Yükleniyor . . .

BEN JÜPİTER!

Ben Jüpiter!

Şansı, bolluğu temsil eden gezegen...  Gök kubbedeki görevim bereketi temsil etmek.  Ben; bolluğum, çoğalmalıyım, genişlemeliyim. Ben sizin yeryüzündeki şans kelimesine bakış açınızı temsil ediyorum. Dünyaya geldiğiniz çemberde hangi burçta hareket ediyorsam, siz şansa bakış açınızı o mizaçla algılıyorsunuz. 'Nerde bende o şans' diyenlere o duyguyu ben veriyorum. Her yıl bir burçta misafir olur, o burca veya o kişinin haritasına mutlaka farklı tılsımlar katarım. Ruhsal olarak büyütür, bedensel olarak da kişiye bazen kilo verebilirim. Heybetimi ise adil ve güçlü yanlarımdan alırım.  Size yeryüzünde huzur veririm. Bazılarınıza da ben çok şanslıyım dedirtirim. Hatta bazılarının ayaklarına kırmızı halılar serer, hiç olmayacak ortamlara sokar, yürü ya kulum derim. Ben sizin hayatınızda 12 yılda bir dünyaya geldiğiniz cebrin adeta şah damarını güçlendirir, kendinize güveninizi sağlarım.  Size mitolojideki gücümden bahsedeyim isterseniz biraz. 

Zeus’ um ben!

Mitolojide insanların babası olarak bilinirim ve önemli görevlerde yer aldım.  Bir zamanlar gökyüzünden dünyanın ve diğer görevlilerin hükümdarı bendim. Bu göreve gelmeden önce çocukluğuma dayanan hikâyemde adaletsizliğe kurban oldum. Sırf bu yüzden öğrenme sürecimi bir mağarada geçirdim. Geçirdiğim dağda benim hikâyem konuşulur. Olimpos Dağı! Aynı zamanda şimşek ve gök gürültüsü de benden sorulur. Bereketle özleştirilmem buralardan gelir. Sizin anlayacağınız hikâyem derin, ismim, namım yüzyıllara dayanır. Şimdi bu yüzyıldaki görevim ise insanların kendi dünyalarında bağımsız olmalarını sağlamak ama duyarlı olmaları içinde elimden geleni yapmak. Gökyüzündeki çemberde burç değiştirme dönemim geldi. Yaklaşık bir yıldır Başak burcundaki seyrim boyunca hepinize karınca gibi üretmeyi ön gördüm.  Çalışanlar kazandı. Uyanıklar ve hilebazlar ise tökezledi. Ben adil ve güçlü mizacımı Başak burcunun detaycılığı ile birleştirdiğimde, toplumsal olarak uyuduğunuzu, bazı şeylere fazla kulak vermediğinizi gösterdim. Bireysel hayatlarınızda ise cesur olmayı, yüzleşmeyi, detayların bir bütünü oluşturduğunu gösterdim. Ne kadar güçsüz bir iş birliği gibi gözükse de siz almanız gereken uyarıları aldınız.

Başak burcuyla olan iş birliğim bitti. Misafir olmayı planladığım burç şimdi Terazi. Eğer hazırsanız, hayatınızın hangi bölümlerine dokunacağımı anlatacağım.

TARİH 9 EYLÜL… Eros’un okuna hiç uzak değilsiniz!

Hayatınızın aşkını hala bulamadınız mı? İlişkilerden, kadın- erkek tabularından, “tam buldum” derken yine hayal kırıklığına uğramaktan da sıkıldınız mı? O halde hazır olun, girdiği her ortama bolluğunu, bereketini taşıyan bendeniz Jüpiter, Zodyak’ta ilişkileri ve evliliği, adaleti, ortaklığı temsil eden Terazi burcunda yolculuğa başlıyorum. Bendeniz Jüpiter, Terazi burcunda hareket ederken ilişkilere de şöyle bir güzel cila atmayı, kalplere aşkı sokmayı, işi gücü hava dediklerinizin de havasına hava katmaya hazırlanıyorum.

Hazırsanız, diplomasiye revizyon katmaya geliyorum!

