Yükleniyor . . .

YENİAY BOĞA BURCUNDA (11 MAYIS 2021)

YENİAY BOĞA BURCUNDA (11 MAYIS 2021)

Yeniay 11 Mayıs tarihinde hislerine güvenen ve bundan korkmayan burç olan Boğa’da gerçekleşecek. Saat 20:59’da 21 derece ile gerçekleşecek olan bu gökyüzü olayı ile beraber içindeki düşüncelere koşan kişilerin sayısı artacak. Gökyüzü, amansız duyguların bile feleğin çemberinden geçeceğini işaret ediyor. Bu Yeniay yarım kalan konuları toparlayacak. Aynı zamanda da bizleri belirsizlikten çıkaracak bir güce sahip.

Fırtına Öncesi Sessizlik

Mayıs ayında içimizdeki duyguları anlamlandırmak ve plan yapmak için önemli süreçlerden geçeceğimizi işaret eden bu Yeniay, fırtınadan önceki sessizliği insanoğluna bir kez daha hatırlatacak. Bu fırtınanın adı da;

 • Aşı savaşlarına yeni aktörlerin katılmasını
 • Özgürlüğün sınırlarının çizilmesini
 • Virüs teşhis eden cihazları
 • Ve tabii ki de sokağa dökülen insanlık

Özgürlük Satılamayacak

Bu Yeniay ile beraber dünyanın her köşesindeki insanlar ölümden korkmadığını ama özgürlüklerinin elinden alınmasının korktuğunu bir kez daha ortaya koyacak. Gerek ülkemizdeki kısıtlamanın bitimine doğru yürüdüğünü gerekse dünyanın özgürleşmeye anbean yaklaştığını düşünürsek;

 • Konser alanları, düğünler, etkinlikler, organizasyonlar ve kongrelerin etap etap açıldığına şahit olacağız. Yalnızca ülkemizde değil dünyanın dört köşesinde…
 • İnsanoğlu kendi gündelik hayatına dönmeye çalışırken aşı karşıtlarına da bu Yeniay ile beraber savaş açılacak.

Yeniay’ın toprağın sabit burcunda gerçekleşmesi ani davranışları ve adrenalin duygusunu tetikleyecek. Bu süreçle beraber sonucunu kestiremediğimiz davranışların içerisinde bulabiliriz kendimizi. Bir yanı kişisel bir yanı da toplumsal yansımaları işaret eden bu Yeniay, hepimize geçmişle geleceğin sentezini yaptıracak.

Bu İşte Bir İş Mi Var?

Sosyal yaşantımızdaki bazı eksik yönlere de vurgu yapacak olan Yeniay gözlem gücümüze farklı bir perspektif kazandıracak. Öyle ki çevremizdeki çoğu insanın yüzeysel mimikler ile iletişim kurduğunu, dinlemediğini görmezden gelemeyeceğiz. Bencilliğin hüküm sürdüğü alanlarda sesimizi çıkarmak isteyeceğiz. “Sessiz çığlıklar nereye kadar.” Diyeceğimiz günler ise yakın diyor Boğa burcundaki Yeniay… Haksız da değil. Yeni dünya düzeninin yarattığı bu yeni insan modeli Yeniay süresince daha fazla gözümüze batacak. İletişim konusunda yaşanan tıkanmaları daha iyi analiz edebileceğiz. Kimin gerçekten sorun yaşadığını kimin ise “drama kraliçeliği” yaptığını daha iyi fark edeceğiz bu Yeniay’la.

Yeniay gerçekleşirken Mars – Chiron 90’lığı da kamera arkasında Yeniay’ı abluka altına alacak.

