Yükleniyor . . .

YENİAY OĞLAK BURCUNDA (2022)

YENİAY OĞLAK BURCUNDA (2022)

Yılın ilk Yeniayı 2 Ocak Pazar günü Türkiye enlem boylamına göre saat yaklaşık 21:35’te gerçekleşecek. Yeni yılın ilk gününden hemen sonra gökyüzünde toprak temalı bir olgunlaşmanın devam etmesi bizlere neşeden, coşkudan çok sağduyulu olmayı, bilinçli davranmayı ve belli konulara yönelmeyi teşvik edecek. 

Kimler Yeniay’a Eşlik Ediyor?

Oğlak burcunda 12 derecede meydana gelecek Yeniay’da anın yükselenini ise Başak burcu teslim edecek. Oğlak selezyumunun olduğu bu dönemde gökyüzü toprak seyrine teslim olurken dünya yine en baskın günlerini yaşayacak. Hepimizi mücadelenin farklı bir boyutuyla tanıştıracak. Bu durum başta dünyayı yöneten liderlerin, siyasi figürlerin, CEO’ların, patronların göz önünde olacağını ifade ediyor. Sebebi ise toprağın öncü burcunda gerçekleşecek yılın ilk Yeniayı’ına Venüs’ün geri gidişi de eşlik edecek. Kimin iler kimin geri gittiğinin bu dönemde göreceğiz.

Merkür ve Jüpiter’de Yeniay gökyüzünde vuku bulurken, başka burçlara yerleşmek için boşluk halinde olacaklar. Dolayısıyla “akıl kimde şans kimde?” sorusunu da bugünlerde soracağız.

 • Siyasi liderlerin enteresan hamlelerine şahit olacağız.
 • Para ve siyaset ilişkisi farklı ülkelerde farklı tepkileri oluşturabilir.
 • Fabrikalar ve işçiler gibi üreten kesim dışında emlakçılar ve inşaat sektörü gündemde olacak.
 • Gübre, mazot, ithalat ile derdi büyük olan tarım ve tarımcıyı konuşacağız.
 • Sağlık sektörünü, aşıları ve varyantlarla yaşamayı öğreneceğiz.

İnsan Hak Ettiğine Kavuşur

2022 yılının sıfırdan başlatan tuhaf bir sarmalı içerisine düştüğümüzü anlayacağız. Tuhaf bir düsturu var bu 2022’nin gidenleri, gelenleri bu hızda anlamamız zaman alacak. Gözleri iyi görebilenler detayları okuyabilecek. En büyük değişimse bizim coğrafyamız, Ortadoğu’da başlayacak. 1972 doğumlu Naftali Benet’in Jüpiter’inde etkili olacak Yeniay, Arap ülkeleriyle olan iş birliğini daha da arttıracak. Dünyanın enteresan bir dengeye girdiğini bu yılın ilk ayından itibaren görmemiz mümkün…

 • Ülkemizde yeni teknoloji duyurularına şahitlik edeceğiz. Özellikle yerli ve milli üretimde droneları, silahları ve bir takım dijital envanterlere bugünlerden itibaren daha fazla konuşacağız.
 • Köprüler ve otoyolları konuşacağız.
 • Yeniay ile beraber varyantın birçok Avrupa ülkesinde daha farklı mutasyonlar geçirdiğini duyacağız. Her gün yeni bir varyant ismiyle karşı karşıyayız diyor Yeniay…

 

Doğa Ana İle Yüz Yüzeyiz

Yeniay gerçekleşirken aynı zamanda bir Oğlak Stelyumu da söz konusu. Bu da meteorolojiden tuhaf haberler alacağız. Soğuğun da soğuğuna teslim olan ülkeleri göreceğiz. Yağmur, sel, heyelan, tuhaf tropikal yağmurlar birçok ülkenin eş zamanlı derdi olabilir.

Yeniay Dünyayı Nasıl Bir Sarmala Sokacak?

Toprak burcunun getirdiği çelişmeler, uyum ararken büyük oynamalar insanları belli sorunlara itebilir. Önünü görememek, öngörülere güven duymamak ve gelecek kaygısı Yeniay’ın Oğlak ciddiyetinde mevcut olacak. Yaşamlarda belli depremler olurken toprak ana da çok rahat durmayacak gibi. Ne kadar hazırlıklı olduğumuzu bilmediğimiz doğa olaylarına psikolojik yükü kendimiz yükleneceğiz. Bolca psikoloji, depresyon yorumu yapan programlara ve uzmanlara kitlenebiliriz. Dünyada yaygınlaşacak duygusal çöküş inatlaşmaları, yaşamdan umutsuz olan insan hikayelerini, popülerleşen pesimist tutumları izleyeceğiz.

