Yükleniyor . . .

YAY BURCUNDA YENİAY (11 ARALIK 2015)

YAY BURCUNDA YENİAY (11 ARALIK 2015)

Yay burcundaki Yeniay, inançları, dinleri, dinle yönetilen her türlü yapıyı ve aristokrat yapılı ülkeleri, dünya zenginlerini, büyük global şirketleri, teknoloji firmalarını ve onların yapacağı anlaşmaları, satışları, gece uykusuzluk nöbetlerini, kıskançlığı, tembelliği, rehaveti, detayları, uyanıklığı, bağımlıları, kronik hastaları, yanardağları, bilim adamlarını, uzayı, hakları, öğretmenleri,  halden anlamaz insanları, bankacıları, komisyoncuları, menajerlik yapanları, müdürleri, yöneticileri, politikacıları, yargıçları, avukatları, hukuk müşavirlerini, memurları, devlet adamlarını, sanatkârları, diplomatları, edebiyatçıları, yazarları, kuyumcuları, müfettişleri, gazetecileri, radyo spikerlerini, dil bilimcilerini, çevirmenleri, sekreterleri ön plana çıkarıyor.

22 MADDEDE YAY BURCUNDA YENİAY!

2015 yılının son Yeniay’ı gündem tualinde farklı bir fırça darbesiyle hayatımıza yeni renkler katarak yerini alıyor. Uzun zamandır hepimizin konuşup, karşılaştığı konular, Yeniay ile birlikte daha da sınırlarımızı zorlayıp, hayatımızda hiç akla gelmeyecek başlangıçlara sebep olabilir.

O halde 2016’ya nasıl gireceğimizle ilgili az buçuk ipucu veren bu Yeniay’da neler ön plana çıkıyor bakalım;

Doğa ana isyan ediyor!

Nüfus artışından kaynaklanan çevresel kirlilik çok ciddi sonuçlara yol açabilir. Doğal kaynaklarda sıkıntılar, maden ve yer altı kaynaklarında beklenmedik olaylar meydana gelebilir.

Dini figürler çok ama çok konuşulacak!

İnanç sistemine dair açıklamalar, medyada göz önünde olan figürlere dair röportaj ve haberler önümüzdeki günlerde gündemi sıkça meşgul edebilir.

- Bu dönemde de İslam dini dünyada çok konuşulurken, siz çevrenizde sakın inançlarınızı tahlil ettirmeye kalkmayın.

- İnancın dogmatik zırhını kuşandığı bu döngüde herkes kendi inancının kanıt göstermeksizin ya da bir savunma oluşturmadan doğru inanç olduğunu dile getirebilir. İnanç çatışmaları bol bol gündemimizde!

- Yasalarla ilgili değişiklikler, din alt yapılı sınırlamalar ve cezalar ülkemizde olduğu gibi dünya gündeminde de yer alabilir.

Suç çok farklı alanlardan gündeme gelecek!

- Uzun zamandır abluka altında tutulan suçlularla ilgili yeni gelişmeler yaşanabilir. Ayrıca sınır dışı kaçakçılığı yapan ya da uzun zamandır aranan suçlular yakalanabilir.

- Geniş bakış açısına, fikirlerine inandığımız gazeteciler, yazarlar ya da edebiyatçılar ve entelektüeller onlarla ilgili tam aksini düşünmemize yol açabilecek açıklamalarıyla ve tutumlarıyla ön plana çıkabilirler.

-Öğretmenler ve eğitim hayatına dair yeni düzenlemelerde gündeme gelebilir. Fakat bu değişiklikler yeni bir şey vaat etmekten ziyade daha zorlayıcı bir pratiğe sahip olabilir.

- Korkularımızla yüzleşeceğiz!

- Hem de nasıl? Şüphecilik ve takıntılarımızla… Fakat dikkat edin; kimsenin size korkularınız üzerinde hükmetmeye kalkmasına izin vermeyin. Güvensizlik duyduğunuz özel yanlarınızı herkesle paylaşmayın.

- Vazgeçenleri çok göreceğiz. Hayattan elini ayağını çekme kararı alanlara, 40 yıllık komşumuzun şehir değiştirdiğine, uzak mesafeli ilişkilerin bittiğine tanıklık edebiliriz.

- Bu Yeniay bağımlılıklarla ilgili de önemli bir vurguya sahip. Bu konuda sorun yaşayan insanların, toplumda nasıl bir duruş benimsendiği, neleri yapıp, neleri yapmadığı tartışılırken bu gibi konuların konuşulmasına sebep olacak yeni bir skandal yaşanabilir.

- İlaç sektörü de bu dönemde çok konuşulabilir. Özellikle ilaç kullanımı eleştiriye açık bir hal alabilir. Öncü ilaç firmaları da gündeme gelebilir.

- Ruhsal kaygılara ve korkulara sahip olanların bu dönemde alternatif iyileşme metotlarına da göz atmasını öneririm. Bu zamana kadar yaptığınızdan daha farklı, ruhunuza hitap edecek, sizi gerçekten memnun edecek uğraşlara dâhil olun.

- Beslenmenize dikkat edin. Ağır yiyecekler tüketmekten kaçının…

- Kurumsal sektörlerde görev alıp, göz önünde pozisyonda olanlar bu süreci çok dikkatli geçirmeleri gerekiyor!

- Ticaret  ile uğraşanlar, uluslar arası gümrük vergi gibi konular ile haşır neşir olanlar dikkat!

- Uzun soluklu bir ev ya da taşınmaz herhangi bir mal kredisine girmek isteyenlerin bu döneme kesinlikle dikkat etmeleri gerekiyor.

 - Teknolojik gelişmeler yeni bir çığır açabilir! Yeni gelişecek teknolojik ürünler hepimizi zorlayabileceği gibi, gelişimi tetikleyecek birçok yeniliğe bizleri hazırlayabilir.

- Bilim adamlarının evrene dair yeni keşifleri, tüm dünyayı sarsacak etkilere sahip olabilir.

- Tiyatro, sinema, dizi sektöründe oluşturulabilecek yeni yasalarla sanat camiasında toplu birleşmeler ve yeni yapılanmalar gündeme gelebilir.

- Bu döngüde kimse, kimsenin gözünün yaşına bakmayacağı için alacağınız borçları zamanında yatırmaya ya da maddi manevi kimseye borçlu kalmamaya dikkat edin!

- Kendini üstün ırk olarak görenlerin ters köşeye oturtup, sakin ve naif insanları kamçılayacak bu Yeniay’a dikkat edin.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının her hakkı saklıdır.

07.12.2015

Günün Ruh Hali
Ay toprağın değişkeninde. Neden-sonuç ilişkisi kurmak isteyeceğimiz bir gün! Evde hummalı bir temizlik yapmak isteyeceğiz. Saman altından su yürütenler hayal kırıklığına uğrayabilir.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...