Yükleniyor . . .

VENÜS TERAZİ BURCUNDA (2019)

Makale 06/01/2022

VENÜS TERAZİ BURCUNDA (2019)

Venüs, 14 Eylül’den 8 Ekim’e kadar Terazi burcunda hareket edecek. Venüs’ün aşkı, sevgiyi, zarafeti, zenginliği temsil ettiğini biliyoruz. Bilmemiz gereken bir de ne var biliyor musunuz? Aynı zamanda Venüs, Terazi burcunun yönetici gezegeni yani ev sahibi. Gelin isterseniz önce biraz Terazi burcunun özelliklerinden bahsedelim.

‘’Terazi burcunun davranışının altında -bilinçli veya bilinçsiz- sakinleşme amacı yatar. Gerilimi atmak, ortayı bulmak, sinirleri yatıştırmak için Terazi adım adım hedefe doğru harekete geçer. Yaşadıkları her yerde uyum ve huzur ararlar. Bulamazlarsa da yaratmak için emek sarf ederler. Terazi, paradoks ve ikileme karşı yüksek toleranslıdır. Onlar için hayat aşk, huzur ve paylaşım demektir. Duygularını ve fikirlerini dengelediğinde, bulunduğu ortamdan vazgeçmez. Tüm bütünlerin, birbirini tamamlayan yarımlardan oluştuğunun bilincindedir. İlişkiler, bu burcun kendisini geliştirdiği alanlardır. Bu alandaki stratejisi, kibarlıktır. Kibarlık, bir başkasını nasıl etkilediğimizin algısıyla kısmen hareketlerimizi ayarlama kabiliyetidir ve Terazi, bu hünerle dolup taşar. Kibarlığı, kapıları açmak için onun anahtarıdır ve bu kabiliyetini nerede nasıl kullanacağı konusundaki başarısı tartışılmazdır. Sosyal hayatı çok hareketlidir. Eğlenmeyi sever. Çevresiyle mümkün olduğunca hoş vakit geçirmek ister. Terazi, günlük hayatta yol ayrımına geldiğinde, seçim yapmak zorunda kalır. İkileme olan hoşgörüsü, renksizliğe ve kararsızlığa dönüşebilir. Terazi, ilişkide sahte bir tatlılık, sabır ve uysallık maskesi altında, kendi bireyliğini tamamen bastırma pahasına, mutlu bir uyum görüntüsü yaratabilir. Kendi gereksinimlerinin izini kaybedecek kadar, bir başkasının bakış açısını anlayıp benimseyebilir. Haksızlığa katlanamaz. Kendisini ortaya atmaktan çekinmediklerini görürsünüz. Çok gelişmiş adalet duyguları vardır.’’

Karşımızda güçlü bir Venüs var!

Venüs, Terazi burcunda bütün güçlü özelliklerini ortaya koyarak aşk ve sevgi adına değişimler yaşatır. Hayatta önceliğimiz aşk, sevgi, anlaşılmak, sosyalleşmek olurken uyumlu olmanın hayatta mutlu olmak için ilk neden olduğunu da fark edeceğiz. Venüs’ün en sağlam kalesi olan Terazi burcundaki hareketi birçok insana ilişki anlamında şans dağıtacağını işaret ediyor. Yılın başından beri problemli giden ilişkilere nefes olacak Venüs’ün konumu, haziran ve temmuz ayının acısını çıkarmaya aday olacak. İlişkileri, alışveriş tutkusunu, tensel teması, lüks tüketimini, sosyal etkinlikleri temel alan Venüs’ün bu geçişi bireysel olarak ön planda olmamıza yardımcı olacaktır.

Uzun soluklu ilişkilere merhem olan öncü etkideki Venüs, özellikle çiftleri birlikte yolculuklara ve organizasyonlara yöneltiyor. Ertelenen duygular, planlar, kültürel paylaşımlar renkli bir sosyal hayatın başlayacağını işaret ediyor. Terazi etkisine giren Venüs farklı kültürler ve insanları da bir araya getiriyor. Farklı mezhep ya da kültüre sahip olan insanların birlikteliklerini sık sık duyabiliriz.

Öncü etkideki Venüs’e, Merkür’de eşlik ediyor.

Terazi burcunun hâkimiyetine giren gökyüzü romantik günleri vurguluyor.  Aşkların en heyecanlısını, kibar tavırları, sohbetin kalitesi, tutkunun artmasını ayrıca yaşamlarımıza deneyim olarak katacağını vurguluyor. Yaz aylarında yaşanan ve evliliklerde kara bulutlar oluşturan somut konuları, Venüs bugünlerde dağıtıyor. Sorunları olan çiftlere konuları çok daha objektif bir boyutta çözebileceklerini vurguluyor. İlişkilerinden soğuyan erkekler varsa çevrenizde, daha yapıcı olacaklarını gözlemleyeceksiniz.

