Yükleniyor . . .

VENÜS YENGEÇ BURCUNDA (7 AĞUSTOS 2020)

VENÜS YENGEÇ BURCUNDA (7 AĞUSTOS 2020)

Gönlümüz Ne İsterse Onun Peşinde Olacağız

7 Ağustos’ta Yengeç burcuna geçecek olan aşkın ve tutkunun gezegeni Venüs, bizlere kalbimizle hareket etmemiz konusunda önemli sırları fısıldayacak. Duygularını asla arka plana atamayan Yengeç burçları ve onların hassas yapıları ise bu seyirden oldukça etkilenebilir. Venüs’ün duyguları güçlendiren yapısı Yengeç burcunu nasıl etkiliyor? Gelin beraber keşfedelim.

Duyguların Tercümanı Mısın? Ey Venüs!

İyicil, toparlayan ve kalbinizin olduğunu hissettiren Venüs gezegeni Yengeç burcuna geçerken bu duygusal burcun içi içine sığmayan duygularını da etkileyecek. Venüs ve Yengeç buluşurken tam karşılarına da Plüton’un konumlanması; aşkları, birliktelikleri, evlilikleri ve güven duygusunun en temelini sorgulatabilir bizlere… İlişkilerdeki ağdalanma konusu da gündeme taşınacak. Peki ağdalanma ne demek? Derseniz, rutine düşmek, sevildiğini hissetmemek dünyanın bütün derdini kendi derdimiz gibi omuzlarımıza yükleyip ilişkilerden uzaklaşmak ve kendimizi soyutlamak demek.

Venüs Yengeç burcundayken; sevilmeyi, sahiplenilmeyi, bağıra basılmayı istediğimizi bizlere hatırlatacak. Yeteri kadar sevgisiz kalmanın bir yan etkisini de söylediğimiz sözleri kulağımızın duymamasıyla ve sonuçları düşünmeden yapılan konuşmalarla göreceğiz.

Venüs Yengeç Burcundayken Kimlerle Uğraşır?

 • Haritasında Oğlak olanlar ile yani 1984 ile 1998 yılları arasında doğumlu olanlar.
 • Bunun yanı sıra Venüs, haritasında en çok Oğlak olan 1989 ve 1996 yılları arası doğumlu olanlar ile de oldukça uğraşabilir.

Venüs, haritanızdaki Oğlaklar ’ın tam karşısında olacağı için; ilişkileri, ilişkilerin geleceğini, huzursuzluğu, evlilik kararlarını, birlikte olduğunuz kişinin ailesini ve özel hayatımızın tamamına sirayet edebilir.

Düşündüklerimize ve Söylediklerimize Daha Fazla Dikkat Ediyoruz

Venüs’ün Yengeç hali duyguları güçlendirirken sosyal hayatımızdaki iletişim şeklimizi de etkileyecek. Gökyüzü, bizlerin bu dönemde daha fazla dikkatli ve gözlemci olabileceğimiz üzerinde duruyor. Duygularımızı ve düşüncelerimizi paylaşırken karşımızdaki kişinin duygularını da düşüneceğiz. Empati gücümüz artarken sahiplenici tavırlarımız da göze çarpabilir.

Venüs Yengeç Burcundayken Özen Göstereceğimiz Konular:

 • Konfor
 • Kişisel bakım
 • Güvenlik
 • Aşk

Söz Kılıçtan Keskindir

Hem kadınlarda hem de erkeklerde içsel duyguları farklı bir boyuta taşıyan Venüs bizde dikkat çekilecek türde özellikler bırakabilir. Dikkat çekerken aynı zamanda hem çevremiz tarafından gözlemlenebilir hem de biz çevremizdeki kişileri gözlemleyebiliriz. Korkularımızdan kaçmak için bazı somut nedenler ararken ileri gitsek de doğru yolu bulmak konusunda da gecikmeyeceğiz. Gök kubbe kendimizi bir konuya sonuna kadar kaptırmamızı önleyeceğini işaret ediyor. Ayrıca bu dönemde kendimizi hazır cevap bir yapıda da bulabiliriz. Bize uymayan şeyler dile getirildiği anda tepkimizi aniden belli ederken sözlerimizle kılıç kuşanabiliriz.

