Yükleniyor . . .

TEMMUZ AYINDA NELER OLUYOR? (2021)

TEMMUZ AYINDA NELER OLUYOR? (2021)

Ülkemiz için değişimin vurgusunu yapan bir ay bizleri bekliyor. 10 Temmuz’da meydana gelen Yeniay, Türkiye’nin yükselen burcuyla iletişim kuruyor. Yurt içi ve yurt dışı temasların sıcaklığını ciddi anlamda kavrayacağımız günler yaşayabiliriz. Bazı ülkelerle yakınlığımız artarken bazıları ile mesafeler oluşacak. Sınırlarımızın hemen ötesinde yeni müdahaleler olabileceğini işaret eden gökyüzü, Türkiye için bir yol haritası ifade edecek. Bazı ittifakları belki bu ay görmesek de ileride Temmuz ayını referans alabiliriz. İlişkiler adına öne çıkan ülke ise; Türkiye olacak. Çünkü ABD ve Rusya arasında kaldığımızı bu ay hissedeceğiz.  

Eli kolu dolu Temmuz ayı!

Ay-Balık burcunda hareket ederken Temmuz ayına giriyoruz. Kutuplaşmanın en derin dünyasına girerken, ekonomi yine nasibini alacak.

 • Dolardan beslenen örgütler darbe alabilir.
 • Dünya, Suriye gerçeği ile yüzleşebilir.
 • Joe Biden tartışma programlarının konusu olabilir.

Değişirken Dönüşeceğiz

Temmuz ayı sadece kişisel hayatları değil, toplumun nefesi ve kökleri olan kurumları da ele alacak. Önemli kurumların yine bir kararname ile açılacağını Temmuz Yeniay’ı etkisiyle duyabiliriz. Dünya kendini tedavi etmek için canhıraş her köşede hastane açıyor. Hastane kavramı 2021’de değişime uğrarken ülkemizde de askeri hastanelerden bahsedeceğiz. Özellikle kuruluş tarihine göre natal haritasında Merkür, Mars gerilemesi olan Gülhane Askeri Tıp Fakültesi öne çıkıyor. Sağlık Bakanlığı’na devredilen bu tür yapıları daha fazla konuşacağız. 30 Temmuz 2016 tarihindeki gökyüzü olaylarının yeryüzüne nasıl yansıdığını bir kez daha geri dönüp değerlendireceğiz.

17 Temmuz’da Güneş-Plüton karşıtlığı gerçekleşecek. Bu karşıtlık Türkiye’nin natal haritasında 1. evinde ve 7. evinde etkili olacak. Bu etki, Sağlık Bakanlığı’na devredilen tüm askeri hastanelerin eski yapısına geri döneceğini vurguluyor. Hatta yeni askeri hastaneler kurulabilir.

Arkamızda Bırakamadığımız Olaylar Tekrar Gündeme Gelecek 

22 Temmuz’da iyicil gezegenler ateş-hava aksında karşıtlık yaparken, ateş düştüğü yeri yakacak. Limitlerini sonuna kadar zorlayacak olan Cumhuriyet Halk Partisi, bugünlerde yaşanan siyasi olaylarda fırsatların yarısını değerlendirip, yarısını değerlendiremediği kamuoyu tarafından tartışılacak. 2021 Temmuz ayının gündemi, parti başkanlarının kongrelerde verdiği tepkilerle konuşulacak.

 • 1992 tarihinde toplanan CHP Kurultayı’nda Genel Başkanlığa seçilen Deniz Baykal’dan sonraki hızlı değişimin bir benzerinden geçildiği düşünülecek. Rüzgâr bu sefer CHP adına yapıcı esecek. İki yıkıcı gezegen Mars ve Satürn’ün karşıtlık yapması, 23 Mayıs 1955 doğumlu İkizler burcu Mansur Yavaş’ın siyasi gücünü artıracak.

Küçük Hesap Peşinde Koşanlar Yenilecek

Yıllardır yöneticilere inanmak isteyen toplumlar bir gecede yayılan videolarla en sarsıcı görüntülere şahitlik edebilir. “İfşanın da ifşası varmış.” Diyeceğiz. 22 Temmuz’da Güneş’in Aslan burcuna geçmesi; akıllara sığmayan iddiaların arkasından yayılan farklı videoların viral olabileceği ihtimalini artırıyor. Paranın insana yaptıramayacağı şey yok diyeceğiz. Siyasetçinin sadece kendisini değil, birçok meslek grubunu örselediğini toplum nezdinde hissedeceğiz. Bunun faturasını ise bugünlerde ön sıralara çıkan siyasetçilerin ödediğine tanıklık edeceğiz. Öyle olaylara gebe olacağız ki ailesini siyasete karıştırmaması gerektiğini de tecrübelerle öğrenen siyasetçilerin sayısı da artabilir. Koşan dünyada, hızlı çözümler üreten, hemen diyaloga geçen, interaktif liderlerle tanışmaya devam edeceğiz.

“Dayatmacı sistemlerden, monolog yapan liderlerden, kavgacı iletişim dilinden bizi çıkarmaya çalışan bir Temmuz ile karşı karşıyayız.“

 • Eski medya patronları yeniden gündeme gelmeye başlayabilir. Geçmişte yaşadıklarını detaylıca öğreneceğiz.
 • Haberleşme uyduları, telif hakları, frekans ücretleri, yayın ihalelerini ve daha çok mercek altına alacağız.
 • Türkiye’de ki medya distribütörlüklerini örneğin; CNN, FOX, Vogue

Eğitim Metotları Yön Değiştiriyor

Ülkemiz sosyal medyada çocukların trendlerini ağır bir dille eleştiriye tabi tutacak. Faturayı ödeyecek olan ise arada sıkışıp bir türlü net adımlar atamayan eğitim sistemi olacak. Eğitimde geri kalmışlığın resmi net bir şekilde ortaya çıkacak. Özel okullar, bu dönemde ağır sorumluluklar ve yöntemler geliştirmek zorunda kalabilir. Bu açıdan devlet okullarında da eğitim metotları yön değiştirebilir. Millî Eğitim Bakanlığı’nın koltuğunun değişeceğinin sinyallerini bugünden itibaren okuyabiliriz. Sebebi ise eğitimi çok sesli olarak tartışmamız olacak.

 • Okulların erken açılması,
 • Yüz yüze eğitim,
 • Yeni kayıt sistemleri,
 • Öğrenci yerleştirme kurumları,
 • Üniversite rektörleri
 • Burslar

NOT: Temmuz ayında kurumlar, kamusal alanlar ve global markalar eş zamanlı olarak büyük kararlara imza atarken bizler sıcağın ve tatilin derdine düşeceğiz. Alınacak kararlardan ise sonradan haberdar olacağız.

Astrolog Zeynep Turan

30.07.2021

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, öncü burçta hareket ediyor. Sosyal medyadaki yanlış anlaşılmalar küslükleri, sessiz tiripleşmeleri beraberinde getirebilir. Ailelerin en yaşlı üyeleri bu döngüde daha çok konuşulacak.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...