Yükleniyor . . .

YENİAY, OĞLAK BURCUNDA

2018 YILIN İLK YENİAY'I OĞLAK BURCUNDA

Çok kültürlü, cesaretli, girişimci ve yüksek kalitede eğitimi ön plana çıkaran yılın ilk Yeniay’ı Oğlak burcunda bir yandan yapıcı, bir yandan yüzleştirici olacak. Aranızda “bitmedi mi bu yüzleşmeler?” diyenleriniz olacak, eminim. Ama bu sefer durum başka. İleriyi görmek ve yapılanmak için belki de yılın en ideal Yeniay’ı ile karşı karşıyayız. Henüz 2018’in ilk günlerini yaşarken gökyüzünün bize favori yaptığını düşünün. Gücünü ve kuvvetini anın gezegen konumlarından alacak. Araştırmacı meraklı, öncelikler ve içgüdüsel olma halini ise anın yükseleni Akrep’ten feyiz alacak. Hayatta kalma becerisi için bize dipnotlar sunacak. Topluma kendimizi yansıtırken sezgilerimizin çok kuvvetli olduğunu, temkinli ve ihtiyatlı davranmamız gerektiğini de işaret edecek.

İnatçılığımız, bildiğimizden şaşamayan yanlarımız ile Yeniay şövalye ruhumuzu aktive edecek. Yeniay’ın yükseleni Akrep demiştik. Ülkemizin Natal haritası (Akrep) ile bu Yeniay’ın yakınlık kurduğunu işaret ediyor. Bu süreçte çocukları, kadınları, teknik konuları, renkli hayatları ön plana çıkartacak. Aynı zamanda yaşamlarımızı düzenleme, kendimize çeki düzen verme konusunda da özenli olacağımızı işaret ediyor. Gökyüzünün etkisi aynı zamanda meraklı olmayı, araştırmacı yapımızı da ortaya koyacaktır. İlişkilerde ise kıskançlık alıp başını gidebilir!

Ne zaman gerçekleşiyor?

17 Ocak Çarşamba günü, Yeniay Oğlak burcunda meydana geliyor. Anın yükselenini Akrep burcu yönetecek.

Satürn ve Yeniay ilişkisi!

Hali hazırda Satürn, Oğlak burcundaki seyri ile gayet mutlu! Bu dönem için; güven ve sağlamcılık anlamına geliyor. Yeniay Oğlak burcunda meydana gelirken, Güneş’ten, Satürn’den ve Venüs’ten destek olacak. Dile kolay tembellerin hiç şansı kalmıyor. Çalışanların ise daha çok azimli olmaya davet edecek. Bu süreçte katı ve disiplinli olmak mükâfat anlamına gelecek.

Esprili, entelektüel, akılcı yanları bu dönem geliştirmeniz ve göstermeniz her zamankinden daha kolay olacak. Düzenli hayatları olan ya da düzenin koşulsuz gerekliliğini fark edenlerin yaşam pratikleri kolaylaşacak.  Sebatkâr olanlar ise Yeniay’ın anlam ve önemi ile birlikte ödüllendirilecek. Zenginlerin, varlıklı olanların rutinde kalmasını sağlayacak, maddi sıkıntıları olanların parasını-pulunu ayarlayacak, mal-mülk, miras dertleri olanların satış, mal bölüşümünü koordine ederken mal sahiplerine avantajlar üretecek. Toprak ağırlıklı Yeniay sahip olduğumuz değerleri bize iade ediyor. Hak edene hakkını iade ediyor demek de doğru olur. Bu yüzden işin içinde para konusu hep olacak.

Bizi neler bekliyor!

Neden bu kadar maddiyattan bahsediyor? Yılın ilk Yeniay’ı toprak burcunda gerçekleşmesi ve Merkür, Satürn, Venüs’ün de bu etkide ona eşlik etmesi aklı başında, yılın en tutarlı Yeniay’ı olduğunu işaret ediyor.  

Elinin taşın altına sokmak ve sorumluluk almak, hatta maddi kaynaklar konusu ile ilgili yüzleşmeler yaşamak, reformlar yapmak Türkiye içinde önemli olacak. Bir dizi yeni uygulama ile karşılaşmamız mümkün. İşsizlik oranı üzerine yeni yapılanmalar oluşabilir. Özel sektör ile devlet işletmeleri el elle çözüm üretmek için farklı anlaşmalara gidebilir.

