Yükleniyor . . .

YENİ YIL HEDEFLERİ

YENİ YIL HEDEFLERİ

Yeni bir yıla girerken, hemen hemen herkes kendi içinde, bir yılın değerlendirmesini yapar. Nasıl geçti, neler düşündüm, neler yaşadım ve ne kadarını ben planladım gibi… Sonrasında ise yeni hedefler koymaya başlarız. Kimimiz bazı alışkanlıklarını bırakmak ister, kimimiz de yeni alışkanlıklar kazanmak, yeni hedeflerini gerçekleştirmek. Ancak onca hayal, yılın ilk günlerinden itibaren unutulup gidebiliyor. Eğer siz de bu yıl mutlaka planlarımı gerçekleştirmek istiyorum diyorsanız, yazımı mutlaka okuyun çünkü yeni yıl hedeflerinizi gerçekleştirmenin püf noktalarını anlatacağım sizlere. Kaldı ki 2017 yılı size hedeflerinizi somut olarak desteklemenize yardımcı olacak.

Öncelikle hedeflerinizi belirlerken, olumlu cümleler kurmaya çalışın. Örneğin, bundan sonra yağlı yiyecekler yemeyeceğim demek yerine bu yıl hafif yiyecekleri tüketeceğim deyin. Araştırmalara göre insanlar, pozitif yönlendirmeler yaptıkları zaman, daha çabuk uyum sağlayabiliyorlar.

Planlama yapın

Böylelikle motivasyonunuzun güçlendiğini göreceksiniz. Burada önemli olan koyduğunuz hedeflerin erişilebilirliği. Diyelim ki hedefinizi koydunuz. Ancak bu hedefe gideceğiniz yolları da belirlemeniz gerekiyor. Kariyer ve maddi konularda planlama yapmak ilişkilerle ilgili plan yapmaktan daha kolay olabiliyor. Çünkü ikili ilişkilerde daha çok duygular devreye giriyor. Ama sizi motive ediyorsa ilişkiler konusunda da neden hedef koymayasınız? Karşınızdakinin davranışlarını, düşüncelerini yönetemezsiniz belki ama kendi isteklerinizi belirleyebilirsiniz.

Eğer hedefiniz uzun vadede gerçekleşecek bir hedef ise bunu aşamalara bölmelisiniz. Hayaliniz için adım adım ilerlemek, motivasyonunuzu arttıracağı gibi pes etmenize de engel olacaktır. Tabii ki hedeflerinizin sorumluluğunu almak sizin elinizde. Bir liste oluşturdunuz ama bu hedeflerinizle ilgili heyecan duymuyor musunuz? O zaman sizi iyi hissettiren duyguları bulmaya çalışın. Mesela ilişkilerde sevgiyi hissetmek, bedensel olarak daha hafif hissetmek, maddi anlamda rahatlık ve bolluk içinde olmak. Hislerle yola çıktığınızda daha iyi hissedebilirsiniz.

Kendinizi ödüllendirin

Hedeflerinizi gerçekleştirdikçe kendinizi ödüllendirin, bunu siz başardınız. Net kararlar almaya dikkat edin. Örneğin bu yıl çok kitap okuyacağım yerine, bu yıl 30 kitap okuyacağım gibi hedefler koyun, net olun. Bu yıl her ay 100 TL biriktireceğim gibi somut kararlar almalısınız. Sonrasında yazmaya başlayın. Tüm hayallerinizi yazın ve her gün göreceğiniz bir yere asın.

Tüm bunları yaptıktan sonra hayallerinizin gerçekçi olup olmadığını son bir kez daha düşünün. Ekonomik durumunuzun, ailenizin ihtiyaçlarının, zamanınızın uygun olup olmadığını kontrol edin. Her gerçekleştirdiğiniz hedefe bir tik atın. Böylece başarınızı görmenin keyfini yaşayın.

İnancınızı kaybetmeyin

Olumlu tutumunuzu kaybetmeyin. Hayallerinizi arkadaşlarınızla, ailenizle paylaşın. Onlara bahsettiklerinizin gerçekleştirdiğiniz hedefler olmasına dikkat edin. Yakınlarınızla iş birliği yapın. Bu size duygusal anlamda önemli bir destek sağlayacaktır. Belli aksamalar yaşayabilirsiniz hemen moralinizi bozup kendinize olan inancınızı kaybetmeyin. Çaba göstermekten asla vazgeçmeyin.

Şimdiden hayallerinizi gerçekleştirdiğiniz mutlu bir yıl dilerim.

 

Astrolog Zeynep Turan

Yazının her hakkı saklıdır.

22.12.2016

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Yaz gündönümünden geçiyoruz. Güneş Yengeç burcuna günün son saatlerinde geçecek. Ay ise Dolunay Fazına hazırlanıyor. Tesadüflerin tevafuklara hizmet ettiği, izole olmak isteyenlerin nefes aldığı yaz başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...