Yükleniyor . . .

VENÜS BOĞA BURCUNDA

Venüs Boğa Burcunda

İnsanın kendi evi gibisi yok, değil mi? Kendini en rahat hissettiğin yer aslında huzurlu olduğun alandır. Canının istediği gibi olursun, şahsına karışan olmaz, bildiğini okursun, tabiri caizse orası artık senin kalendir ve keyfine bakarsın. Venüs Boğa burcunda etkili olurken aynen ilk birkaç cümlede anlatmaya çalıştığın gibi bir hava da olacak.

Namı diğer Afrodit, sevgi ve güzelliğin cömert olmanın nişanı Venüs, 6 Haziran’dan itibaren güvenli bir limanda bekliyor.  Peki bu rahatlığı ne kadar avantaja dönüştürebiliriz? Açıkçası gökyüzü oldukça hareketli. 6 Haziran haftasıyla birlikte hem Merkür kendini rahat bir pozisyona alıyor hem de Venüs kendinden emin bir havaya bürünmemizi sağlıyor. Çok konuşkan, girişken, hareketli, organize, tutkulu, istekli, estetik meraklı, zevk sahibi, dedikoducu, çekiştiren ve yenilik arayışında olurken bir yandan maddiyata yönelik yaşayabileceğimizi işaret ediyor.

Vah halimize!

Gökyüzünün en parlak cismi olarak göze çarpan Venüs, özellikle haziran ayında toprak etkisiyle kalıcı ilişkilerin ve uzun vadeli sözlerin peşini takip edecek. Devreye giren değişken nitelikteki etkiler bir arayış içinde olmamıza neden olurken neden, nasıl, ne zaman gibi soruların cevaplarını ilişkiler anlamında arayacağımızı gösteriyor. Ya kendimize çeki düzen veriyoruz ya da çekip gidiyoruz.

Bu süreçte hayal kırıklıkları da yaşamak mümkün, her şey istediğimiz gibi de gitmeyebilir. Neden? Çünkü haziran gündeminde büyük hesaplaşmaları işaret ediyor.  Neptün hayallerin prensi bizi geçmişin izlerine geri döndürüyor. Bu evrede eski eş, eski sevgili, eski bir dost gönül kapımızı zorlayabilir. Farklı arayışlar içinde olan kişiler ise yanlış yollara saparken aniden büyük pişmanlıklar yaşayabilir. Sırf bir heves uğruna atılan hamlelerin sonucu ağır olabilir. Gizli saklı kapıların ardında kalmış dedikodu mahiyetinde ki sırlar dışarıya sızabilir. Özellikle 1970-84 doğumlular bu süreçte tercih edilen, tercih yapmak zorunda kalan gibi iki tarafta da yer alabilirler. Kozlar ortada, unutmayın!

Sosyal hayata sızan sabit etki!

Hayattan zevk aldığımız alanlar için de inatçı ve sabit fikirli olabiliriz. İnanın bunun hiç zamanı değil. Her ne kadar gökyüzü hızlı akıyor olsa da ilişkileri bir yere çekiştirmek, Venüs’ün pek işine gelmeyebilir. Çünkü Dolunay bu evrede hayatlarımızı yeniden şekillendirmeye geliyor. Yaşamdan beslenmek, hedefler, kendine güvenmek, cazibeni korumak ve etkili olmak adına birçok rol almamızı sağlıyor. İnsanların yaşam tarzları, inandıkları değerler, ilişkilere bakış acısı, çekiştirdikleri konular bu dönem çevremizde birçok insanın benzer olayları yaşadığını gösterebilir.

Uzun uzun telefon konuşmaları, gündüzleri uzun siestalar, akşamları yemek organizasyonları, para harcamak, tüketime merak da yine bu etkinin altında olacak. Yine bu evrede nasıl göründüğümüz, kiminle arkadaşlık ettiğimiz, ne giyinip kuşandığımız, nasıl beslendiğimiz de bir o kadar önemli olacak. Sanki havamızı atarken kendimiz için yaşamak değil de birilerinin gözüne yaşamlarımızı sokmak gibi bir algı oluşabilir. Tehlike canları yukarda belirttiğim gibi Dolunay ile birlikte bu geçişte karşı karşıya gelebilir. Arzu ettiğimiz rahata bu yüzden hemen kavuşmak zaman alabilir. 

Neleri etkiliyor?

Finans dünyası, moda, tasarımcılar, maden ve maden işletmeleri, yatırım, miras, gayrimenkul, borsa, evli çiftler, ikili ilişkiler, yeme içme sektörü, gıda pazarı, estetik, kozmetik ürünler

Neleri tetikliyor?

Güzel imkânlara sahip olma isteğini,

Rahat ve lüks bir ortamda yaşama arzusunu,

Zevk ve keyif için harcamalar yapmayı,

Yatırımlar, kazanımlar için para biriktirmeyi,

Sanat eserleri koleksiyonu,

Yemeye içmeye düşkünlüğü,

Sanata yatkınlığı,

Duygusal ilişkilerde ağır kanlı olan kazanıyor!

Bu dönem hassasız hatta çok… Bu yüzden duygusal olarak gel-gitler yaşarken gökyüzü biraz acımasız olabilir. Gerçekler tokat gibi çarparken yüzümüze aslında geleceğimize şimdiden merhem olacak Venüs’ü devreye sokuyor. Kalıcı ilişkiler, uzun soluklu birlikteliklerin temelleri, evlilik teklifleri, resmileşen aile tanışmaları gibi gönül hanesine kalıcı imzalar atarken kariyer evinize de göz atıyor. Bu alanlarda yani kariyer ve meslek konularında kendimize bir yol haritası çizebiliriz. Hali hazırda Venüs bize güç ve cesaret verirken ticari anlaşmalar, para getiren ortaklıklar, değer kazanılan mülkler, marka olmak gibi konularda olumlu anlaşmalar ve imzaları işaret ediyor.

Bu evrede; iyi bir eş, iyi bir kariyer, iyi bir eğitim, iyi de bir yatırım bizi bekler! Yeter ki hop oturup hop kalkmayalım, hemen hırsımıza ve öfkemize yenik düşmeyelim. İnsanları dinleyelim, kendimizi ifade edebilelim. Merkür’ün kendini rahat hissettiği bir evredeyken bu konuları avantaja dönüştürmek elimizde olacak. Yeni çevrelerin yanı sıra sabit olana, var olana sahip çıkmak bu dönem “in” olacak. Kararsızlık ve belirsizlik ise “out”

Aşk için ölmeli aşk o zaman aşk!

Gözü kara Venüs, Boğa burcunun etkisine girerken herkesin parmakla göstereceği aşk hikayelerini de devreye sokabilir. Bir yandan gökyüzünde sansasyonel olaylara da yatkınlık var. Sabit etkide olan ünlü isimler, göz önünde olan aileler ya da bireyler büyük aşkları ya da maceraları ile gündemde yerlerini alabilir. Krallıkla yönetilen bazı ülkelerin yöneticileri hakkında ilginç aşk hikayeleri ya da evlilikler duymamız mümkün olabilir. Şaşalı yaşamların içinde aslında mutluluğu bulamayanlar içinde Venüs, yol ver gitsin mantığı ile yüreklere pupa yelken dedirtebilir.

Aşk gezegeni Venüs' ün Boğa burcundaki hareketinin burcunuza etkilerini haftalık ve aylık yorumlarınızdan detaylı bir şekilde okuyabilirsiniz. 

Zeynep Turan

30-05-2017

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

 

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...