Yükleniyor . . .

DEKANATLAR

DEKANATLAR

 

Doğum tarihinize göre kendinizi analiz edebilirsiniz!

Burçlar kuşağında koşturan Güneş, her gün 1° ilerler ve her burç yaklaşık 30 gün sürer. Otuz günlük parçalar, on günlük devreler halinde incelendiği vakit kişiliğin temaları daha rahat anlaşılabilir. Bu yazımızda da, burçları 10 günlük evrelere (dekanatlara) ayırarak, kişiliğinizin baskın yanlarından bahsettik. Peki dekanatlar ne işe yarar, aralarında nasıl bir fark vardır?

1.dekanatta doğanlar, burçlarının özelliklerini en baskın şekilde hisseden kişilerdir. 2.dekanatta doğanlar, dahil oldukları gruptan kendinden sonra gelen burcun özelliklerinden de alır. Yani Koç burcunun 2.dekanatında doğanlar, Aslan burcunun bazı özelliklerini de bünyesinde barındırır. 3.dekanatta doğanlar ise kendinden sonra gelen 3.burcun özelliklerini taşır. Koç’un 3.dekanatında doğan biri, kendisi gibi ateş grubu olan Yay’ın özelliklerini de üstüne alır.

 

 

KOÇ

21 Mart – 31 Mart

Size ne kadar inatçı olduğunuzu söylemişler miydi? Dediğim dedik tavrınız sizi dominant bir karakter gibi gösterse de aslında öyle biri değilsiniz. Fiziksel yönden oldukça güçlüsünüz. Hedefini bilen ve yılmadan üzerine gidebilen hırslı yapınızla isteyip de elde edemeyeceğiniz şey yok neredeyse! İsteklerinize fazlasıyla düşkünsünüz. Taktığınız vakit takıyorsunuz, geri döndürmek ne mümkün! Emir almaktan hoşlanmayan, kendi bildiği yolda ilerlemeyi seven kişiliğiniz aşkı sonuna kadar yaşamayı seviyor. Cinsel yönden ateşli, istekli, etkileyici ve yoğun duygulara sahipsiniz. Her zaman dikkat çekmeli ve beğenilmelisiniz. Sabırsızlıklarınız yüzünden önünüze gelen fırsatları kaçırıyorsunuz.

1 Nisan – 10 Nisan

Çok canlı, “ben” duygusu yüksek ve ihtiraslı bir yapı!  Pırıltılı kişiliğinizle girdiğiniz ortamlarda kendinizi belli ediyorsunuz. Yaratıcı bir meraka sahipsiniz. Sürekli olarak oyalanabilecek yeni serüvenler ve insanlar peşinde koşarsınız. Yönetme gücü olan, insanları kolayca etkileyebilen kişiliğinizle aşk hayatınız oldukça renklidir. Aktif ve çekici olduğunuz kadar mütevazi bir yapınız var. Hayatın güzel yanlarının tadını çıkarmasını bilen, atılgan ve cesur bir kişiliğe sahipsiniz. Çevrenizden insan eksik olmaz… Hem rüküş, hem süslüsünüz. Giyim stiliniz kendinize has, kendi modanızı kendiniz yaratıyorsunuz.

10 Nisan – 20 Nisan

Keşfetmekten, yeniliklerde bulunmaktan hoşlanıyorsunuz. Hızlısınız, hayatı koşar gibi yaşıyorsunuz adeta. İleriye dönük planlarınızı gerçekleştirmek için çalışma hayatına erken atılırsınız. Para harcamaya meyilli bir yapınız var; zirveyi hedeflemeniz fazla para kazanmaktan ziyade ün ve şöhrete kavuşmak içindir.  Hoşsohbet, açık fikirli, iyi niyetli ve inançlı birisiniz. Sevdikleriniz için yapamayacağınız şey yok… Adaletli, takdir edilmeyi seven kişiliğiniz bazen hiç olmadık noktalarda zorlayıcı olabiliyor. Oldukça kıskançsınız ve sevdiğiniz insanı sürekli kontrol altında tutmak istersiniz. Yabancı dile meyillisiniz, seyahat etmekten hoşlanırsınız.