Mütevaziliği bırakalım, 2017 yılına damgasını vuranlardan biri de ben olacağım. Anlayacağınız, 2016 yılından 2017 Eylül ayına kadar adaletin bütünlüğünü korumak benim vazifemdir. Diplomasiye farklı bir vizyon katacağım. Unutmayın; bu süreçte karşıma da teknolojinin, dönüşümün temsilcisi Uranüs'ü alıyorum. Özellikle uluslararası çapta yeni anlaşmaları, diplomatik uzlaşıları, hangi safta olduğunu net bir şekilde gösteren siyasetçileri ve yeniden çizilen sınırları gündeme getireceğim. İsim ver Jüpiter mi diyorsunuz bana, hemen veriyim; Nato'dan, Avrupa Birliğine, İnsan Hakları Mahkemesinden, Birleşmiş Milletler'e ve IMF'ye kadar uluslar arası kuruluşların her birine revizyon geçirteceğim. Ayrıca bu dönemde yeni birliklere de tanıklık edeceksiniz sayemde... Zorlukla yaşamaya mahkûm edilen insanların sesine facebook beğenileri ile destek vermekten de öte, yine teknolojinin desteği ile yardımlarda bulunacaksınız. Özellikle mülteci konusundaki belirsizliği, netliğe kavuşturacağım.

2017’de düğünü olanlar! Düğün organizasyonlara yönelik yeni markalarla karşılaşıp, ‘vay be bunu bile düşünmüşler’ diyeceğiniz projeler karşınıza çıkabilir.

Bu dönemde kazanç, birlikte hareket edenlere geliyor! Bireysel girişimler, yerini ortaklı girişimlere bırakırken, kazanç yine ortak hareket edenlere geliyor. Yani 2017, marka birliklerinin yılı olacak, demedi demeyin. Özellikle moda, güzellik endüstrisi, ticaret ve bazı teknoloji markalarının ortaklığı çok ses getirecek.

Unutmayın ben Jüpiter’ im. Hiç kimseye haksızlık yapmam. Gök kubbenin en iyicil gezegeni benim. Bana güvenin, çıkardığım karışıklıklar bile sizin hayrınıza olacak.

Geçmişte yaşanan kötü anılarınızdan kurtulmanıza, size yük olan insanları hayatınızdan çıkarmanıza yardımcı olurum. Geçmişi bugününüze taşımanıza engel olur, zihninizi temizlerim. Sağlık sorunları yaşıyorsanız size moral verir, gücünüzü toplamıza konusunda destek olurum. Kendinizi yalnız hissetmemenizi sağlarım, huzurumla yanınızda yer alırım.

Orada bir durun, ben nikâh memuru değilim!

Yalnız kalpleri kavuşturacağımı, dünyaya barış getireceğimi, herkesi paraya boğacağımı, uluslararası uzlaşmalarla tüm sorunların çözeceğimi iddia etmiyorum. Ben size bunları yapabilmeniz adına yol gösteriyorum sadece... Bu sürecin baş aktörü sizsiniz, eylemlerinizden siz sorumlusunuz. Adil olan tarafınıza ışık tutacağım öncelikle, bilginin ve okumanın önemini kavramanızı sağlayacağım. İnançları kendi kirli oyunlarına alet edenleri yargılamaktan hiç çekinmeyeceksiniz…

Ortak gelecek planları olmayan insanları görmeye tahammülüm yok!

‘Ben demek biz demek’ anlayışına sahip bir burçta hareket ederken, e haliyle misafir umduğunu değil bulduğunu yer misali onun öncelikleri, benim önceliklerim haline gelecek. İlişkiniz ne kadar uzun süreli olursa olsun, eğer birbirinizi gözeterek hareket etmiyorsanız, benim gözümde ilişkiniz bitmiştir, kusura bakmayın.

Belki de size çok iyi gelecek bir yalnızlaşma süreci yaşıyorsunuz, belki de hayatınız dönüşmeye başladı ve kendinizi farklı bir yolculuk ile birlikte yaşayacağınız “patlama dönemine” hazırlıyorsunuz.

Geçmişe sünger çekmezseniz, benimle ilişkinizi yürütemezsiniz!

Daha çok para mı, daha iyi bir iş mi yoksa aşk mı? 2016 yılının sizler için değişim noktası olacağını, 2017 yılına çok daha iyi hazırlanmanız gerektiğini fark etmelisiniz. Eylül’ e kadar dinlenme sürecine girmenizi, geçmişi geçmişte bırakmanızı tavsiye ediyorum.

