Yükleniyor . . .

YAY BURCUNDA MERKÜR RETRO'SU

2017 MERKÜR RETROSU, YAY BURCUNDA

Ben Merkür, yeniden karşınızdayım.3 Aralıktan itibaren ateş burcu Yay’da geri gitmeye başlayacağım. Yılın son Retro’sunu meydana getirirken yakınımda duran Satürn’den feyiz alacağım. Duymayan kalmamıştır iletişim de ilişkilerin yöneticisi benim. Bu yüzden bulunduğum burcun kalıbına girer, ona göre hareket ederim. Var alan burcun ruhuna girmeye çalışırım.

Doğama aykırı bir burçta seyir etmem, kalıbına oturmamış ilişkileri mercek altına alacağımı işaret ediyor. İlişkileri yakından ilgilendiren alanda geri gitmeye başlarken 1970-84 kuşağında doğan tüm evli çiftleri öncelikle köşeye sıkıştırıyor olacağım. Hem ateş hem de değişken burçta seyri eden Merkür’ün enerjisine kimse bulaşmak istemez. Çünkü bu dönem hantallaştıkça, ağırlaşacağım.  Bu yüzden birbirinizi anlamakta zorluk çıkaracağım. Yay burcunda geri giderken ortaklıklar,  eğitim, din, hukuk ve diplomatik konulardaki aksaklıkları iyileştirmeye, çözümlemeye de geliyorum. Önümüzde tam tamına 19 gün var!

Aksaklıklar ve kafa karışıklığı için kendinizi yormayın.

İlişkilerde;

Uzun soluklu ilişkilerde iletişim alt yapılı problemleri gözünüze sokmaya hazırlanıyorum. Orta yolu bulmak için uzlaşmanız zor gözükecek. Herkes ilişkisinde kendi kurallarını koymaya çalışırken aşılması zor mesafeler oluşturabilirim.

Evlilik hazırlığı yapan çiftlerin arasına nifak sokuyorum; bazıların derdinin sadece evlenmek, birilerinin derdinin de sevdiği insanla hayatı paylaşmak olduğunu göstereceğim.

Aşırı iyimser olmanıza neden olurken meraklı tavırlar, yapay hareketleri size fazla gelecek. Yay burcunun iyimser havasına bürünürken düşüncelerinize müdahale etmek isteyeceğim. Bilinçaltını yönetirken, söylenmeyeni dile getireceğim ve herkes eteklerindeki taşları dökecek.  

Kariyerde;

Eğer mesleğiniz araştırma ve planlama yapmak ise bu konuda işlerin yolunda gidecek gibi büyük sözler veremem. İşleri olduğundan daha karmaşık bir hale getirebilirim;  araştırmanız sonuç almaya bilir, üzerinde çalıştığınız konudan sıkılabilirsiniz ya da boşa kürek salladığınızı düşündürtebilirim.

Eğer eli açık ve sosyal biriyseniz cimriliğiniz tutabilir. Yakın çevreniz sizin bu küçük hesaplaşmalarınıza anlam vermekte zorlanabilir.

Eğer ekip çalışması yapan biriyseniz; inisiyatif almak zor olacağı gibi yöneticilerinizden ‘bensiz iş bitmiyor’ sözlerini zihinlerine sokacağım.

Toplumda;

Eğer inançlarınız yüksekse; dozunu kaçırdığınız her türlü inancın aslında işleri nasıl kaçınılmaz bir hale getireceğini göstereceğim.

Manevi tatmin arayanlara yol gösterip, yön değiştireceğim.

Eğer sivri dilliyseniz; kendinizi tuzağa düşerken bulabilirsiniz.

Vicdan olgusunu tekrar masaya yatıracağım. Hayvan haklarını gündeme getireceğim.

Ruhsal olgulara ve yapılanmaların merdiven altı hikâyelerini ortaya çıkaracağım.

İnançların yürekte başladığını, birilerinin fikirleri ile yola çıkmanın pişmanlıklarını yeniden masaya yatıracağım.

Dil, din, gelenek gibi farklı alanlarda eğitim alan biriyseniz kendinizi kısıtlanmış ya da yeterli görmeye bilirsiniz. Eğer bir dil öğrenmek istiyorsanız bu dönem size hiç uygun değil, benden söylemesi…

Hiç kimseye hiçbir şey ispatlamak zorunda değilsiniz!

