Yükleniyor . . .

YENİAY YAY BURCUNDA (2018)

YENİAY YAY BURCUNDA (2018)

Büyük mesajları ile bir Yeniay gündemine daha hazır mısınız? Yılın son Yeniay’ı tüm dünyaya ciddi mesajlar veriyor olacak. Birbirimize ihtiyacımız olduğunu, duyarlı davranmamız gerektiği hatta birbirimize muhtaç olduğumuzu anlatacak. Aynı zamanda merhameti eksik etmememiz gerektiğine vurgu yapacak. Bunları görmemiz, yaşamımıza dâhil etmemiz tesadüf değil. Çünkü Ay ve Güneş’in birbirine bu denli sokulduğu bu döngüde olası ihtiyaçlar olarak önümüze gelecek. Bir yandan Türkiye’ye komşu ülkeler de peş peşe oluşan gelişmeleri de takip etmemizi sağlayacak.

Ne zaman gerçekleşiyor?

7 Aralık 2018 Cuma günü sabah saatlerinde gerçekleşen Yeniay Yay burcunda meydana gelecek.

Dünya parayı konuşuyor olacak.

Türkiye dâhil tüm dünyanın bu evrede para enerjisine yoğunlaştığını, bu konunun gündelik yaşamda ve ekonomide çok sık dile getirildiğine şahitlik edeceğiz. Bir yandan bu materyalist dünyanın içinde yorulurken bir yandan adalet ve merhamet arayışımız hızlanabilir.

Sevgili Yay burçlarına sesleniyorum!

Bir yandan doğum gününüzü kutladığınız bu süreçte burcunuzda Yeniay meydana geliyor. Öfke ile kalkan zararla oturur atasözünü bir kenara not edin lütfen. Detayların arasında kaybolmak, sevgi ile alışverişinizde dengeli yaklaşmamak size birtakım pişmanlıklar getirebilir. 

Jüpiter’in bu Yeniay’daki rolü nedir?

Bu Yeniay’da Jüpiter’i arkasına alan bir döngü var. Bu da açıkçası herkesin adalet peşinde koşacağı anlamına geliyor. Diğer temasında ise; hukuksal konuları, yüksek öğretim, üniversiteler, uluslararası deniz sektörü ve Akdeniz bölgesi yer alacak.

Diğer gezegenlerin etkileri neler?

Ay yeniden doğarken arkasında yavaşlayan Merkür’ün etkisini hepimiz hissedeceğiz.  Merkür’ün Akrep burcunda salınması, Venüs’ün Akrep burcunda olması ilişkilerde yaraları sarmaya başladığını gösterecek. Belki de 2018’in en heybetli günlerini yavaş yavaş üzerimizden attığımızı fark edeceğiz.

Yeniay gerçekleşirken anın yükselenini Oğlak yönetiyor olacak. Bu yüzden aralık ayının ilk haftasından itibaren para, bütçe, hukuksal konular, alım-satım, miras gibi konular gündeme gelecek. Özellikle hukuksal konularda uzlaşmacı olunmasından yana bir gökyüzü de olacak.

Bu süreçte sadece Ay ve Güneş kavuşumu Yeniay’ı oluşturmuyor. Mücadele gezegeni Mars, Neptün ile su burcunda kavuşuyor olacak. Bu iki kavuşum çok önemli. Nedenine gelecek olursam; 2019’da Mars su burcu Balık’ta yer almayacak bu da esneklik adına pek de fazla şans tanımadığını gösterecek. Bu Yeniay’da ise Mars’ın etkisinin nispeten bu kavuşum sayesinde olumlu ve yapıcı olacağını vurgulayacak.

Bir diğer dikkat çeken burç Balık olacak!

Bu özel kavuşumun, Yeniay günü meydana gelmesi su burcu Balık’ı yakından ilgilendiriyor. Siz ya da çevrenizde değişken su burcu varsa ani çıkışlar, yeni kararlar aldırabilir. Eğer sağlık sorununuz varsa biraz daha özenli olmak gerektiğinin de altını çizecek.

Anlı şanlı Yeniay, hayatımızda yerini almaya çalışacak. 

İngiltere tüm dünya basınında yer alabilir. Özellikle bu ülkenin siyasi gündeminde karışıklık gözlenirken, ne yapmaya çalıştığı da merak konusu olacak.  Son 2 yıldır ‘kalmalı mı gitmeli mi’ dediği AB süreciyle ilgili net bir karara varabilir.

Fransa ve halkını yakından ilgilendiren Yeniay, sokak gösterilerine vurgu yapabilir. 

15 Haziran 1953 doğumlu Çin Halk Cumhuriyeti başkanı Şi Cinping’i zorlayacak. Siyasi otoritesine müdahale edilen kulislere maruz kalabilir.

Meclisleri yakından ilgilendiren Yeniay etkisinden bahsedebiliriz. Birçok ülkenin parlamento binalarında farklı konulardan kaynaklı protestolar oluşabilir. Meclis içinde kulisler, hararetli tartışmalar sıcak ve uzun sürecek günleri, geceleri işaret edebilir.

