Yükleniyor . . .

YILIN İLK AY TUTULMASI ASLAN BURCUNDA GERÇEKLEŞECEK

Aslan burcunda gerçekleşecek Ay Tutulması dünyanın rengini değiştirmeye hazırlanıyor, hepimize farklı deneyimler katacak ve etkisi önümüzdeki 2 ay boyunca sürecek. Hazırsanız, arkanıza yaslanın ve bu 60 günlük serüven için gökyüzü ne diyor, dinleyin.

Bu dönemde olacakları, bir tırtılın kelebeğe dönüşme evresi gibi yorumlayabilirsiniz. Ya da gecenin karanlığa teslim olmuş haline benzetebilirsiniz. 2016 yılının ağustos ayından bu yana hayatlarımıza girmeye çalışan bu rengi, anlama zamanı geldi, çattı. Yüreklerimizi zorlayan ve dünyayı nasıl değişimlere tabi tutacağını anlatan tutulma döngüsü, gözle görülür hale gelecek. Biz büyük duyguları kafamızda nereye koyacağımızı bulmaya çalışırken, gökyüzü yine kaderin arka sokaklarına girdiğimizi göstermeye çalışacak. Gökyüzü, insanlık mı yoksa var olan sitemler mi çürüdü, anlamamız için somut olaylar yaşatacak. Dünyanın her köşesinde kişiler, klişelerden kurtulmaya çalışırken, insanoğlunun teknolojisiz yaşamayacağını ve bu yüzyılın adını koyacak somut olayları barındırdığını göreceğiz.

Dünya bavulunu toplamış gidiyor mu?

2012’ den bu yana öksüren dünya bu tutulmayla birlikte bize yorgun mu yoksa sinirli mi olduğunu gösterecek. 2017 yılının ağustos ayında Güneş ve Ay tutulmaları üst üste Aslan - Kova aksında doğru akarken, bizim de yönümüzü tayin etmememizi sağlayacak.  Bu arada dev ekranlarda ne sahneleneceğini yılın en vurucu ayında göreceğiz. Şubat!  Avrupa ülkeleri, İran, İsrail, Meksika, Suriye ve Türkiye’nin natal haritalarında etkili olacak bu gökyüzü olayı,  toplumlarda adrenalin duygusunu tattırırken, ateşle oynama isteğini de tetikleyecek. Gökyüzü,  global markaların, siyasetçilerin masalarında adeta deney tahtasına dönüşebileceğini gösterecek. Yasalar! Evet, doğru duydunuz birçok ülkenin siyasi gündeminde yeni yasa tasarılarının olması gökyüzüne göre tesadüf değil!

O halde kimler olabilir bu global markalar? Petrol uğruna verilen savaşlar sürerken, elektrikli üretilmeye başlayan otomotiv devi markaları örnek verebilirim. Bu da aslında doğal kaynaklar uğruna çıkan savaşların sadece bir bahane olduğunu bir kez daha gözle görülür hale getirecek. Bu bahanenin önüne taş koyan dünya devi markaların faturalarının da ağır olacağını vurguluyor gökyüzü. Siyaset her yerde!

Trump’un vurduğu yerde gül biter mi?

14 Haziran 1946 doğumlu Trump, aslında 1 Ekim’de Jüpiter’in üzerinde gerçekleşen Yeniay’dan itibaren gökyüzünün desteğini almaya başlamıştı. Jüpiter’i Terazi burcunda olan Donald Trump, 6 Şubat’ta Jüpiter’in Terazi burcunda geri gitmeye başladığı gün radikal kararlarıyla dikkatleri üzerine çekecek. ABD’nin bugüne kadar oturmuş derin ilişkilerine vizyon katmayı hedefleyen Trump, ABD hükümetinin de köşeye sıkışacağı hareketleri bu döngüde yapacak. Bu da ABD’nin ağır karmasının başlayacağını işaret ediyor.