Bu süreçte kendiniz için çalışmalı, öğrenmeli ya da ilişkiyi yaşamalısınız. Hiç kimseye kendinizi ispatlamak zorunda hissetmeyin.  Buna mecbur değilsiniz! Çünkü Yay burcunda geri giden sahsım, bu konularda hem sizi hem de çevrenizi zorlamaya çalışıyor.  İnsanların meraklı, telaşlı, hırslı olduklarını görebileceksiniz. Sorumluluk alma konusunda ise kimlerin başarılı olacağını da öğreneceksiniz. Gündelik hayatı zorlamaya aday olmam toplumsal algıları da rahat bırakmayacak.  Yeni yasaları, kuralları meydana getirirken sözüne güvenilen yöneticilerin optimist ve pesimist yaklaşımlarını ortaya çıkaracağım.

Her şerrin bir hayrı vardır!

Ben İletişimin Kralı Merkür, ateş burcu Yay’da geri giderken Dolunay ile iş birliği yapmayı unutmayacağım. Aynı gün elle elle vermemiz gökyüzündeki değişken burçların hâkimiyetini öne çıkartacak. Bugün size kötü geleni yarın için hayırlı kılıyor olacağım. Önümüzdeki günlerde Venüs ile iletişime geçerken aşk ile konuşup aşk için yorulacağız.  Ayrıca adalete, hukuka ve haklara kafayı çok takıyor olacağız.

Bu evrede; seyahatler, yurtdışı bağlantılı işler, din ve din adamları, otoriterler dünyada ve ülkemizde konuşur hale getireceğim.

Hangi meslekler öne çıkıyor?

Felsefe ve tarihçilerin yanı sıra yaşamın sırlarını dönük üç boyutlu sohbetler yaptırtacağım. Din adamları, diplomatlar, hukukçular, organizatörler, danışmanları ön safhaya alacağım.

Güneşin Oğlak dönencesine gireceği zaman kadar sizi sizden almayı planlıyorum. Destekleyici olduğum kadar zorlayıcı da olacağım. Ancak şunu da eklemeliyim; Merkür Retro’sunda doğanlara bol bol tatlı sürprizlerim olacak. Hem çok şanslı olacaklar hem de keyiflerini keyif katacağım.

Önemli tarihler!

6 -16 Aralık tarih aralığına dikkat edin. Hem gergin hem de aktif rol alırken etkimden iyi ya da kötü nasiplenmemeniz mümkün olmayacak. Ancak Ay ile kavuşum yaparken ruhunuza nefis bir rahatlama duygusu tattıracağım.

2018 planlarınızı gerçekleştirirken  Aralık ayında Yay ve İkizler burcu ile biraz uğraşacağım doğrudur…. Ancak değişken burçlar için son zorlamalar bunlar. Gökyüzü 2018 yılına sizi hazırlarken iyisiyle kötüsüyle diyeceğiniz her türlü ilişkinin son sancılarını geride bıraktıracak. Bende naçizane bir süreliğine devrede olacağım! 

Merkür Retro’sunun Burçlara Etkileri;

Koç; eğer yurtdışında yaşıyorsanız şartlarınızı değiştiriyorsunuz.

Boğa; eğer ailenizde bir miras konusu varsa, maddi takaslar oluşuyor.

İkizler; eğer evlenmeye hazırlanıyorsanız, aniden karar değiştirebilirsiniz.

Yengeç; eğer geçmişte yaşanan bir sağlık problemi varsa, kontrolleri aksatmamalı…

Aslan; eğer bekâr bir ebeveyn iseniz sorumluluklarınız aniden artabilir.

Başak; tam huzuru yakaladım derken evinizi değiştirmek zorunda kalabilirsiniz.

Terazi; kardeşlerin evliliklerinde sansasyonel itiraflar duyabilirsiniz.

Akrep; ummadığınız ortaklıklar gündeme gelebilir.

Yay: eğer inişli çıkışlı bir ilişkiniz varsa aniden evlilik kararı alabilirsiniz.

Oğlak: eğer maddi kayıp korkunuz varsa küçük çapta endişelere kapılabilirsiniz.

Kova; yeni ilişkiler kurmak için tam zamanı diyorsunuz.

Balık; eğer yatırım düşünüyorsanız asla acele etmeyin!

NOT: Eğer Merkür Retro'sunda doğduysanız bu yazılanlar sizi uzaktan yakından ilgilendirmiyor bilginize.

Zeynep Turan

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

20-10-2017

Günün Ruh Hali
Ay toprağın değişkeninde. Neden-sonuç ilişkisi kurmak isteyeceğimiz bir gün! Evde hummalı bir temizlik yapmak isteyeceğiz. Saman altından su yürütenler hayal kırıklığına uğrayabilir.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...