 

BOĞA

20 Nisan – 30 Nisan

Güzelliklere aşık, gösterişli ve kaliteli olan her şeyi seven insanlar! Maddi ve manevi değerler sizin için o kadar önemli ki, paranız birazcık azalsın sizin için tehlike çanları çalıyor demektir. Koruyan, sahiplenen yapınız insanlara güven veriyor ve yanınızdayken rahat ediyorlar. Sosyal hayatın içinde yer almaktan zevk alıyorsunuz, arkadaşlarınız sizin için önemli. Lükse ve kaliteye olan merakınız, sadece eşyalar üzerinde değil yaşadığınız yerde de kendini gösteriyor. Güzel bir çevrede yaşamak istiyorsunuz. Duyarlı ve estetik bir kişisiniz. Kavga etmek size göre değil, uzlaşmacı tavırlarınız ve kibar diliniz sizi ön plana çıkarıyor.

1 Mayıs – 10 Mayıs

Duygularınızı saklamayı çok iyi başarıyorsunuz. Zihinsel yetenekleriniz oldukça yüksek, mantığınızla hareket etmeniz ise önceliğiniz… Karşı taraftan da aynı şekilde zeki davranışlar bekliyorsunuz, aklınızın almadığını sonuna kadar reddediyor ve inatla kendi bildiğinizi okuyorsunuz. Kinci değil ama inatçısınız! Gözlemci bir yapınız var, yeni tanıştığınız insanlarla hemen kaynaşmak yerine önce onların ruhunu keşfetmek istiyorsunuz. İnsanları kolayca çözebilen, değerlendirme gücü yoğun ve organizasyon becerisi muazzam olan bir kişiliğiniz var. Konuşma ve yazma yeteneğiniz son derece güçlü. Başkalarıyla çalışmaya müsait, uyumlu birisiniz.

11 Mayıs – 20 Mayıs

Güvenilir, dürüst yaklaşımlara sahip, güçlü ve derin duyguları olan insanlar! Aşk ilişkilerinde güvenilirsiniz, karşınızdaki insana değer veriyorsunuz, adeta kötü gün dostusunuz. Gerçekçi düşünebilen, kendine yeterli, başkalarının fikirlerini sözüm ona dinleyip kendi bildiğini okuyan bir yapınız var. Başarma tutkusu olan, çalışkan, maddi değerleri önemseyen ve güzelliklere önem veren birisiniz. Kabalıktan hoşlanmıyorsunuz, yalnız başına kalmaktan ise korkmuyorsunuz. Arada sırada ortadan kaybolma gibi bir özelliğiniz var. Başkalarının size yönelik sözlerinden çabuk etkileniyorsunuz. İyiliğin, vefanın kıymetini bilen; özgürlüğüne düşkün bir yapınız var.

 

 

İKİZLER

21 Mayıs – 31 Mayıs

Size ayak uydurmak hiç de kolay değil! Çok yönlü ve becerikli birisiniz. Entelektüel, araştırmaktan hoşlanan, her konuda bir fikri olan kişiliğiniz sizi arkadaşlar arasında aranılan biri haline getiriyor. Ama biraz fazla konuşuyorsunuz! Az dinleyip, fazla konuşanlardansınız.  Yargı ve mantık gücünüz kuvvetli. Yenilikten hoşlanan, yeni insanlar tanımaktan zevk alan, aşkta ise çapkın bir yapınız var. Sık sevgili değiştirdiğiniz söylenebilir. Bilgiyi önemseyen, meraklı ve öğrenmeye aç, kendini sürekli güncelleyen birisiniz.  Kıvrak zekanız, konuşma ve kendini dinletme kabiliyetiniz, sizi her konuda üst seviyelere çıkarıyor. Düşmanlarınızı yenmeyi başarabilecek kadar akıllı ve kurnazsınız.

1 Haziran – 10 Haziran

Genellikle çevrenize karşı politik davranan bir yapınız var. Nabza göre şerbet vermeyi iyi biliyorsunuz. Sosyal ilişkilerini önemseyen, akıllı davranabilen, zeki, uzlaşmacı, hayatın güzel yanlarının tadını çıkarabilen birisiniz! Yeniliklerden hoşlanan, değerli olanı bilen, duyarlı ve yapıcı davranabilen karakteriniz insanlar tarafından takdir görüyor. Rahatınız düşkünsünüz ve sıradan şeylerden hoşlanmıyorsunuz. Sizi mutlu etmek oldukça zor! Kaliteye önem veren, nazik, aşka önem veren birisiniz. Konuşmaktan ve analiz etmekten hoşlanıyorsunuz. Edebiyata, güzel sanatlara eğiliminiz var. Hırslı ve entrikacısınız!