Siyasi açıklamalardan tutun da, dünyanın kaderini belirleyebilecek söylemlere şahit olacağımız bu dönemde, tutulmaya eşlik eden göstergeler, arkadan iş çevirmeye çalışıldığını sonradan anlayacağımızı söylüyor. Kova - Aslan aksında başlayan tutulma yolculuğu, insanlığa daha önce benzeri olan deneyimleri yaşatacak aslında. Bu süre zarfında ise en büyük mücadeleyi gündelik hayatımızda harekete geçip geçmeme gibi arada bırakan duygularla verecektik nitekim verdik de… Bazı kişiler, bu arada kalmışlık duygusuyla mücadele etmeye devam edecek. Çünkü tutulma anında mücadele gezegeni Satürn, vizyonumuzu yöneten Neptün, aktif olacak. Bu da yaşarken anlamayacağımız ancak yaşadıktan sonra fark edeceğimiz olayları işaret ediyor.  

Ay tutuluyor…

11 Şubat Türkiye saati ile 02.32’de 22 derece Aslan burcunda gerçekleşecek.

Tutulma anının yükselenini Yay yönetirken, gündelik hayatlarımıza hak ve haksızlık konularında tartışmaların boyutunu arttıracağız. Aynı zamanda Ay Tutulması dünyanın birçok ülkesinde gözlemlenirken, toprağı ve doğayı yakından ilgilendiren olaylara da şahitlik edebiliriz. Şans gezegeni Jüpiter, bir yanda da ev sahibi niteliği taşıyan Uranüs ile 180 derece karşıtlık yapıyor. Bu da dünyada yeni bir sistemin yaygınlaşacağının habercisi!

14 Şubat 2005 doğumlu Youtube gibi, yeni ve dev bir platformun ortaya çıkabileceğini aynı zamanda Youtube’nin de siyasi markaja takılabileceğinin de altını çiziyor.

Düşlerimizin bizi anlayacağı dönem geldi mi?

Narsizmi en çok tüketilen duygu haline getirecek 2017 yılının ilk Ay tutulması 1950 – 1959 arası doğan kişilerinde de hayatlarını yakından ilgilendiriyor. Eğer çevrenizde bu yıllar arası doğan kişiler varsa bu dönemde natal haritalarında ki jenerasyon gezegeni Plüton ile iletişim kuracak. Tutulma, bu yıllar arasında doğanların yönlendirilemez bir sürece girdiklerini vurguluyor. Önümüzdeki aylarda da sürecin yansımalarını net bir şeklide göreceğiz. Eğer kişisel hayatınızda bir belirsizlik varsa tutulma sürecine “sabır testi” diyebilirsiniz. Benzeri 1999’da yaşanan tutulma, önümüzdeki günlerde kendinden çokça konuştururken, en çok Ay ve Güneş burcu Aslan olanları yakından ilgilendirecek. Aslan döngüsünde doğan kişiler, 7 yıl etkili olacak dönülmez kararları alacaklarını işaret ediyor. Ayrıca bu süreçte, teknoloji alt yapılı iş kuranların da önümüzdeki 2,5 yıl içinde hızlı yol kat edebileceklerini anlatıyor. Eğer çalıştığınız kurum 1998 – 1999 yıllarında büyük bir değişimden geçtiyse veya kurulduysa büyük revizyonlar geçirmeye hazırlanıyor olabilir.

 Büyük başın derdi büyük olacak!

Bu döngüdeki tutulmalar, uluslararası tüm büyük kurumları sınava tabi tutacak. Hele bir de çalıştığınız kurumun,  gayrimenkul ile ilgisi varsa büyük sıkıntılarla  baş etmek zorunda kalabilir. Örnek ver  twitburc derseniz: Ray Kroc! 1955'te Şicago yakınlarında kendine ait ilk McDonald's restoranını açan kişi, derim.  1984 yılında yaşamını yitiren Kroc, McDonald's  restoranlarını kurabilmek için arsa kiralamayı ve lisans karşılığı inşaat yapma fikrini  1955 yılında kafasına koymuştu. Böylelikle kendi sektörüne de büyük bir yenilik getirmiş oldu. İşte tam, bu döngüyü yakından ilgilendiren uzun soluklu iki büyük başlık açıyor gökyüzü bize. Popüler global markaların görünmeyen, şirketlerin temelini oluşturan alanlardan sınavlar vereceğini söylüyor. Tüm dünyada 1946 – 1959 yılları arasında kurulmuş şirketlerin inavasyon çağından önce ülkelerin siyasi ilişkilerinden doğacak uluslararası yasalara takılabileceğini işaret ediyor gökyüzü. 1953'lerde otomotiv sektörünün yüzde ellisini elinde tutan, General Motors markası da tarihi bir iflas verebilir. Bu çöküşe başka markaların eşlik edip etmeyeceğini de 2017 yılında göreceğiz. Dünya dönüyor ama bu sefer kader çarkları dev firmaları çemberinden geçirmeyi planlıyor.

