta zorlanırlar. Bir yere bağlı kalmak onlar için ne kadar zorsa, bir kişiye bağlı kalmak da aynı şekilde zordur.

OĞLAK

Yükselen Oğlak Burcunun Fiziksel Özellikleri

Orta ya da kısa bir boy; yüz oldukça ince ve uzundur. Göğüs kafesi dar, dizler çıkıkçadır. Gözler koyu kahve ve siyah, saçlar da aynı şekilde koyudur. Doğum haritasında yükselen Oğlak burcu, kişinin donuk ama etkileyici bakışlara sahip olmasını sağlar. Yanakları etli değil, kemiklidir. Parmak uçları küt, el ayası ve parmak uzunluğu eşittir. 

Yükselen Oğlak

Yükselen Oğlaklar, maddi açıdan güvende olmak isteyen yapılarıyla, hırslı, çalışkan, otoriter bir kişiliğe sahiptirler. Engellerin kolay kolay yıldıramadığı inatçı yapıları, her türlü zorluğa karşı dimdik durur. Kontrollüdür, risk almayı sevmez. Ama bu durum, onun bulunduğu ortamda lider olmasına engel de olamaz. Kararlılığı ve dayanıklılığı olumlu özellikleri olsa da, fazla kontrolcü ve otoriter yapıları çevresindekileri zorlayabilir. 

KOVA

Yükselen Kova Burcunun Fiziksel Özellikleri

Doğum haritasında yükselen Kova burcu, kişiye orta boy verdiği gibi; yüz uzun ve cilt renklidir. Gözler yeşil, mavi veya koyu gridir. Saçlar açık kahve, sarı; yüz ise dikkat çekecek kadar güzel olabilir. Yüz hatları düzgün, burun küçük, dişler muntazamdır. Eller küçük ve az etlidir.

Yükselen Kova

Orijinal fikirleri olan, çağdaş ve ilerici yükselen Kovalar, özgürlüklerine aşırı derecede düşkündür. Onları kısıtlamanız demek, zekalarını köreltmeniz anlamına gelir. Farklıdırlar, kimsenin cesaret edemeyeceği konulara eğilirler. Değişim, onların hayatında ilk sıradadır. Sürekli bir yenilik, farklı fikirler, keşifler… Sabırsız yapıları ve kafalarının “farklı” çalışması insanların da dikkatini çeker. Arkadaş çevresi geniş olsa da, ailevi konularda yetersiz kalabilir. 

BALIK

Yükselen Balık Burcunun Fiziksel Özellikleri

Doğum haritasında yükselen Balık burcu, kişinin kısa ya da orta boylu olmasına neden olur. Eller ve ayaklar küçüktür, vücut kilo almaya müsaittir. Renk soluk veya beyaz, gözler mahmurdur. Kadınlar güzel ve cazibeli olur, yüz hatları düzgündür. Ten soluk beyaz, dudaklar dolgun, kirpikler uzundur.

Yükselen Balık

Duyarlı, idealist, hayalperest, uyumlu yükselen Balıklar, ruhsal açıdan huzurlu olma gayreti içerisindedirler. Mücadele edecekleri konular için ön çalışma yapmayı ihmal etmeyen yükselen Balıklar, olayları düşünce süreçlerinde yani kafalarında bitirirler. Zarif ve kibar yapıları, bazen saf gözükmelerine neden olan Polyanacı yapıları, aslında onların en güçlü oldukları özellikleridir. Sezgilerinden, hayallerinden kuvvet alırlar. 

 

 

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri

Diğer İçerikler