Yükleniyor . . .

YENGEÇ BURCUNDA DOLUNAY (5 OCAK 2015)

Yengeç burcunda Dolunay

Anın yükseleni Yay, Güneş Oğlak burcunda hareket ederken 14 derece Yengeç burcunda gerçekleşen Dolunay ile karşıt açı yapıyor. Pluton’un da 14 derece Yengeç burcunda gerçekleşen Dolunay ile karşıtlığı enteresan bir yıla başladığımızı işaret ediyor. Güçlü, donanımlı, hızlı, bir şeyi bitirmeden bir şeye nasıl başlanılır 2015’den öğreneceğiz sanırım. 2015 yılı sınavlardan çok, öğretme yılı olacak. Bu güzel haber…  

Özellikle 2015 yılının bu ilk, öncü ve su burcunda gerçekleşen Dolunay’ı; Güneş’in de Oğlak burcunda olduğunu hesaba katarsak inatlaşmanın, liderliğin, paranın, harcamaların, kaygıların, sahiplenmenin başrolde olacağını gösteriyor. Dolunay 7. evde gerçekleştiği için ikili ilişkiler ve birliktelikler ise en çok öne çıkan konular arasında. Evli, uzun süreli ilişkisi olan hatta hamileler bu Dolunay’dan fazlasıyla etkilenecek insanların başında geliyor. Hamileler hemen korkmasın böyle dedim diye; duygusal krizler ve Drama Queen halleriniz dışında bir şeyiniz yok :) 

Merkür ve Venüs’ün Kova burcunda 2.evde hareket ediyor olması; Merkür’ün Kova burcunun ilk derecelerinde olması ve Venüs ile kavuşum yapması tamamen inatçılığı ve detayların ön plana çıkacağını vurguluyor. Sezgilerimizin izinden yürürken, mantığımızı bir kenara koymayacağız. Evet, havai davranışlar ve sanki çevremizle ilgilenmiyormuş gibi tavırlar sergileyebiliriz; fakat ayaklarımız yere sağlam basıyor. 

Ortaklıkları olanlar, ortak işler yapan için hassas bir Dolunay… Aynı zamanda hukuksal problemleri olanlar içinde önemli gelişmeler söz konusu… Bu Dolunay’ın en güzel tarafı, 2014’ün Eylül ayında ayyuka çıkmış konuları hızlıca çözecek olması… Aynı zamanda birçok işleri ve projeleri askıya alan, Haziran ayında Yengeç burcundaki Merkür gerilemesinin de üstesinden gelecek. Yani bir yandan zorluyor, paramızı elimize veriyor; bir yandan da ilişkilerimize ve duygularımıza hırs ve merak katıyor. Duygularda hırs ve merak öne çıkarken Balık burcundaki Şiron’un detaylardan beslendiğini unutmamakta fayda var.  Her ne kadar Ay ile üçgen açı yapıyor ve 120 derecelik bakışı ile besleniyor gibi gözükse de detaylar, sahiplenme, kıskançlık hatta rekabet duygusunu alttan alttan destekliyor. 

Merak ediyorsanız, acımasız öğretmenimiz Satürn, 11. evde hareket ediyor ve Yengeç burcunda 14 derecede gerçekleşen Dolunay ile 135 derecelik açı yapıyor. Yani şehir değişikliği kararı alanların tekrardan bu kararlarını gözden geçirmesi oldukça mümkün… Aynı şekilde yurtdışında yaşayanların, ülke değiştirmek isteyenlerin, bulunduğu yerle ilgili türlü planları olup da bir türlü gerçekleştiremediğini düşünenlerin önü açılıyor. 

Kıskanırım seni ben…

Dolunay, hedeflerimize ulaşmak için bize güç, hırs ve güven verirken,  risk almakta da gözümüzü farklı türlü boyayacağına eminim. Dikkat edeceğimiz tek şey ilişkiler! Jüpiter ve Juno, Aslan burcunda kol kola girmiş gerilerken ilişkilerle ilgili iddialı konuşmalar, kıskançlık çok çok normal… Özellikle uzun süreli ilişkisi olanların “ben zaten yıllardır yaptım, şimdi o yapsın” havasına bürünmesi mümkün. Yani; bugüne kadar verdiğiniz emeklerin hesabını bugün sorumayı tercih edeceksiniz… 

Bu Dolunay’da havadaki yoğun enerjinin etkisiyle yükselip, olayları bir yere karara bağlamaya çalışmayın! Gökkubede Güneş’i de karşısına almış bir Dolunay varken, insanların farklı planları olduğunu, aynı anda birçok kişinin plan yaptığını ve bu planların çarpışan araba gibi birbirine çarpacağını çok rahat bir şekilde söyleyebilirim. Temkinli ve sabırlı davranmak ne kadar zor olsa da ikili ilişkilerde olabildiğince özverili olmanızı tavsiye ederim. 

Anın yükseleninin değişken bir burç olan Yay’da olması, Dolunay’ın öncü burçta ve su grubunda gerçekleşmesi, Güneş’in öncü ve toprak burcunda, 1.evde olması; Pluton ile “kavuştum, kavuşacağım…” edasında olduğunu sakın unutmayın… Uranüs’ün öncü bir burçta olduğunu ve Dünya’ya hala renk katmaya çalıştığını da belirtmeden edemeyeceğim. Gökyüzünde ön plana çıkan ateş grubu ve su grubu burçlarının baskınlığı, hayatımızı değiştirmeyi hedefliyor. Değişiklikler yaparken, aynı anda birçok seçenekle karşı karşıya kalacağız. Her fırsatı değerlendirmeliyim edasını biraz daha göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim. 

Burçlar Dolunay’dan Nasıl Etkilenecek?

KOÇ: Dolunay haftasında ailenle ilgili önemli kararlar alabilirsin. Eğer ailenden ayrı yaşıyorsan, onların hayatındaki gelişmelere uzaktan bakmak canını sıkabilir. Evli Koçlar ise oldukça hassas! Eşinin seni anlamadığını düşünebilir, “tavşan dağa küsmüş, dağın haberi olmamış” misali kendi içinde küslükler yaşayabilirsin. 

BOĞA: 5 Ocak haftasında uzun zamandır beklediğin bir haberi alabilirsin. Veya yakın akrabanın hayatındaki önemli bir gelişme olumlu-olumsuz seni de heyecanlandırabilir. Örneğin, evlik kararı ya da boşanma kararı gibi…  Eğer bekar bir Boğa burcuysan, kardeşlerinin yaşamına müdahale etmemeni öneririm. Onun hayatı ile ilgili öğrendiğiniz detaylar seni rahatsız etse de, işin içine dahil olman olayların daha kötü bir yöne gitmesine neden olabilir.

İKİZLER: 5 Ocak’ta Yengeç – Oğlak aksı üstünde gerçekleşecek Dolunay, para evin olan 2.evinde etkili olacak. Kendine bir hedef belirlemelisin! Evet belki çok net oldu bu ama yapman gereken şey tamamen bu… Güven içinde yaşama isteğin Dolunay ile birlikte oldukça artacak. Paranın biraz da olsa artık cebinde kalmasını istiyorsan, maddi konularda yaptığın yanlışları bulman için güzel bir dönem… Evli bir İkizler burcuysan eşinle ilgili konular, kredi ve ödemeler ön planda olacaktır. 

YENGEÇ: Hayatının farklı bir noktaya doğru ilerlediğini aslında birkaç aydır gözlemliyorsun. Fakat bu ay, bazı gelişmeler ve aldığın kararlar belirsizlik kavramını ortadan kaldıracak! Düşüncelerin net; özellikle de 5 Ocak’ta burcunda gerçekleşecek Dolunay ile kendini çok daha güçlü hissedeceksin. Güven depoladığın bu günlerde, fazla ego yapmamaya dikkat et derim… Dolunay, bir yandan kendini güven altına alma isteğini çoğaltırken, ailenle ilgili konularda daha hassas olmana da neden olacak. Mesela çekirdek aile değil, büyük aile içinde sorunlar varsa; olaya müdahale eden ve şiddetli bir şekilde kendi ailesini savunan bir Yengeç görebiliriz.

ASLAN: Dolunay, özellikle ilişkisi olan Aslanları biraz huzursuz edecek. Duygusal kararlar aldığın bu günlerde, lüzumsuz gördüğün insanları hayatından çıkarıyorsun. Duygularına söz geçiremeyebilir, kıskançlıklar yaşayabilirsin. Özellikle de partnerini, eski sevgilisinden kıskanman bazı sorunları beraberinde getirecektir. Sözlerinin nereye gittiğine bakmadan yaptığın suçlamalar ilişkinize zarar verebilir. Aman dikkat! Ortak arkadaşlarından öğrendiğin bazı detaylara kafan takılırken, partnerine olan güvenin biraz sarsılabilir. 

BAŞAK: 5 Ocak’ta Yengeç burcunda gerçekleşecek Dolunay, işindeki yoğunluğu arttırırken, çalıştığın yerdeki değişimlere nasıl bir tepki vermen gerektiğini bilemeyeceksin. Eğer çalışma hayatı olmayan bir Başaksan, en azından evinde tembel tembel oturmayıp, bazı şeyler deneyeceğine eminim. Kurslara bile yazılabilirsin. Ne yaparsan yap, insanlarla iç içe olacak ve üstüne daha fazla sorumluluk alacaksın. Köşeye çekilmek yok, sevgili Başak burcu…

TERAZİ: İş ile ilgili beklediğin o haberi 5 Ocak’ta Yengeç burcundaki Dolunay ile alabilirsin. Emek verdiğin çok fazla konu var ve onların bir gün olumlu geri dönüşlerini alacağına inancın tam. Bu Dolunay aynı zamanda rakiplerinin gizliden yaptıkları entrikaları da ortaya çıkaracaktır. Fakat bu sefer fevri davranmayıp, aynı gizlilikle onları nasıl yıkacağını çok iyi biliyorsun. Kavga ederek ya da yüzleşerek eline bir şey geçmediğini fark etmiş olabilirsin. Bu sefer oyunu kuralına göre oynayacaksın…

AKREP: Dolunay; eğitim, seyahat, uzak yerler, uzak akrabaları temsil eden 9.evinde etkili olacak. Eğer yurt dışına çıkma planın varsa, Yengeç burcundaki Dolunay ile bu düşüncen olgunlaşabilir; net bir sonuç alabilirsin. Fakat süreç seni biraz zorlayabilir. Uluslar arası bir şirkette ya da yabancılarla ilgili bir projede yer alıyorsan, aynı şekilde bazı aksilikler seni pes ettirme noktasına getirebilir. Bazı inançları sorguladığın, ruhsal gelişime açık olduğun bir dönem…

YAY: 5 Ocak’ta Yengeç – Oğlak aksı üzerinde gerçekleşecek Dolunay, partnerinle olan paylaşımını arttıracaktır. Özel hayatında belki de kendini en özgür ve rahat hissettiğin bu günlerde, kalbi boş olan Yay burçları yeni aşk maceralarına atılabilir. Hatta bu ilişkinin ömrünün kısa olacağını bile bile bazı güdülerine engel olamayabilirsin. Sağlıkla ilgili dikkat etmen gereken en önemli şey ise daha önce yaşadığın sorunları tekrar yaşamaman. Eğer üreme organlarınla ilgili sorunların varsa, Dolunay haftasına dikkat et diyebilirim.

OĞLAK: Karşıt burcunda gerçekleşecek Dolunay; evlilik, ortaklık, ikili ilişkiler evi olan 7.evinde etkili… Birlikteliği olan Oğlak burçları ayın ilk günlerinde kendileri ilişkiden uzaklaşmış gibi hissedebilir. Ya da geri planda kalmış gibi… Karşıt burcunda 5 Ocak’ta gerçekleşecek Dolunay ile duygusal iniş çıkışlar ve zamansız itiraflar gündemini dolduracaktır. Aşkın iki kişilik olduğunu kendine hatırlatmayı sürekli hatırlat olur mu? Kıskanmanın, sahiplenmenin, daha çok bağlanmanın, egemen olmaya çalışmanın her halini ilişkilere yansıtacağın kesin…

KOVA: 5 Ocak’ta Yengeç burcundaki Dolunay, sana her şeyin bir sebebi olduğunu düşündürebilir. Başına gelen olumsuz durumlara bile bu şekilde yaklaşman, daima ilerlemeni ve asla geri dönmemeni sağlıyor. Olmuyorsa zorlama lafını pratikte de gerçekleştirirken için oldukça rahat… İş yerinde gerçekleşen büyük değişimler, çalışma arkadaşlarını endişelendirse de senin için rahat…

BALIK: Yengeç burcunda gerçekleşecek Dolunay, elde edememe huzursuzluğunu arttırabilir. Kalbi boş ya da yeni ayrılmış bir Balık burcuysan, 5 Ocak haftasında kendini yalnız hissedebilir; ilişkilerle alakalı olarak eksiklerini gözden geçirebilirsin. Dolunay, aynı zamanda arkadaş çevrene yeni dahil olan insanlardan hoşlanmamana ve bu sebeple ortamlardan uzaklaşmana sebep olabilir. Kısacası şımartılmak ve ilgi görmek istediğin bir hafta seni bekliyor.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Her Hakkı Saklıdır.

20.12.2014 Tarihinde Kaleme Alınmıştır.

 
 

 

 

Günün Ruh Hali
Ay toprağın değişkeninde. Neden-sonuç ilişkisi kurmak isteyeceğimiz bir gün! Evde hummalı bir temizlik yapmak isteyeceğiz. Saman altından su yürütenler hayal kırıklığına uğrayabilir.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...