Yükleniyor . . .

TERAZİ BURCUNDA YENİAY (24 EYLÜL 2014)

Flörtöz Yeniay! 

24 Eylül 2014, saat 09.15’de gerçekleşecek Terazi burcundaki Yeniay’ın göze çarpan ilk özelliği ilişkilere çok büyük bir güncelleme katıyor olması. Bunu nasıl yapıyor derseniz, önce yüzleştiriyor derim… Yani birçok şeyi tekrar tekrar konuşup, sonsuza dek kapatmayı öngörüyor. Anın yükseleni Akrep, Satürn Akrep’te 1.evde hareket ederken, Şiron ile üçgen açı yapıyor. Gökyüzü Başak’tan başlayıp, Terazi ve Akrep’te devam ediyor. Semada hangi gezegen, hangi burçta misafir oluyor kısa bir hatırlatma yapayım isterseniz;

Güneş, Ay, Merkür, Kuzey Ay Düğümü Terazi’de

Jüpiter Aslan’da

Venüs Başak’ta

Satürn Akrep’te

Mars Yay’da

Plüton Oğlak’ta

Bir yandan Merkür 12.evde, Kuzey Ay Düğümü ile 11 derece yakınlıkta Terazi burcunda hareket ederken; bir yandan da Yeniay’ın oluştuğu saatlerde Güneş ile Ay kavuşum yapıyor. Bütün bu yardımcı açılar, Yeniay ile birlikte güzelliği, kendimize gösterdiğimiz özeni, başlayacağımız diyetleri, konuşmalardaki yapıcılığı, insanların birden fazla şansa hakkı olduğunu düşünmemizi öngörüyor. Yani gökyüzünde bir zarafet, güzellik, samimiyet, hoşgörü, yükselme, ilgi, iletişim, yakınlaşma ve hatta flört hakim desek yanlış olmaz. Yapıcı bir Yeniay, bununla ilgili hiçbir sıkıntımız yok. Fakat diğer değerler ve dengeler zorlayıcı; aynı zamanda dönüştürücü. Bu günlerin kıymetini bilmek lazım çünkü Ekim ayının çetrefilli havasına girmemize az kaldı. Bir nevi, 8 Ekim’de Koç burcunda yaşanacak Ay tutulmasına gökyüzü kendini hazırlıyor.

Özellikle Plüton gerilemesinin bittiği günlerde Oğlak ve Yengeç burçları için nefes almak söz konusu iken, Yeniay’ın gerçekleştiği dakikalarda Plüton’un geri giden Uranüs ile yapacağı kare açı kardinal konuları çok ciddi anlamda ilgilendiriyor. Bu açı gençlerle ilgili konuları, eğitimi, üst düzey yöneticiler vurgularken; havanın hızlı renk değiştireceğinin ve eklem ağrılarının, diş ile ilgili problemlerin ve göz hastalıklarının altını çiziyor. Ayrıca bu günlerde hiç olmadık insanların siyasi görüşlerini tekrar tekrar duymamız da mümkün... Yani şu bu dönemde büyük başın, büyük derdi var sözünü çok söyleyeceğiz. 

Kuzey Ay düğümünün Şiron ile yaptığı 135 derecelik açı ise işlerin işleyişini değiştirecektir. 2009’da yapılan evlilikleri çok ciddi manada masaya yatırırken, 2011’de kurulan işlerin (özellikle son aylarında kurulan işlerin) büyümesine yardımcı oluyor… Bu Yeniay özellikle sanatçılara, güzel sanatlarla uğraşanlara, güzel sanatların tüm kollarına, televizyonculara farklı bir vizyon katacaktır. Sonuçta işin içinde yönetici gezegeni Venüs olan Terazi var! İnsanların güzelliğine ve lükse daha düşkün olması çok normal değil mi sizce de? Açıkçası hepimiz hayatımıza estetiği daha fazla katmak isteyeceğiz. Bunu sadece fiziksel bir değişiklik olarak görmeyin, evimizi yaşam alanımızı da güzelleştirmek için içimizde son derece güçlü bir enerji var.

Yeni başlangıçlar, sorumluluklar, aşk, cinsellik!