Bildiklerimizin aslında bir avuç yalandan ibaret olduğunu öğrenebiliriz.

Gökyüzü, 10 - 27 Şubat tarihleri arasında herkesin çevresinde bir şekilde kuşkulandığı veya iş çevirdiğini düşündüğü insanlar için de büyük planları olacağını söylüyor. Neptün - Güneş ilişkisi dünyada yeraltı kaynakları arasında popülaritesini koruyan petrolün 2017 yılının şubat ayında değerini kaybedecek bir sürece gireceğini işaret ediyor. Jüpiter retrosunun Türkiye’nin haritasında Mars’la ilişki kurmaya başlayacağını göz önünde bulundurursak, anayasal değişikliklerin en önemlileri de şubat ayında gerçekleşebilir. Ayrıca Jüpiter retrosunun Türkiye’nin natal haritasında Satürn ile kavuşumu, iktidarda önemli isim değişikliklerine gidilebileceğini de vurguluyor. Türkiye’nin müttefikleriyle girdiği yol ayrımları bu tarihlerde netlik kazanabileceği gibi, güvenlikle ilgili karar mercii olan devlete bağlı kuruluşlar sınırlarla ilgili yeni düzenlemelere de gidebilir. Ayrıca toplumda en çok konuşulacak konunun, Milli Eğitim Bakanlığı olacağını vurguluyor. Gündelik hayata adapte olmak zorlaşırken, 2017 yılının en baskın tutulması hafızalara kazınmış faili meçhul cinayetlerin aydınlanmasının da söz konusu olabileceğinin altını çiziyor.

Geçmişe değil, önümüze bakmanın döngüsü!

Aslan burcundaki Ay tutulması Türkiye’nin Neptün’ü ile kavuşum yaparken, toplumu şaşırtacak ve düşündürecek olaylarla herkesi içine çekebilir. Sol görüşlü gruplara ilişkin haberler bu dönemde ön plana çıkacak. Daha net anlatmak gerekirse şubat ayı farklı görüşlerin en çok karşı karşıya kaldığı ay olacak. Gazeteciler de bu sürecin baş aktörleri arasında yer alacak. Diğer yandan Türkiye’nin kara, deniz ve hava yollarına ilişkin gelişmeler, yeni atılımlar da söz konusu olacaktır.

Ülkemizde 10 Mart’a kadar mücadele ve savaş konuları gündemde olacak. Ülke ekonomisi de bu durumda değişkenlik gösterebilir. Tutulmalar her ne kadar büyük olaylara sonlara işaret etse de aynı zamanda “yeninin” de başlangıcıdır. Ülkemizin düşmanlarıyla ilgili önemli gelişmeler yaşayacağımızı vurguluyor gök kubbe. 11 Şubat’ta yaşanacak Ay Tutulması, hem dünya hem Türkiye hem de kişisel hayatlarımız için büyük olayların habercisi olduğu kuşkusuz.

Ay Tutulması'nın burçlara etkileri

KOÇ: Bu döngüde aldığın kararların sonuna kadar arkasında duracaksın. Eğer ortaklı yapıya sahip bir iş yeri sahibi ya da ticaret ile uğraşan bir Koç burcuysan, önüne çıkan fırsatları çok iyi değerlendirmelisin. İsteklerine bir adım daha yaklaştığını düşünürken düşünmeden attığın adımlar başına olmadık işler açabilir.

BOĞA: Alışkanlıklarını tekrar gözden geçirmelisin. Bir süredir değiştirmen gerektiğini bildiğin ancak bağlılığın yüzünden değiştiremediğin motorlu taşıtınla ilgili yeniliğe gitmek isteyebilirsin. Ailenin sana karşı eleştirel tavrından duyduğun rahatsızlığı dile getirmek isteyebilir, hayata karşı olan bakış açını somut nedenlere bağlamak isteyebilirsin.

İKİZLER: Yaratıcı yönünü oldukça güçlendirecek olan Ay Tutulması kendi adına harekete geçmene neden olabilir. Uzun zamandır üzerinde çalıştığın bir eserinle ilgili tamamlama ya da yayınlama sürecine girebilirsin. Problemlere karşı yaklaşımını değiştirecek olaylar yaşayabilir, iş değişikliği yapmak isteyebilirsin.