Divan kuruluna benzeyen bir döngü!

Yeniay tıpkı bir divan kuruluna benzeyecek. Gökyüzünde bolca değişken burçların hamle yapmak için hareketlendiğini göz önünde bulundurursak, bu alanda konuşulanlar makro düzeyde olacak; adalet, demokrasi, anayasa, uluslararası kanun ve yaptırımları da içine alacak.

Aynı zamanda ilişkileri de gündeme alacak. Özellikle iş yeri ve çalışma ortamıyla ilgili iletişimde gerekli gereksiz bilgi akışını sağlayabilir. Değişimi de tetikliyor. Uzun yıllar aynı alanda ya da sektörde çalışanları da yakından ilgilendirecek. Yurtdışı bağlantıları olan global işletmeler küçülmeye gidebilir. Yeni model arayışları iş akışını ve işsiz kalma sorununu gündeme getirebilir. Bir yandan akademik gelişmeler üniversite yapılarının değişimine işaret edebilir.

Türkiye’de kadın ve çocuklar için yeni yasalar gelebilir.

Nârâlar atan Yeniay!

Bu döngü aslında yükü tek başına sırtlamıyor. Okuduğunuz gibi farklı gezegenler ve etkileri birçok bileşimi bir araya getiriyor. Mars’ın Neptün’e sığınması insanların farklı çıkışlarına tanık olmamızı sağlar demiştim. Bir yandan psikolojik olarak etkilerini de oluşturacak. Ağzımızdan çıkanı kulağımız duysun sözünü bu arada hatırlatmak isterim. İtiraflar, özür dilemeler, galeyana gelmeler bu sıralar hızlı diyaloglara neden olabilir. 

2016!

Biraz geçmişe dönelim. 2016 yılında;

 • İşinizden ayrıldıysanız,
 • Boşandıysanız,
 • Sevgilinizden ayrıldıysanız,
 • Evinizden ayrıldıysanız,
 • Sevdiklerinize küstüyseniz,
 • 2016 yılından beri aynı yerde çalışanlar,
 • Yakın dostluklarında mesafe oluşanlar…

Değiştiğinizi, o dönemlerden bu yana tepkilerinize farkındalık kattığınızı keşfedeceksiniz. Toparlayan Yeniayla birlikte benzer konularda benzer tepkiler vermediğinizi gözlemleme fırsatınız olacak.

Neleri toparlıyor?

Tutku ve hırslarımızı, düşüncelerimizi düzenliyor. 21 Aralık’a kadar aksiyon alan bir gökyüzü var doğru ancak Yeniay haftası özellikle hayatımıza nostalji yaptırırken hiç ummadığımız olayları ve kişileri karşımıza çıkarabilir. Hiç olmadık insanların da bu dönemde sağlık sorunlarını duyabiliriz. Bir de dikkat sinyali var; küçük kazaları peşinden sürükleyebilir. Hayatın ne denli hızlı akıp gittiğine hep birlikte şahit olacağız.

Dikkat çekici yanları…

Ateş’in değişken burcu Yay’da meydana gelen Yeniay bazı meslek gruplarını merkezine alıyor; hâkim, avukat, savcı, akademisyenler, parlemonto üyeleri, yurtdışı ilişkilerde çalışan uzmanları gündem olacak.

Neptünyen bir Yeniay diyebiliriz bu döngüye, bu yüzden yasama ve yasalarla ilgili değişimleri de işaret edebilir. 2019 yılının ilk etkilerine de ayrıca işaret edeceğini belirtmeliyim.

Sömürge niteliğindeki bazı ülkeler bağımsızlık diye haykırırken, gökyüzü mülteci kamplarına ve gelişmelere vurgu yapacak.

Teknoloji ise temel ihtiyaçlarımızı görmemizi sağlayacak. Görünmeyenleri görmemizi sağlayacak. Maddi kaynaklarınıza işaret edecek.

Geçtiğimiz bu 120 günde aşk, bol sohbet, dedikodu, savurganlık ile harmanlanan kişileri ve gazel okuyanları farklı gündemler bekleyebilir.  Açıkçası herkes kendi derdinin peşine düşecek, geleceğini planlayacak. Kariyer ve işimiz önemli olacak.

Yeniay’ın İnleri

 • Solunum yolu rahatsızlıkları
 • Duygusal çıkışlar
 • Nostalji yapmak
 • İçe kapanıklık
 • Yalnız seyahat etmek
 • Fikir geliştirmek

Out

 • Hafta sonu planları
 • Kalabalık toplantılar, partiler
 • Son dakika gelişmeleri
 • Fikir hırsızlığı

Zeynep Turan

29-11-2018

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Yaz gündönümünden geçiyoruz. Güneş Yengeç burcuna günün son saatlerinde geçecek. Ay ise Dolunay Fazına hazırlanıyor. Tesadüflerin tevafuklara hizmet ettiği, izole olmak isteyenlerin nefes aldığı yaz başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...