Yükleniyor . . .

VENÜS VE EVLER

Yönettiği burçlar: Terazi, Boğa

Cinsiyeti: Dişil 

Temel Fonksiyonları

Afrodit, Feminenliğin sembolü, sevgi ve güzellik yıldızı Venüs… Güneşi saymazsak, gökyüzünün en parlak cismi olarak göze çarpan Venüs, özellikle insanların aşk hayatını ve güzelliğe dahil olan pek çok şeyi fazlasıyla etkilemektedir. Bu yıldız insana çekicilik, tutku, güzellik, estetik, moda anlayışı verdiği gibi; uyumlu, hayattan zevk alan ve istediklerini kolay elde eden bir tavır da katar. Güneş nasıl yaşam kaynağı ise, Venüs de o yaşamın tadı, rengidir. Kaba kuvvetten hoşlanmayan bu gezegenin etkisi altındaki insanlar, agresif yapıdan uzak, tatlı dilleriyle isteklerini yerine getirtebilen kişilerdir. Vücutta hormonlar, böbrekler, boğaz, ağız, toplardamarlar bu gezegenin etkisi altındadır. Denge ve uyum gezegeni Venüs, yöneticisi olduğu Terazi ve Boğa’da güçlü konumda iken; Koç burcundayken duygularını kaybedip, zorlayıcı olabilir. 

Venüs on iki evi gezerken etkileri neler? Nasıl bir karaktere bürünüyoruz?

Venüs haritanızda 1. Evde ise 

Diğer insanlar üzerinde iyi bir etki bırakır. Görünüşüyle çok yakından ilgilenir. Etrafını güzelleştirme çabası içerisine girebilir. Tasarım ve sanat yeteneği vardır. Fiziksel olarak çekicidir. Yumuşak ve hassas bir görünüme de sahiptir.

Venüs haritanızda 2. Evde ise 

Güzel imkânlara sahip olma, rahat ve lüks bir ortamda yaşama arzusu içerisindedir. Zevk ve keyif için harcamalar yapabilir. Yatırımlar, kazanımlar anlamında olumlu bir etkiye sahiptir. Daha sonra değeri artacak sanat eserleri koleksiyonu yapabilir. Yemeye içmeye düşkündür. Moda endüstrisi, sanat, güzellik, eğlence sektörü ile ilgili alanlarda kabiliyetlidir.

Venüs haritanızda 3. Evde ise 

Yakın çevrede iyi dostlara sahiptir. Sanat, müzik, tiyatro, edebiyat, yazmaya dair yeteneği vardır. Düşüncelerini şık bir şekilde ifade eder. Kardeşlerinden ve yakınlarından destek ve sevgi görür. Renk, kıyafet, mobilya ve dekorasyon seçimi konusunda oldukça zevklidir. 

Venüs haritanızda 4. Evde ise 

Evi ve eşyaları rahat olmalıdır. Hoş, şık ve zarif ortamları sever. Evini güzelleştirme arzusu içerisindedir. Ebeveynleri ile iyi ilişkileri vardır. Şanslı bir çocukluk dönemine sahiptir. Ev ve aile yaşantısında huzura ihtiyaç duyar. Evde iyi vakit geçirmekten çok hoşlanır. Mutluluğu ileri yaşlarında bulmaya da eğilimlidir. 

Venüs haritanızda 5. Evde ise 

Eğlenceden, hoşça vakit geçirmekten zevk alır. Karşı cinse ve her türlü keyifli aktiviteye ilgi duyar, yeme içmeye düşkündür. Tembel ve kendini düşünen biri olma riskine sahiptir. Güçlü bir romantiktir. Etrafına neşe saçar. Oyunculuk, dans, müzik veya yazı gibi dallarda yeteneklidir.

Venüs haritanızda 6. Evde ise

Aşırı yemek yeme alışkanlığı olabilir. Fazla şeker tüketiminden kaynaklı ve böbreklerle ilgili sorunlar görülebilir. Sevginin bir tür hizmet olduğunu düşünür. Sanat, el sanatları, danışmanlık, güzellik, bakım sektörü alanlarında kariyer yapmayı hedefleyebilir. Yaratıcı işlerde başarılıdır ve işinde huzurlu olmaya önem verir. Hayvan sevgisine sahiptir.

Venüs haritanızda 7. Evde ise 

Karşı cinsten kişilerle bir arada olmaktan haz duyar. Başkalarıyla birlikte çalışmayı çok sever. Anlaşmazlıkları çözümleme gayreti içerisindedir. Kendi yolunda ilerlemektense uyum sağlamayı tercih edebilir. Kibar, çekici ve yaratıcıdır. Düşmanlarıyla bile barış içerisinde olabilir. Aşkta ve evlilikte şanslıdır. Halk ile ilgilenilen işler, satış, sanat ve danışmanlık sektörlerinde başarılıdır.

Venüs haritanızda 8. Evde ise

Yaşamını tamamen değiştirebilecek, dünyanın gizli boyutlarını keşfetme arzusu içerisindedir. Yoğun duygulara sahiptir. Kıskanç ve tutkuludur. Sahip olduklarını, parasını diğer insanlarla paylaşarak tek başına edineceği faydadan fazlasına ulaşabilmeyi hedefler. Böbrek ve yumurtalık bölgesi hassastır. 

Venüs haritanızda 9. Evde ise

Deneyim yaşatacak aktivitelerden, seyahatlerden, eğitimlerden keyif alır. Dünyaya sevgiyle bakar, güzellik ona göre temel kavramdır. Feminist düşüncelere sahiptir. Fikir ve kavramları bir uyum içinde bağdaştırabilme yeteneğine sahiptir. Farklı kültürlerden kişilerle ilişkileri çok iyidir. Değişik kültürlerin sanat ve müziğini takip eder.

Venüs haritanızda 10. Evde ise 

Anneyle sıcak bir ilişkisi vardır. Eğlence ve sanat sektöründe başarılı olabilir. Danışmanlık ve diplomaside de başarılıdır. Üstlerle iyi ilişkilere sahiptir. Önemli kişisel birlikteliklerin getirdiği başarı ve sosyal avantajlara inanır. İşveren veya amir olmayı arzular. Kadınlar yaşamında çok etkilidir.

Venüs haritanızda 11. Evde ise

Sosyaldir, yalnız kalmaktan hoşlanmaz. Grup içinde kendini iyi hisseder. Mükemmel bir takım oyuncusudur. Grubunun çıkarlarını kendi çıkarlarının önünde görür. Ciddi ve eğlenmeyi bilmeyen kişileri her zaman sıkıcı bulur. Sosyal konularda oldukça şanslıdır. Yaratıcı, sanatçı kişilerle bir arada olmayı çok sever.

Venüs haritanızda 12. Evde ise

Çekingendir, sevgisini belli etme konusunda tutucu bir tavır gösterebilir. İlk hareketi başkasından bekler. İnsanlara güvendiği takdirde onları sever, onlarla arkadaşlık kurar. Sevdiği insanlara karşı çok verici davranır. Sessizliği ve yalnızlığı sever, duygusal pillerini şarj etmek için arada bir yalnız kalmaya ihtiyaç duyar. Gizli aşk ilişkilerine, platonik aşklara ve skandallara karışabilir. 

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Her Hakkı Saklıdır.

11.01.2013 Tarihinde Kaleme Alınmıştır.

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Yaz gündönümünden geçiyoruz. Güneş Yengeç burcuna günün son saatlerinde geçecek. Ay ise Dolunay Fazına hazırlanıyor. Tesadüflerin tevafuklara hizmet ettiği, izole olmak isteyenlerin nefes aldığı yaz başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...