Yükleniyor . . .

YENGEÇ BURCUNDA YENİAY

24 HAZİRAN, YENGEÇ BURCUNDA YENİAY

Yengeç burcunda meydana gelen Yeniay burçları nasıl etkiliyor?

Yılın su grubunda gerçekleşecek ilk Yeniay’ına hoş geldiniz. Bu Yeniay aslında Temmuz ayının ruhunu belirlerken adeta yazın gündemini de oluşturacaktır. Renkli, kendinden çok bahsedilen, gündemi farklılaştıran bir havası olacağını şimdiden söyleyebilirim. Yengeç burcunda meydana gelen Yeniay burçları nasıl etkiliyor? Ayrıca Haziran ayının bitmesine çok az bir zaman kalmışken gürültüsüyle, şaşasıyla yeni bir aya başlayacağımızı da vurguluyor. Öncü nitelikteki bu Yeniay, tam bir su grubu hakimiyetinde olacak. Güneşin Yengeç burcuna geçmesi ve aynı zamanda yaz dönencesine denk gelmesini birlikte kutlayabiliriz. Türkiye’nin yükselen burcunda etkili olan Yeniay, ülkemiz adına da iddialı gelişmeleri işaret ediyor.  Dünya basının da çok konuşulacağımız bir dönemin habercisi olabilir. 

Yeniay’ın meydana geldiği gün itibariyle arife ve bayram telaşına kapılıyoruz. Yaşamlarımıza başka türlü bir heyecan ve telaş katarken, bu döngüye gökyüzü beklediğimizden daha farklı bir şekil verebilir. Kendimizi olduğumuzdan daha dağınık, karışık, koşturma halinde bulmamız mümkün. Şimdiden yola çıkacak olanlara uyarım olsun; gerekli eşyalarınızı, evraklarınızı, kontrollerinizi yaptığınızdan emin olun, son güne hiçbir şeyi bırakmayın!

Ne zaman gerçekleşiyor?

Yengeç burcunda meydana gelen Yeniay, saat: 4:41 sularında, anın yükseleni İkizler yönetirken, 2 derece ile oluşuyor.

Hedef kitlesi nedir?

Aile, çocuklar, kadınlar, ilişkiler, ortaklıklar, miras konuları, kamu personeli ve kamu daireleri, sağlık, estetik, alışveriş, pahalı olan her şey, tatil sezonu, yatırım yapmak, ilkim şartları, su, deniz ve okyanuslar, yollar ve seyahat etmek, liderler, üst düzey yöneticiler.

Neler yok ki!

 • Kırgınlıklar, küslükler için ilişkileri onarmak adına harika bir dönem başlayabilir.
 • Yolculuklar, tatil gündemi ve coşkulu kavuşmalar tam da bayrama yakışır atmosferde olabilir.
 • Çocuklar, kadınlar ve yaşlılar bu dönem ön planda oluyor.
 • Hayatımıza renk, hareket ve farklılık giriyor.
 • Kendini dinlemek isteyenlere fırsatlar tanıyor.
 • Organize olabilene özgürlük, dağınık insanlara biraz daha düzenli olmaya davet ediyor.
 • Zihninize duygularımıza farklı bir bakış açısı katıyor.
 • Kalıplaşmış düşüncelerin yerine esneklik geliyor.
 • Yeni insanları yaşamlarımıza dahil etmek kolaylaşıyor.

Tüm bunlar aslında bir sürecin başladığını işaret ediyor. Empati oluşturmak, yeteneğimizi geliştirmek, duygusal anlamda gereken yoğunluğu yaşamak hem yaşam stilimize, hem görüntümüze hem de kararlarımızda etkili olacaktır. Yeniay sayesinde savunduğumuz doğrular, değerler aslında bir kat daha değer kazanabilir. Spritüal bir etkisi olduğunu da bu açıdan gökyüzü vurguluyor. Bu yüzden toparlayıcı, yatıştırıcı yapıdaki kişilerin bu dönem daha kazançlı çıkacağını da işaret ediyor.

Eğlenceye zaman ayırmamıza çok fazla imkan vermeyen Yeniay; aslında eğitici, kendine göre doğruları olan, sorumlulukların peşinde, yarım bırakılan işlere odaklanılması gereken bir dönemi de vurguluyor. Planlı ve disiplinli olabileceklerin biraz daha rahat nefes alabileceği bir dönem olduğunu yeniden vurgulamak doğru olur.

İklim değişiyor!

Öncü ve su grubu etkisindeki bu Yeniay, mevsimin gidişatına aykırı hava koşulları oluşturabilir. Özellikle toprak ve su elementinin birbiriyle harmanlaması ağırlıklı ilkim değişimini etkisi altına bırakabilir. Birçok yerde benzer süreçlerin yaşanabileceği su ve toprak katmanlı hareketlenmeler ve gelişmeler oluşabilir.

Dünya’ya sesleniş!