Her ne kadar Venüs, güçsüz olduğu bir konum olan Başak burcunda bulunsa da en azından son derecelerinde hareket ediyor olması bize moral verebilir. Bir gün sonra Venüs’ün Terazi burcuna geçişi ile gökyüzü tamamen güzelliğe, beğenilmeye, sohbet etmeye, ilgi görmeye, paylaşmaya, yakınlaşamaya, dokunmaya kitlenmiş durumda olacak. Yengeç, Akrep ve Balık gibi su grubu burçların (özellikle Akrep ve Balıkların) enteresan bir döngüden geçtiklerini söylemeden geçemeyeceğim. Yükseleni Akrep olanlar için yeni başlangıçlar, yeni sorumluluklar olacağını vurgulayabilirim. Hatta Türkiye gündeminde de bu dönemde, hem siyasetçilerin hem sanatçıların farklı yönlerini konuşurken bulacağız kendimizi. Daha doğal, daha samimi, zaman zamanda kibirli ve mesafeli davranışları rahatlıkla gözlemleyebiliriz. Ama bir barış havası söz konusu…

Tepe noktasındaki Aslan, geri giden Şiron ile 150 derecelik açı yapıyor. Aynı zamanda da geri giden Uranüs ile Jüpiter olumlu bir üçgen açı yapıyor. Yani Jüpiter bir yandan hayatı yargılamamıza sebep olurken, bir yandan da dönüştürüyor. Adil davranmak, orta yolu bulmak, değişmek için güzel bir etki aslında. Özellikle haritasında Jüpiter’i Aslan burcunda olan ve ateş grubu burçlar (Koç, Aslan ve Yay) için durum bu… Güneş ile kavuşum yapan Yeniay anında, yükselen Akrep olduğu için kinayeli duygular alttan alttan kendini hissettirmiyor değil. Yoğun hisler rutin giden evliliklere can veriyor ve cinselliği ön plana çıkarıyor.

Toprak grubu burçlarda (Boğa, Başak ve Oğlak) ise iddialı konuşmalar göze çarpıyor diyebilirim. Eğer ben çok sabırlıyımdır diyorsanız, tekrar düşünün derim. Çünkü insanlara laf yetiştirmek için can atacaksınız. Kendinize olan özgüveniniz artıyor; hazır cevap halleriniz, meydan okuyan tavrınız, disiplini elden bırakmayışınız özellikle iş hayatınızda size yarar sağlayabilir.

Magazinsel Yeniay!

Kuzey Ay Düğümü geri giden Uranüs ile karşı karşıya… Uranüs 6. evde hareket ederken, Yeniay da dönüştürücü gücünü Başak burçlarına uygulayabilir; yani bu dönemde ani, sürpriz evlilik kararları duyabiliriz. Ünlüler dünyasından Tarkan’ı, Hülya Avşar’ı konuşabiliriz. Yeniay’ın karşı burcu olan Koç burcu ünlülerini bol bol konuşabiliriz. Fakat onlarda durum tam tersi… Evliklerinin bitimi ya da başka ilişkileri ile Koç burcu ünlülerini magazin programlarında görmeye hazır olun. (Okan Bayülgen’in de Koç burcu olduğunu hatırlatırım)

Yani gökyüzü biraz magazin havasında geçiyor. Biraz da ilişkileri; ilişkilerin geleceğini, “kim kimi seviyor?” u sorgulatacak. Elimiz iş yaparken, aklımız aşkta olacak. Gönül ağrısı çekmek bu Yeniay’ın şanından geliyor. Aman dikkat; gönüller soğuk sulardan, kor ateşlere düşebilir! Ruhlarımız serserilik yapmak isteyebilir ya da yasak elma merakı özellikle hava gurubu burçlarının başını ağrıtabilir (İkizler, Terazi, Kova)

Size bu anlattıklarım neyi çağrıştırdı bilemem ama bana pek bir Aşk-ı Memnu havasını anımsatıyor. Duyacaklarımız tehlikeli, yasak, ihtiraslı… Hissedip adlandıramayacaklarımız olacağı gibi, yine - yeniden diyeceğimiz duygularla çılgınlık yapmak gelebilir içimizden! Ay-Güneş kavuşumu ele avuca sığmayan şeyler yaptırabilir.

“Telefonla aradım…” diyenlerdenseniz bu, yaşanacakların yanında hiç kalır! Kapıya dayanmak, yüzleşmek, açıklamak ya da konuşmak gibi konulardan bahsediyorum ben...  Tutkunun, romantizmin hat safhada olduğu bir Yeniay... Zamanın içindeki döngüler, bazen hepimizin başka bir ruh haline bürünmesine neden oluyor. Önemli olan bu döngünün geçici olduğunu bilmek…

