Yükleniyor . . .

ZAMAN VE MEKAN TASARRUFU

ZAMAN VE MEKAN TASARRUFU

Yaşamımızın Her Köşesini Sıfırlayan 2022 Bize Daha Neler Öğretecek?

Hepimizin hayatları bir noktada standart bir hal alıyor ve tabiri caizse endüstrileşiyor. Bu noktada kişisel alanımızın dışına çıkmadan kendi içimizde hem birtakım kaygılar yaşıyoruz hem de belli bir düzene kendimizi adapte etmeye çalışıyoruz. Siz değerli okurlarım için bu yazımda evlerindeki dizayndan sıkılmış, zamanından ve alanından tasarruf etmek isteyenler için birkaç tüyo kaleme aldım.

Şartları Değerlendirmek Gerekiyor

Evimize daima yeni eşyalar almak istesek de bunun belli bir maddi güç gerektirdiğini unutmamak gerekiyor. Yeni eşyalar ve yeni mobilyalar dışarıdaki stresi evimizde atmak için en güzel etmenlerdendir. Evdeki alışkanlıklarımızı bir nevi eşyalarımız şekillendirir aslında. Evlerimizdeki mekanları ne kadar iyi kullanırsak, boş vakitlerimizi geçirmekten ve işten arda kalan mesai dışı zamanlarımızı harcamaktan keyif alırız. Bu sayede evimizin dışında sosyal aktivitelere daha fazla vakit ayırmayız. Sonuçta tasarruf etmek isterken dış mekanlarda bulunmak maddi anlamda da uzun vadede bizi zorlayabilir. En güzel dinlenme durağımız olan evimizi bu şartlara göre değerlendirmek en doğrusu…

Natural Konsepte Dönüş

Gözlerimize aşina gelen konseptler ev dekorasyonunda genelde tercih edilen konseptlerdir. Bu noktada natural dizayn anlayışı uygulamak mekanlarımızı daha avantajlı kullanmak açısından değerli. Yoğunlaştığımız ne varsa buna uygun konseptler yapmak evimizde daha verimli vakit geçirmemizi sağlar. Örneğin

  • Kullanılmayan eşyaların olduğu odaları daha kullanışlı eşyalar doldurarak kullanabiliriz.
  • Fazla eşyaları çöpe atmaktansa her şekilde onlardan faydalanmalıyız.
  • Kitap okuma alışkanlıklarımız varsa evimizin küçük bir köşesine kitap rafları koyabilir, olası dağınıklıkların önüne geçebiliriz.
  • Sporu seviyorsak evimizin küçük bir köşesini bu iş için uygun hale getirebiliriz.

Kısacası evimiz bizim hayatımızın tamamını kapsar. Burayı sakin bir mabede dönüştürmek de ruhumuzu daraltan bir dört duvara çevirmek de bizim elimizde.

Detayın Küçüğü Büyüğü Olmaz

Hem zamanımızdan hem de mekanımızdan tasarruf ederken üstünkörü bir yaklaşım gütmek aradığımız o rahatlama hissini vermeyecektir. En küçük detayına kadar evlerimizdeki dizaynı oturtmak sık sık değişim yapmaktan bizi alıkoyacağı gibi evimizde verimli vakit geçirmek konusunda da bizlere ön ayak olacaktır.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Tüm Hakları Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

21.09.2020

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Yaz gündönümünden geçiyoruz. Güneş Yengeç burcuna günün son saatlerinde geçecek. Ay ise Dolunay Fazına hazırlanıyor. Tesadüflerin tevafuklara hizmet ettiği, izole olmak isteyenlerin nefes aldığı yaz başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...