Yükleniyor . . .

YUVAMI KURMAK İSTİYORUM 2

YUVAMI KURMAK İSTİYORUM 2

Yuvasını kurmak isteyen Elif’i bir önceki bölümden tanıyorsunuz değil mi? Erkek arkadaşı Can’la ilk bölümde geçmişi yüzünden bir tartışma yaşamışlardı, daha doğrusu gerginlik… Hazırsanız, yeni bölümümüze başlıyoruz. Elif’le Can ne yapacak?

Nihayet akşam oldu ve ben de Can’la buluşmaya gidiyorum, zaman nasıl geçti, koca gün ne yaptım, hiç bilmiyorum. Resmen akşam olsun diye bütün günü öldürdüm. Ayaklarım geri geri gidiyor, Can, gergin çünkü. Bir yandan da ne olacaksa olsun diyorum. (Ki bu hiç gerçekçi değil, benim Can’ı bıraktığım görülmüş şey değil.)

Elif- Nasılsın sevgilim?

Can- İyiyim.

Elif- Niye soğuk davranıyorsun, dünkü mesele mi yine?

Can- Çözdük mü sence?

Elif- Hayatım, neyi çözeceğiz, geçmiş geçmişte kaldı. Sana yalan söylemedim, daha önce de ilişkim oldu, sen de biliyorsun.

Can- İşte bu da benin kafamı karıştırıyor. Niye silmiyorsun o adamı sosyal medya hesaplarından?

Elif- Ne bileyim hiç aklıma gelmedi, önemsiz biri olduğu için.

Can- Şimdi önemli oldu ama.

Elif- Sileyim o zaman.

Can- Silseydin o zaman! Hayatımıza sokmasaydın! Daha özenli davranmanı beklerdim senden.

Elif- Tamam hayatım, sildim, bitti. Hadi, huzurumuz kaçmasın, bir şeyler yapalım.

Can- Ben ne diyorum, sen ne diyorsun. Konuşmak istemiyorum daha fazla.

Elif için çok uzun süren bir sessizlikten sonra…

Elif- Benimle mutlu değil misin?

Can- Mutlu oluyorum ama zamana ihtiyacım var. Bu güven sorununu halletmem lazım Elif.

İşte şimdi Can zalimce sapladı bıçağı Elif’in kalbine. Ne diyeceğini bilemeyen Elif, sevgilisini ikna etmek için ne söylediyse de pek işe yaramadı. Onu ne kadar sevdiğini söyledi, daha önce hiç böyle âşık olmadığını… Son aşkın bütün enleri barındırdığı ve geçmişi tozla duman ettiği bilgisinin bilincinde olarak. Eğer Can,  geçmişi Elif’e düşündürecek, hatırlatacak biri olsaydı Elif onunla olmazdı. Ama bunu Can’a anlatmak çok zor. Geçmiş Elif’te değil, Can’da yaşıyor. Elif, muhtemelen bu kadar ısrarcı olduğu için kendine çok kızacak, pişman olacak ama yine ısrarcı olmaya devam edecek. Belki de biraz Can’ı kendi haline bırakması gerekiyor. Sizce de sorun daha çok Can’ın kendisiyle ilgili değil mi?

Hayır, ben anlamıyorum, sanki adamı aldattım, ona buna baktım, flört ettim! Yok, hiçbirini yapmadım, sadece Can değil, eski sevgililerime de hep sadık kaldım ama yaranamadım. Şimdi sorsam Can efendiye, ki daha önce sordum. Kırmadığı ceviz kalmamış, üstüne aldattığı kadınlar da olmuş. Ben dürüstüm ama faydası yok, kafayı takmış bir kere geçmişime, bir türlü önümüzü göremiyoruz. Aldı yine telefonu eline…

Elif- Sana gidelim mi?

Can- Sen bilirsin ama dediğim gibi benim biraz zamana ihtiyacım var.

Elif- Tamam o zaman, sen git dinlen biraz, ararım ben seni sabah.

Can- Bırakayım seni.

Elif, evine döndü, yalnız olmanın ağırlığını omuzlarında hissederek. Bütün gün sürdürdüğü aşk diyetini artık bozabilir. Gelsin terlikler, pijamalar, çikolatalar… Ve tabii ki, başlasın stalk! Can’ın aktif bir sosyal medya kullanıcısı olduğunu bilen Elif, hazır komuta telefonunun başında beklemeye başlar. Ve işte o an gelir, Elif ilk anda heyecandan Can’ın ne yazdığını anlamaz.

“Bence mutluluk budur”

Altında da bir fotoğraf. Can, tek başına kanepede yayılmış, televizyon izliyor.

Oh! Ne güzel… Ben burada kendimi yiyip bitireyim, o da el aleme ben yalnızım koşun kızlar, mesajını versin. Şimdi ben bir şey paylaşsam, bir daha dönüp suratıma bakmaz. Sevmiyor mu bu adam beni, mutluyum da dedi ama konumuz evlilikten çok uzak. Of!

Elif, fotoğrafa kitlenmişken altına düşen yorumu görür ve şaşkınlıktan ne yapacağını şaşırır.

“Mutsuzluğa neden olan kadın ettiğini buldu galibaJ”

Yorum, Can’ın eski sevgilisinden gelmiştir. Elif, öfkeden evin içinde bir oraya bir buraya gitmeye başlar. Ne yapacağını bilemez haldedir.

Yuh! Sen adamla 3 yıl sevgili ol, canın sıkılsın git başkasını bul, sonra gel suçu bana at! Ben mi ayırdım sizi? Geri zekâlı yemin ediyorum. Kendi mutsuzluğunu benden çıkartacak kurnaz. Nereden alıyor acaba bu cesareti? İnsanlar da ben ayırdım sanacak onları. Kendisi için hiçbir şeyi becerememiş suçu başkasında arıyor. Bir de Can’ın kafasını karıştırmaya çalışıyor.

Ben bunları hiç hak etmedim…

Peki, şimdi ne olacak? Can, eski sevgilisinin yorumuna kayıtsız kalacak mı? Elif’le Can’ı 3. bölümde neler bekliyor, merak ediyorsanız, 3 Ekim pazartesi günü saat 18.00’da www.twitburc.com.tr’yi tıklayın.

 

Astrolog Zeynep Turan

Yazının her hakkı saklıdır.

22.09.2016

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Yaz gündönümünden geçiyoruz. Güneş Yengeç burcuna günün son saatlerinde geçecek. Ay ise Dolunay Fazına hazırlanıyor. Tesadüflerin tevafuklara hizmet ettiği, izole olmak isteyenlerin nefes aldığı yaz başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...