 • Depresyon dikkat çekecek
 • Psikoloji, psikiyatri öne çıkacak.
 • Yorgunluk, halsizlik çokça konuşulacak
 • Sosyal medyanın linçine uğrayan ünlüler gündemde olacak.
 • Çekememezlik ve ayak oyunlarını daha çok duyacağız.

Oğlak Yeniayının Burçlara Etkisi

Koç: 10. evinizde gerçekleşen Yeniay kariyer, sosyal yaşamdaki yeriniz ve yaşama dair kapasitenizi yoklayacak. Hayatta ne istediğinize ve neden istemediğinize karar vereceksiniz. İş açısından şanslı bir dönemdesiniz.

Boğa: 9. evinizde gerçekleşen Yeniay düşünce yapınızı, yüksek öğrenimi, yurt dışı tecrübelerinizi şekillendirecek. Kendinizi tanımanıza ve bu dönemde almanız gereken radikal kararlara öncülük edecek. Farklı kültürlerle diyalogunuz artıyor.

İkizler: 8. evinizde gerçekleşen Yeniay kişisel servetinizi, aileden gelen kazançları, tutkularınızı ve ortak çalışma alanlarını temsil edecek. Mücadele ettiğiniz haklarınızla ilgili olumlu gelişmeler var. Sezgileriniz size doğruya yönlendirecek.

Yengeç: 7. evinizde gerçekleşen Yeniay ilişkiler, işbirlikleri, uyum ve katkı sağladıklarınıza işaret edecek. Evlilik ve ilişkisinde özel arayanlar için sembolik bir dönemi ifade edecek. Her açıdan net ve cesur olacaksınız.

Aslan: 6. evinizde gerçekleşen Yeniay iş hayatı, sorumluluklar ve seçimlerinizi ifade edecek. Bu dönemin en çalışkanı, detayları yakalayanı sizsiniz. İç disiplininiz ihmal etmemeniz gereken konulara yönlendirecek.

Başak: 5. evinizde gerçekleşen Yeniay tecrübe, beceri, vizyon dışında ayrıca çocukları temsil edecek. Fiziksel ve zihinsel olarak oldukça faal bir dönemdesiniz. Çocukları olanlar için yoğun bir dönem.

Terazi: 4. evinizde gerçekleşen Yeniay kendinize ait yaşam alanlarını, yuvanızı, yakınlarını temsil edecek. Aile, birlik ve ortak haklar konusunda deneyimleriniz artacak. Anne ailenize dair gelişmeler artabilir.

Akrep: 3. evinizde gerçekleşen Yeniay aklı, iletişimi ve çevrenizi işaret edecek. İletişimde aktif olurken bu tarz işleri olanlar başarı için mücadeleci olacaklar. Özellikle yakınlık duyduğunuz kişilerin yaşamlarına ve sorunlarına ortak olacaksınız.

Yay: 2. evinizde gerçekleşen Yeniay güven ve para konularını size getirecek. Kazançlar ve yatırımlar konusunda herkesten daha temkinli olacaksınız. Ekonomik seçimler düzeninizi de belirleyecek. Ek kazançlar için verimli bir dönem.

Oğlak: 1.evinizde gerçekleşen Yeniay kişiliğinizi, hedeflerinizi, toplumdaki duruşunuzu temsil edecek. Ertelediğiniz, ikna olmadığınız, görüşmediğiniz her kişi ve olaylar için daha cesaretli olacaksınız. ‘Önce ben’’ deme zamanı geldiğinin farkındasınız!

Kova: 12. evinizde gerçekleşen Yeniay iç dünyanızı, yeteneklerinizi, sezgilerinizi ve bilinçaltında ötelediğiniz konuları gündeme alacak. Aydınlanma dönemindesiniz ve birçok konuya bu dönem hâkim olabileceksiniz.

Balık: 11. evinizde gerçekleşen Yeniay arkadaşlarınızı, grup çalışmalarını, kolektif olabilmeyi temsil edecek. İnsanlara yardım etmek, organizasyonda aktif olmak, birleştirici olmanın dışında güvenilirlik testinden geçeceksiniz. 

 

Astrolog Zeynep Turan

21.12.2021

Yazının Tüm Hakları Saklıdır.

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, öncü burçta hareket ediyor. Sosyal medyadaki yanlış anlaşılmalar küslükleri, sessiz tiripleşmeleri beraberinde getirebilir. Ailelerin en yaşlı üyeleri bu döngüde daha çok konuşulacak.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...