11 Haziran – 21 Haziran

Çekicisiniz, girdiğiniz ortamlara farklı bir hava katıyorsunuz. Modern düşünebilen, tarafsız ve objektif bir yapınız var. Arkadaşlık olgusunu önemsiyorsunuz. Özgürlüğüne düşkün, mantıklı davranabilen, farklı olan her şeyden hoşlanan birisiniz. Anlaşamadığınız insan yok denecek kadar az! Fikirleriniz birçok insan tarafından beğeniliyor. Hayat kalitenizi bozmak istemez, kendinizden ödün vermezsiniz. Sakin ve huzurlu bir yapınız var. Düşüncelerinizin değiştirilmeye çalışılmasından nefret edersiniz! Duygusallığınızı ve alınganlığınızı kimse kolay kolay çözemez. Genellikle uyumlu, pek az sinirlenen, adaletli insanlarsınız.

 

YENGEÇ

22 Haziran – 30 Haziran

Kolay unutamıyor, anılara bağlı yaşıyorsunuz. İlişkilerde uzlaşmaktan yanasınız; maddi değil, duygusal değerlere önem veriyorsunuz.  Güvende yaşamak isteyen, empati yönü güçlü, duyarlı bir kişiliğe sahipsiniz. Ailenize ve sevdiklerinize önem veriyorsunuz; koruyucu ve kollayıcısınız. Gerçeklerin peşinden koşabilecek cesaretiniz var ama öğrendiklerinizden çabuk etkileniyorsunuz. Karşısındaki kişiyi kolaylıkla etkileyebilen, ruhunun derinliklerine inebilen, gizemli bir kişiliğiniz var. Kendinizi güvende hissetmediğinizde beklenmedik şekilde davranabiliyorsunuz.

1 Temmuz – 11 Temmuz

Şüpheci ve kuruntulusunuz! Düşünce gücünüz oldukça yüksek, sezgileriniz ise son derece yoğun… Bulunduğunuz yere renk katan, yenilikçi düşünebilen bir kişiliğe sahipsiniz. Görünürde olanlarla yetinmez, araştırmadan güvenmezsiniz. Zihninizi ve iradenizi kendi gelişiminiz için odaklamasını iyi bilirsiniz. Güçlü iyileştirme gücü olan, güçlü olmayı, güvende olmayı önemseyen yapınız sizi anaç bir karakter haline getiriyor. Melankolik ve duygularını derinde yaşayan kişiliğiniz, sizi zaman zaman karamsarlığa itebiliyor.

12 Temmuz – 22 Temmuz

Artistik kabiliyeti olan, keşfetmeyi seven ve sanata meyilli bir yapınız var. Acıma ve şefkat duygunuz oldukça yüksek. Başkalarının acılarını kendi acınız gibi hissedebilirsiniz. Büyük idealleriniz vardır. Ama hayallerinizi herkese anlatmaz, kendi bildiğiniz yoldan ilerlersiniz. Çok yönlü bir hafızanız vardır, ancak dikkatsiz olduğunuzdan isimleri, numaraları, adresleri, yapılacak işleri kolayca unutursunuz. Duygularınız anlık olarak değişir, gülüyorken bir anda ağlamaya da başlayabilirsiniz. Kendini aşmak isteyen, duyarlı bir yüreğe sahip, özverili birisiniz. Özlemleri olan, hayal gücü yüksek karakteriniz sizi çoğu zaman melankoliye sürekler.

 

ASLAN

23 Temmuz – 1 Ağustos

Kendinden emin, bağımsız, liderlik gücü yüksek, soylu ve gururlu insanlar! Oldukça gösterişlisiniz. Girdiğiniz ortamda hemen fark edilen; yaşam gücü, ihtirası, cesareti ve asaleti temsil eden bir karakteriniz var. Sadakat duygunuz oldukça yüksek. Organizasyon yeteneğine sahip, sevdiklerine düşkün, işinde kolayca yükselebilen birisiniz. Çocuk ruhlu olduğunuz söylenebilir. Ama bu huyunuz bazen olaylara duyarsız kalmanıza neden oluyor ve ciddiye alınmayabiliyorsunuz. İçi dışı bir, kalbinin sesine kulak verebilen bir yapınız var. Sevilmeyi, önemseyen, yaratıcılık yeteneği olan, isteklerini açıkça belirten yapıcı insanlarsınız.

