Yükleniyor . . .

YAŞAM ALANLARININ DA BİR BURCU OLDUĞUNU BİLİYOR MUYDUN?

YAŞAM ALANLARININ DA BİR BURCU OLDUĞUNU BİLİYOR MUYDUN?

Burcunun dekorasyon tercihleri… 
Her burç, yaşam alanını zevkine göre tasarlar. Senin tercihin hangisi? 
 
KOÇ
 
Canlı kırmızı, turuncu gibi renklerin parladığı, sade desenlerden hoşlanır. İçine kıvrılabileceği sıcak bir koltuk ve yerde rahatlayabileceği en büyük boy yastıklar, tam Koç’a göre. En ideal ve sevdiği yeri, şömine önüdür. Ölçülü şekilde kullanılmış koyu kırmızı ve kehribar, sevdiği renklerdir.
 
BOĞA
 
Lüks, geleneksel ve sade mekânları sever. Taze çiçek satın almayı tercih eder. En rahat koltuğa sahip olmalıdır. İpek çarşaflarına, yorganlarına ve pelüş kırlentlerine zemin teşkil etmesi için ahşap bir yatak başlığı ister. Toprak tonları, gülkurusu ve pembeler sevdiği renklerdir.
 
İKİZLER
 
Modayı yakından takip eder. Çift yönlü kullanılabilen objeler arar. Olmazsa olmazı, son teknoloji elektronik aygıtlarını sergileyebileceği eğlence köşesidir. L şeklindeki kanepeler, sohbeti seven İkizler için çok uygundur. Açık sarı tonları, yeşiller ve maviler; sevdiği renklerdir. 
 
YENGEÇ
 
Her zaman rahat bir yere ihtiyacı vardır. Duvarlardan birini, aile resimlerinden oluşan galerisi için ayırmak ister. Bir bulutu andıran koltuk, onu çok mutlu edecektir. Yatak odasına, üzerine titreyeceği bitkiler, rahatlatıcı bir sese sahip fıskiye ve deniz kokan mumlar koymak isteyebilir. Beyaz, inci ve sarı; en çok sevdiği renklerdir. 
 
ASLAN
 
Dramatik mobilyalar, egzotik aksesuarlar ve şık aydınlatmalarla dolu çarpıcı ve zarif bir tasarım anlayışı vardır. En sevdiği odasını mumlar, saten yastıklar ve aynalarla doldurmak ister. Duvarlarını, turuncu veya sarıya boyatır. Kendini seyredebileceği büyük ve yaldızlı bir ayna koymayı da ihmal etmez. Turuncular, sarılar, kırmızılar, morlar; renkleridir. 
 
BAŞAK
 
Her şeyin düzenli ve yerli yerinde olduğu bir yer arzular. Eski parçalar, hafif ahşap ve cam objelerden de hoşlanır. Sandıkları çok sever. Tüm ciltli kitaplarını ve hobilerini organize edebileceği kitaplıklar seçer. Açık mavi, krem, bej ve beyaz; renk tercihleridir. 
 
TERAZİ
 
Bütün elementlerin birlikte aktığı geniş ve açık bir ortama ihtiyacı vardır.
Uzak Doğu’dan esinlenerek rahat bir oturma grubu, loş ışık, saten ve mumlar almak ister. Duvara bir raf asarsa, bunu aynı malzemeden yapılmış bir masayla dengelemeyi tercih eder. Pastel renkler, yeşil ve mavi; en sevdiği renklerdir. 
 
AKREP
 
Koyu renkli perdeler, kilitli sandıklar ve egzotik bitkiler; ona en uygun aksesuarlardır. Brokar ve kadife gibi şehvet uyandıran kumaşlar, tam Akrep’e göre. Antika bir kanepeyi kaplatarak, onu bir hazineye dönüştürebilir. Canlı turuncu, kırmızı, bordo ve siyah; Akrep renkleridir. 
 
YAY
 
Renkleri ve aksesuarları karıştıracağı geniş bir alana ihtiyaç duyar. En sevdiği odasında mumlar, dini semboller ve haritalar bulunur. Kocaman, yumuşak yastıklara çok para harcayabilir. Seyahatlerinde aldığı ufak tefek eşyalarını koyabileceği bir dolap edinmek ister. Renkleri, mor veya turkuaz gibi gökkuşağının her tonudur.
 
OĞLAK
 
Soy kütüğünü ve şahsi başarılarını, evinde yansıtmak ister. Yumuşak renklerde pahalı kumaşları, eski mobilyaları ve bolca kırlentleri vardır. Kolçakları olan düzgün bir koltuk, sağlam meşe bir masanın yanı sıra; leopar desenli bir halı gibi eğlenceli aksesuarlar da tam Oğlak’a göre. Oğlak, siyah, gri, kahverengi, orman yeşili gibi koyu toprak tonlarını sever.
 
KOVA
 
Asi kişiliğini yansıtan ultra modern ve elektronik eşyalarla bezeli mekânlar, tam Kova’ya göre. Soyut sanatı ve oyuncaklı parçaları da sever. Tüm bu çılgın mobilya ve donanımın, bir uzay üssünü andıran eflatun ve metalik tonlamalardaki duvarlarla çevrili olmasını ister. Renkleri, gümüş, metalik renkler, maviler ve kot rengidir.
 
BALIK
 
Hayal gücüne dayalı bir mekânı tercih eder. Evini, düşlere dayalı bir estetik anlayışıyla dekore eder. Deniz temalı objeleri çok sever. Yatağı ise her zaman yumuşak, rahat ve dinlendirici olmalıdır. Su yeşili ve mavisi, beyaza kaçan solgun sarı; renk tercihleridir.    
 
Astrolog Zeynep Turan
06.09.2016
 

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Yaz gündönümünden geçiyoruz. Güneş Yengeç burcuna günün son saatlerinde geçecek. Ay ise Dolunay Fazına hazırlanıyor. Tesadüflerin tevafuklara hizmet ettiği, izole olmak isteyenlerin nefes aldığı yaz başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...