Harcama konusunda bonkör olacağız.

Bakımlı olmak, iyi görünmek isterken bu konularda para harcamaktan çekinmeyeceğimizi vurguluyor, gökyüzü. Bu döngüde estetik artabilir,  zarafet ön plana çıkarken lüks tüketim de abartılı olacak. İnsanların fütursuz bir şekilde alışveriş tutkusuna kapılmaları araba markalarından, yaşam alanlarına kadar belli bir kaliteyi ve yaşam stilini işaret edecektir. Ünlü isimlerde bu dönemde bu tarz harcamalar ve müzayede gibi alışverişleriyle dikkat çekenler arasında basında yer alabilirler.

İlişkisinde bir türlü adım atamayan, belirsizlik yaşayan, ayran gönüllü ve sorumsuz kişilere gönlünü kaptıranlara güzel haberler var; bu dönem ilişkilerinde iniş çıkışlar olanların ilişki hanelerindeki dağınıklık son buluyor. Son 6 aydır flört ediyor ve henüz ilişkiden ve kişiden emin değilseniz avantaj Venüs tarafından geliyor. Bu evrede karşınızdaki kişiyi çözmek, ne istediğini anlamak, ciddiyetini sorgulamak için gökyüzünden muazzam bir destek geliyor. Dolayısıyla Venüs, Terazi burcuna geçiş yaparken ilişkisine kim sahip çıkıyor ya da çıkmıyor gösteriyor olacak.

Venüs’ün öne çıkaracağı konular;

  • -Estetik
  • -Lüks tüketim
  • -Masaj, yoga, spor gibi programlar
  • -İnternet alışverişi
  • -Seminer, workshop, kısa dönemli eğitim programları

Aşkın tanımını yeniden yapıyoruz.

Müzmin bekârlar, gönlüne göre birini bulamayanlar, aşkta çaresiz olanlar için yeni bir döngü başlıyor. Deneyimin kalıcı ya da kısa vadede olmasına bakılmaksızın sosyal hayatın getirdiği avantajlar olacak. Gökyüzü yeni olana açıkken eskilere şans vermiyor. Sosyal ortamınızdan gelen teklifleri Venüs geri çevirmenize razı olmuyor. Gökyüzü aşk diyor ve en rahat evde konumlanan Venüs etkisini destek olarak yaşamlarımıza sunuyor. Hem âşık oluyoruz hem de yaşamınızda rahat koşulları arzuluyoruz. Venüs etkisi ile Terazi burcunun hâkimiyetine giren gökyüzü romantik, eğlenceli, hakkaniyetli günleri işaret ediyor. Bu anlamda payına düşeni alacak olan yalnız, kırılmış, hassas kalpler de olacak. Bugünlerde birilerinden etkilenmek çok kolay olurken, aşkın en dürüst hali de yeryüzüne yansıyacak. Platonik aşklar birlikteliklere dönerken, kalbinin aşkını arayanlar da hiç ummadıkları anda aşka düşebilirler.

Kendimizi iyi hissetmemiz için pek çok sebebimiz olacak.

Terazi burcunun etkisinde olacak olan Venüs kendi evinde hareket ederken kendisini çok daha iyi hissedecek ve aynı iyi etkileri bizlere de yansıtacak. Aşkta şansım yok diyenleri çevrelerken, aslında kaderin onlar için güzel sürprizleri olduğunu da gösterecek. Son 2,5 yıldır sorunlu giden evlilikleri, ilişkileri toparlamaya çalışan Venüs, adeta son bir şans diyecek ve sorunlara kolay çözümler sunacak.

Kararlarımızı gözden geçiriyoruz.

Evliliklerinin birinci, üçüncü ve yedinci yılında olanları hedefine alan gökyüzü, ayrılık kararı alan eşlere kararlarını bir kez daha sorgulatacak. Empati kurmanın, karşındaki kişiyi anlamanın, ortak bir yol bulmanın çok daha kolay olacağı bir süreç yaşarken, bu döngüyü çok iyi değerlendirmelisiniz. Eğer evliliğiniz içinde haksızlığa uğradığınızı düşünüyorsanız, bu durumu çözüme kavuşturabilir, hakkınızı alabilirsiniz. Evlilikler üzerindeki kara bulutlar dağılırken, çiftlerin de yüzü gülecek.

Astrolog Zeynep Turan

02.09.2019

Yazının her türlü hakkı saklıdır.

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2021 Var Olmak
Hiç kimse için alelade bir yıl olmayacak. Keskin ve kararlı bir yıl bizleri bekliyor…