Yükleniyor . . .

VENÜS BALIK BURCUNDA (3 OCAK- 3 ŞUBAT)

VENÜS BALIK BURCUNDA (3 OCAK- 3 ŞUBAT)

Aşka bakışımızı, tarzımı, bizi herkesten farklı kılan zevklerimizi, kimi neden sevdiğimizi ya da sevmediğimizi, maddiyata yönelik tavrımızı şekillendiren Venüs bugün itibariyle Balık burcunda hareket etmeye başlıyor. 2017 yılının ilk günlerinde ilk atağı yapan Venüs, Balık burcunda bizlere nasıl mesajlar vermeyi hedefliyor dersiniz?

ALDATMALARA DİKKAT!

Venüs’ün bir oktav üstü Neptün tarafından yönetilen Balık burcu, görünenin ötesindekileri temsil eder. Neptün destekli Balık burcu, astrolojide denk geldiği her kavrama derinlik yükler. Fakat bu derinlik bazen aldatıcı olabilir. Neptün’ün sığ sularından öteye gittikçe, gerçekler silikleşir ve giderek görünmez bir hal alır.  Balık burcu hayatı siyah ya da beyaz olarak görmeyi temsil etmez. Tam aksine tüm renkler, soyut ya da somut her türlü olasılık zihninde yer alır.

Balık burcuna yerleşen Venüs ise bugünden empatiyi, affetmeyi, anlamayı ilişkilerin bir parçası haline getirmeyi hedefliyor. Aynı zamanda ilişkilerdeki dengeleri de hassaslaştıracak. Unutmayın Balık değişken nitelik bir burç. Önümüzdeki günlerde ilişkilerde istikrarı korumak bir hayli zor olacak. Bir gün can ciğer kuzu sarması, ertesi gün birbirine diş bileyen kişilere hepimiz tanıklık edeceğiz.

İLK GÖRÜŞTE AŞIK OLMA MODASI!

Cesur gezegen Mars’ın da Balık burcunda misafir olduğunu göz önünde bulundurursak, şıpsevdi aşklar bu dönemde çoğalacaktır. Bir anda başladığı gibi bir anda biten ilişkilere tanıklık edebiliriz. Bu dönemde sevdiğimiz insanlar tarafından kolaylıkla manipüle ediliyoruz. Venüs bu süreçte arkadaşlarımız ve sevgilimiz arasında bir seçim yapmamızı gerektiren durumlarla bizi sık sık karşılaşacaktır.

Aşkın semadaki temsilcisi, Balık burcunda hareket ederken neleri ön plana çıkarıyor?

  • Modada vintage tarz ve romantik detaylar trend.
  • İlişkilerde fedakâr tavırlar.
  • Aldatılmalar, yalanları ortaya çıkanlar
  • 2015 Kasım’dan sonra başlayan ilişkiler
  • Maddi konularda aldatılma, hile
  • İklim meselelerine yönelik duyarlılık

VENÜS BALIK BURCUNDA “IN”

“Her şey boş bir rüya mıydı? Yoksa hepsi yalan mıydı?”

VENÜS BALIK BURCUNDA “OUT”

“Gurur benim neyime?”

BU TARİHLERE DİKKAT!

7 OCAK

12 OCAK

25 OCAK

28 OCAK

VENÜS BALIK BURCUNDA TAVSİYELER

İmkânsızı isterken, gerçekçi olun. İdeallerinizle hayallerinizi birbirine karıştırmayın.

Bu dönemde bir ilişkiye başlarsanız karşı tarafın size her konuda dürüst davranıp davranmadığına dikkat edin.

Eğer haritanızda Başak ya da Balık burcuna karşılık gelen gezegenler varsa, bu söylediklerimin etkisini daha yoğun hissedebilirsiniz.

BALIK BURCUNDAKİ VENÜS BURCUNUZU NASIL ETKİLİYOR?

KOÇ

Aşk gezegeninin yaklaşım bir ay boyunca perde arkasında kalanları temsil eden bir burçta hareket etmesi, senin de bazı ilişkilerinde iyi niyetinin suiistimal edildiğini görmeni sağlayacaktır. Son günlerde kafanı kurcalayan kişi ile ilgili bir karar alma noktasına da bu ay gelebilirsin.

BOĞA

Yönetici gezegenin Venüs’ün Balık burcuna geçişi bu ay aşka bakış açına yeni bir yön katabilir. Venüs şıpsevdi aşklara da destek veriyor. Ani duygu değişimlerin, bir anda başka birini gözünde çok cazip kılabilir. Fakat bu ilk görüşte aşkın etkisi pek te uzun sürmeyebilir. Ve sana sonradan çok pişman olacağın kararlar da aldırtabilir.

