Yükleniyor . . .

VENÜS RETRO’SU OĞLAK BURCUNDA (2021)

VENÜS RETRO’SU OĞLAK BURCUNDA (2021)

“Dünya döndükçe öğretisi bitmez”

İyicil gezegen Venüs diğer adıyla Zühre, kalplerdeki en gizli kalmış duyguları dökmek için toprak burcunda geri gitmeye başlayacak. Venüs, 2021 yılının son Retro’su olarak hayatlarımızda yer almaya çalışırken, 2022 yılının da ilk Retro’su olarak da karşımıza çıkacak. Venüs, öncü burçta geri gitmeye başlarken, Güneş’in de Oğlak burcuna geçmesiyle daha da minnetsiz bir tavır verecek cem-i cümleye. Karanlığın içindeki ışık yansıması zaman zaman gözümüzü alsa da bencil düşünceyi yaymak için elinden geleni yapacak Venüs Retro’su. Güç zehirlenmesi yaşayanlar için fren görevi görürken, yıllardır gizil kalan sırları da ortaya dökecek.

Toplum olarak ne kadar tükendik ne kadar iyileşmek istiyoruz işte bunu bu süreçte deneyimleyeceğiz. Teknoloji dünyanın dört tarafını sararken, insanlığın videolara sığdığı zaman dilimlerinden geçiyoruz. Birbirimize el uzatıp, yardım etmenin her zamankinden zor olduğuna da Venüs’ün geri hareketi sırasında şahit olacağız.

Konu Komşunun Ağzına Laf Veren Retro Bu Retro!

Başkalarının mutsuzluğu üstüne inşa edilen, kibrit çöplerinden oluşan yuvaların Retro ile birlikte yıkılışına şahit olacağız. Geri giden Venüs’ün karanlık haline 24 Aralık’ta yeraltı gezegeni Plüton arka çıkacak. Yılın son günlerinde iyicil gezegenle, kötücül gezegenin kavuşum yapması görünmeyen bir girdabın içerisine çekecek bizleri. Bu da tuhaf ilişkilerde deprem etkisi yaratacak. Özelikle kendini “beni seviyor” diye inandırıp, hiç olmadık ilişkilerin içinde bulanların gözündeki sis perdesini kaldıracak.

Siyah Beyazı Yutar Sananlara İbretlik Günler! 

Venüs’ün toprak burcundaki geri hareketi ders niteliği taşıyacak. Aynı anda iki ilişki yaşayanlara, idare etmeye çalışanlara, tercihlerini gizleyenlere ve maddi ilişkiler üzerine kurulu birlikteliklerin peşine takılacak zarafet gezegeni. Boşanmaların arasında kalan çocuklara şifa niteliği taşırken, hatalarını binbir lafla üste çıkarmaya çalışanlara da tokat gibi cevaplar verecek. Toprak burcunun en keskininde geri gidecek aşk ve güzellik gezegeni, Türkiye’nin 7. Eviyle ilişki kuracak. Bu döngüde Türkiye’nin önde gelenlerini konuşuyor olacağız. Venüs Retro’su binbir derinliği barındırıyor, yok olmak isteyeni dibe, kanmak isteyeni akıntıya, aklıyla hareket edeni ise kıyaya çıkarıp fırtınadan kurtarmak istiyor.

Sevgi Gezegeni Problemli İlişkilerde Dejavu Yaşatacak

Venüs geri giderken, kulislerde konuşulan konulardan birisi de siyasilerin özel hayatları olacak. Siyasi isimlerin evliliklerine ışık tutacak olan Venüs, yaşananların, konuşulanların, dedikoduların gerçek olup olmadığını gün yüzüne çıkaracak. Ünlü isimlerin çocuklarının; duygusal krizlerini, ilişkilerini ve çeşitli alışkanlıklarına dair haberleri de daha sık duymaya başlayacağız.

“Her şey ama her şey ortaya dökülmek için sanki yılın son günlerini beklemiş diyeceğiz.”

Retro Bitse de Öğretisi Devam Edecek

19 Aralık’ta başlayacak Venüs Retro’su 30 Ocak’ta bitecek ama öğretisi devam edecek. Bizi yanıltmaya devam etmek için çaba gösterecek Venüs’ün yansımaları ile olan mücadelemiz 6 Mart’a kadar sürecek. Ama bu seferki mücadeleyi kendi iç dünyamızda vereceğiz. 3 Mart’ta Venüs-Plüton retrosuz, 2. kavuşumunu yaptığında içimizdeki kıskançlığı, öfkeyi, inatlaşmaları ve kayıplarımızı konuşuyor olacağız. Tabi herkesin kişisel haritasında kaybın anlamı çok başka renkte ortaya çıkacak. Kimi savunduğu kişiler için boşa çırpındığını görürken, kimi hızlı para kazanmak için girdiği yollardaki kayıplarını görecek. Kimi sırf yolda düşünürüm diye başladığı ortaklığın yürümediğini fark ederken kimi de bulunduğu kaba sığamadığını fark edecek. Kısacası inandığımız veya inanmak için elimizden geldiğince savunduğumuz alanlarda minik sınavlar vereceğiz. Bu da duygusal kayıpları tetikleyecek. Kısacası; yürekten düşen düşene…

İçimizde Deli Mi Var Yoksa Veli Mi?

