Yükleniyor . . .

AY DÜĞÜMÜNÜZ NEREDE?

AY DÜĞÜMÜNÜZ NEREDE?

Unutma! Hangi Renge Bürünerek Geldiysek O Rengi Temsil Edeceğiz

19 yılda bir Koç ve Terazi’de hareket eden Ay Düğümleri. En son Şubat 2014 ve 13 Kasım 2015 yılında hareket etmişti.

Bir öncesinde ise 26 Aralık 2004- 21 Haziran 2006’da Kuzey Düğümü Koç, Güney ise Terazi’deydi.

Geçmiş tecrübeler Terazi yönünde olacaktır. Yani bu kişiler; İlişki kurmak, paylaşmak, başkalarını düşünmek ve ilişkilerinde elini taşın altına koymak konusunda tereddüt etmezler. Paylaşımcıdırlar. İlişkilerde karşıdaki kişilerin beklentilerini önemserler. Yapması gereken Kuzey Düğüme gitmek ve iyi yönünü kaybetmeden tecrübe kazanmak olmalıdır. Yani, Koç burcunun özelliklerini ve temsil ettiği kavramları yaşamda öne çıkarmak gerekir. Bu bağlamda Güney Ay Düğümü’ndeki Terazi’yi de unutmamak gerekli. Ve ilişkilerde acık fikirli başlayıp daha sonra kendini düşünen olma meylini gösterecektir.  Genel anlamda ilişkilerde ağır sınavlara maruz kalmış olabilir.

Kuzey Ay Düğümü Boğa, Güney Ay Düğümü Akrep Olanlar

Bir öncesi 12 Eylül 1984- 6 Nisan 1986

20 Şubat 1966- 19 Ağustos 1967

3 Ağustos 1947- 26 Ocak 1949

Güney Düğümü Akrep olanlar geçmiş yaşamlarında kriz yaşamış olabilir. O yüzden onları daha geniş değerlendirmek gerekir. Maddi manevi krizler, bazı kayıp ve fedakârlıklar yaşamış olabilirler. Her türlü maddi konular Akrep burcuyla alakalıdır. Geçmiş tecrübelerden ötürü endişeli ve güvensiz hissedebilirler. Kıskançlık, kuşku, şüphe gibi zararlı duygulara çabuk kapılabilirler. Bunlardan kurtulmalılar. Kuzey Düğümleri Boğa olduğu için kendilerine güven alanı oluşturmaları gerekir. Buna ihtiyaç duydukları için de daha fazla çabalamaları gerekecek.

Kuzey Ay Düğümü Boğa iyi bir yerleşimdir. Dünyaya ait tüm zevkler, beş duyuya ait tüm kavramlar Boğa burcuyla ilgilidir. Boğa burcu Venüs’ün burcudur. Genelde sanatçılarda rastlanır. Güzellik ve estetik gibi konular da yine Boğa’nın konusudur. Kuzey Düğümü Boğa olanlar, kendi ayakları üzerinde durma, yeteneklerini değerlendirme, kendilerine güvenli bir alan yaratma ve parasal kazanç sağlama gibi görevleri vardır. Bu alanlara doğru gidebildikleri takdirde destek alırlar. Çok sektörlü olma ani karar, anne sağlık sorunları, anne ile ilişkilerde problemler hayatlarının beli bölümlerinde karşılarına çıkar.

Kuzey Ay Düğümü ikizler, Güney Ay Düğümü Yay Olanlar

17 Mart 1983 - 11 Eylül 1984

26 Ağustos 1964 - 19 Şubat 1966

14 Aralık 1945 - 2 Ağustos 1947 yılları arasında doğanlar,

İkizler-Yay iletişim aksıdır. Güney Düğümü Yay olanlar daha iyimser olabilir. Manevi, ruhsal ve kültürel konulara eğilimleri vardır. Öğrenmeyi ve gezmeyi severler. İnanç konularında biraz abartılı olabilirler. Kuzey Düğüm İkizler olduğu için bilgiyi takip ederler. Öğrenmek, araştırmak, okumak ve bildiklerini yakın çevreleriyle paylaşmak önemlidir. İletişimle ilgili her konu İkizler-Yay Aksıyla ilgilidir. Öğretmenler, akademisyenler, iletişimle ilgilenen kişiler bu pozisyonlarda oldukça yer alır.