2 Ağustos – 12 Ağustos

Hoş sohbetli, neşeli, etrafını rahatlatan, vicdan duygusu gelişmiş insanlar! Para harcamayı seviyorsunuz ve eliniz sürekli pahalı olana gidiyor. Kaliteden ve lüksten asla vazgeçmiyorsunuz. Aşka fazla gururlusunuz. Kimseyi kırmaktan hoşlanmayan, yüce gönüllü, eli açık bir tarafınız var. Gezmekten, araştırmaktan hoşlanırsınız. Kimi zaman sözünüzü kabul ettirmek için hükmedici bir dil kullanabiliyorsunuz. İyi bir sırdaş, güçlü bir dost, başkalarının emri altına girmekten hoşlanmayan, özgürlüğüne düşkün bir insansınız.

13 Ağustos – 22 Ağustos

Kendini ortaya koyabilen, savaşçı, enerjik, isteklerini elde etmek için zorba tavırlar gösteren bir yapı! Oldukça kibirli ve gururlusunuz, size ulaşmak ve sizi bir şeye ikna etmek çok zor. Kendi bildiğinden şaşmayan, yeri geldiğinde dik kafalı olabilen yapınız, haksızlıklara asla boyun eğmiyor. Yeni fikirleri önemseyen, girişimci, zeki, nerede ne yapması gerektiğini bilen açık sözlü birisiniz. Koşullar ne olursa olsun pes etmiyor, hayatta kalmayı başarabiliyorsunuz. Aşkta yönlendirici taraf olmak istiyor, karşı tarafa sadakatle bağlanıyorsunuz. Karşısındaki kişiyi çabucak çözebilen, beklemekten hoşlanmayan, planlamalara istekli bir kişiliğiniz var.

 

BAŞAK

23 Ağustos – 1 Eylül

Aşkı önemser ama çok zor güvenirsiniz. Detaylar yüzünden yanı başınızdaki aşkı kaçırabilirsiniz. Mantıklı, becerikli, başkalarıyla kolaylıkla iletişim kurabilen, konuşmaktan ve paylaşmaktan zevk alan bir kişiliğe sahipsiniz. Sorunlardan pek hoşlanmayan, ara bulucu ve alttan alan birisiniz. Kaliteli ortamlardan ve elit yerlerden hoşlanırsınız, ama kalabalık yerler siz göre değildir. Sakin yapınız sizi sessiz biri haline getirir. Cahil insanlardan uzak duran, kimi zaman seçiciliğinizden dolayı insan ayrımı yapan kişiliğiniz, sizi soğuk mizaçlı yapar.  Keskin gözlem gücüne sahip, bir bakışta karşı tarafın eksiklerini görebilirsiniz. Olayların ardındaki gerçekleri önemseyen ve öğrenmek isteyen yapınızla adeta dedektif gibisiniz. 

2 Eylül – 12 Eylül

Sizin için “güven” her şey! Yanlış kararlar vermekten hoşlanmayan, disiplinli, görev ve sorumluluk bilinci yüksek insanlarsınız. Ciddi bakış açısına sahip, sağlam kararlar vermeye çalışan, hayalperest değil mantıklı birisiniz. Duygularınızı 2.plana atmayı çok iyi başarıyor, tanımadığınız insanlarla konuşmaktan hoşlanmıyorsunuz. Beklentileriniz akla ve mantığa uygun; çalışkan ve planlısınız. Çok zor aşık olur, herkese kolay kolay güvenmezseniz. Dayanıklı, mesleki konularda yeteneklisiniz. Dikkatli konuşan, yaşından olgun, sözleri tutarlı, dengesiz davranmaktan uzak birisiniz…

