Yükleniyor . . .

Venüs Koç Burcunda (3 Şubat – 3 Nisan)

Venüs Koç Burcunda (3 Şubat – 3 Nisan)

Evlilikler, birliktelikler, gizli ilişkiler, para…

3 Şubat gününden itibaren devran değişecek ve biz biz olmaktan bir süreliğine çıkacağız. Neden mi diye sorarsanız hemen anlatayım vakit kaybetmeden…

Aşk gezegeni Venüs ateş grubu olan Koç burcuna geçiyor ve adeta herkesin birlikteliği için volkanik patlamalar başlatıyor! Tabi bugüne kadar gökyüzü boş durmadı. 21 Aralık’tan bu yana hepimize eksiklerimizi göstermek ve son uyarılarında bulunmak için elinden geleni yaptı. 

Olmadı olduramadık

Koç burcunun ateşiyle yanarak şekil alacak olan ilişkiler yeniden şekillenirken yakıcı etkilerini de beraberinde getiriyor. Venüs’ün Koç burcunda ilişkileri zorlayan bir etkiye sahip olduğunu düşünerek yazıyı okumaya devam edin ve Venüs’ün Koç burcunda rahat edemeyen ruh halinin etkilerinin nisan ayına kadar hissedilecek olduğunu unutmayın. Duygularımızın, kalbimizin hatta net bir şeklide ifade etmek gerekirse yatak odalarımızın mahremiyetini sorgulatacak... Bu döngüde aşk ateşi herkesi saracak, tabi ki arada yanacaklar da olacak. ‘Her koyun kendi bacağından asılır.’ demeyin, kimin koyun postu giymiş tilki olacağı hiç belli olmaz.

Sen + Ben ≠ Biz

Gönül bağlarının çok da sağlam kalamayacağı bu dönemde kaçanla, kovalanan yer değiştirebilir ya da herkes birilerinin peşinden koşabilir. ‘Ben’ duygusunun ön planda olması her ne kadar bencillik gibi algılansa da aslında işin özü ‘benim dediğim olacak’ noktasına gelebilir. Neden mi derseniz birlikteliklerde ki güç savaşının had safhaya çıkacağı bu zamanlar herkes birbirine sözünü geçirmeye çalışacak. Ayrıca tutkunun ve cinselliğin ön planda olması, temeli sağlam sanılan birliktelikleri artçı depremlerle yerinden oynatacak. Yerle yeksan edeceği ilişkiler de olacaktır mutlaka. Birlikteliğinizde yaşadığınız en ufak sorundan etkilenebilir, teselli aramak için kendinizi bir başkasıyla flört ederken bulabilirsiniz. Bu döngüde çevrenizdeki insanların flörtöz tavırlarını eleştirmemenizi tavsiye ederim, en yakın arkadaşınızla kendinizi flört ederken bulabilirsiniz.

İlişkilerin değişmeyen denklemi Sen + Ben = Biz denklemi bu döngüde önemini kaybediyor çünkü artık denkleme Sen + Ben + Diğerleri olarak güncelleme geliyor. Yani anlayacağınız aldatılmalar, gizli saklı ilişkiler, üçüncü kişilerin varlığı birçok ilişkiye dokunacak.

Venüs’ ün Koç burcundaki hareketi ile arzuların şelale gibi akacağı günler başlıyor olacak. Birlikteliklerde sabrın sınandığı, herkesin kendi hayatının eksenine kendisini alacağı bir dönem başlayacak. Birlikteliklerdeki eşitlik ilkesi önemini kaybederken yerini ‘Sen yaparsan, bende yaparım’ söylemlerine bırakabilir.

Rüzgâr Tersten Esiyor

Buyurun ilişkilerin survivorına! Ne diyelim iyi olan kazansın. Bu döngüde birlikteliklerin yıpranacağı aşikâr. Herkes kendi özgürlük istediğini ortaya koyup yarıştırmak isteyebilir. Duygular öldürücü bir silah haline gelirken, eee kırılan bir taraf da olacak mutlaka. İlişkilerde duyarlılık azalırken, ‘bana ne’ kırılmasaydı söylemlerine de çok fazla şahit olabilirsiniz. Anlayacağınız bu döngüde herkes haklı ama kimse sadık değil. Sadakatin bir süreliğine de olsa rafa kaldırılacağını söylemek çok da yanlış olmaz. Çünkü arzularına sahip çıkamayan kişiler reddedilmeyi de hazmedemeyip ısrarcı tavrılar sergileyebilirler. Eğer evlilik planına sahipseniz bu fikirden tamamen uzaklaşabilir hatta evliyseniz kişisel sorgulamalarınız artabilir. Zorlayıcı etkilerin olumsuz havası rüzgâr gibi eserken bir tarafı birliktelikten itip, diğer tarafı başkasına doğru sürükleyebilir.

Para harcama isteğinin de önüne geçilemeyecek olan bu döngüde ihtiyaçlarınızın dışında harcamalar yapabilir, bütçenizi zorlayabilirsiniz. Ayrıca kişisel görünüşünüzde değişimler yapmak isteyebilir, baştan ayağı yenilenme ihtiyacı hissedebilirsiniz.

Baş etmesi zor olan Venüs Koç burcunda hareket ederken neleri ön plana çıkarıyor?

  • Baş edilemeyen arzuları
  • Baş edilemeyen ben duygusunu
  • Baş edilemeyen para harcama isteğini

Venüs Koç Burcunda IN

İhanetten geriye kalan

Venüs Koç Burcunda OUT

Severek ayrılmak.

Önemli not

Önümüzdeki günlerde Venüs’ün geri hareketini size ayrıca anlatacağım ve şans gezegeni Jüpiter ile karşıtlığı kendinden emin olanların sınavı olduğunu da keskin bir şekilde belirteceğim. Dikkatinize.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının her hakkı saklıdır.

Günün Ruh Hali
Ay toprağın değişkeninde. Neden-sonuç ilişkisi kurmak isteyeceğimiz bir gün! Evde hummalı bir temizlik yapmak isteyeceğiz. Saman altından su yürütenler hayal kırıklığına uğrayabilir.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...