Genel olarak Merkür ve Jüpiter’in pozisyonları da etkilidir. İnançlar, fikirler ve yaşama bakış konusunda geçmişteki etki Yay olduğundan büyük resmi görme eğiliminde olabilirler. Detayları gözden kaçırabilirler. Kendince iyimser hareket edebilirler. İkizleri takip etmeleri gerekir. Daha dikkatli, detaylı ve takipçi olmalarında fayda var.

Kuzey Ay Düğümü Yengeç, Güney Ay Düğümü Oğlak Olanlar

10 Nisan 2000 - 12 Ekim 2001

25 Eylül 1981 - 16 Mart 1983

24 Aralık 1962 - 25 Ağustos 1964

Yengeç - Oğlak aksı, aile aksıdır. Aile dinamiklerini ve ailenin kişi üzerindeki etkisini vurgular. Güney Düğüm Oğlak olanların ise duyguların geri planda olduğu, sorumlulukların ve görevlerin ön plana çıktığı bir döngüdür. Kuzey Düğüm Yengeç olanların bu yaşam planında daha duygusal, daha hassas, daha duyarlı olması gerektiğini, duygularını göz ardı etmeden onlarla barışmamız, onları kabul etmesi gerektiğini işaret ediyor. Kuzey Düğümü Yengeç olanlar aile kavramını önemsemeliler. Bu hayatta kendilerine güvenlik ve sevgi alanı oluşturmalılar. Şu anda Dünyadaki tüm Yengeç burçlarının, aile, ev, vatan ve millet konularını daha çok önemsediği bir süreçteyiz.

Bu süreç 2020’nin ortalarına kadar sürecek. Aile, miras, aile içindeki çekişmeler, evliliklerdeki 3. kişiler, tükenmişlik sendromu gibi durumlarla çokça karşılaşılabilir. Maalesef gündemin bu kadar yoğun olması, yukarıda belirtilen tarihlerde doğan kişilerin fazlalığı ve yaşadıkları zaman diliminin iddialı olmasından kaynaklanıyor.

Kuzey Ay Düğümü Aslan, Güney Ay Düğümü Kova Olanlar

Kova daha toplumsal ve evrensel bir burçtur. Grupları, toplum için yapılan ortak çalışmaları ve aktiviteleri anlatır. Kova burcu arkadaşlıkları önemser. Güney Düğüm Kova olduğu için bu anlamda kişinin kendinden fedakârlıklar yapmasını ve ait olduğu gruplara karşı yararlı eylemlerde bulunmasını ister.

Kuzey Düğümü Aslan ise Güneş’in burcudur. Daha çok kişisellikle alakalıdır. Kişinin kendi egosunu, kişiliğini keşfetmesi, kendini gerçekleştirmesi, kendi yeteneklerini değerlendirmesi, fark edilip başarı kazanması ve takdir edilmeyi beklemesi durumudur. Kuzey Düğümü Aslan olanlar yaşantılarında başkaları için değil, kendi çıkarları doğrultusunda hareket ederken daha dikkatli olmalılar. Yöneticilerde ve sanatçılarda rastlanan bir yapıdır. Yaşam planında görevler, hassasiyetler öne çıkabilir.

Kuzey Ay Düğümü Başak - Güney Ay Düğümü Balık Olanlar

26 Ocak 1997 - 20 Ekim 1998

6 Temmuz 1978 - 12 Ocak 1980

16 Aralık 1959 - 10 Haziran 1961

Türkiye’nin de Ay Düğümleri Balık - Başak Aksındadır. Güney Düğümü Balık olanlar; Duyarlı, hassas, fedakâr ve ruhsal derinliği çok fazladır. Balık burcu son burç olduğu için kolektif alanla daha çok alakalıdır. Hassaslık ve duygusallığı her şeyi akışına bıraktırır. Özveri ve fedakârlığı çok fazladır. Bunlar Güney Düğümde geçmişten gelen yapıları gösterir. Ancak gidilmesi gereken Kuzey Düğümü Başaktır. Başak; Dikkatli, titiz, düzenli, çalışkan, mükemmeliyetçidir. Detaylara dikkat eder. Düzenli ve tertiplidir. Yönetimi başkasına bırakmaz. Emek verir, üretir. Kuzey Düğümü Başak’ı takip edenler kontrolü elinde tutar.