13 Eylül – 22 Eylül

Yaşına göre olgun, arkadaşlarının yardımına koşmayı seven, ya çok soğuk ya da çok sıcak biri! Yerinde konuşan, güçlü bir kişilik… Sevme duygunuz oldukça yüksek ama her zaman umduğunuzu bulduğunuz söylenemez. Yanlış insanlara aşık olan, fazla detaycı, analizci, uyumlu ve çekicisiniz. Aşkta sıcak yürekli, nezaket dolu ve sevdiği insanı yücelten bir tarafınız var. Huzursuzluktan hoşlanmayan, böyle ortamlarda bulunmak istemeyen, barış yanlısı yapınız sizi dengeli biri haline getiriyor. Sosyallikten hoşlanan ama aşırı uçlara kaçmayı sevmeyen, belli başlı arkadaşlarıyla uzun süreli ilişkiler kuran bir karakteriniz var. Öncü, akıllı, iletişimci bir kişiliksiniz; tarafsız düşünebilmeniz en belirgin özelliğiniz.

 

 

 

TERAZİ

23 Eylül – 2 Ekim

İkili ilişkilerde dengeyi kurabilen, lüksten, güzellikten, kaliteden hoşlanan insanlar! Sevgi dolu bir kişilik… Erkekleri yakışıklı, kadınları çok güzel olan; sosyal yönü güçlü, yeni fikirleri seven, hassas yaradılışta kişilersiniz. Zevkleriniz için para harcamaktan çekinmezsiniz, bu yüzden de zaman zaman maddi anlamda zorlanırsınız. Seyahat etmekten hoşlanan, yeni insanlarla tanışmaktan zevk alan, yalan dolan her şeye kesinlikle karşı çıkan, dürüst, cömert bir yapınız var. Amaçlarınız bir şekilde gerçekleştirebilecek şansa sahipsiniz. Fakat kibirli ve kendini beğenmiş tavırlarınız kimi zaman itici olabiliyor.

3 Ekim – 13 Ekim

Başkaları tarafından her zaman ilginç, sıra dışı bulunan, çok çekici ve özgürlüğüne düşkün birisiniz. Kurallarla çevrelenmekten hoşlanmazsınız, sosyal ilişkiler sizin için önemlidir. Popüler ve girdiği ortamlarda fark edilen, duyguları ve mantığı arasında sağlam ilişkisi olan insanlarsınız. Toplum içindeki yerinizi oldukça önemsiyor, ön planda olmayı seviyorsunuz. Kararlarını kendi başınıza vermekten zevk alan ve bunda ısrar edebilen insanlardansınız. Günün yenilik anlamındaki tüm akımlarını takip eden, uygulayabilen, giyimine düşkün birisiniz. Alışverişe ve kişisel bakımınıza ayırdığınız zamana asla acımazsınız. Fazla kendinize odaklı davranabiliyorsunuz…

14 Ekim – 23 Ekim

Fiziksel ve zihinsel anlamda hızlı ve aktif hareket edebilen birisiniz. Sözlerinizle ilgi uyandırabilen, zekanızla her türlü sorunun üstesinden gelebilen, pratik bir yapınız var. Aşkta aşırı duygusallık yerine gerektiğinde mantığının sesine kulak verebilen, adaletli, sözünün eri insanlarsınız. Hislerinizi zaman zaman kâğıda dökebilirsiniz. Sizin için işbirliğini önemseyen, etrafıyla uyumlu, sevecen bir kişilik denilebilir. Bazen kendinizi sevdirmek için taktik uyguladığınız da olur. Yenilikleri uygulamaktan hoşlanan, cinselliğine önem veren, cazibeli, başarmaktan, gelişmekten, büyümekte hoşlanan kişilersiniz.

 

AKREP

24 Ekim – 1 Kasım

Karşı cins üzerinde gayet etkilisiniz, adeta gizemli tarafınızla istediğiniz insanı büyüleyebiliyorsunuz. Mistik, bilinmeyen şeylere meraklı ve bu konuda yetenekleri olabilen birisiniz. Dönüşüm, değişim ve her türlü yenilikten hoşlanırsınız. Bunun için gerekirse savaşabilen, sözleri keskin, kendine güveni tam olan bir kişiliğiniz var. Doğruluktan hoşlanırsınız; disiplinli ve güçlü bir karaktersiniz. Gizlilik, mahremiyet sizin için oldukça önemli. Başkalarının sırlarını kolayca öğrenebiliyor olmanıza rağmen, sıra size gelince oldukça ketum davranabiliyorsunuz. Güç ve kontrol kurmaktan hoşlanan, sözlerinin dinlenmesini isteyen, intikam almaktan hoşlanan birisiniz.

