Yükleniyor . . .

YAY BURCUNDA YENİAY (22 KASIM)

Güneş, bir aydır bizi derin duygulara savuran, kıskançlık nöbetlerini sıklaştıran, hırslarımızı körükleyen ve sevdiğimiz insanlara daha bağlı hale getiren Akrep burcunda misafirdi.  22 Kasım 11.38’de ise bireysellikten ve kabuğumuzdan sıyrılıp, toplumsal olana bizi yöneltecek olan Yay burcuna geçiyor. Güneş’in konumu bizi meraklı ve sabırsız bir kişi haline getirirken, üzerinde çalışılan konuların hemen sonuçlanmasını arzulayacağız. Yaşamı her yönüyle geniş bir şekilde değerlendirmek ve analiz etmek daha kolay… Yeni yerler keşfetmek ve yeni insanlar tanıma isteğimiz de aynı şekilde artacak, eğitim ve kendimizi geliştirme konularında daha hırslı olacağız. Uzaklaştığımız politik konular ise bu ay tekrardan kendini hatırlatacak ve ilgimizi çekecek. 

Sosyallik, dışa dönüklülük, maceraya düşkünlük ve özgürlük temaları bizi yaklaşık 30 gün boyunca sarıp sarmalayacak, onda bir sorun yok… Sorun, iyi olayların önünü açıyor diye bildiğimiz Yeniay’da! Aynı gün, saat 14:30’da Yay burcunda gerçekleşecek olan Yeniay esnasında gökyüzünde bir telaş var!

Anın yükseleni Koç… Ateşin burcu Koç’un bize cesaret ve cüretkarlık katacak olmasını öncelikle bir aklımızda tutalım... Mc noktasında konumlanan Oğlak ise “bahanelere yer yok!” dercesine heybetli bir şekilde en tepede yerini almış. 20 derece Oğlak’ta hareket eden cazibe yıldızı Mars ise yalnızlığı yıkmak için elinden geleni yaptırmak istiyor hepimize. Yani dominant ve ne istediğini bilen, savaşçı bir ruh var gökyüzünde!  

Fakat 10 derece Akrep burcunda hareket eden Merkür, 7.evde Satürn’le kavuşmak için dereceler sayarken bu iş birliğinden esecek rüzgarların daha keskin olacağını işaret ediyor. Ayıpları konuşmak kolayken; eş dostun sözlerinin fazla popüler olduğu günlerden geçiyoruz demek aslında mantıklı... Sözüne özüne inandığımız insanlara başköşede yer verirken, onu buna ikna etmek için de uğraşacağımızı vurguluyor. “Kime kaldım…” havalarından çıkarken, çevrenizdekilere sen kendine yan şimdi imajı çizebileceğiz. Hatta başlarını taşlara vurmaları için bir paket taş bile gönderebilecek yürekliliğe sahibiz.

Güneş ve Ay’ın Yay burcunda kavuşum halinde olması ise dinleri, din adamlarını, ülkeler arası ilişkilerimizi, dış basındaki görünüşümüzü ön plana çıkaracaktır. Dünya’daki intihar oranlarının değerlendirilmesi, toplumsal araştırmaların çoğalması, farkındalığın artması, gündemin daha vurucu olması ve mistik konulara yer verilmesi gözlemlenirken; büyük ortaklık anlaşmalarının ortaya çıkabileceğini hatta var olan ortaklıkların da hiç olmadık sınavlara tabi olacağını işaret ediyor. 

Din, felsefe ve derin düşüncelerin, Yay burcunun yöneticisi Jüpiter’in etkisi altında olduğunu bilmeyen yok sanırım. İşte buna bağlı olarak şunu çok net söyleyebilirim; bu Yeniay’da bol bol inançları, kayıpları, insanların ruh hallerini konuşacağız! Vatikan’ın açıklamaları, dinlerin kendi içinde verdiği mücadeleler, ülkemizde ise dini konularda tansiyonun yüksek olması karşılaşacağımız konular arasında. 

Melankoliye gerek yok, kendinize moral aşılayın!

Kayıpların ve bazı intihar olaylarının başrolünde ise Ay - Neptün 90’lığı var. Dik yokuşları olan, bireyselliğin ve “olmaz”ların yaşandığı bu açının da işin içine girmesi ile yılın son Yeniay’ı kendinden söz ettirirken; inançlara, sonlara da dikkat çekmiş oluyor... Paylaşmanın önemini anlamayanlara küçük cezalar kesmeyi planladığı kesin... Asi delikanlı Uranüs’ü unutmayalım lütfen; zaten kendisi yanı başımızda olduğunu hissettirmek için elinden geleni yaparken, Kuzey Ay düğümü ile karşı karşıya kalması bir anda çok sosyal, bir anda ise asosyal olabileceğimizi işaret ediyor. Belirli insanlar için hayat perdesinin kapanacağını da işaret ediyor. 