Kuzey Ay Düğümü Terazi- Güney Düğümü Koç Olanlar

1 Ağustos 1995- 25 Ocak 1997

8 Ocak 1977- 5 Temmuz 1978

Güney Düğüm Koç olduğu için geçmiş ya da ruhsal potansiyellerinde, Koç’un etkisi vardır. Daha bencil, çocuksu, sabırsız ve bireyseldir. Yaşanmışlıklar söz konusudur. Kuzey Düğümü Terazi olanlar; paylaşmayı, bencil olmamayı, dengeyi, barışı ve huzuru sağlamalı. Alıştıkları eğilimler Koç özelliği olduğu için ilişki kurmakta zorlanabilirler. Uyum göstermekte zorlansa da bencilliği arkalarında bırakınca gelişim gösterecekler.

Kuzey Ay Düğümü Akrep- Güney Ay Düğümü Boğa Olanlar

2 Şubat 1994 – 31 Temmuz 1995

11 Temmuz 1975 – 7 Ocak 1977

5 Ekim 1956 – 16 Haziran 1958

Boğa Akrep Aksında sabit burçların değişimi zor olduğu için bunu Ay Düğümlerinde de görürüz. Güney Düğümü Boğa olanlar güvenliklerine çok önem verirler. Onlar için huzur, güven, istikrar önemlidir. Özellikle maddi anlamda kendilerini güvende hissetmek önemli olacaktır. O yüzden de değişimden, paylaşmaktan korkabilirler. Aşırı tutumluluk ve cimriliğe kaçan eğilimleri olabilir. Kuzey Ay Düğümü Akrep ile bu yaşamda cesaretle bir şeyleri deneyimlemeleri gerekiyor. Maddi kaynaklarını başkalarıyla paylaşmayı öğrenmeleri gerekiyor. Yaşam hakkında önemli tecrübeler sonucundaki deneyimleri de unutmamalılar.

Kuzey Ay Düğümü Yay - Güney Ay Düğümü İkizler Olanlar

2 Ağustos 1992 - 1 Şubat 1994

28 Ekim 1973 - 10 Temmuz 1975

Güney Düğüm İkizler olan kişiler ilişkiler konusunda meraklı ve girişken bir tavır sergiler. Bazı konularla yüzeysel ilgilenebilirler. Kuzey Düğümü Yay olanların olaylara, bilgilere, ilişkilerine daha derin ve daha geniş pencereden bakmaları gerekiyor. Kültürel konularda gelişim gösterebilir. Okumak, araştırmak ve eğitim konusunda gireceği etkileşimler onları geliştirecek. Hayat planlarını genişletmeleri, yeni deneyimlere açık olmaları gerekiyor.

Kuzey Ay Düğümü Oğlak - Güney Ay Düğümü Yengeç Olanlar

22 Ağustos 2009 - 3 Mart 2011

19 Kasım 1990 - 1 Ağustos 1992

28 Nisan 1972 - 27 Ekim 1973

Güney Düğüm Yengeç olanlar aile konularını çok önemserler. Ailesiyle ve sevdikleriyle kendilerini güvende ve huzurlu hissederler. Yuva kavramı onlar için çok önemlidir. Güvensizlik nedeniyle hayat içerisinde kendilerini geri çekebilirler. Ancak Kuzey Düğüm Oğlak olunca; Toplumda kendilerine belli bir kimlik üstlenmeleri, görev bilinci olmalı, kariyer ve statülerini önemsemeleri, başkaları için de önemli bazı görev ve sorumluluklar alıp liderlik yapmaları gerekiyor. Duyguları geri planda tutup ciddi konulara odaklanmalılar.