2 Kasım – 11 Kasım

Oldukça duyarlı, romantik ve tutkulu, ideallerinden ödün vermeyen, hayal gücü ve sezgileri yüksek insanlar! Aşkla büyümekten, gelişmekten hoşlanırsınız. Sevgi olmazsa başarı da olmaz sizin için. Duygularınız tarafından yönlendirilir, aşkınız için her türlü mücadeleye girersiniz. Başkalarının sorunlarına çare bulabilen, empatisi yüksek, yönlendirme gücü yoğun kişilersiniz. Zoru seversiniz. Zor elde ettiğiniz bir şey sizin için kıymetlidir. Derinlikten hoşlanan, herkesle dost olmayan, dostum dediğiniz insana ise gerçekten yardım edebilen bir kişiliğiniz var.

12 Kasım – 22 Kasım

Oldukça etkileyici, haksızlıklar karşısında her türlü mücadeleye girişebilen, dürüst ve doğrucu bir insan... Gerçeklerin ışığı altında ilerlemekten yana olan bir kişiliksiniz.  Toplumsal vizyonu yüksek, girdiği ortamlarda çekiciliği, duruşuyla kolayca ilgi uyandıran bir tavrınız var. Şanslısınız ve istediğinizi bir şekilde elde ediyorsunuz. Sezgileriniz inanılmaz güçlü, olacakları hissedebiliyorsunuz. Herhangi bir durum ve olayın ardından kolayca toparlanması bilen, asi, kibirli, koşulları zorlayan bir yapınız var. Empati yeteneğiniz güçlü, sevdiklerine sıkı sıkıya bağlı, ailesine çok düşkün birisiniz.

 

YAY

23 Kasım – 1 Aralık

Ahlaki özellikleri son derece güçlü, inanışı, özgüven duygusu gelişmiş, dürüst kişiler… Geniş görüşlü, vicdanlı, değerlerine önem veren, yüksek eğitimden hoşlanan sizler için dürüstlük her şeyden önce gelir. İyimser, öngörüşleri doğru çıkan, gezgin bir ruh haline sahipsiniz. Yaşamı derinlemesine yaşamaktan hoşlanan, aşkta körü körüne bağlanmasanız da, sevdiklerine düşkün ve onları koruyan birisiniz. Başka insanları bilginizle, zarafetinizle büyüler; onlara yol gösterip, tecrübelerinizi aktarırsınız. İnsancıl ve açık fikirlisiniz. Çabuk sinirlenen, fevri davranabilen bir yapınız var. Etik değerlere ve kanunlara saygılısınız. Fazla para harcamayı seversiniz.

2 Aralık – 11 Aralık

İnanmadığı hiçbir şeyi kabul etmeyen, cesur, savaşma dürtüsü yüksek insanlar! Haksızlıklara boyun eğmeyen, amaca yönelik hareket edebilen, kaygıları yüksek olan bir kişiliğiniz var. Özgürlük için savaşabilen, her türlü bağlılığa karşı çıkan asi bir yanınız da var. Kimsenin lafıyla hareket etmez, aşık olduğunuzda sadık ve oldukça fedakar. Söz verdiği zaman mutlaka yerine getiren; aktif, hızlı ve gözü pek kişilersiniz. Cinselliği güçlü, tutkulu yaşar; aşıkken gözünüz kimseyi görmez. Aceleci tavırlarınız genelde ufak tefek sakarlıklara neden olur. Rekabetçi, oldukça tutkulu birisiniz.

12 Aralık – 21 Aralık

Kişilik sahibi, bilgisiyle ve tecrübeleriyle insanları kolayca etkisi altına alabilen, vizyonu güçlü insanlar! Sezgi gücünüz oldukça yüksek ve anlamaktan, keşfetmekten zevk alabilen bir yapınız var. Duygularını kontrol edebilen, sevilmek ve ilgi görmekten fazlasıyla hoşlanan, bencilce istekleri olan, özellikle aşkta kendi isteklerine düşkün insanlarsınız. Çekiciliğiniz karşı cins üzerinde fazlasıyla etkili... Yanılmaktan hiç hoşlanmaz, zaman zaman karamsar duygulara kapılırsınız. Kaygılarınız sizi başarısızlığa götürebilir. Sanata ve yeni gelişmelere açıksınız. Kendini gayet iyi koruyan, yenilgilerden yılmayan, gururlu ve kendini geliştirmesini bilen, hakimiyet kurabilen insanlarsınız.

