Yükleniyor . . .

YUVAMI KURMAK İSTİYORUM 3

YUVAMI KURMAK İSTİYORUM 3

Elif’le Can’ın hikâyesini biliyorsunuz. Yuvasını kurmak isteyen Elif ve bir küs, bir barışık sevgilisi Can’ın hikâyesine kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Can, bir süre ara verelim deyip, evine gittikten sonra, Elif kafasında sorular, içindeki tuhaf sıkıntıyla eve gitmişti. Can, evde yalnızken fotoğrafını mutluluğun tarifi olarak, sosyal medyaya koyduğunda Can’ın eski sevgilisi Elif’i iğneleyen bir yorum yapmıştı. Hâlbuki Elif, Can’ı tanıdığında hayatında hiç kimse yoktu.

Artık susmaya karar verdim. Yeter! Ne olacaksa olsun. Zamana mı ihtiyacı varmış, alsın, tüm zamanlar onun olsun. Ben bunları hak edecek ne yaptım? Bir hesap verme gereği bile duymuyor Can, canım dediğim adam.

Elif, haftaya öfkeli ve kırgın başladı. İşe gittiğinde ne pazartesi umurundaydı, ne de fazladan verilen işler arkasından gelen sorunlar… Sakin sakin çalıştı, Can’ı hiç aramadı, içindeki coşkuyu kaybetmişti. Can, eski sevgilisinin yorumuna bir yanıt vermemişti ama bir açıklama yapmak için bile Elif’i aramamıştı.

Hayır, anlamıyorum. Benim eski sevgilim, sosyal medyada arkadaş listemde diye sorun oluyor, onun eski sevgilisi arkadaş olmanın dışında bir de yorum yapıyor. Üstüne bana iftira atıyor, kimsenin sesi çıkmıyor. Aramayacağım. Canım yansa da, içim içimi yese de aramayacağım. Anlayışlı, iyimser, ılımlı olmak bana ne kazandırdı? Koskoca bir hiç… Öl dese öleceğim, öyle seviyorum. Peki, karşılığı ne? Hiç…

Elif düşüncelere dalmışken iş arkadaşı yanına gelir.

Kerem – İyi misin?

Elif – Eh işte, iyi diyelim iyi olalım.

Kerem – Kahve getirdim sana.

Elif – Sağ ol.

Kerem – Akşam bir şeyler yapalım mı? Ne zamandır sohbet etmiyoruz, kafan dağılır biraz hem.

Kerem benim arkadaşım ama şimdi onunla çıksam, Can bozulur. Ararsa olay çıkar, aramazsa da ben dayanamam söylerim zaten. Ama benim de biraz kafamı dağıtmaya ihtiyacım var. Hem ara verelim diyen o, belki de şu an eski sevgilisiyle yazışıyor. Bakayım, çevrimiçi… Ne zaman baksam çevirim içi, bana değil, kime!

Elif – Akşam biraz takılalım o zaman.

Kerem – Süper, sana son projemi anlatacağım bak çok şaşıracaksın.

Elif – Süper, her zamanki yere gideriz.

Kerem – Ama önce senin şu suratını düzeltelim. Neyin var anlatacaksın bak.

Elif – Dert dinleyeceğim diyorsun yani.

Yine Elif’in kafası karışır. İçinde nedenini bilmediği bir sıkıntıyla baş başa kalır. Kerem’le kahve içecek ama bu Can’ın hiç hoşuna gitmeyecek. Kendisi kız arkadaşlarıyla vakit geçirebiliyor ama Elif’e müsaade yok. Can’ın bu kadar kısıtlayıcı bir kıskançlığa sahip olmasının iki nedeni olabilir: Ya kendine güvenmiyor ya da Elif’i aldatıyor. Ne demiş atalarımız, kişi kendinden bilir işi… Ama Can’ın derdini biz de bilmiyoruz şimdilik… Elif, Kerem ile kahve içerken her şeyi anlatır.

Kerem – İyi de, niye bu kadar üzüyorsun kendini?

Elif – Seviyorum çünkü.

Kerem – Emin misin? Yoksa şu evlilik meselesine fazla mı takıldın? Sonuç odaklısın, adamın sorunlarını görmezden geliyorsun gibi geliyor bana.

Elif – Öyle mi dersin?

Kerem – Aynen, biraz düşün. Bu adamı mı istiyorsun, yoksa evlenmek mi?

Elif – Bu adamla evlenmek.

Kerem – (Güler) Görünürde öyle ama sen biraz daha düşün bence. Bir de arama sürekli, erkekler öyle baskıdan hoşlanmaz. Kadın olan sensin, daha iyi bilirsin aslında.

Elif – Durabilsem…

Elif, evine gider. Can’dan ses çıkmamıştır. Kerem’in söylediklerini düşünür. İlk defa Can’ı aramamanın huzursuzluğunu hisseder. Telefonu sürekli elinde tutmaktan da sinirleri iyice bozulur, kalkıp masaya koyar ve bir kitap alır raftan. Kanepesine yayılır, aklı Can’da anlamadığı satırları okumaya başlar. Çok geçmeden telefonu çalar. Elif, neredeyse takla atarak, masaya koşar. Arayan Can!

Can – Ne yapıyorsun?

Elif – Hiç, oturuyorum öyle evde.

Can – Anladım. Bana gelsene.

Elif, bir an duraksar. Gidecekse sorması gerekiyor. Tamam mı, devam mı? Canı sıkıldı diye mi aradı, yoksa sevdiğini mi anladı, yoksa… Bir saniyede on bin olasılık düşünerek rekor kıran Elif şimdi ne yapacak? Merak ediyorsanız, 10 Ekim Pazartesi günü saat 18.00’da www. twitburc.com.tr’yi tıklayın!

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Her Hakkı Saklıdır

03.10.2016

 

 

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...