Kuzey Ay Düğümü Kova - Güney Ay Düğümü Aslan Olanlar

19 Aralık 2007 - 21 Ağustos 2009

23 Mayıs 1989 - 18 Kasım 1990

3 Kasım 1970 - 27 Nisan 1972

Güney Düğümü Aslan olanların; kendi kişiliklerinin ilgi görmesi, takdir edilme, alkış alma ve egolarını tatmin etme konusunda güçlü bir karmaya sahipler. Kuzey Düğümü Kova olanlar; Toplum yararına bir şeyler yapabilme, ait olduğu grup için eylemlerde bulunma ve ortak çalışmalar içerisinde bulunurlar. Kendi egolarını geri planda tutarlar. Ancak daha fazla paylaşımcı bir yapıda olmaları gerekebilir. Yetenekli insanlardır. Çünkü Güney’de Aslan vardır.

Kuzey Ay Düğümü Balık - Güney Ay Düğümü Başak Olanlar

22 Haziran 2006 - 18 Aralık 2007

3 Aralık 1987 - 22 Mayıs 1989

20 Nisan 1969 - 2 Kasım 1970

Güney Düğümü Başak olanların; Ruhsal varlıklarında, geçmiş yaşamlarında hizmet ve çalışma kavramı vardır. Dikkat ve detay isteyen işlerle uğraşmışlardır. Görev odaklı insanlardır. Titiz ve düzenli olabilirler. Bu yaşamda da genel olarak hep kontrollü ve mükemmeliyetçi olma eğilimleri vardır. Bu durum onları huzursuz edebilir. O mükemmeliyetçiliği biraz bırakmaları, her şeyi kontrol edemeyeceklerini bilerek hareket etmeleri gerekir. Bu yaşamda Balık’ı takip etmeleri gerekir. Akışta kalmaları, ruhsal konulara odaklanmalı ve derinleşmeleri gerekiyor.