Eğer motivasyonunuz düşükse aman dikkat! Kendinizi bir an önce toparlayın ki, bu iki açının moral bozan yanından etkilenmeyin. Çünkü durup dururken suratınızın asılması, “en iyisi ben biraz hayal dünyasında gezineyim…” diyerek dış dünyadan uzaklaşmanız mümkün. Herkes böyle olmayacak tabii ki… Nasıl hastalıklar, virüsler bünyemiz zayıf olduğunda bizi yakalar; işte durum tam olarak bu! Olabildiğince enerjik ve umut dolu olun ki, bu açının melankolisine kapılmayın :) 

Gönül isterdi ki, Yay burcundaki Yeniay yapılanma ve başlangıç enerjisini hepimize yansıtsın… Yeniay’ın evrensel bir dili olduğunu da söylemek isterdim. Hatta bir takım olayların kendinden söz ettireceğine eminim. Ama AS’deki Fortune, dünyanın insanlara olan saygısının bittiğini düşündürecektir.

Uzun soluklu tedavi gören hastalıklarda kesin sonuçlara ulaşırken; aile büyüklerinin, anne babaların sağlıkla ilgili ciddi problemleri ruhsal açıdan bizi geriye düşürebilir! Alışkanlıklarımızı değiştirme çabamız bu günlerde oldukça yoğun. Fakat derseniz ki, “ben beslenme alışkanlığımı değiştirmek istiyorum, kilom aldı başını gidiyor” işte orası biraz zor derim…  Yay burcundaki Yeniay ile birlikte başlanan diyetlerin fazla uzun sürmeyeceğini hatta kilo alımının çok kolay olacağını gösteren bir gökyüzü var karşımızda. Ama siz tabii ki yine de dikkat edin… 

“Ben sakin bir hayat yaşıyorum, genellikle evimdeyim, mutfaktan çıktığım bile yok” diyenler bu açılardan etkilenmeyeceklerini zannediyor olabilir. Peki, size haberlerin yok edici etkisi ile gelgitler yaşayacaksınız desem… Ya da uzak akrabalarınızın yaşadıklarına kafa yoracaksınız desem… Yani olaya bir yerinden dahil olacaksınız, bunun kaçışı yok maalesef. Benim tavsiyem, gökyüzü bol kareli günlerden geçerken, kafanıza takılan kişileri ya da mevzuları bu 3 gün içinde ele almayın!

Hodri meydan!

Yeniay’ın en güzel tarafı belki de kendisini apaçık ortaya koyması… Eğer yöneticilik yapıyorsanız, rakiplerinizin kim olduğunu daha net fark edebilir; hatta onların hiç düşünmeden konuşmalarına şaşırabilirsiniz. Herkes elindeki, eteğindeki dökerken bunu sadece rakipleriniz olarak görmeyin. Aynı zamanda, uzun yıllardır tanıdığınız insanların zamansız itirafları ve şaşırtıcı çıkışları da önümüzdeki günler içinde yaşayacağınız durumlar arasında.

Size gezegenlerin etkileri ile kısıtlı yorumlar yapmak yerine daha derin olması adına transitleri ve kavuşumları değerlendirdim. Yazıyı bu sefer farklı anlatmayı tercih etmemin nedeni cefa çekenin mükâfatı; tembellik yapanın cefalı bir döneme girdiğini göstermek istememden kaynaklanıyor aslında... Bir şeylerin zamanının olduğunu ve değişmesi gerekenleri daha iyi görmemizi sağlayan sonuç odaklı bir Yeniay var karşımızda!

Yeniay, Kasım ayının son günlerinde Dünya’ya farklı bakış açısı getirmeyi hedefliyor. Burada insanların hep beraber hareket edebileceği gibi karşı karşıya da kalabileceğini anlatmaya çalışıyorum. 

Ek bilgi: Her gün hava durumuna bakarak yola çıkanlardansanız, çantanıza mutlaka şemsiyenizi atın diyebilirim. Bu günlerde hava değişkendir, sıcak bir doğadadır. Bu değişkenlik bazen yağmurları da beraberinde getirebilir. Güne güneşli başlarken, birkaç saat sonra yağmura yakalanırsanız beni hatırlarsınız. Ama genel olarak Kasım ayının o soğuk teması hakim değil, merak etmeyin. 

Ek bilgi 2: Özellikle bu tarihlerde eski sevgilinizle, eski eşinizle karşılaşabilir; aldığınız kararların tam aksine konuşup, hiçbir şey olmamış gibi davranabilirsiniz.

Astrolog Zeynep Turan 

Yazının Bütün Hakları Saklıdır 

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz 

10.11.2015 Tarihinde Kaleme Alınmıştır.

 
 

 

 

Günün Ruh Hali
Ay Oğlak burcunda. Kurallarımıza ve değerlerimize sıkı sıkıya bağlandığımız bir gün. Çocukların okullarını değiştiren kişilerin sayısı artacak.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...