  

 

OĞLAK

22 Aralık – 31 Aralık

Sizin için soğuk biri denilebilir, duygularınızı kolay kolay açmazsınız. Sorumluluk sahibi, ne istediğini bilen, doğru ve yerinde kararlar alabilen bir kişiliksiniz! Disiplinli bir çaba ile her türlü güçlüğün üstesinden gelebilen, sadık ve güvenilir insanlarsınız. İç gözlem gücüne sahip, yavaş ve emin adımlarla ilerlemekten yana olan, koşullar ve şartlara göre kendini ayarlayabilen ve uçarılıktan asla hoşlanmayan bir yapınız var. Aşkta güven, saygı ve sevgiye değer verirsiniz. Etrafınızdakilere liderlik yapmayı ve onları disipline etmeyi istersiniz. Oldukça tutkulu, sevdiğine sahip çıkan organize, iş hayatında parlayabilen, fakat çoğu zaman karamsar olabilen bir kişiliğiniz var.

1 Ocak – 10 Ocak

Huzursuzluk ve kavgadan hoşlanmayan, sevdiklerine düşkün, sabırlı ve çalışkan insanlar! Kimsenin malında mülkünde gözü olmayan, kendi emeğiyle bir şeylere sahip olmak isteyen bir yapınız var. Başarılı olmayı isteyen; rahat, güvende yaşamayı arzulayan birisiniz. Sorumluluklarınızın farkındasınızdır ve elinizdeki işi bitirmeden içiniz rahat etmez. Öfkenizi kontrol etmekte zorlanabilirsiniz. Başarısızlığa tahammülü olmayan, sevgiye önem veren, takdir edilmekten hoşlanan birisiniz. Bulunduğu alanda parlamak isteyen, kimi zaman coşkulu bazen karamsar olabilen, fakat asla pes etmeyen, direnen insanlardansınız…

11 Ocak – 19 Ocak

Sizin için zirvede olmak önemli. Son derece mantıklı, becerikli, akıllı, sözünde duran birisiniz. Eğitim hayatına önem veren, öğrendiklerini kolay kolay unutmayan, size yanlış yapanı anında silen bir yapınız var. Sevgiye ve sadakate önem verirsiniz, sakin tavırlarınızla kolay dost edinirsiniz. Aklınızı ve yaratıcı hünerlerinizi kolaylıkla hayata geçirebilen bir yapınız var. Neyin gerekli neyin gereksiz olduğunu iyi ayırt ediyorsunuz. Gerektiğinde sert konuşabilen, aynı anda birden fazla konuda bilgi sahibi olan, gözlem gücü yüksek, iş hayatında başarıya mutlaka ulaşabilen hırslı insanlarsınız.

 

KOVA

20 Ocak – 29 Ocak

Açık sözlü, yenilikçi, toplum bilinci yüksek, arkadaşlık ilişkileri güçlü, orijinal düşünebilen, tavırlarıyla ilgi uyandırabilen, buluşçu bir kişilik! Gerektiğinde duygularını geri planda tutarak, mantıklı hareket edebilen; zihinsel aktivite gücü yüksek, herkesten daha çabuk öğrenebilen birisiniz. Uygulamaya dönük, analizci, çağın ötesinde düşünürsünüz. Aşk sizin için 2.plandadır. Arkadaşlarınızı daha fazla önemsersiniz. Farklılıklar ilginizi çeker. Zorluklar karşısında pratik zekanızla kolayca çözüme ulaşır, sınırlamalardan hoşlanmazsınız. Asi ve muhalif tavırlarınız bazı insanlara itici gelebilir.