Venüs’ün İlişkilere Etkisi

Aşkın, tutkunun ve isteğin habercisi Venüs, duygusal derinliği yüksek olan Yengeç burcuna geçerken, ilişkiler konusunda eşi benzeri olmayan durumları da tecrübe edebileceğimizi işaret ediyor. Hem kendi yaralarımızı hem de ilişki konusunda yüzü bir türlü gülmeyen yakınlarımızın yaralarını sararken aslında kendimizle ne kadar az ilgilendiğimizi bir kez daha göreceğiz. Bizi etkileyen ilişkileri aklımızdan çıkaramamak geçmişe takılı kalmamıza da sebebiyet vereceği gibi yeni bir ilişki için kendimizi toparlama sürecini de yavaşlatacak. Gökyüzü kalbini iyiye hazırlayanların yardımcısı olacak.

Çevremizdeki kişiler bizi morali bozuk ya da canı sıkkın gibi görebilir. 7 Ağustos tarihinden itibaren etrafımızda duygusal hallerini saklamayan kişileri gözlemlemek bizi de daha duygusal yapabilir. Aile ile olan gerginliklerimizi aşmanın yolunu bir şekilde aşmak isterken, onlara her konuda yardımcı olmak için elimizden ne geliyorsa yapacağız.

Venüs Yengeç Burcundayken Gündemimizi Meşgul Edebilecek Olaylar:

 • Tatil planları yapmaya ya da  tatile çıkmaya hazırlanıyorsanız, para harcamaktan ve masrafa girmekten korkmayacaksınız. Özellikle evli çiftlerin tatil harcamaları ceplerini epey zorlayacak gibi.
 • Gizli tutmak istediğiniz ilişkileriniz hakkında bir kırılmadan geçebilirsiniz. Dolayısıyla sizden yaşça büyük ya da yaşça küçük bir birlikteliğiniz varsa bu ilişki hakkında önemli kararların arifesinde olabilirsiniz.
 • Evlilik hazırlığı içerisinde olanları zorlu bir süreç bekliyor. Ailenizden beklenmedik tepkiler almak sizi zorlayabilir.
 • Hukuksal anlamda devam eden bir süreciniz varsa bu sürecin belirsiz bir hal alması sizi daha gergin yaparken, bu süreci hızlandırmak adına bütün imkanlarınızı kullanmak isteyeceksiniz.
 • Araç ya da gayrimenkul alımı yapacaksanız, bu sektörlere gelen zamlar sizi soğutmayacak. Aksine elinizi cebinize atmaktan korkmayacaksınız. Tüketim alışkanlıklarınız farklı bir seviyeye çıkabilir.

Nerede Kaldı Hassasiyet?

İş hayatımızın da önemli noktalarında ağırlığını hissettirecek olan Venüs, bizi haklı beklentilerin içerisine itebilir. Çalışma hayatını artık yaşamlarımızın ayrılmaz bir parçası haline getirmişken iş yerimizde karşılaşabileceğimiz haksız olaylar yüzünden kendimizi iş ortamımızdaki samimiyeti ve hassasiyeti sorgularken bulabiliriz. Yönetici konumunda olanlar ise sorumlu olduğu elemanlar ile ilişkilerini belli bir seviyede tutmak isterken olumsuz bir imaj çizebilirler. Gökyüzüne göre Venüs’ün iletişime olan etkisini objektif, sakin ve kontrollü olanlar rahat bir şekilde atlatacak.

Venüs Yengeç Burcundayken Adından Söz Ettirebilecek Ünlüler:

 • Tuba Büyüküstün
 • Ata Demirer
 • Yıldız Tilbe
 • Tom Cruise
 • Kanye West

Venüs Yengeç Burcundayken Parayı En Çok Nereye Harcayacağız?

 • Ev aletlerine ve gereçlerine
 • Tadilatlara
 • Sanatsal eşyalara
 • Hediyelere

Romantik Anlara Adanmış Yaşamlar

Hassas, duygusal ve şefkatli bir ruh halinde seyir ederken, huzuru yaşamımıza kalıcı olarak sağlamak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Sevginin eşi benzeri olan bir duygu olmadığını daha iyi anlamak kırgınlıkları ve küslükleri aşmak için ön ayak olacak bizlere… Koruyucu, sahiplenici ve doğrucu tavrımız gücüne güç katarak ilerlerken romantik anlar yaşamak için sevdiklerimize daha da sıkı sarılmak isteyeceğiz. İşin sırrı ise geçmişe takılı kalmadan kendimizi en iyi hissettiğimiz yerde olmak olacak.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Bütün Hakları Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

28.07.2020

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, öncü burçta hareket ediyor. Sosyal medyadaki yanlış anlaşılmalar küslükleri, sessiz tiripleşmeleri beraberinde getirebilir. Ailelerin en yaşlı üyeleri bu döngüde daha çok konuşulacak.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...