Yükleniyor . . .

VENÜS YAY BURCUNDA (2 KASIM 2019)

VENÜS YAY BURCUNDA (2 KASIM 2019)

Gök kubbenin aşk bayraklarını taşıyan gezegenin adıdır Venüs!

Aşk gezegeni Venüs 2 Kasım itibariyle ateşin değişkeninde konumlanıyor ve aşk adına hareketli günler başlıyor. Öncelikle her şey mükemmel mi olacak düşüncesinden kısa bir süre uzaklaşın. Çünkü biliyorsunuz ki 31 Ekim’de yavaşlayan aklı, iletişimi yani insanın mantığına dair her türlü davranışı temsil eden Merkür, geri hareketine başladı. 1 Kasım’dan sonra Merkür evi, köyü, aklı doğruyu dağıtıp şaşırtacaksa Venüs ancak herkese kocaman bir boşver çektirir. 

Venüs’ün ateş burcundaki seyri sayesinde olduğu kadar günleri başlıyor.

Merkür bir yandan geri giderken, bir yandan da Venüs-Yay burcuna geçecek, siyah ile beyaz iyice ayrışacak.  Akıllar tutulurken Venüs tırnakları ile bir yere gelmiş ilişkileri korumak için büyük bir kalkan oluşturacak. Merkür Retro haliyle yıkarken Venüs bir burç uzaklığında ortalığı toparlamaya çalışacak. Yaraya pansuman misali maceracı bir ruh verecek. Birçok kişinin aklı karışacak. Bu süreçte yanlış ilişkiler deşifre olurken, Venüs arkasında durma cesareti de verecek. Kimi zaman korkudan kimi zaman ise gözü karalığa doğru evrileceğiz. Venüs sadece aşk, sevgi güzellik değil hanımlar, beyler kendisi aynı zamanda iyicil bir gezegendir.

Diğer iyicil, genişleten gezegenle Jüpiter’le nefesinizi, öfkenizi ifade ettikten sonra tünelin sonunda kavuşacak. İşte orası ilahi bir gün olacak astrolojiye göre! 25 Kasım’da Venüs, Jüpiter’in kalbinden geçecek. Yılın belki de en iyileştirici günü! Kalplere, o güne kadar olanlara şifa görevi görecek. Görmeyen, duymayan, hissetmeyen kalmayacak. Aralık ayının ilk haftasına kadar da bu iki iyicil gezegenin yayacağı ışık 2019’da yıkılan, Merkür Retro’su ile kırılan tüm olaylara son bir şans daha dedirtecek. Yani bugünler bir şekilde geçecek, evet ama bu iki gezegen kavuştuğunda aralık ayının ilk günlerinde hayatınızla ilgili alacağınız kararlar aslında gerçeğiniz olacak.

Dünyaya yakın olan iç ve dış gezegenlerin bugünlerde birbirinden bağımsız farklı kafalarda büyük hamleler yaptığını düşünürsek, sabahı ayrı akşamı ayrı bir psikolojiye bürünmeniz çok normal.

Yay Zodyak’ın en açık sözlüsü, Venüs gezegenlerin en parlağı!

Bu iki etki yan yana gelince neler olabileceğini bir düşünün. Tabii bir de Yay burcunun şans gezegeni tarafından yönetildiğini de hatırlatmalıyım. Bu süreçte gönlümüze sahip çıkmamak için hiçbir sebebimiz yok. Olmazların peşinden koşmayı bırakacak, aşk adına mantıklı ve istekli hareket edeceğiz. Merkür gerilemesinin de etkisi olacak bu süreçte. Kimi zaman zorlayacak kimi zaman her şeyi akışına bırakın mesajı verecek. Hatırlarsanız Merkür gerilemesinden etkilenecek burçları daha önce belirtmiştim.

Akrep, Boğa, Aslan ve Kova Burçları

Sizin için kasım ayının gündemi yoğun olurken, Venüs’ün ateş burcuna geçişi ile aşk hayatınız adına da değişimler yaşayacaksınız. Bir süredir ilişkinize, evliliğinize dair sorunlarınız varsa bu süreci yönetmek isteyeceksiniz. Venüs’ün desteğine fazlasıyla ihtiyacınız olacak. Sakinliğinizi koruyabilirseniz, bu döngüyü çok daha kolay yönetebilirsiniz.

İkizler, Başak, Yay ve Balık Burçları

Aşk ve para gezegeni Venüs ateşin değişkeninde seyrederken sizin hayatınız olumlu anlamda etkilenecek. Bu süreci maddi, manevi kazanç olarak değerlendirebilirsiniz. Merkür gerilemesi eksik yanlarınızı, çözmekten kaçtığınız sorunlarınızı önünüze getirirken Venüs’te bu anlamda yanınızda olacak. Eğer 2019 yılının ikinci yarısında evliliğinizi bitirdiyseniz ya da ilişkinizi bitirdiyseniz ki özellikle temmuz ayı sizin için 2019 yılının miladı olduysa bu defa aynı sudan tekrar geçmek istemeyeceksiniz. Günler sizi işaret ediyor.

Koç, Terazi, Yengeç ve Oğlak Burçları

Sizin de tahmin edeceğiniz gibi gezegenlerin seyri alttan alta sizi işaret ediyor. Bu satırları okurken ‘’yine mi ben’’ demeyin. Hatırlarsanız bu yıl hem Ay düğümleri hem de tutulmalar Yengeç-Oğlak aksında. Gezegenlerin seyri sizi işaret ederken güzel günlere ulaşmak için biraz daha çabalayın mesajı veriyor. Aşk adına Venüs ise köşede durun, hamle yapmayın, bekleyin diyor. Ciddi kararlar almak, önemli adımlar atmak için acele etmeyin.

 

Hiçbir şey bu kadarla kalmayacak;

  • Macera, aşk ve özgürlük üçü de bu süreçte birbirinden uzak durması gereken kelimeler. Her şey çok güzel gidiyor derken gezegenlerin çalımına takılabilirsiniz. Aman dikkat!
  • Aşkta ben duygusu daha da ön plana çıkacak. Bu duyguyu ön plana çıkarak olan Venüs’ün seyri değil, Merkür’ün geri hareketi!
  • İkili ilişkilerde dengeler değişecek. Bu durumu yalnızca aşk hayatı olarak düşünmeyin. İşimizden, sosyal ilişkilerimize kadar değişimi yaşayacağız.
  • Eğer 1970-1984 yılları arasında doğduysanız Neptün’ünüz Yay! Bu durum evliliğinizi hedefine alırken, son 4 yıldır yaşadıklarınızı gözden geçireceksiniz.
  • Eğer 1982-1988 yılları arasında doğduysanız Uranüs’ünüz Yay ve bu yıl içinde evlenme kararı aldıysanız veya ilişkinizi geleceğe taşımak istiyorsanız bu süreç üzerine tekrar düşünmek isteyebilirsiniz.
  • Eğer 1996-2010 yılları arasında doğduysanız Plüton’unuz Yay! Bu da demektir ki bu süreçte daha önce aldığınız kararları değiştirebilirsiniz.

Astrolog Zeynep Turan

23.10.2019

Yazının her türlü hakkı saklıdır.

Günün Ruh Hali
Ay Terazi burcunda. Lüks tüketime yönelim artabilir. Uzun süredir bakımını ihmal edenler, güzellik salonlarına koşacaklar. İlişkilerinde belirsizlik yaşayanlar, net kararlar alabilir.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...