Yükleniyor . . .

YENGEÇ, ÇOK ŞEY HİSSEDERSİN; KENDİNİ YANILTACAK KADAR!

Makale 09/12/2021

YENGEÇ, ÇOK ŞEY HİSSEDERSİN; KENDİNİ YANILTACAK KADAR!

 

Su grubunun en duygusalı… (21 Haziran-21 Temmuz)

 

Yıldızın: Ay (Duyguların temsilcisi)
Grubun: Su, negatif
Niteliği: Öncü
Burcunun cinsiyeti: Dişi
Yeteneğin: Sabırlı olmak
Özelliğin: Merhametli, yumuşak huylu, iyi niyetli olmak
Hedefin: Büyük para sahibi olmak
Amacın: Daima yükselmek
Bastırman gereken huyun: Dikkatsizlik
Şanslı günün: Pazartesi
Şanslı taşın: Yakut ve Ay taşı
Şans getiren renklerin: Beyaz, gümüş, açık gri, mor, bazen de koyu siyah
Sevdiğin çiçekler: Nilüfer, beyaz gül, zambak
Bitkilerin: Hindi bağ ve tere otu 
Uğurlu kokuların: Misk, Müge, Leylak
Müzik tarzın: Romantik şarkılar
Vücutta temsil ettiğin bölgeler: Göğüs kafesi, diyafram, göğüsler, kalp, mide
Mevsimin: Dönencede, Yaz
Olası Hastalıkların: Gastrit, ülser, 12 parmak bağırsağı, pankreas, bağırsak iltihapları, göğüs hastalıkları, hazımsızlık sorunları...
Sağlığına yararlı besinler: Yeşil sebzeler, tahıllar, kahverengi pirinç, turunçgiller
Uzak durulması gereken besinler: Şekerli yapay içecekler 
Uyumlu Burç: Boğa, Akrep veya Balık
Karşıt Burcun: Oğlak
Başarılı olacağın meslekler: Turizm, otelcilik, ithalat-ihracat, pilotluk, gemicilik, sıvı maddelerle ilgili olan meslekler, kimyagerlik, eczacılık.
Olumlu özelliklerin: Ailesine düşkün, hayal gücü yüksek, güvenilir, temkinli 
Olumsuz özelliklerin: Kaygılı, huzursuz aşırı duygusal, tepkisini belli edin 
Yönettiği Ülkeler: Çin, K. ve B. Amerika, Hollanda, İskoçya, Tunus
Yönettiği Şehirler: İstanbul, Amsterdam, Bern, Milano, New York, Algien

 

 

Bizden kendini dinle…

Duyguların lisanı olması, çok akıcı bir şekilde konuşması, iç dünyasının zenginliği; Yengeç'in kaynaklarıdır. Yengeç, kabuğunda saklanıp veya içine kapanıp güç toplayarak bu iç süreçlerini korumak zorundadır. Dışarıdan sert gibi görünseler de bunun altında hassasiyet, duygusallık ve yumuşaklık yatar. Şefkat ve ilgi, Yengeç'in kendini koruma güdüsünden daha güçlü olan özellikleridir. Anaçlık, koruyucu olmak, yardımcı olmak sevginin güvenli bir çeşididir. Radikal bir şekilde kendini koruma, güvenli olma özellikleri iyidir ama bir süre sonra Yengeç'in cesaretini toplayarak kabuğundan çıkması, yani başka bir deyişle gerçekten sevme cesaretini bulması gerekir. Böyle olduğunda aktif olarak dünyayla bütünleşir. Önce kendi ruhunun sisli diyarlarını araştırmak için kullanması gereken incelikli bakım sürecini, iyileştirici, yardımcı ve rahatlatıcı rollerini dünyaya aktarır. Yengeç'in duvarlarını kaldırabilmesi için karşısındakini çok iyi tanıması gerekir. Bu, uzun zaman alabilir. Karşılaştıkları olaylarda ani tepki verdiklerini görebilirsiniz. Ev ve aileleri, onlar için vazgeçilmezdir. Hafızaları çok güçlü olmasına rağmen, dikkatsizlikleri sebebiyle unutkanlıkları da göze çarpar. Sevdikleri insanlar için hiç bir fedakârlıktan kaçınmazlar. Çevresiyle iletişimde zorlanmayan Yengeçlerin az ama öz arkadaşları vardır. 