Aynı zamanda eğitim sistemi, çocuklar ve kadınlarla ilgili yasaları mercek altına alabilir.  Gri günlerimiz, haksızlığa uğradığımız zamanları geride bırakırken üzüleceğimiz, içimizi burkan haberlerde almaya devam edeceğimizi işaret ediyor.

 Bir yanı karanlık ve karışık olan bu Yeniay aslında toparlayıcı ve ileriye dönük eylemler yapmamız gerektiğini vurguluyor. Araştırmak, incelemek, köklü bilgiler peşinden koşmak bu süreçte önemli olacak. Bilginin gerçek sahibini araştıracağız. Her ben bilirim diyeni de şımartmayacağız.

Öfke, aniden parlamak, tepkisel davrananları hizaya sokacak olan Yeniay, halden anlamayana sert uyarıları olacaktır. Cimriler hakkında konuşmalar yaptırtacak, kavgacı insanları parmakla göstereceğiz.

Kimleri ilgilendiriyor?

Kadınlar, çocuklar, yüksek eğitim, akademisyenler, bilim insanları, din adamları, teknik konuları, yasa ve hukuku. Çalışan kesim için; patronları, yöneticileri ve çalışanları sürecine dâhil edecek.

Markalar mercek altında!

Özellikle modayı, güzelliği, estetiği ve lüks yaşamı temsil eden bazı markalar Yeniay döngüsüyle birlikte farklı konular ile gündeme gelebilir.

  • Versace, Guess, Dior, Armani, Dolce and Gabbana, Prada,  Chanel Gucci

Cesur ve atılgan gökyüzüne kimler eşlik ediyor?

Yeniay gerçekleşirken Güneş ve Mars’ın anlaşıyor olması; gözü pek insanların açık konuşmalarına şahit olacağımızı işaret ediyor.  Güneş’in konumu ile Jüpiter’in anlaşıyor olması; 1970-84 doğumlu olan ve motivasyonunu kaybedenlerin yüzünü güldürecek, muazzam haberler almanızı sağlayacak. Bitmedi; işleri ile problemleri olanlara yeni kapılar açacak. Bu Yeniay’ın tuzu, biberi Güneş-Uranüs çekişmesi sayesinde olacak. Güneş’in Uranüs ile mücadelesi; liberalleri, özgür ruhları, gururlu insanların başını bir nebze ağrıtacak. Sabırsız insanlara ufak tefek kazalar yaşatabilir. Teknik konularda ise sıkıntı yaratmak için elinden geleni yapacak.

Ay, Venüs uyumu ise; âşıkları kavuşturabilir. Rutin evliliklerde sarma dolaş haller ve yenilikler kazandıracaktır. Bu hengâmenin içinde çocuklarına zaman ayıramayanlar ise kaliteli zaman için mükemmel bir dönem olacak.

Burçlara etkisi:

Koç: En yakın arkadaşına kafayı takacaksın. Lafları cımbızla çekmede ustasın!

Boğa: Dedektiflik oynayacaksın. Geçmişte bıraktıklarına dönüp bakacaksın.

İkizler: Bir türlü alamadığın  terfi işini artık patronunla konuşacaksın.

Yengeç: Kimin ne olduğunu göreceksin.

Aslan: Sağlığınız önem vereceksin.

 Başak: Anne ailesinden kişilerle uğraşmak zorunda kalacaksın.

Terazi: Kıskanılacaksın!

Akrep: Kendini yalnız hissetmemek için eve uğramayacaksın.

Yay: Önemli, kıymet verdiğin bir eşyanla sınanacaksın.

Oğlak: Olmadık biri ile  karşılaşacaksın.

Kova: Astrolojiye, astronomiye ilgin artabilir. 

Balık:  Bir sırrın ortaya çıkabilir, arkadaşının gerçek yüzü ile tanıyacaksın.

Zeynep Turan

25-12-2017

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Yaz gündönümünden geçiyoruz. Güneş Yengeç burcuna günün son saatlerinde geçecek. Ay ise Dolunay Fazına hazırlanıyor. Tesadüflerin tevafuklara hizmet ettiği, izole olmak isteyenlerin nefes aldığı yaz başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...