DOĞUM TARİHİ VE SAATİNE GÖRE BURÇLARIN EKSENİ

23.11  26 Ekim 1925 Kuzey Ay Düğümü Yengeç – Güney Ay Düğümü Oğlak                       

23.05  16 Nisan 1927 Kuzey Ay Düğümü İkizler – Güney Ay Düğümü Yay               

14.54  28 Aralık 1928 Kuzey Ay Düğümü Boğa – Güney Ay Düğümü Akrep            

20.16  7 Temmuz 1930 Kuzey Ay Düğümü Koç – Güney Ay Düğümü Terazi            

09.05  28 Aralık 1931 Kuzey Ay Düğümü Balık – Güney Ay Düğümü Başak             

19.47  24 Haziran 1933 Kuzey Ay Düğümü Kova – Güney Ay Düğümü Aslan           

20.36  8 Mart 1935 Kuzey Ay Düğümü Oğlak – Güney Ay Düğümü Yengeç             

08.55  14 Eylül 1936 Kuzey Ay Düğümü Yay – Güney Ay Düğümü İkizler                 

01.49  4 Mart 1938 Kuzey Ay Düğümü Akrep – Güney Ay Düğümü Boğa                

02.04  12 Eylül 1939 Kuzey Ay Düğümü Terazi – Güney Ay Düğümü Koç                 

11.25  24 Mayıs 1941 Kuzey Ay Düğümü Başak – Güney Ay Düğümü Balık             

09.11  21 Kasım 1942 Kuzey Ay Düğümü Aslan – Güney Ay Düğümü Kova             

20.59  11 Mayıs 1944 Kuzey Ay Düğümü Yengeç – Güney Ay Düğümü Oğlak           

02.47  3 Aralık 1945 Kuzey Ay Düğümü İkizler – Güney Ay Düğümü Yay                 

13.47  2 Ağustos 1947 Kuzey Ay Düğümü Boğa – Güney Ay Düğümü Akrep

03.05  26 Ocak 1949 Kuzey Ay Düğümü Koç – Güney Ay Düğümü Terazi                

00.21  27 Temmuz 1950 Kuzey Ay Düğümü Balık – Güney Ay Düğümü Başak           

14.06  28 Mart 1952 Kuzey Ay Düğümü Kova – Güney Ay Düğümü Aslan               

06.57  9 Ekim 1953 Kuzey Ay Düğümü Oğlak – Güney Ay Düğümü Yengeç             

01.56  3 Nisan 1955 Kuzey Ay Düğümü Yay – Güney Ay Düğümü İkizler                 

02.30  4 Ekim 1956 Kuzey Ay Düğümü Akrep – Güney Ay Düğümü Boğa                

14.55  16 Haziran 1958 Kuzey Ay Düğümü Terazi – Güney Ay Düğümü Koç            

20.25  15 Aralık 1959 Kuzey Ay Düğümü Başak – Güney Ay Düğümü Balık             

23.36  10 Haziran 1961 Kuzey Ay Düğümü Aslan – Güney Ay Düğümü Kova           

09.06  23 Aralık 1962 Kuzey Ay Düğümü Yengeç – Güney Ay Düğümü Oğlak           

14.15  25 Ağustos 1964 Kuzey Ay Düğümü İkizler – Güney Ay Düğümü Yay            

19.51  19 Şubat 1966 Kuzey Ay Düğümü Boğa – Güney Ay Düğümü Akrep            

20.45  19 Ağustos 1967 Kuzey Ay Düğümü Koç – Güney Ay Düğümü Terazi            

11.20  19 Nisan 1969 Kuzey Ay Düğümü Balık – Güney Ay Düğümü Başak             

11.09  2 Kasım 1970 Kuzey Ay Düğümü Kova – Güney Ay Düğümü Aslan               

10.33  27 Nisan 1972 Kuzey Ay Düğümü Oğlak – Güney Ay Düğümü Yengeç           

04.41  27 Ekim 1973 Kuzey Ay Düğümü Yay – Güney Ay Düğümü İkizler                

04.09  10 Temmuz 1975 Kuzey Ay Düğümü Akrep – Güney Ay Düğümü Boğa           

20.46  7 Ocak 1977 Kuzey Ay Düğümü Terazi – Güney Ay Düğümü Koç                  

13.33  5 Temmuz 1978 Kuzey Ay Düğümü Başak – Güney Ay Düğümü Balık           

00.15  13 Ocak 1980 Kuzey Ay Düğümü Aslan – Güney Ay Düğümü Kova               

16.14  24 Eylül 1981 Kuzey Ay Düğümü Yengeç – Güney Ay Düğümü Oğlak            

05.32  16 Mart 1983 Kuzey Ay Düğümü İkizler – Güney Ay Düğümü Yay                

20.41  11 Eylül 1984 Kuzey Ay Düğümü Boğa – Güney Ay Düğümü Akrep              

15.26  6 Nisan 1986 Kuzey Ay Düğümü Koç – Güney Ay Düğümü Terazi                 

09.29  2 Aralık 1987 Kuzey Ay Düğümü Balık – Güney Ay Düğümü Başak               

14.42  22 Mayıs 1989 Kuzey Ay Düğümü Kova – Güney Ay Düğümü Aslan             

22.01  18 Kasım 1990 Kuzey Ay Düğümü Oğlak – Güney Ay Düğümü Yengeç           

01.01  2 Ağustos 1992 Kuzey Ay Düğümü Yay – Güney Ay Düğümü İkizler 

12.39  1 Şubat 1994 Kuzey Ay Düğümü Akrep – Güney Ay Düğümü Boğa               

15.58  31 Temmuz 1995 Kuzey Ay Düğümü Terazi – Güney Ay Düğümü Koç           

04.18  25 Ocak 1997 Kuzey Ay Düğümü Başak – Güney Ay Düğümü Balık              

09.27  20 Eylül 1998 Kuzey Ay Düğümü Aslan – Güney Ay Düğümü Kova               

06.21  9 Nisan 2000 Kuzey Ay Düğümü Yengeç – Güney Ay Düğümü Oğlak

 

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Bütün Hakları Saklıdır.

Kaynak Amacıyla Dahi Kullanılamaz.

25.02.2020