 

Yengeç burcu erkeği nasıldır?

Yengeç burcunda doğmuş bir erkeği seviyor ve onunla evlenmek istiyorsanız, her şeyden önce ona uygun bir kadın olmaya çalışmalısınız. Sevdiği kadın için her fedakârlığı yapabilir. Ama kuşkucu yapısı, sevgiden emin olmasını engeller. Bu durum onu bazen huzursuz ve kıskanç yapabilir. İlişkisini ciddiye alan Yengeç erkeği için ciddi olmayan ilişkiler geçicidir. Sevdiklerine sadık olurlar. Her ne kadar bu burcun erkeği, İkizler tipi gibi insanı uğraştırmasa da onun da bazı huylarına dikkat etmek gerekir. Her şeyden önce karşınızda çok hisli bir erkeğin olduğunu bilmelisiniz. Terbiyeli ve naziktir. O daima size itina edecek ve saygı gösterecektir.

 

Yengeç burcu kadını nasıldır?

Yengeç burcu kadını, birçok bakımdan bu burcun erkeğine benzer. Onlar da çekingen, iyi niyetli, çok hassas ve romantik tiplerdir. Neşeli dış görünüşlerinin ardında, kırılgan bir yapıları vardır. Hassas yapıları nedeni ile ağır sözleri kaldıramazlar. Tüm sıkıntısını içine atar ve dışarıya belli etmez. Yengeç burcunda doğmuş bir kadını beğenebilirsiniz. Belki bir fırsatını bularak, ona yaklaşabilirsiniz. Onu anlamakta zorlanabilirsiniz. Çünkü değişken bir tiptir. Yengeç kadını, birini sevdiğinde gözü başkasını görmez. Aldatılmayı asla kabul etmez. Maddiyata düşkün değildir, onlar için öncelik anlaşılmak ve duygularını paylaşmaktadır. Aile onlar için çok önemlidir, çocuklara düşkünlükleri ile bilinirler.  

 

Yükselen Yengeç

Yardım etmeye hazır, duyarlı, hassas yükselen Yengeçler, bu özelliklerinden dolayı sevgi meselelerinden, aile içi tartışmalardan oldukça etkilenir. Duygusal olarak güvende olmak en büyük arzularıdır.  Mantıkları değil, duyguları ve sezgileri onlara yol gösterir. Geçmişe bağlılıkları bazen içsel hesaplaşmalar ve duygusal patlamalar yaşamalarına neden olabilir. Bunların dışında, sevdiklerine olan bağlılıkları, iyi niyetli oluşları ve insanlarla samimi şekilde ilgilenmeleri onları aranılan insan haline getirir. 

 

Ay Yengeç’te

Ay yöneticisi olduğu Yengeç burcunda, bütün özelliklerini rahatça sergileme avantajına sahiptir. Ay burcu Yengeç olan insanlar sahiplenme, koruma ve kollama duyguları gelişmiş; fakat iç hesaplaşmaları da yoğun olan bireylerdir. Duygusal güvence arayışı, burada iyice kendini belli eder. Çevresindeki insanların psikolojisini çabuk tahlil eden ve hemen onlarla empati kuran bu insanlar için geçmişe ait anılar, eşyalar oldukça değerlidir. Eve bağlı olma istekleri, rahatını ve huzurunu korumaktan ileri gelir. Huzur buldukları bir diğer yer ise deniz kıyısı yada içinde su olan her yerdir. 

 

 

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2021 Var Olmak
Hiç kimse için alelade bir yıl olmayacak. Keskin ve kararlı bir yıl bizleri bekliyor…