Bu dönemde özel hayatınızla ilgili konuşmaktan zevk alabilirsiniz. Fakat burada size bir Zeynep tavsiyesi vereyim, daha önce anlatmadığınız konuları şimdi niye anlatasınız ki? Hele bir de daha önce anlatmama kararı aldığınız, sizin için özel olan detayları tam olarak bilgi vermediğiniz insanlara, Yeniay’ın ‘bir şey olmaz’cılığı ile anlatmaya kalkmayın derim. Biliyorsunuz, bu Yeniay biraz umursamaz, biraz kibirli, biraz vurdumduymaz, biraz nazlı, biraz bireysel…  Dolayısıyla, 24 Eylül’de Güneş’in Terazi burcuna geçişi ile bu birazlar bizim günlük hayatımıza dahil olmaya başlayacak…

Ne yapmalı, ne yapmamalı…

Terazi burcundaki Yeniay, arada bir mahvolduğumuzu bize düşündüren 2014 yazını toparlayacak aslında… Hem de “eden bulur” zihniyeti ile! Bu Yeniay’da geriye bakmak, hatalarımıza hayıflanmak yasak; isteklerimize odaklanmak serbest! Hayal kurmak da serbest, paranın gücünü fark etmek de… Bu yüzden lüksün hazına varmak için kredi kartının limitlerini zorlayabiliriz. Aman dikkat “Battı balık yan gitmesin”! Bir şeyleri elde etmek için, çok şey kaybetmeyi göze almayın derim. 

Lüksün, şaşanın, tüketimin, görünüşün değişimin, öncüsü bir Yeniay kapıda…

Yeniay haftası insanlara karşı daha yoğun duygular hissedebileceğimiz, toprağın hareketini zaman zaman hissedeceğimiz, havanın kuruluğundan yakınırken;  anlık değişim hızına yetişemeyeceğimiz bir haftayı işaret ediyor. Öncü burçta gerçekleşecek Yeniay hayatımıza ataklık katarken; bizi bilgi toplamaya, araştırmaya ve öğrenmeye itiyor. Yani hem zekiyiz, hem kurnaz! Öğrendiklerimizi rahatlıkla konuşup paylaşabiliriz.

Anın yükseleni Akrep olduğundan (Satürn’ünün de 1.evde olduğunu unutmazsak) çabuk öfkelenip, çabuk savunmaya geçmezsek bu Yeniay’ın bize katacağı çok şey olacaktır. Konuşulmaktan, görünmekten, o boşluktaki yanımızı sergilemekten, dillendirmekten korkmayacağımız bir Yeniay…

Olay sadece Yeniay değil…

Her zaman derim; olay sadece Yeniay ya da Dolunay’dan ibaret değil. Keşke düz mantık olarak düşünsek de Yeniay olunca hayat süper güzel, olumlu geçse. Dolunay’dan ise gergin ortamlardan uzak dursak, köşe bucak kaçsak, kavga çıkacak diye kendimizi iletişimden geri çeksek… Eğer beni uzun zamandır takip ediyorsanız gökyüzündeki herhangi bir transitin, açının bu kadar basit olmadığını ve yazılarımda sadece tek bir konuyu ele almadığımı anlamışsınızdır. Gökyüzü bazen hiç olmadık hırçınlıklarla dolu olabiliyor. Bazen de hiç olmadığı kadar lütufkâr davranabiliyor.

Son zamanlarda herkesin bir şekilde artık çizgi dışı davrandığını düşünüyor olabiliriz. Hatta öyle ki, “neyin ruh hali bu?” diye uzun uzun düşünebiliriz. Ne halden anlayacak, ne de hal bırakacak kısacası çılgınlıkta sınır tanımayacak bir Ekim ayının bizi beklediğini söylemeden geçemeyeceğim mesela. Ama detayları sonraya bırakmak en iyisi, içinizi şimdiden şişirmek istemem. Bu Yeniay ise olumlu etkileri içinde barındırsa da, entrikayı ve gizli saklı işleri de destekliyor. Yapılan dedikodular hiç olmadık boyutlara ulaşabilir. Güneş Terazi burcunun ilk derecelerinde olduğu için kendimize güvenimiz tam, onda bir sıkıntı yok. Bu yüzden içinizi bunaltan ne varsa açın, konuşun, tartışın… Ama olur olmaz herkese, her şeyinizi anlatmayın!

Astrolog Zeynep Turan 

Yazının Bütün Hakları Saklıdır 

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz 

08.09.2014

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Yaz gündönümünden geçiyoruz. Güneş Yengeç burcuna günün son saatlerinde geçecek. Ay ise Dolunay Fazına hazırlanıyor. Tesadüflerin tevafuklara hizmet ettiği, izole olmak isteyenlerin nefes aldığı yaz başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...