YENGEÇ: Gerçekleşecek olan Ay Tutulması maddi açıdan konular tekrar gündemine getirebilir. Ödenmemiş borçların düzenlenmesi olabileceği gibi, borç verip bir süredir geri dönüşünün sağlanmadığı paralar da olabilir. Satın almak istediğin mülk ya da taşıt için yoğun araştırmalar yapabilirsin.

ASLAN: Burcunda gerçekleşecek olan Ay Tutulması yolunda gitmeyen her şeyin sonlanmasına neden olabilir. Uzun süredir sorun yaşanan ilişkiler, evlilikler, iş bağlantıları, aile ilişkileri kopma noktasına gelebilir. Bu döngüde kendini yenilemek isteyebilir, alışveriş alışkanlığını değiştirebilirsin. Özellikle teknolojiyle ilgili cihazlar, kullandığın araba gibi motorlu taşıtlar hayatına yeni sorunların girmesine neden olabilir.

BAŞAK: İç sesini dinlemeye ihtiyacının olduğu bir döngüye giriyorsun. Etrafında bulunan insanlardan rahatsız olabilir, her kafadan bir ses çıkması bazı konularda net kararlar almana engel olabilir. Tüm bunların yanında bir süredir yaşadığın sorunların yavaş yavaş çözüme girmesi bakış açının olumlu yönde değişmesine neden olabilir.

TERAZİ: Bir süredir arkadaşlarınla ilgili olan şüphelerin bu döngüde daha da aklını koruyacak. İyi gün dostların mı var yoksa kötü gün mü? Gözden geçirdiğin konular arasında çok fazla yer tutacak olan bu konu hayatında bazı kopuşlara neden olabilir. Eğer ilişkisi olan bir Terazi burcuysan birlikteliğinle ilgili ciddi kararlar alabilirsin.

AKREP: Kariyer planlarının ön plana çıkacağı bu döngüde, aldığın kararlara özellikle çok dikkat etmek isteyebilirsin. Eğer uzun süredir aynı yerde çalışan bir Akrep burcuysan hedeflerin doğrultusunda konuşmalar gerçekleştirebilir ya tamam ya devam durumuna gelebilirsin. Sosyal çevrende saygınlığının artması söz konusu olabilir.

YAY: Ruhsal gelişimini ön planda tutacağın bu ay, köklü değişiklikler yapma konusunda oldukça cesur davranabilirsin. Uzun zamandır gerçekleştirmek istediğin şehir değiştirmek, taşınmak gibi fikirleri gerçekleştirebilmek önüne fırsatlar çıkabilir. Sabrederek atlatmayı başardığın olayların meyvesini bu döngüde toplamaya başlayabilirsin.

OĞLAK: Düzenini yenilemek isteyebilirsin. Bir süredir yaşam alanında değişiklik yapmak istiyorsan artık harekete geçmek isteyebilirsin. Bitirmeye çalıştığın bir evlilik ya da ilişkin söz konusu ise net artık bir karar alman gerektiğini fark edebilirsin. Eğer gündeminde miras, kredi gibi konular olan bir Oğlak burcuysan lehine sonuçlar alabilirsin.

KOVA: İsteklerin konusunda ısrarcı olmaktan yana olacaksın. Eğer evli bir Kova burcuysan eşinle aranızda olan sorunları tekrar konuşmak isteyebilir, istediğin gibi olmayan her şeye rest çekmek isteyebilirsin. Bir süre önce yaşadığın ancak etkilerini atlatamadığın olaylarla ilgili yakın çevrende bulunan arkadaşlarını suçlayabilir, hayatından çıkarmak isteyebilirsin.

BALIK: Emeklerinin karşılığını alacağın bir döngü seni bekliyor. Uzun zamandır uğraştığın ancak sonuca ulaşmayan işlerin sonuçlanabilir ve hayata karşı seçeneklerin aratabilir. Eğer iş arayışı içinde olan bir Balık burcuysan daha önce iş başvurusu yaptığın yerlerden geri dönüş alabilir, aynı anda birden çok seçenek arasında kalabilirsin. Kişisel gelişimini ön planda tutacaksın.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının her hakkı saklıdır.

01.02.2017

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...