Yükleniyor . . .

VENÜS BOĞA BURCUNDA (2019)

VENÜS BOĞA BURCUNDA (2019)

Venüs, 25 günlük bir seyahate çıkıyor. 15 Mayıs’tan 9 Haziran’a kadar Boğa burcunda hareket edecek olan sevgi gezegeni geçmişle gelecek arasında bağ kuracak. Ne olmuş yani Boğa burcundaysa demeyin, aynı zamanda ev sahibi olduğu bir burçta hareket etmesi hepimizin aşk konusunda keyfini yerine getirecek. Şimdi Venüs’ü bir insan gibi düşünün. Kendi evinde mutlu, huzurlu, sevildiğini hissediyor ve enerjisini de aynı olumlulukta yayıyor. İnsanlar da böyle değil midir? Yuvamızda kendimizi güvenli hisseder ve rahat davranırız. Deyim yerindeyse evimiz kalemizdir. İşte Venüs için de 25 günlük süreçte aynı şey geçerli.

Sevginin, cömertliğin, iyi niyetin timsali olan Venüs, güvenli bir limana sığınacak.

 Ve tabi ki bizlere de taşıdığı olumlu etkileri yansıtacak. Sevgi gezegeni Venüs emin adımlarla yol alırken hareketli, planlı, sabırlı, kazanmaya odaklı, istekli, meraklı, zevk sahibi ve güzel olmak isteyeceğiz. Adı üzerinde Afrodit, güzellik gezegeni… Giyim tarzımızdan dış görünüşümüze kadar her alanı yenileyeceğiz.

Gökyüzünün en parlak cismi olarak bizlere göz kırpan bu gezegen bildiğiniz üzere aşkı da temsil ediyor. Toprak burcunda seyahat edecek olan Venüs, kalıcı ilişkilerin de temelini atacak. Duygularımızdan emin adımlar atarken, kopma noktasına gelen evliliklere, uzun soluklu birlikteliklere de ikinci bir şans verecek. Mayıs ayının yazı gönlümüze erken getireceğini söylediğimi beni yakından takip eden takipçilerim bilir. Güneşin sıcaklığını kalbimizde hissederken her şey çok güzel olacak düşüncesini de beraberinde getirecek. Sevgili Twitburc okurlarım size hayal gibi bir ay yaşayacağımızı söylemiyorum. Tabi ki aksiliklerle de karşılaşacağız. Ancak asıl önemli olan sizin hayatınızda neleri şanssızlık olarak nitelendirdiğiniz.

Hayır olarak gördüğümüz şer, şer olarak gördüğümüz hayır olacak ancak fark edebilirsek.

Venüs’ün seyrinde size hatırlatmak istediğim birkaç detay var. Hatta bir süre boyunca bu detayları size sık sık hatırlatacağım. Jüpiter, Satürn ve Plüton geri hareket halindeler. Bu etkileri de göz ardı etmemenizi tavsiye ederim. Bu süreçte oldukça hassas olacağız. Bu nedenle duygusal iniş çıkışlarımız bizleri zorlayabilir. Gerçeklerle yüzleşmenin çok keyifli olmadığını biliyoruz ancak yolumuzu aydınlatanın da gerçekler olduğunu kendimize hatırlatmalıyız.

Aşk ve huzur…

Bu ikisini uzun zamandır aynı cümle içinde kullanmamıştık değil mi? Gönlümüz yavaş yavaş iyileşirken aşka olan inancımız da artacak.

 • Kalıcı ilişkiler
 • Uzun soluklu birlikteliklerin temelleri
 • Evlilik teklifleri
 • Resmileşen aile tanışmaları gibi olumlu gelişmeler yaşayacağımız günlere giriş yapıyoruz.

Yaşam şeklimizi değiştirmiyoruz, yaşam bize ayak uyduruyor.

Sevdiğimiz kişilerle daha çok vakit geçirmek isteyeceğiz ve iş yaşamımızdan biraz feragat edeceğiz. Yaşamdan beslenecek, yaşadıklarımızdan ders alacağız. Yeni hedefler belirlemek hiç zor olmazken, yük olan duyguları ve kişileri de artık sırtımızdan indireceğiz. Tekrarına düştüğümüzü düşündüğümüz durumlardan da kolayca sıyrılacağız. Hatta ve hatta bilerek üstünüze gelen, damarınıza basıp tepki almak isteyen kişileri dahi görmemezlikten gelmek zor olmayacak.

Venüs’ün heybesinde başka neler var bizim için derseniz;

 • Güzel olmak, dış görünüşe dikkat etmek.
 • Konforlu, rahat bir yaşam sürmek.
 • Maddi harcamada sınırları belirlemeye çalışmak.
 • Para biriktirmek.
 • Yeme ve içmeye aşırı düşkünlük.
 • Sanatsal faaliyetlere olan ilginin artması.

Venüs, bize yalnızca aşk konularında cesaret vermeyecek.

Maddi konularla ilgili de olumlu etkilerini gösterecek olan Venüs, para harcama konusunda sınırlarımızı belirleyecek. Para harcamayacak mıyız diye soruyorsanız harcayacağız ancak herhangi bir şey almadan önce iki kere düşüneceğiz. ‘’Buna gerçekten ihtiyacım var mı, satın almasam bir eksiklik hisseder miyim’’ gibi soruları da soracağız. Eğer kendi işini yapan biriyseniz bu süreçte ticari anlaşmalarınız hız kazanabilir, ödenmesinin mümkün olmadığını düşündüğünüz bir alacağınızı alabilir, satma konusunda umutsuzluğa düştüğünüz bir mülkünüzü ya da aracınızı kolaylıkla satabilirsiniz. Yeni projeler, yeni işler, iş başvurusu yaptığınız yerden dönüşler hızlanabilir. Şayet aşağıdaki sektörlerden birinde çalışıyorsanız Venüs’ün Boğa burcundaki seyri size birçok değişim getirecek demektir.

 • Finans dünyası
 • Moda
 • Tasarımcılar
 • Maden ve maden işletmeleri
 • Yatırım
 • Miras
 • Gayrimenkul
 • Borsa

Astrolog Zeynep Turan

30.04.2019

Yazının her türlü hakkı saklıdır.

Günün Ruh Hali
Ay Oğlak burcunda. Kurallarımıza ve değerlerimize sıkı sıkıya bağlandığımız bir gün. Çocukların okullarını değiştiren kişilerin sayısı artacak.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...