Yeni Yapılar ve Yeniay’ın İlişkisi

Toprak grubunun sabit burcunda gerçekleşecek bu Yeniay tıpkı Boğa burcunun elementi gibi toprağı işaret edecek. Özellikle de dünyanın birçok ülkesinde girişilen yeni projeler, devasa yapılar ve inşaat sektörünü daha fazla konuşacağız. Bu noktada toprak üzerinden geçimini sağlayan çiftçiler de farklı bir döngüye doğru adım atacak. Birçok banka çiftçiler özelinden yeni projelerini sunarken kurulan yeni yapıları da gözlemleyeceğiz. Dünya gündemi hayatın önemli yapıtaşlarından birisi olan toprağın ne kadar önemli olduğunu daha iyi anlayacak. Yeniay’ın sırrı uzun zamandır adım atılmayı bekleyen konularda saklı.

Yeniay Boğa Burcundayken Neler Gündeme Gelebilir?

 • Aşı ve aşı geliştirmek için yapılan Ar-Ge projelerinin duyuruları  
 • Sprey ve çeşitli solüsyonlar geliştiren firmaların onay sınavları, aşı ithal eden firmaların ise lojistik sınavları
 • Bankalar
 • Kripto para borsalarındaki dalgalanmalar
 • Kuyumculuk sektörü
 • Madencilik

7’den 70’e Aynı Soru: Para Var Mı?

Sabit burçtaki etkisiyle gücüne güç katacak Yeniay, ekonomi bazlı düşünceleri de ön plana çıkaracak. Gelir seviyesi fark etmeksizin herkesin derdinin para olduğu günlere doğru yürüyen dünya, aş peşinde olanların çıkar peşinde olanlar ile olan karşılaşmalarına ev sahipliği yapacak. Temel haklara ve ihtiyaçlara vurgu yapan toprak Yeniayı paranın dengelerinin değişeceği günleri de işaret ediyor. Ancak akıllardaki soru değişmiyor; Para var mı?

Hatırlayalım;

Bu Yeniay, 12 Eylül 2010 tarihinde yapılan referandumun Ay burcuyla karşıtlık yapacak. Bu ne demek? Derseniz, “referandum” sözünü bu süreçte daha fazla duyacağız derim. Bunun yanı sıra dünyanın birçok ülkesinde siyaset kazanı kaynarken, sosyal medya hesapları üzerinden açıklama yapan liderlerin sayısı çoğalacak. Yeniay gerçekleşirken tepe noktası (MC’si) Terazi burcuna düşecek. Bu da Türkiye’nin astroloji haritasında Mars’ı ile iletişim kuracak. Bu da yine tarihin tekerrür edeceğini ve farklı bir sınır kapısını daha açacağımızı işaret edebilir.

Söylesene Yeniay!

 • Aile arasında yaşanan maddi konular farklı bir seviyeye çıkabilir.
 • Uzun zamandır süregelen ortaklıklar ani kararlar eşliğinde sonlanabilir.
 • Sağlık sektöründeki gelişmeler insanlığa umut ışığı olacak.
 • Turizm sektöründe uyanış başlıyor.

Bir yandan pragmatik düşünen bir yandan da tepkili olan yanımıza vurgu yapan bu Yeniay; Acele bir ağaçtır, meyvesi ise pişmanlıktır. Sözünü hatırlatacak bizlere…

VE HIDIRELLEZ…

Kapalı kapılar ardında geçireceğimiz Hıdırellez sürecinde yapacağımız en iyi ritüel, ellerimizi Mevla’ya açıp bu döngüde yaşadığımız “belirsizliğin” hayat yolunda çoluğumuzun, çocuğumuzun karşısına çıkmasın, bizim karşımıza çıktı onlar bizim yaşadıklarımızı yaşamasın diye dua etmeyi de unutmayın.

NOT: Yeniay bu kadarla kısıtlı değil, haftalık burç yorumlarında Yeniay’ı da detaylı olarak kaleme aldım. Burcunuza özel yorumları okumayı unutmayın.  

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Bütün Hakları Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

05.05.2021

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Yaz gündönümünden geçiyoruz. Güneş Yengeç burcuna günün son saatlerinde geçecek. Ay ise Dolunay Fazına hazırlanıyor. Tesadüflerin tevafuklara hizmet ettiği, izole olmak isteyenlerin nefes aldığı yaz başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...