Yükleniyor . . .

URANÜS RETROSUNDA DOĞANLAR (2020)

URANÜS RETROSUNDA DOĞANLAR

Uranüs, her burçta 7 yıl kalır. 12 burcu bitirip başladığı noktaya gelmesi 84 yıl bulur. Her yıl bulunduğu burçta geri gider.  Uranüs’ün geri hareketi 5 ay sürmektedir ortalama. Devrim gezgini geri giderken doğduysanız, savunma mekanizmasıyla yaşıyorsunuz demektir. Uranüs Retro’sunda doğmak değişimden ve değişiklikten korkma duygusu verir. Güncel gelişmelerden endişe duyabilirler. Sahip oldukları farklı yanlarını bastırmaya eğilimlidirler; Uranüs’ü düzgün pozisyonda olanlar ise bu yanları ile adeta övünürler.  Uranüs’ün Retro’da olması, bireylerde sahip oldukları hareketliliği, canlılığı sürekli bastırmaya iterken, düzen içerisinde giden yaşamlarının bir anında patlama noktasına gelebilirler.

Özgürlüklerini sorunsuzca yaşamak isterler.

Uranüs özgürlüğü, yenilenmeyi, değişimi, basmakalıp fikirlerin dışına çıkmayı temsil etmektedir. Bu durum kişinin alışılagelmiş rutinlerden, kalıplarından çıkması için destekleyicidir. Uranüs Retro’sunda doğan bireyler hayatın her bölümünde özgürce hareket etmek, özgürlüklerini sorunsuzca yaşamak isterler. Bağımsızlık iç güdüsü engeller karşısında hemen savunmaya geçmelerine neden olur.

Onları yolundan alıkoyan, kısıtlayan her detay keskin çıkışlar yapmalarına yol açabilir.

Yaşam yollarını kesintiye uğratan, hayallerini ve planlarını sekteye uğratan durumlar deyim yerindeyse bir volkan gibi patlamalarıyla sonuçlanabilir. Kendi hayatlarının yöneticileri olmayı, sıradan kurallara bağlı olmadan kendilerini gerçekleştirmeyi hedeflerler. Ancak bu istekleri zaman zaman topluma ve toplumsal bazı kurallara uyum sağlamalarını zorlaştırabilir.

Geçmişte yaşayan, geçmişteki her detayı bugüne taşıyıp dert edinen bir yapınız varsa, Uranüs Retro’su dönemleri önemli fırsatlar barındırır. Uranüs Retro’su baskılanmış duyguları ve geçmiş konuları gün yüzüne çıkarıp özgürleşmenin yolunu açabilir. Uranüs Retro’sunda doğanlar, geçmişleriyle barışmak ve bugünlerini daha iyi yaşamak adına farkındalıklarını iyi kullanmalıdırlar.

Öte yandan Uranüs Retro’sunda doğan kişiler, hayatlarındaki birçok konuyla tekrar tekrar uğraşmak zorunda kalabilirler. Haritasında Uranüs Retro’su olanlar hayatlarına kolay kolay kimseyi almazlar. Bu konuda bir hayli seçicidirler. Keza hayatlarına dahil ettikleri kişilerle ise uzun yıllara dayanan arkadaşlıklar sürdürebilirler. Uranüs yaşadığımız zaman diliminde Boğa burcunda hareket ediyor ve 12 ağustosta geri gitmeye başlayacak. Eğer Uranüs gerilemesinde doğduysanız bu tarihten sonra 2020 yılı sizin için hızlanacak anlamına geliyor.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının her hakkı saklıdır. 

Kaynak gösterilmeksizin paylaşılamaz. 

Günün Ruh Hali
Ay küçülen fazda. Kararsızlığı geride bırakabilenler günün kazananı olacak. Sosyal medya kullanımına ara vermek için doğru bir gün…
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...