İKİZLER

Venüs Balık burcunda hareket ederken kimseyi kolay kolay beğenmiyorsun. Eğer ilişkisi olan bir İkizler burcuysan, evlilik çanları çalıyor! Bu ay sevdiğin kişiyle geleceğe dair planlar yaparken bulabilirsin kendini. Eğer benim aşkla meşkle hiç işim yok diyorsan bu ay aile bireyleriyle arandaki ilişkiler epey aktif olabilir.

YENGEÇ

Sevgi, güven, sahiplenme üçgeni senin aşk hayatında da geçerliliğe sahip olmaya başlayabilir. Özellikle evli ya da ilişkisi olan bir Yengeç burcuysan, sevdiğin insanı daha çok sahiplenebilir; koruyucu bir rol üstlenebilirsin. Bekar bir Yengeç burcuysan, bu ay cazibenle dikkatleri çekmeye hazır ol.

ASLAN

Venüs, duygularını yoğunlaştıracak. Aşkı önümüzdeki bir ay boyunca doyasıya yaşamak isteyeceksin. Bu dönemde bazı konulardaki hassasiyetini takıntı haline getirebilir. Örneğin; görüntünü ya da sana söylenen bir sözü. Bunlarla ilgili düşüncelerinde aşırıya kaçmamaya özen göstermeni öneririm.

BAŞAK

Venüs’ün Balık burcuna geçişiyle mesafeli durmayı tercih ettiğin ilişkilerinde tavrını yumuşatabilir, bunu tatlı sert bir tavra dönüştürebilirsin. Kendini önümüzdeki günlerde iniş çıkışlı duygular içerisinde bulabilirsin. Duygusal kararlar almaktan kaçınmanda fayda var. 7,12, 25 Ocak tarihlerine dikkat et!

TERAZİ

Zayıflamak isteyen Terazi burçları buraya! Önümüzdeki bir ay boyunca beslenme ve spor konularında daha bilinçli hareket etmeye özen gösterebilişin. Bu döngüde sakin ama uzun doğa yürüyüşlerine de katılmanı öneririm.

AKREP

Bekar bir Akrep burcuysan bu dönemde yeni bir kişiyle ilişkiye başlayabilirsin. Evli bir Akrep burcuysan bu dönemde eşinle birlikte sosyalleşebilir, dışarıda daha çok vakit geçirebilirsin. Venüs’ün konumu ayrıca önümüzdeki günlerde maddi koşullarını iyileştirmene yardımcı olacaktır.

YAY

Venüs’ün konumu önümüzdeki günlerde eşinin ailesi ile uzlaşmanı sağlayacak gelişmelere neden olabilir. Düşünce tarzı ile yaşamın arasında bağ kurmakta zorlanan insanlara yardımcı olmak isteyebilirsin. Özgür ruhunu biraz daha sakinleştirmek için insanları anlama yoluna girmen, çevrendeki herkesin rahatlamasına neden olabilir. 28 Ocak’a dikkat et.

OĞLAK

Kafanda oluşan düşüncelere kapılıp ta insanlara sebepsiz yere küsmesen? Bu alıngan ruh halini Venüs’ün Balık burcuna geçişi iyice pekiştirebilir. Aralık ayından bu yana ilişkin ile alakalı gerginlikler bu sürece kadar devam ediyorsa, önümüzdeki günlerde durum ile ilgili serzenişler, toparlanma adına yaptığın hamlelerin bir işe yaramaması gibi konulara kafa yormak isteyebilirsin. 

KOVA

Venüs’ün güncel konumu önümüzdeki günlerde sevdiğin insanın ekonomik durumu, parası, onun çevresi ile ilişkisi, maddi güvencesi seni biraz gelir kaynakları açısından sıkıntıya düşürebilir. Maddi durumu iyi bir Kova burcu isen, bu dönem senden borç isteyen ya da maddi ortaklık teklif eden insanlara dikkat etmende fayda olabilir.

BALIK

Venüs’ün burcuna geçişi ile tanışacağın kişilerde fiziksel görünüme önem verdiğini fark edebilirsin. Ruha hitap eden sözler seni kendine getirecektir. Kendi isteklerine değer vermenin yanında ilişkinde karşı tarafın arzularını da dikkate aldığın bir dönemde olabilirsin.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Her Hakkı Saklıdır

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, öncü burçta hareket ediyor. Sosyal medyadaki yanlış anlaşılmalar küslükleri, sessiz tiripleşmeleri beraberinde getirebilir. Ailelerin en yaşlı üyeleri bu döngüde daha çok konuşulacak.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...