Bu süreçte siyasetçiler farklı bir yüzle dünya gündeminde yerini alıyor. İnsancıl, yapıcı, hümanist ve kesin konuşmalarıyla kamuoyunu meşgul eden konular hakkında görüşmelerini ya da açıklamalarını yapabilirler. Bu döngüde samimi duygular tartılırken aynı zaman da fedakâr insanların niyetlerini görebilmek mümkün olabilir. Zaafları olan insanları bu dönem fark etmek ve kavramak bir kat daha kolay olabilir.

Zaaf demişken!

Güneş Yengeç burcunda yer alırken meydana gelen Yeniay, gündemde yer almamasına rağmen önceden yapılan planların değişime uğrayabileceğini işaret ediyor. Konumuzun dışına çıkabiliriz, hazır olmadığımız durumlar ile karşılaşabiliriz, insanların başına ne geliyorsa şu zaafları yüzünden olduğuna tanık olabiliriz. Bu dönemde birçok sorunu çözmek kolay olurken yaşamlarımızda dalgalanmaların kaçınılmaz olacağını da vurguluyor. Bağımlı yaşayanların, duygusal zaafları olanların, odaklanma problemi ile karşı karşıya kalanların kendilerine bir yol haritası çizmeleri gerektiğini işaret ediyor. Her ne kadar nazik, yatıştırıcı ve spritüal yanları baskın bir Yeniay’da olsa dağınık yaşayan hayatları nizama sokmayı hedefleyebilir.

 • Plansızlar,
 • Alınganlar,
 • Gevezeler,
 • İşten ve sorumluluktan kaçanlar, bu Yeniay’ın etkilerini dikkate alın derim.

Bu Yeniayın kimyası olabildiğince duygusal!

Çocuklar, kadınlar ve yaşlılar ön planda…

Yeniay’ın temasında çocuklar, kadınlar ve korumaya muhtaç olan yaşlılarda var. Gerilimi yüksek tutan etki ise Plüton’un geri hareketine bağlayabiliriz. Tepkisel olaylar, toplumu yakından ilgilendiren normlar, bedensel ve ruhsal yapılarını korumasını gerektiren olayları tetikleyebilir. Tepkileri yönetirken inatçı, ısrarcı, özgüvenli, rekabetçi alanları geri planda tutabileceğimiz gibi çocukları, kadınları ve yaşlıları yakından ilgilendiren gelişmeler gündemde sıcak haber olarak yer alabilir. Tepkiler net ve keskin olacaktır! Bunun yanı sıra aniden gelişen sakarlıklara ve kazalara karşı da dikkatli olmak gerektirebilir.

Yeniay’a hangi gezegenler eşlik ediyor? Neleri etkiliyor?

Zamanın organize ettiği konuları yaşatan Yeniay, neleri planlıyor? bizlere neyi vaat ediyor?  Anın Yükseleni İkizler olan bu etkide kendisine eşlik eden Merkür ve Mars Yengeç burcunda konumlanıyor. Güneş’inde Yengeç döngüsünde olduğunu yukarda belirtmiştim.

Sağlığı etkiliyor!

Anlayacağınız gökyüzü bizleri ve yaşamlarımızı su elementi ağırlıklı bir sürece teslim ediyor. Hassas, duygusal, bir yandan mantıklı, sorumluluk sahibi, değerlerine sahip çıkan, sevilmeyi hak eden, hakkını savunan, kendini ifade eden bireyler olmamızı sağlıyor. Duyguları tamir ederken aslında fiziksel olarak sağlığımıza bir o kadar önem vermemiz gerektiğini ifade ediyor. Söyle ki; su hafızayı tutan bir elementtir geçmişten gelen rahatsızlıkları, arka plana atılmış, ihmal edilmiş problemleri yeniden ortaya çıkartabilir. 

 • Ödem
 • Şeker rahatsızlığı
 • Böbrek sorunları,
 • Tansiyon sorunu
 • Damar hastalıkları
 • Kan dolaşımı
 • Ve su kazalarına bu süreçte daha çok dikkat etmemiz gerekebilir.

Planları etkiliyor!

Duyguları, yaşam biçimini, zihni ve mücadeleyi yöneten gezegenlerin hepsinde Yengeç etkisi görmek farklı ve denenmemiş bir tecrübeyi oluşturuyor. Aynı zamanda geri giden Plüton’un karşıt burcunda yer alması, Juno ve Astreya kafa tutması, Satürn’ün ucundan işleri karıştırması bazı şeyleri toparladığı gibi arka planda birçok dağınıklığı ortaya çıkartacaktır. Herkes kendi ajandasına bu süreçleri not eder ve benimle sosyal medya hesaplarından paylaşırsa sevinirim. Plüton’a geri dönecek olursak su grubu ile karşıtlık oluştururken Yeniay’ın meydana gelmesi Temmuz ayının sıradan geçmeyeceğini işaret ediyor. Herkesin hak ettiği gibi yaşamasını, baş döndürücü olayların ardı ardına gelebileceğini, özel günlerden geçerken iddialı yaklaşımlar olabileceğini işaret ediyor.

İlişkilerimizi etkiliyor!

