Yükleniyor . . .

Zaman

Ne yaşıyorsun?

Kalbinle aklının kavuştuğu yere git ve sor! Ve sonra söyle usul usul kaleme, kâğıda yahut kafanı kaldırıp cesurca diktiğin gözlerinle anlat bulutlara. Sanma ki ne uykusuz geçen geceler ne de yorgun başlayan sabahlar sadece sana ait.

Hiç kolay olmayan günlerden, zorlu yollardan geçerken yüreğin mi sıkıldı? Yoksa ruhunu kafese kapatıp çoktan unuttun mu yaşamanın ne demek olduğunu? Kendi söylediğin yalanların ağırlığıyla her geçen gün biraz daha ezildiğini mi hissediyorsun? Yoksa sadece ah edip kenara çekilerek, zamanı geldiğinde kördüğümlerin çözüleceğini düşünenlerden misin? Aklın ve vicdanın binlerce konuyu sorgulayıp süzerken yabancı mısın kendine? Önyargı gözlüklerini çıkarmamak için inatlaşırken aslında körleştiğini fark edemeyenlerden misin? Yoksa önyargılarını besleyen süslü ve büyük cümlelerle mi teselli ediyorsun kendini? Kendi âleminde boğulurken, koca bir âlemin içinde olduğunu bilmeye korkanlardan mısın?

Ne tuhaf! Belki de görmemekten korkan yok fakat fark edilmemek düşüncesi bile cehennem azabı gibi geliyor hepimize!

Sustur artık uçurumlara sürüklenen nefsini. Sırtını günbegün kamburlaştıran yüklerini indir ki nefes alsın şuurun. Arın önyargılarından. Tanı ve sev var olduğun âlemi ve kendini… Gülen gözlere hasret kalmış şu yüzyılda dünya dönmüyor mu? Dönüyor elbette. Dünün yarından farkı nedir diye soran olursa hemen söyleyeyim: Bugün! Kendinizden kaçtığınız bugün! Başkalarını konuştuğunuz, eleştirdiğiniz, ne yaptıklarını merak ettiğiniz fakat içinde olamadığınız bugün! Kızmayın bana ama bu sadece bir hatırlatma. İnsan kendinden ne kadar, nereye kadar kaçabilir? Sorun kendinize. Evet, dünya dönüyor. Dönerken kimine siyahın katran karasını gösteriyor kimine ise bembeyaz bir sayfa açtırıyor. Ne mi yapmalısınız? Bugün için umutsuzluğa kapılmak yok. Fark etmek gerek her şeyi. Özenmek, harekete geçmek hatta gözleriniz yorgunluktan patlayana kadar kafa tutmak gerekiyor hayata. Çünkü dünün de yarının da sırrı bugünde saklı.

Saygıyı önce kendi hayatlarımıza göstermezsek, alın terimizi kendimiz için dökmesek, hedeflerimize yürümezsek, bildiklerimize tutunup bilinmezlere kulaç atmazsak, en önemlisi de korkulara tutunup narsis yüz yılın ruhuna teslim olup sevmekten uzaklaşırsak en büyük zalimliği kendimize yapmış olmaz mıyız?  Kendini beyhudeliğe itenlerden ne farkımız kalır?

Gidenlere lafınız çok. Oysa kendinize yoksa çoktan giden ben miydim diye sormayacak mısınız? Yaralanmadan, yara almadan gerçek sevgi bulunur mu? Bu dünyadan sevilmeden sevmeden gidilir mi sanırsınız?

Güneş ve Ay hikayelerine bir yenisini ekleyip, insanoğluna bilinmezliklerin anahtarını verirken gözlerinizi kısıp iç dünyanıza bakmaya ne dersiniz?

NOT: Bu yazı hava gurubu burcunda gerçekleşecek Güneş Tutulması’na ithafen yazılmıştır. Her gün sohbet ettiğin dertleştiğin arkadaşlarına da okut.

Astrolog Zeynep Turan

05.02.2018

Yazının her hakkı saklıdır.

Günün Ruh Hali
Ay toprağın değişkeninde. Neden-sonuç ilişkisi kurmak isteyeceğimiz bir gün! Evde hummalı bir temizlik yapmak isteyeceğiz. Saman altından su yürütenler hayal kırıklığına uğrayabilir.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...