Venüs, 5 Kasım’dan bu yana sürdürdüğü öğretilerini 19 Aralık’ta daha baskı kurarak yaparken, 6 Mart’ta yanımıza usulca içimizdeki değiştirdiği duyguları bırakıp, burç değiştirecek. 100 küsur günlük duygusal deneyimimizden, içimizde deli mi var yoksa veli mi bunu anlayacağız. En önemlisi bunların nerelerde çıkacağını öğreneceğiz.

Gelecek, Geçmişin Kurallarını Kabul Etmeyerek Başlayacak

2022 yılının ilk günlerinde Dünya her köşesinde korku satmaya çalışırken, aşı ve ilaç türlerine yenileri eklenecek. Tabi bu döngüde insanlık kendi şifası kendisi olmak için türlü çözümler aramaya devam edecek. Yılın ilk günlerinde Venüs Retro’su bitkilerin önünü açacak. Estetik algısı yeni trendleri ortaya çıkarırken, birçok kozmetik ve estetik markasının iç yapısı deşifre edilecek.

Toprak burcundaki Venüs Retro’sunun en büyük yardımı belki de tarıma olacak. Üretim desteği, ülkemizin her köşesini sararken, bunun içinde Akdeniz’deki yangınlar gibi toplum dayanışmasına şahit olacağız. Bu süreçte bizler; bitkilerin gücünü keşfedeceğiz.

Venüs Retro’sunda En Çok Konuşulacak Konular

 • Estetik
 • Kozmetik

Virüs Sonrası Hayatımızdaki Yeni Alışkanlıklar

Virüsün başından bu yana kullandığımız ilaçların aslında işe yarayıp yaramadığını öğrenmemizi sağlayacak açıklamaları Venüs Retro’su ile birlikte duyamaya başlayacağız. Hangi ilacın vücuda zarar verdiğini, hangi vitaminin vücuttan atılmadığını bu sefer raporlarla öğreneceğiz. Pandeminin kazanları ve kaybedenleri bu sefer maske mi yoksa mesafe mi olacak derken, yeni uygulamalar dünyada yaygınlaşacak. Özellikle ülkeler vizeyi, aşı pasaportuna yükleyerek yeni bir akımı başlatacaklar.  

Retro’da Konuşulacak Kurumlar 

 • Konsolosluklar
 • Büyükelçilikler
 • Kamu Kurum ve Kuruluşları
 • Millî Eğitim Bakanlığı
 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı
 • Vakıflar

Venüs Retro’sunda En Çok Kazanacak Sektörler

 • İlaç Sanayi
 • Emlak sektörü
 • Açık hava sahaları/aktiviteleri
 • Halı sahalar / spor kompleksleri

Dünyanın Her Köşesinde Para Konuşulacak

29 Aralık’ta geri giden Venüs, Merkür ile kavuşacak. Sevginin sınavdan geçtiği, aklın tıkandığını ise bu günlerde görebiliriz. Dünyanın her köşesinde ticaret savaşları, farklı kontrataklara geçerken, ülkemizde dahil olmak üzere her köşede para konuşulacak.

Venüs Retro’su “Çemberin içinde çember var” sözünün içine sıkıştığımızı ise 14 Ocak’ta Merkür’ünde yavaşlaması ile gündelik hayatımıza daha farklı konuların sirayet ettiğini fark edeceğiz.

İnsanlığın Varlık Amacını Saptırmaya Mı Çalışıyorlar?

İnsanlık en büyük sınavı kendini temiz tutmaktan vazgeçtiği gün mü verecek derken, “Deccaliyet” kavramını günlük hayatta daha çok konuşanlara tanık olacağız. Gökyüzündeki gezegen olayları, malefik gezegenin, hızlı gezegenlerle kavuşması, yeryüzündeki insanlığın ne kadar sığlaşabileceğini gözler önüne sermek için tam gaz dercesine hareket edecek. “İnsanlık” ile “insansılık” arasındaki ince çizgiyi göreceğiz. Birilerimiz insanlık mücadelesi verirken, her türlü karanlık ile uğraşan kişileri de göreceğiz. Bunun en başında dijitalleşmeye çalışan dünyanın denizlerde mülteci kamplarında ve her geçen gün artan işsizlik, evsizlik ve sosyal yetim kavramlarını dert eden vicdanlı insanlara denk geleceğiz. Diğer yandan popüler kültürü yaşamak için türlü türlü tavırlara, rollere bürünenlerin hangi seviyeye ineceğini tahmin bile edemeyeceğiz.

İnsanlık Zamanın Hızına Yetişmeye Çalışırken Daha Mı Çok Hata Yapacak?

Zaman kolektif gezegenlerin yer değiştirmesiyle daha da hızını artırırken, aslında her şey tersine gider. Böylece günlük hayatın hızına yetişmeye çalışırken, farkında olmadan daha fazla hata yapmaya yatkın oluruz. Dolayısıyla da bu süreçte hiç ummadığımız kişilerin de hata yaptığına tanıklık edeceğiz. Hızın başarının düşmanı olduğunu anlamamız pek de zor olmayacak.

Hepimizin anlık kolaya kaçmaları vardır elbette. Kimse yokuş yukarı yürümeyi sevmez misali savunmalar yapsak da asıl konunun neyin kabul görüp görmediğini bu günlerde daha iyi anlayacağız. “Biteni görmek, gideni anlamak zor değil, asıl mesele seçimlerde” dedirtecek Venüs toprak burcundaki 40 günlük devri daimî sırasında.”

Astrolog Zeynep Turan

27.11.2021

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...