Sosyal yaşamınızda adeta oradan oraya koşturan kelebek gibi olacağız. Ön sezilerimiz artabilir, maddi-manevi destekler artabilir, manevi anlamda daha barışçıl ve çözüme yönelik olacağımız. Özellikle 1984-1998 arası doğanlar olduklarından daha asi, isyankâr, inişli-çıkışlı tavırlar sergileyebilirler. Natal haritalarına göre bu döngüde doğan kişilerin karşısında Neptün etkisi yer alıyor. Bu vesile ile Yeniay’ın kattığı renkler farklı bir ruh haline bürünmemizi sağlıyor.

Yeniay gerçekleşirken bir yandan konuşkan olacağız, gündüzümüz gecemize karışıyor, saatlerce telefonda ya da sosyal medya platformlarında arkadaşlarımızla, sevdiklerimizle, yeni insanlar ile zaman geçirebiliriz. Uyku düzenimiz, sağlığımız bu süreçte kontrol etmezsek sıkıntı gündelik rutinimizi etkileyebilir.

Aile birliği ve ortaklıkları etkiliyor!

2016 yılında yıkılan hayaller yeniden yeşeriyor!

22 Haziran’da Uranüs’ün Ay Düğümleri ile yaptığı istişare uzun zamandır miras, ortaklık problemleri, ortağı ile karar aşamasında olan kişileri, alacakları olanları merkezine çekmeye hazırlanıyor. Yani Yeniay aslında gündemini bu tarihten itibaren göstermeye başlayabilir.  2016 yılında issiz kalmış, itibarini kaybetmiş kişileri bir anda umut besleyebilecekleri somut gelişmelerle karşılaştırabilir. Dolayısıyla 2016 size bedel ödettiyse, bu sefer kazananın siz olma ihtimali var. Geçen yıl hayal kırıklığı yaşadığınız olaylar bu Yeniay’ın etkisiyle birlikte yaralarınızı sarabilir. Uzun yıllardır kariyerinde ve işinde sorunlar yaşayan kişilere yollarını başka şehirlere, ülkelere, sektörlere açabilir.

28 Haziran önemli bir tarih olabilir!

Özellikle kamusal alanlarda, sarsıcı ve detayları kafa karıştıran gelişmeler yaşanabilir. Üst düzey yöneticilerinin bazı bilgileri açığa çıkabilir. Hatta kamuoyuna mal olmuş, güvenirlik konusunda testi geçmiş kişilerin bile hiç akla gelmeyen konularda gündeme geldiğini görebiliriz.  Bu süreçte teknoloji alt tabanlı sıkıntılar devam ederken, doğa mı yoksa teknoloji mi dedirtecek su temelli sorunlar gündemde yerini alabilir.

Yeniay hak ettiğine ödüller dağıtırken, bazılarımızı maddi anlamda refaha da kavuşturabilir. Bazı insanlara da farklı sorumluluklar veriyor. Bu döngü açıkçası sürprizlere oldukça açık bir sinerji yayıyor. Topluma mal olmuş kişilerin sağlık ve özel yaşam haberleri ile neler yaşadıklarını merakla izleyebiliriz.

Kimler dikkat çekiyor?

İddialı kararları, yön değiştiren mizaçları, kariyer ve ilişkiler anlamında etkileyici açıklamaları ile basında yer alabilirler.

Ülke

Kazakistan

Rusya

Azerbaycan

Türkiye

Almanya

Liderler

Merkel

Ünlüler

Sezen Aksu

Kızanç Tatlıtuğ

Melania Trump

Cem Yılmaz

Beyazıt Öztürk

Seda Sayan

Deniz Seki

Tuba Büyüküstün

Yengeç burcunda meydana gelen Yeniay burçları nasıl etkiliyor?

Koç: Eşi ve ailesi için kariyerini feda edecek.

Boğa: Kardeş ya da kardeş gibi yakın gördüğü insanlara desteği artacak.

İkizler: Kariyer anlamında büyük bir sıçrama yaşayacak.

Yengeç: Hayatına engel oluşturan insanlara yol gösterecek.

Aslan: Sağlığın hafife alınacak bir durum olmadığını anlayacak.

Başak: Topluluk içinde barışçıl ve yapıcı olacak.

Terazi: 2016 yılında kaybettiği prestiji ya da işini geri kazanacak.

Akrep: Miras ve ortaklıklar yüzünden ayrışmalar yaşanacak.

Yay: Yıllardır sakladığı bir sırrı ortaya çıkacak.

Oğlak: Evlilik fikri artık o kadar uzak gelmeyecek.

Kova: Sosyal yardımlaşma ve hizmet alanlarında başarılar kazanacak.

Balık: İlk defa ya da yeniden çocuk sahibi olacak.  

NOT: Siz de burcunuzu belirterek yazının altına yorum bırakabilirsiniz.

Zeynep Turan

7-06-2017

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, Terazi burcunda arkadan iş çevirenlerin veya çapkınların işlerini artık daha da zorlaştırdığı dönemi başlatıyor. Seyahat planı olmayanları dahi harekete geçirecek günler başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...