Yükleniyor . . .

VENÜS TERAZİ BURCUNDA (2018)

VENÜS TERAZİ BURCUNDA (2018) 

Güzelliği, aşkı, ilişkilerde ahengi temsil eden Venüs, 7 Ağustos ile öncü bir burca geçiyor. Terazi burcunun etkisinde olacak olan Venüs kendi evinde hareket ederken kendisini çok daha iyi hissedecek ve aynı iyi etkileri bizlere de yansıtacak. Aşkta şansım yok diyenleri çevrelerken, aslında kaderin onlar için güzel sürprizleri olduğunu da gösterecek. Son 2,5 yıldır sorunlu giden evlilikleri, ilişkileri toparlamaya çalışan Venüs, adeta son bir şans diyecek ve sorunlara kolay çözümler sunacak.

Derin bir nefes alın!

Evliliklerinin birinci, üçüncü ve yedinci yılında olanları hedefine alan gökyüzü, ayrılık kararı alan eşlere kararlarını bir kez daha sorgulatacak. Empati kurmanın, karşındaki kişiyi anlamanın, ortak bir yol bulmanın çok daha kolay olacağı yaklaşık 32 günlük bir süreç yaşarken, bu döngüyü çok iyi değerlendirmelisiniz. Eğer evliliğiniz içinde haksızlığa uğradığınızı düşünüyorsanız, bu durumu çözüme kavuşturabilir, hakkınızı alabilirsiniz. Evlilikler üzerindeki kara bulutlar dağılırken, çiftlerin de yüzü gülecek.

Birliktelikler tazeleniyor!

Her fırsatta belirttiğim gibi Venüs aşk ve sevgi gezegenidir. Bu sebeple hedefinde ilk olarak aralarında bağ bulunan kişiler vardır. Uzun soluklu ilişkilere merhem olmayı hedefleyen Venüs, hareketli günler yaşatacak. Ertelenen duygular, planlar, kültürel paylaşımlar renkli bir sosyal hayatın başlayacağını da işaret ediyor. Terazi etkisine giren Venüs farklı kültürler ve insanları da bir araya getiriyor. Farklı mezhep ya da kültüre sahip olan insanların birlikteliklerini sık sık duyabiliriz. Bu süreçte herkes ilişkisine karşı çok daha yapıcı olacak.

Yalnız kalpleri de unutmuyor.

Venüs etkisi ile Terazi burcunun hâkimiyetine giren gökyüzü romantik, eğlenceli, hakkaniyetli günleri işaret ediyor. Bu anlamda payına düşeni alacak olan yalnız, kırılmış, hassas kalpler de olacak. Bugünlerde birilerinden etkilenmek çok kolay olurken, aşkın en dürüst hali de yeryüzüne yansıyacak. Platonik aşklar birlikteliklere dönerken, kalbinin aşkını arayanlar da hiç ummadıkları anda aşka düşebilirler.

Uzun zamandır bekâr olanlar, kalbinin sahibini bulamayanlar, aşka gönlü kırgın olanlar için umut dolu günler başlıyor. Gökyüzü yeni olana her şeye açıkken eski olana ise yüz vermeyecek. Sosyal ortamınızdan gelen teklifleri Venüs geri çevirmenize razı olmuyor. Gökyüzü aşk diyor ve en rahat evde konumlanan Venüs etkisini destek olarak yaşamlarımıza sunuyor. Hem âşık oluyoruz hem de yaşamınızda rahat koşulları arzuluyoruz.  

Aşkına sahip çıkamayanlar, yandı!

Evet, Venüs aşk gezegeni ancak aşk konusunda daldan dala konanlar ağır sınavlar vermeye hazırlansınlar. Kalp kıranın çok daha fazla kırılacağı bugünler kimsenin yaptığı yanına kâr kalmayacak. Özellikle ilişkisini bir süredir askıya alan, adım atmak için acele etmeyen herkese sağlam bir ders verirken, göstermelik sevginin arkasına sığınanları da şöyle bir silkeleyecek. Venüs tarafından geliyor. Bu evrede karşınızdaki kişiyi çözmek, anlamak, ne istediğini anlamak, ciddiyetini sorgulamak için gökyüzünden muazzam bir destek geliyor. Dolayısıyla Venüs, Terazi burcuna geçiş yaparken ilişkisine kim sahip çıkıyor ya da çıkmıyor gösteriyor olacak.

Dikkat! Venüs’ün konusu yalnızca aşk değil.

Lüks tüketimin daha da artacağı bu süreçte maddi kaynaklarınıza çok iyi sahip çıkmalısınız. Aşk, sosyallik, eğlence derken ay sonunda kendinizi bir çıkmazda bulabilirsiniz. Bakımlı olmak, iyi görünmek isterken bu konularda para harcamaktan çekinmeyeceğimizi vurguluyor, gökyüzü. Bu döngüde estetik artabilir, zarafet ön plana çıkarken lüks tüketim de abartılı olacak. Herkes bütçesine göre abartıya kaçarken kendinizi frenlemekte zorlanabilirsiniz.

  • Estetik
  • Lüks tüketim
  • Masaj, yoga, spor gibi programlar
  • İnternet alışverişi
  • Seminer, workshop, kısa dönemli eğitim programları

Gündeme yeni konular ekleniyor.

Özellikle müzik sektörü, müzisyenleri ve farklı sanat dallarıyla ilgilenen sanatçıları bu döngü ön plana çıkartıyor. Organizasyonlar, konserler, sosyal yardım faaliyetleri ile denenmemişi tecrübe edecek olan popüler kimlikler, paranın değerinden çok yaşamın kalitesine emek harcayacaklar. Cömert, idare edici, toparlayıcı etkisi olan Venüs, Terazi etkisi ile aşkların en sıra dışı olanı yaşatmaya aday olacak

Astrolog Zeynep Turan

30.07.2018

Yazının her hakkı saklıdır.

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...