Yükleniyor . . .

YENGEÇ BURCUNDA YENİAY (16 TEMMUZ 2015)

YENGEÇ BURCUNDA YENİAY (16 TEMMUZ 2015)

Hiçbir gerçek sonsuza dek saklı kalmaz…

Ruhumuzu dengeleyen ve ani çıkışlara izin vermeyen bir Yeniay ile Temmuz gündemine devam ediyoruz…

16 Temmuzda gerçekleşecek Yeniay’ın adını “mistik ve duygusal bir Yeniay” olarak belirleyebiliriz.

1. Evde gerçekleşen Yeniay herkesin kendini ifade etmek adına sınırları zorlayabileceğini vurguluyor. Birinci ev; başkalarına nasıl göründüğümüzü temsil eder. Dıştan gelen etkilere karşı tepkilerimizi, dünyaya bakış açımızı, aktiviteyi, kendini ispat etmeyi, liderlik ve öncülüğün sınırlarını vurgularken, kendimizi adeta bir Yengeç gibi görebiliriz. Yani, kalp gözüyle bakan; biraz aklı karışık ve ne karar alacağı belli olmayan biri… Ama bir o kadar da sevgi dolu.

Ülkenin her yerinde esen ılıman hava…

Yeniaya ülkemiz açısından baktığımızda ise yine gençler öne çıkıyor. Fakat ortamda daha ılımlı bir hava hâkim. Ayrıca liderlik pozisyonlarının konuşulduğu, otoritelerin kendi aralarında liderlik rekabetine girdiği ve yüzleştikleri günler gündemde… Siyasi arenada her kafadan bir sesin çıkması, herkesin kendini daha önemli görmesi mümkün… Fakat bunu sesli ve kavgacı bir tutumda değil, daha profesyonel bir şekilde yapacakları için bize bu rekabeti izlemek kalacak. Öte yandan yine bu süreçte, bizi yönetenlerin sorumluluklarına da sahip çıkması; yetkilerini en iyi şekilde yerine getirmeleri, ülkece hepimizin kafaca rahatlamasını sağlayacaktır.

Sezgiler, duygular, içgüdüler, ani duygusal reaksiyonlar

Yengeç, Akrep ve Balık burçların özelliklerinin hissedildiği 10 günlük bir süreçteyiz. 

Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak burçları için yeni bir şeye başlamak için iyi bir zaman değil diyebilirim. Bu günlerde programınızı esnek tutun… Sadece hayatınızda olan insanların değil, hiç tanımadığınız size oldukça yabacı insanların bile öfkesini hissedebilirsiniz. Eğer yılan hikâyesine döndüğünü düşündüğünüz bir mesele ile uğraşıyorsanız, çözüm için, Yeniay sizin için fırsat sunabilir. Üzerinde çaba sarf edilen işler, sonunda karşılık buluyor!

Su grubu burçları (Yengeç, Akrep, Balık) istemedikleri plan ve programlara dâhil olmak durumunda kalabilir.

Bunun yanı sıra duyarlılık ve anaçlığı, aynı zamanda kadınlığı ve geyşalığı, tutkuyu ön plana çıkarıyor Yeniay… Cinsel tercihi farklı insanların duyarlılıkları ve yaşam tarzları ön plana çıkabilir.

Öncü burçlar (Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak) ise anlam veremedikleri savunmacı bir yapıya bürünüp, her an parlamaya yatkın olabilir. Bastırılan duygular, göz ardı edilen sorunlar ani patlamalarla dile getirilecek gibi duruyor…

Toprak burçlarının (Boğa, Başak, Oğlak) hiç meydanda olmadığı, yani ne olumlu ne olumsuz pek etkilenmediği; su burçların ağırlıklı olduğu bir Yeniay yanı başımızda…

Ayrıca halkın genel yapısında, tükenmişlik sendromunun popülaritesinin artabileceğini ve kadın yöneticileri olan firmaların önemli süreçlerden geçeceğini gözlemleyebiliriz…

 

YENİAYIN GERÇEKLEŞTİĞİ ANIN GÖKYÜZÜ TRANSİTLERİ

16 Temmuzda, 23 derece Yengeç burcunda gerçekleşen bir Yeniay söz konusu!

Mars – Plüton ve Merkür -Plüton karşıt açısının etkin olduğu şefkatli ama bir o kadar da, psişik bir Yeniay! 31 Temmuz’da Kova burcunda gerçekleşecek, olumlu etkilere sahip Yeniay görünümlü bir Dolunay esasen…

Yeniay ile birlikte gerçekleşen transitlere baktığımızda; anın yükselenin Yengeç, Tepe noktasının da Balık olduğunu görüyoruz.

Yengeç burcunda Ay – Güneş kavuşumu var. Bu açı, duygusal karışıklığın üstesinden gelmenin bir hayli zor olacağını işaret ediyor!

Her ne kadar güzel duygular uyandırıp, uzun zamandır görmediğimiz insanlarla iletişime geçmemizi sağlasa da, Yeniay’ın Koç burcundaki Uranüs ile kare açı yaptığını unutmayalım.

Mars ve Merkür’ün Plüton ile karşıt açı yapıyor olması; öfkenin dışa vurulduğu bir günü vurguluyor. Gün içinde gerçekleşecek Mars-Satürn 120’liği; uzun vadeli meselelerin bir sonuca bağlanacağına işaret ediyor.

Jüpiter-Uranüs 120’liği ise; kendiliğinden, aniden gelişecek olayları ve beklenen fırsatların beklenmedik anlarda ortaya çıkabileceğini vurguluyor Akrep burcundaki Satürn, Güneş ile 5.evde Trine yapıyor.

 

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Tüm Hakları Saklıdır 

03.07.2015

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Yaz gündönümünden geçiyoruz. Güneş Yengeç burcuna günün son saatlerinde geçecek. Ay ise Dolunay Fazına hazırlanıyor. Tesadüflerin tevafuklara hizmet ettiği, izole olmak isteyenlerin nefes aldığı yaz başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...