Ne demek mi istiyorum?

Yaşadığımız bugün, yarına çıktığımızda artık geçmiş oluyor, izleri ise bizimle beraber ömrümüz yettiğince geleceğe taşınıyor; sevaplarımızla ve günahlarımızla beraber…

2017 yılına zihniniz temiz girmek istiyorsanız, 2016 yılının sizin için son dönemeç olduğunu zaten gösteriyorum. Kendiniz için hazırlık yapın, derin bir nefes alın, rahatlayın ve size iyi gelecek kararlar almak için gerekli zemini hazırlayın. Her şeyin iyi olacağına inanın çünkü öyle olacak ve o günler geldiğinde hazır olmalısınız.

En son Terazi burcunda misafir olduğumda neler yapmıştım, biliyor musunuz?

 • 1969 yılının Ekim ayında Vietnam savaşını protesto etmek adına milyonlar Washington’a akın etmişti. Ayrıca dünya çapında benzer savaş karşıtı eylemler de sürmeye devam etti.
 • 1981’de kraliyet evliliklerinden en çok ses getireni, Prens Charles ve Prenses Diana’nın evliliği gerçekleşti. Düğün seremonisi dünya çapında yankı buldu.
 • En son Terazi burcunda hareket ettiğimde yani 2004 yılında sosyalleşme ve arkadaş biriktirme özellikleriyle ön plana çıkan facebook kurulmuştu.

Jüpiter’in Terazi burcundaki seyahati en iyi şekilde nasıl değerlendirilir?

 • Bir elin nesi var, iki elin sesi var. Kendinizi paylaşmayı öğrenin. Gelecek hayallerini paylaştığınız insanların kıymetini bilin. Jüpiter, birliği temsil eden bir burçta hareket ediyor, unutmayın!
 • İşinizi büyütmek, daha çok çevre edinmek mi istiyorsanız? O halde biraz sosyal olmanız gerekiyor. Gereksiz diye görmeyin, işinizle ilgili tüm organizasyon, fuar, panel gibi etkinliklere mutlaka katılım gösterin. Kazanmak istiyorsanız, insan ilişkilerinizi ve bağlantılarınızı geniş tutmanız gerekiyor bu dönemde.
 • İlişkilerde saygı ve eşitlik anlayışı ön plana çıkıyor. Maço partnerlerden, sizi omurgasız kıskançlıklarla zor durumda bırakan insanlardan koşarak uzaklaşın. Jüpiter’in Terazi burcundaki seyahati süresince zorbalığa dayanan ilişkilere yer yok.
 • Tatlı dil yılanı bile deliğinden çıkarır. Jüpiter’in Terazi burcundaki seyri boyunca ilişkilerde görüntünüze, iletişim yeteneklerinize önem verin. Nezaketin açmadığı kapı yoktur sözünü duyduysanız, bu dönemde bu sözün ne kadar geçerlilik kazandığını da göreceksiniz.

Jüpiter’in yargı kıskacına yakalanmamak için şunlardan kaçının;

 • Anlamadan, dinlemeden, okumadan, bilmeden yargılamak… Özellikle ikili ilişkilerinizin ‘tuzu biberi’ diye gördüğünüz tahammülsüzlüklerinize Jüpiter fena takılabilir. Sevdiğiniz insanı bir alışkanlık olarak görüyorsanız ve artık birbirinizden bir hayli bağımsız hareket ediyorsanız, ilişkinizin bu dönemde ayakta durması zor olabilir.
 • Benmerkezci olmayın! Özellikle ortak hareket ettiğiniz alanlarda…
 • Düşmanca duyguları tetikleyen eylemlerden kaçının. Uzlaşı yoksa Jüpiter de yok!
 • Güzelliğin yüzeyselliğine kapılmayın. Estetik ve güzellik vurgusu yapan Jüpiter’i ancak bu ikisinin gerçekten ne demek olduğunu bilenler anlayabilir. Sadece görüntüye yatırım yapan, içi boş akımlardan uzak durun.

 

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Her Hakkı Saklıdır

22.08.2016

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri