Yükleniyor . . .

YAY BURCUNDAKİ GÜNEŞ TUTULMASI BURÇLARI NASIL ETKİLEYECEK?

YAY BURCUNDAKİ GÜNEŞ TUTULMASI BURÇLARI NASIL ETKİLEYECEK?

2021 yılının son Güneş Tutulması 4 Aralık günü sabah saatlerinde yaşanmaya başlayacak. Yay burcunda etkili olacak olan tutulma, içimizdeki adalet dürtüsünü ortaya çıkarırken, yılın başından bu yana verdiğimiz var olma mücadelesini nerelerde kazandığımızı, nerelerde kaybettiğimizi bizlere gösterecek.

Peki yılın son Güneş Tutulması burçları nasıl etkileyecek?

Koç Burcu: 2021 yılının son Güneş Tutulması’nda kendinize biraz daha adaletli davranacak ve kendinizi şımartacaksınız. Bu süreçte küçük sürprizlerle kendinizi mutlu etmeyi başaracaksınız. Uzun zamandır ertelediğiniz ya da planladığınız ama maddi konularda kendinizi yıpratmamak için yapmadığınız birtakım harcamaları da yapacağınızı işaret ediyor gök kubbe. Araba veya evinizle ilgili değişiklikler ya da düzenlemeler yine tutulma sürecinde gündeminizden eksik olmayacak. Kişisel bakımınız veya uzun zamandır edinmek istediğiniz fakat bir türlü vakit bulamadığınız spor alışkanlıkları için kendinize özel alanlar yaratacaksınız. Eğer yoğun tempoda çalışıyorsanız, işle ilgili ekstra izinler kullanabileceğiniz bir sürece doğru gireceğinizi de vurguluyor gökyüzü. Yılın sonunda da biraz olsa dinlenerek geçirebilir ve kendinize daha fazla vakit ayırmak isteyebilirsiniz.

Tavsiyem: Kendinizi ihmal etmeyin ve isteklerinize kulak verin

Boğa: Tutulmanın etkisiyle enerjiniz yükselebilir ve keskin konuşmalara imza atabilirsiniz. Her ne kadar dikkat edecek olsanız da bu konuşmalarda çeşitli potlar kırabilir, söylemeyeceğim dediğiniz konular paldır küldür bir anda ağzınızdan dökülebilir. Kimseye bir şey söylemeyeceğim şeklinde aldığınız kararların tamamen zıttı davranabilir, bilmemesi gereken kişiler, sizinle ilgili birtakım sırlara veya maddi durumunuzla ilgili bilgilere bizzat sizin ağzınızdan ulaşabilirler. Siz maddi konular ile ilgili çok konuşan bir burç değilsiniz. Kaldı ki siz biraz kapalı bir burçsunuzdur. Her ne kadar güvenseniz de para konuşmalarından hoşlanmasanız da tutulma sizi biraz o yöne doğru sürükleyebilir. Aileden gelen miras gibi konular varsa ve üstü kapatıldı zamana bırakıldı diyorsanız, bir anda bu konular gündeme gelebilir.

Tavsiyem: Sırlarınızı herkesle paylaşmayın.

İkizler: 4 Aralık’ta, ateş burcunda gerçekleşecek Güneş Tutulması, 7. Evinizle yani ilişki evinizle iletişim kurarken, belli belirsiz, bir küs bir barışık devam eden ilişkilerinizle ilgili kararları gündeminize taşıyacak. Özellikle sevgisinden emin olamadığınız ya da kendinizi rahat hissedemediğiniz kişiler varsa bunları hayatınızdan kolaylıkla çıkarabileceğinizi işaret ediyor gökyüzü. Telefonunuzdaki kalabalık görüntüden kurtulmak için temizlik yapacağınız bir sürece de adım atacaksınız.  Telefon rehberinizi bir gecede temizleyecek ve WhatsApp konuşmalarından uzaklaşırken, bazı kişilere de bir anda engeller koyabileceksiniz. Evet bu İkizler burcunun her zaman ki hali diyebilirsiniz. Ruhsal olarak hızlı düşünebilen, hızlı manevra yapabilen bir burçsunuz. Ama Güneş Tutulması, hızlı fikir değiştirmeniz gerektiğini işaret edecek.

Tavsiyem: Çevrenizde olan ilişkilerde arabulucu rolünü üstlenmeyin

Yengeç: Zodyak kuşağında adaleti temsil eden ateşin değişkeninde gerçekleşecek tutulma, kendinizle barışık olmanızı sağlayacak. Özellikle 2002’den bu yana aynı meslekle uğraşan bir Yengeç burcuysanız, tutulma sayesinde birtakım mükafatların karşınıza gelebileceğini işaret ediyor gökyüzü. İtibar ve saygınlığınız bu döngüde daha da artarken, maruz kaldığınız sektörel şımarıklıklarda ortadan kalkacak. Maddi konular da tutulma sürecinde gündeminizde olabilir. Eğer elinizden çıkarmak istediğiniz bir mülkünüz varsa size tavsiyem acele etmeyin. Eğer çocuğu olan bir Yengeç burcuysanız ve çocuğunuzun okulu ile ilgili değişiklik düşünüyorsanız, bu konuda aceleci olmamanız gerektiğini ifade ediyor gök kubbe. Güneş, Yay burcunda tutulurken, gün doğmadan neler doğar sözünü size hatırlatmak isterim.

Tavsiyem: İhtiyaçlarınıza göre hareket edin ve gereksiz masrafların önüne geçin

Aslan: Yay burcunda 4 Aralık’ta 12 derecede gerçekleşecek olan Güneş Tutulması ve hemen ardından oluşacak Yeniay, gelecek ile ilgili daha kesin adımlar atmanızı sağlayacak. Bu sayede geleceğinizi garanti altına almak isteyeceksiniz. Her ne kadar parayı konuşmayı sevmeseniz de bu dönemlerde gündeminiz maddi konular olabilir. Eğer geçmişten gelen birtakım alacak verecek işleriniz varsa, tutulma sürecinde bunları tahsis etmek isteyeceksiniz. Eğer çalışan bir Aslan burcuysanız ve yılın başından beri üzerinde çalıştığınız bir proje varsa, projenin beklediğiniz gibi sonuçlanacağını işaret ediyor gökyüzü. Haziran ayından bu yana kendinize yük olarak edindiğimiz konuları da artık terk edeceksiniz. Tutulma size kendinizi hatırlatacak.

Tavsiyem: Öz eleştiri yapmayı ihmal etmeyin

Başak: Sevgili Başak burçları 4 Aralık’ta ateş burcunda 12 derecede gerçekleşecek Güneş Tutulması’nın içerisinde bir de Yeniay gizli. Bu Yeniay, değişken burçta aktif olurken ve Güneş de Yay burcunda tutulurken hayatınızda size sürekli olarak eşlik eden konuların yük olmaktan çıkacağını işaret ediyor gök kubbe. Doğru ve yanlış gibi kesin kavramlar, hayatınızdan bir su misali akıp gidecek. Geçtiğimiz yıldan bu yana olan temponuz sizi yormuş olabilir. Bu yüzden gök kubbe size biraz nefes al diyecek. Artık sizin için dinlenme vakti. Yılın sonunda herkes koştururken, siz içsel huzurunuz için dinlenmeyi tercih edebilirsiniz. Dinlenmek sizin için her ne kadar zor olsa da ateş burcundaki tutulma bunu başarabileceğinizi işaret ediyor.

Tavsiyem: Kendinize yatırım yapın

Terazi: Hayatınıza daha fazla sahip çıkacağınız bir döngüye, tutulma ile birlikte gireceğinizi işaret ediyor gök kubbe. 4 Aralık’ta ateş burcunda gerçekleşecek olan tutulma ev sahibi Yay burcunun kalbine çok yakın gerçekleşecek. Haksızlık yaşadığınızı düşündüğünüz konular bu süreçte karşınıza gelecek. Geçmişte bu konuları her ne kadar sineye çekmiş olsanız da artık sineye çekme dönemi yok sizin için. Ailevi konularda tutulma döngüsünde karşınıza gelecek. Kardeşiniz varsa ve herhangi bir haksızlık ya da statü farkı olduğunu düşünüyorsanız bu tarz haksızlıkları dile getirmekten çekinmeyeceksiniz. Adaleti ve eşitliği sağlamak sizin parolanız olacak. Karşınızdaki kişileri harekete geçirmek için elinizden geleni yapacaksınız.

Tavsiyem: Ani tepkiler vermekten uzak durun

Akrep: Kendinize karşı adaletli olmanız ve sağduyulu davranmanız gereken bir tutulma var. Biliyorsunuz ki geçtiğimiz günlerde bir tutulmadan geçtiniz. Ay, karşıt burcunuzda tutuldu ve şimdilerde de Yay burcunda Güneş tutulacak. Peki bu iki durum arasında durumunuz ne mi? Kendinize çok haksızlık yaptığınızı, çok abarttığınızı ve bazı şeyleri kafanıza fazla taktığınızı fark edeceksiniz. Çözümü sağlamak ise sizin elinizde olacak. Tutulma birçok fırsatı sizin önünüze getirebilir. Eğer çalışan bir Akrep burcuysanız ve gelirlerinizi artırmak adına ikinci bir işte çalışmayı düşünüyorsanız, unutmayın gökyüzü sizi destekliyor. Kişisel deneyimlerinize ve isteklerinize kulak vermeniz sizin için en iyisi olacak. Yurt dışında yaşıyorsanız ve uzun zamandır seyahat edemiyor veya ülke değiştiremiyorsanız da gözünüz aydın, bu döngüde tutulma ile birlikte, yollarınız açılacak.

Tavsiyem: Ortaklı işlerde çalışma durumunuz varsa, kararınızı gözden geçirin

Yay: Tutulmanın ev sahibisiniz. 12 derecede burcunuzun ortalarında gerçekleşecek olan tutulma, sizin ön plana çıkacağınızı işaret ediyor. Geride kaldığını düşündüğünüz her ne konu varsa sizin için öne çıkacak. Döngü sizi destekliyor. Ne istediğinizi biliyorsunuz. Bu tutulma kendinize olan öz güveninizi de artıracak. Kendinize karşı şevkatsiz davrandığınız günleri de hatırlatacak. Tutulmayla birlikte burcunuzda gerçekleşecek olan Yeniay, somut konuları karşınıza getirecek. Sadece duygusal konular olmayacak gündeminizde. Kendi dışında herkese yetişmeye çalışan siz, tutulmayla birlikte biraz rahatlayacak ve bireysel hareket edebileceksiniz. Herkes kendi suyunda akıp, kendi rolünü, kendi hikayesini yazabileceğini artık kabul etmeye başlayacak ve bazı olayları akışına bırakmayı tercih edeceksiniz.

Tavsiyem: Geçmişten gelen konuları masaya, öne çıkarmayın, masaya yatırmayın çünkü geçmiş geçmişte kaldı.

Oğlak: Sevgili Oğlaklar 2021 yılının başından bu yana birçok konuda var olma mücadelesi verdiniz. 4 Aralık 2021 yılında ateş burcunda gerçekleşecek Güneş Tutulması, sizin hikayenizi hakkıyla kapatmanızı isteyecek. Daha adaletli ve daha şeffaf davranmaya başlamanız, çevreniz tarafından fark edilecek. En önemlisi kendiniz için bir şeyler yapacaksınız. Satürn geçtiğimiz 2 buçuk yılda kadar sizi olabildiğince savunmacı birisi yapmıştı. Negatif, keskin, yıkıcı ve daha şüpheci düşünen bir burçtunuz ama oralarda çok şey değişti. Gezegenler burcunuzda kavuşurken, sizi de bambaşka bir noktaya taşıdı. Maddi konularda ailenize yardım edecek ve birikimlerinizi farklı şekilde değerlendirmeye çalışacaksınız. Cesur kararlar almaktan çekinmeyeceksiniz. Ve eskisi gibi güçlü keskin tepkiler vermeyeceksiniz.

Tavsiyem: Düşünerek hareket edin ve keskin tepkiler vermeyin

Kova: Sevgili Kova burçları, tutulma fark et, karar ver ve değiş mesajı veriyor. Değişecek misiniz diye soracak olursanız, kolay olmasa da evet. Şans gezegeni hem yılın başında hem bu geçtiğimiz üç dört aylık süreçte ayda burcunuzda bolca hareket etti. Şans gezegeninin burcunuzda hareket etmesi önce gönül defterinizdeki bazı insanları hayatınızdan çıkarmanıza yardımcı oldu. Kimi seviyorsunuz kimi sevmiyorsunuz daha net oldu sizin için. Neyin şans olduğu keskinleşirken, siz biraz daha dinginleştiniz. Eskisi gibi adrenalininiz, agresifliğiniz ve kendinizi ispat etmek için verdiğiniz uğraşları bir nebze de olsa törpüleyeceksiniz. Ateş burcunda Güneş tutulurken, siz hava burcu olarak kendi renginizi ortaya koyacaksınız.

Tavsiyem: Karşınıza çıkan fırsatları değerlendirin

Balık: Sevgili Balıklar, hiç der miydiniz ben size asi diyeceğim. Öyle bir döngüye doğru yol alacağınızı işaret ediyor gökyüzü. Asilik sizden yana. Zalimin zulmü varsa benimde asiliğim var diyeceksiniz. 2021 yılının son Güneş Tutulması, size keskinlik verebilir. Geçmişe baktığınızda efkâr, geleceğe baktığınızda ise umut kendisine yer bulacak. 4 Aralık’ta yaşanacak tutulması, çalışma disiplininizden başlayacak. Özellikle çalıştığınız yerde hakkınızı aramak isteyebilir ve bunun için de yöneticileriniz ile konuşmalar gerçekleştirebilirsiniz. Güneş, değişken, adaleti temsil eden bir burçta tutulurken, gökyüzünün en sert hali sizi de biraz sert yapmak istiyor. O yüzden de olabildiğince sağ duyulu kararlar almanızı tavsiye ederim. Eğer tutulma beni biraz bencilleştirdi, bireyselleştirdi diyorsanız, belki de sizin için tam zamanıdır. Başkalarının söylediklerine değil, kendi iç sesinize bu dönemde kulak verin.

Tavsiyem: Sağ duyulu kararlar alın

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Bütün Hakları Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

15.11.2021

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Yaz gündönümünden geçiyoruz. Güneş Yengeç burcuna günün son saatlerinde geçecek. Ay ise Dolunay Fazına hazırlanıyor. Tesadüflerin tevafuklara hizmet ettiği, izole olmak isteyenlerin nefes aldığı yaz başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...