Yükleniyor . . .

YENGEÇ BURCUNDA YENİAY (8 TEMMUZ 2013)

Makale 01/01/2013

YENGEÇ BURCUNDA YENİAY (8 TEMMUZ 2013)

 

YENİAY YENGEÇ BURCUNDA 
 
Yeniay, tohum atma ve yeni başlangıçlar yapma zamanı olarak adlandırılır. Yeni Ay, içinde barındırdığı güçlü potansiyele rağmen kendini gizleyen bir enerjidir. Her ne kadar gizlense de etkilerini bize bir şekilde hissettirir. Yeniden yapılanma ve başlangıç enerjisi olarak tanımlanan Yeni Ay, doğru kullanıldığı takdirde olumlu sonuçlar elde etmemizi sağlayacaktır. Girmiş olduğu burcun enerjisini 28 gün boyunca hissettirmesine rağmen unutmamalıyız ki; Yeni Ay’ın başlamasından bir gün önce hem insanlar, hem hayvanlar, hem de doğa için güçlü bir enerji açığa çıkar. Sadece 8 Temmuz’a değil, önceki günden başlayarak bu enerjiyi kullanmaya odaklanmalıyız. Bugünden itibaren, yaratıcılığımızı ortaya koyup, zihnimizdeki fikirleri veya başladığımız işleri büyütme zamanı. 
 
Yılın 7. Yeni Ay’ı duyguları zenginleştiriyor. Bir de tabii Jüpiter desteğini unutmamamız lazım. Aslına bakıldığında Jüpiter, Yengeç burcuna torpil yapmak için 2013’ten beri elinden geleni yapıyor. Fakat bu dönemde Merkür gerilemesi olduğunu da hatırlatalım, hem de Yengeç burcunda. Sizin anlayacağınız, Yengeç burcundaki gezegen cümbüşü olaylara renk katarken, analiz yeteneğimiz arttırıyor. Gökyüzündeki bu açılar kıskançlık, sahiplenme ve planlanıp bir türlü çıkılamayan tatilin habercisi. Yengeç burcundaki Yeni Ay anaçlığın, sahiplenmenin ve duyguların altını sıkı sıkıya çizerken; barışmaları arttırıp, çatışmaları yumuşatıyor. Fakat bir yandan da milliyetçi duyguların artması, muhafazakâr yaklaşımlarla çatışmaları ön plana çıkartabilir. İlişkilerde sahiplenme duygusunun abartıldığı bu günlerde, sezgilerimiz ve duygularımızla verdiğimiz kararlar belki de daha doğru olacak.  Aşırı alıngan ve melankolik tavırlar bu süreçte ön planda…  
 
22 Temmuz’a kadar Güneşin de Yengeç burcunda olacağını unutmayalım, 28 gün boyunca Yengeç burcunun enerjisini üstümüzde hissederken, ailevi konular ve ev ile ilgili mevzular önem kazanacak; güven arayışımız artacak.  İş, çevresel koşullar, ilişkiler gibi her konuda hassas olacağımız bu dönemde kendi değerimizin de farkına varıp, kişisel ihtiyaçlarımızı giderme adına atılımlar yapabiliriz. 
 
Yeni Ay, kişisel veya toplumsal alanda yeni projelere başlama anlamına da geldiği için, şimdi bir düzine global marka kendi içinde yeni girişimler ve ortaklıklar planlıyor olabilir. Bireysel olarak siz de iş ve ya mesleki olarak yön değiştirmek istiyor olabilirsiniz. Ne de olsa karşıt evde Pluton gerilemesini (Oğlak’ta) unutmamak da fayda var.
 
Yeni Ay’ın sadece insanlar üzerinde etkili olmadığını söylemiştik. Yeni Ay sürecini bitkiler için ele alırsak; ekip biçme zamanı olarak görebiliriz. Eğer ağacınız son zamanlarda eskisi kadar çiçek açmıyorsa, meyve vermiyorsa ya da farklı bir sorunu varsa onu bu dönemde budamanız olumlu sonuçlar almanızı sağlayacak. Çünkü Yeni Ay, doğal döngünün başlangıcı demek; doğa, bu dönemde nefes almaya başlıyor. Tabiri caizse bu duruma, hasta olanı iyileştirmek diyebiliriz.
 
Gündemden Notlar…
Yeni Ay’ın Türkiye üzerindeki etkisine değinecek olursak, dış basın tarafından ülkemizin büyüteç altında olduğunu söyleyebiliriz. Gazeteciler kendi aralarında fikir ayrılığına düşmekle kalmayıp, birbirlerini asılsız söylemlerle itham etmeleri gündemi oldukça meşgul edecek. 
Bu dönemde Ortadoğu’nun da adeta kazan gibi kaynayacağını belirtelim. Tabii bütün bunlara ne Yeni Ay’ın Yengeç burcunda gerçekleşmesini, ne de Güneş’in Yengeç burcunda olmasını sebep olarak gösterebiliriz. 
 
7 Temmuz’da Satürn Akrep burcunda yavaşlarken olaylar, kişiler ve bürokratların üzerinde olacak. Unutmayalım ki, 25 Nisan’da Türkiye'nin haritasında gerçekleşen 5 derecelik Akrep burcundaki tutulma, olayların ilk adımlarını atmıştı. Ayrıca Satürn, Türkiye'nin haritasında 2015’in başına kadar oldukça aktif, bunu da üzülerek söyleyebiliriz.
 
Yönetimler bu günlerde yeni kararlar açıklayabilir; hepimiz yeni gündemlere ve mantık aradığımız konulara gebeyiz. Şimdiden her şeyin hayırlısı olsun.
 
Astrolog ZEYNEP TURAN

Yazının Tüm Hakları Saklıdır

01.07.2013
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2021 Var Olmak
Hiç kimse için alelade bir yıl olmayacak. Keskin ve kararlı bir yıl bizleri bekliyor…