30 Ocak – 8 Şubat

Hızlı düşünebilen, becerikli, dürüst ve arkadaşlıklara önem veren birisiniz. İşin içine duygular girdiğinde dengeniz çabuk şaşabiliyor. Tarafsız bir gözlem gücüne sahip, yapmacık insanlardan hoşlanmayan kişiliğiniz sizi samimi bir insan haline getiriyor. Yabancı dil konusunda başarılısınız; konuşmalarınız ise sıradışı, yenilikçi… Bulunduğunuz ortamda kolayca ilgi uyandıran, farklı bir espri kabiliyeti olan birisiniz. Zeki, diğerlerinden çok çabuk öğrenen, kısa yoldan sonuca ulaşabilen tavırlarınız sizi diğer insanlardan ayırır. Bilime önem veren, tartışmalardan hoşlanan, ikna gücü yüksek birisiniz. Aşkı konuşarak yaşamayı tercih edersiniz, iletişim sizin için önemli…

9 Şubat – 18 Şubat

Farklı ilişkiler yaşamaya hevesli, özgürlüğüne düşkün, yenilikçi bir kişilik! Yeni yerler keşfetmeye meraklı, modayı takip eden, kendine özgü bir stili olan, kısacası herkesten farklı birisiniz. Bulunduğunuz alana yenilikler getiren, orijinal ve çekici bir yapınız var. Biraz soğuk görünüşlüsünüz, özellikle aşka karşı tepkilisiniz. Çabuk aşık olmaz, romantizmden hoşlanmazsınız. Kaliteyi seven, başkalarından oldukça farklı, rutinlikten hoşlanmayan bir insansınız. Arkadaş çevreniz oldukça geniş. Eğlenmekten, gezmekten, keşfetmekten hoşlanırsınız. Seçici, iyi gözlemci, farklı kişiliğiniz ile ilgi uyandırabilen birisiniz.

 

BALIK

19 Şubat – 29 Şubat

Hayal gücünüz oldukça yüksek; sevdiklerinize karşı duyarlı, çatışmalardan rahatsızlık duyan, iyileştirici gücü yüksek, insanlara sorunlarında yardımcı olabilen bir kişilik! Duyarlı bir kişiliğiniz var, sanata karşı yeteneğiniz yüksek. Nazik, iyimser, özgürlüğünüze düşkünsünüz. Acıma ve şefkat duygunuz herkesten daha yüksek. Pozitif düşünmeye çalışırsınız ama eleştiriler karşısında gardınızı çabuk düşürürsünüz. Yaratıcı kabiliyetleri olan, yargılayıcı davranmayan, değişime açık birisiniz. Derin tutkulara sahip, aşk ilişkilerinde verici ve cömertsiniz. Fakat bu durum zaman zaman hayal kırıklığı yaşamanıza neden olur. Oldukça romantik ve hassassınız.

1 Mart – 10 Mart

Duygularının farkında olan, bağımlılıklarına düşkün, kimi zaman değişken bir kişilik! Sosyal hayatta çekici kimliğiyle ilgi uyandıran, mütevazı ve çok sevilen bir yapınız var. Ailenize oldukça düşkünsünüz, evini yuvasını önemseyen birisiniz. Aşkta tutkulu, güzel düşünen, kötülük bilmeyen, güzel sözlerden çabuk etkilenen birisiniz. Bu yüzden yanlış insanlara aşık olabiliyorsunuz. Muazzam yeteneklere sahip, sezgileri güçlü, olacakları hissedebilen ve karşı cins üzerinde duruşu, tavırları, fiziksel özellikleriyle oldukça beğenilen bir kişiliğiniz var. Gözlerinizin hemen dolması ve kolay ağlamanız sizi zaman zaman güçsüz biri gibi gösterebilir.

11 Mart – 20 Mart

Vizyon sahibi, her yerde başarılı olabilen, hayallerini gerçeğe dönüştürebilen birisiniz. Gücünüzü iyilik ve güzellikler adına yönlendirebiliyorsunuz. Sezgileriniz kuvvetli olduğu için, öngörüleriniz genellikle doğru çıkar. Doğaüstü yetenekleri olan, yalnız kaldığında güçlenen, başkalarını kolaylıkla etkileyebilen birisiniz. Soğuk, eleştirici ve sosyal uyum konusunda sıkıntılı gibi görünebilirsiniz. Kararlılık gösterdiği zamanlarda her işin üstesinden kolayca gelebilen güçlü bir manyetizmaya sahipsiniz. İyi bir sırdaş ve güvenilir bir dostsunuz.