Yükleniyor . . .

SİNASTRİ HARİTASI NEDİR?

Sinastri haritaları karşılaştırılmalı haritalardır. Sinastri haritasında iki haritayı karşılaştırarak gezegenlerden çıkan verilerin ışığında yorumlama yapılır.

Sinastri Haritası Nedir?

Sinastri haritaları karşılaştırılmalı haritalardır. Sinastri haritasında iki haritayı karşılaştırarak gezegenlerden çıkan verilerin ışığında yorumlama yapılır. Bu rapor sayesinde iki tane doğum haritasının eşlettiği noktalar ortaya çıkar. Aynı zamanda da iki harita arasında uyum detaylı bir şekilde incelenir. Sinastri haritalarında çıkan yorum zamanın haritasına göre değişmez.

Sinastri Haritası ile Neye Bakılır?

Sinastri haritalarında iki harita karşılıklı olarak değerlendirilir. İki haritadaki çıkan verilerden yola çıkarak ilişkideki önemli noktalara, gezegenlerin ilişkiye kattığı değere ve karşıdaki kişiyi daha yakından tanıma gibi birçok konuya değinilmektedir.

Sinastri haritaları kişilerin kendi haritalarını ve partnerinin haritalarını tanımaya olanak sunmaktadır. Sinastri raporundan sonra çiftler daha bilinçli olmakta ve birbirlerini daha iyi tanımaktadır.

Sinastri Haritası Kimler İçin Bakılır?

Sinastri haritasını sadece sevgililerinin birbirini tanımak için başvurduğu bir harita değildir.  Sinastri haritaları iki sevgili, iş ortakları hatta ve hatta ilgilendiğiniz siyasi partinin kuruluşu sizin haritanız uyumlu mu ona bile bakılabilir. Bu yüzden de Sinastri haritalarında sadece birliktelik ya da sevgilisi haritası demek doğru olmaz.

Sinastri Haritalarındaki Kavuşumlar

Doğum haritalarında ve Sinastri haritaların gezegenlerin düşüğü evler kadar gezegenlerin birbiriyle olan ilişkisi ve gezegenlerin açıları da çok önemlidir. Sinastri haritalarında kavuşumlara ve açılara detaylı olarak bakalım.

Sinastri haritanızda 120 derece üzeri yani üçgen açılar varsa bu iki kişinin kolayca anlaşabileceği anlamına gelir. Haritanızda 60 derecelik yani sekstil açı varsa bu iki haritanın uyumlu olduğunu ve birbirlerinden bir şeyler öğrenebileceklerini ifade eder. Haritanızda kare açı yani 90 derecelik açı varsa zorlayıcı bir ilişki olabileceğini temsil eder.

Zıt açı yani gezegenlerin karşılıklık 180’lik yapmaları; farklı tutumda ve aynı şiddette bir konuyu savunduğunuzu temsil eder. Venüs ve Mars birlikte yorumlandığında partnerler arasındaki cinsel çekimler hakkında ipuçları verir. Ayrıca ilişki uyumda 1, 5, 7 ve 8. Evlerin önemi oldukça fazladır.

Kafanızı karıştıran soruları iki haritada gezegenlerin düştüğü evler, konumlandıkları burçlar ve retrolar karşılıklı olarak yorumlanarak cevap verilir. Ayrıca bunlarla sınırlı değildir. Astroloji milyarlarca olasılıkları barındırır. Kişisel haritalar parmak izi gibi olduğu için spesifik çalışma gerekmektedir. İki haritanın birbiriyle uyumlu olduğu alanlar örneğin stelyumlardan da olabilir ya da yeniay dolunay zıtlıklarından da beslenebilir. Astrolojiye göre şartlar değişince uyum değişmez.

Sinastri Analizi Nasıl Yapılır?

Sinastri haritalarında doğum saati, doğum yeri ve doğum tarihi her haritada olduğu gibi burada da büyük önem taşımaktadır. Doğum tarihi eksik veya yanlış bilinen haritalarda ortaya çıkan verilerde değişkenlik gösterir. Eğer doğum bilgilerinizi eksik biliyorsanız önce reftifikasyon çalışması yapılması gerekmektedir.

Eğer iki kişinin de doğum bilgileri doğruysa haritadaki tüm veriler birlikte ele alınır. Gezegen konumlarından yola çıkarak iki kişi arasındaki uyum, zıtlıklar, zorlayıcı tarihler ve ilişkinin geleceği gibi ya da işinizle ilgili önemli bir adım atacaksanız, işinizde kafanıza takılan bir soru varsa ve ailenizle aranızdaki uyum gibi birçok konu detaylı olarak ele alınır.

Örneğin; farklı bir ülkeye taşınacaksınız kafanızda birçok soru işareti ve kaygı olabilir. Kafanızdaki soru işaretlerini gidermek için yerleşeceğiniz ülkenin kuruluş tarihi ve sizin doğum bilgilerinizi ortaklaşa çalışarak analiz edilir ve kafanızda soruların cevabı aranır. Bu örnekten anlayacağınız üzere Sinastri haritaları pek çok alanda kullanılır.

İlişkinizle ilgili kafanıza takılan soruların cevaplanması için ya da partnerinizin ve sizin haritanızın uyumunu merak ediyorsanız Twitburc üzerinden İkili Uyum paketinin detaylarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Unutmayın, Astroloji bir ilimdir, bilgidir. Kendinizi tanıma, kendinizi yorumlama ve zamanı nasıl kullanacağınızı anlama sanatıdır. Zamanı kendi lehinize kullanırsanız, zamanı kaybetmezsiniz. İnsanın dünyada satın almayacağı tek şey zamandır.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Her Hakkı Saklıdır.

01.12.2023 Tarihinde Kaleme Alınmıştır.

Diğer İçerikler