Yükleniyor . . .

TEMMUZ AYINDA NELER OLUYOR? (2020)

TEMMUZ AYINDA NELER OLUYOR? (2020)

Dünya Daha Hızlı Dönecek, Bizler İse Daha Umursamaz Davranacağız

Ezeli bir rekabet var gökyüzünde… Sanki yeryüzünde ne kadar kapı var ise bu yıl açılıyor. Sevgi kapısı ile cehennem kapısını karşı karşıya getirmeye çalışan insanlıkla da  bu aydan sonra yüzleşir. Bunu tespit etmek zor olmasa gerek. Neden mi? Çünkü bu ayın neresinden tutsak bir olayı, bir gündemi, bir oluşumu ve bir hareketlenmeyi temsil edecek.

2020 Yılının En Can Alıcı Olaylarını Duyabiliriz  

Ardı ardına yaşanan 3 tutulmanın izleri ile Temmuz ayını tüm yıldan ayırıp, bir köşeye alıyoruz. Dünyanın  tepesinde oturanlar bambaşka  yönlere evrilirken, kendi köşesinde yaşayanlar ise yarı korku yarı umursamazlık ile gündelik hayatlarına devam etmeye çalışacaklar. 2020’nin ilk  gününden bu yana   dünyanın eş zamanlı öksürmesine ve eve kapatılmasına sebep olan virüsün hayatımızda olup olmayacağını ise bu ay fark edeceğiz.  Bizler yazı yaşamaya başlarken kışı yaşayan ülkelerdeki olaylar ve viral olabilecek videolar gündeme gelebilir.

5 Temmuz’da Ay Tutuluyor!

Türkiye’nin natal haritasında Oğlak tutulması çok önemli olacak. Çünkü ülkemizin natal haritasında  iç meseleleri  ilgilendiren bölümünde etkili olacak bu tutulma. Yengeç-Oğlak aksındaki tutulmalar jübilesini gerçekleştirirken, 2019 Ocak ayından bu zamana kadar yaşananların sebeplerini bizlere sunacak.

Jüpiter – Plüton Kavuşumu Bizlere Gerçekleri Gösteriyor

Astroloji de biz bölümü; ülkelerin iç meselelerini de temsil eder. Ülke olarak hangi konular çözülmüş, yarım kalmış, düellolar ne aşamaya gelmiş bunları ispatlarıyla önümüze getirebilir. Ay Oğlak burcunda tutulurken, eli maşalı Satürn’de Oğlak burcunda geri gidecek. Daha ilginci ise Jüpiter ile Plüton kavuşacak. Dolayısıyla İnsanlığın ne denli acayip bir süreçten geçtiğini görebileceğiz.

  • Ülkemizde partilerini konuşuyor olacağız.
  • Ani bir kararla yön değiştiren siyasetçiler gündeme gelirken, umulmadık itiraflara ve konuşmalara da şahit olabiliriz.
  • Dünyanın her bölgesinde para konusu daha fazla konuşulurken, IMF kendisini hatırlatacak.

2020 Temmuz ayının yeni bir gündemi de siyasi alanda olacak. Bugüne kadar kapatılan 28 partiye bir yenisi daha eklenebilir. Unutmayalım ki en son 2009 yılında yaşanan tutulmanın ardından bir parti daha kapatılmıştı.

Ülkemizin IMF ile Stand-by anlaşması ilk defa 1961 yılından gerçekleşti. Şimdiki döngü bu yılın transitleriyle o günleri çağrıştırıyor; 2020 Temmuz ayının IMF randevuları ülke tarihimiz için önemli gelişmelere sebebiyet verebilir.

Yeni Dünya Düzeni!

Satürn’ün Oğlak burcuna geri giderken Ay tutulmasında rol alması, yenidünya düzeninde tanzim edilen turizmi işaret edecek. Bir günde kazananlara ve bir günde kaybedenlere vurgu yapacak. Denizleri ve limanları yakından ilgilendirecek Temmuz ayındaki Ay tutulması, dünyada popüler olan turizm cenneti bölgelerin adresinin değişmesine ve değişmeye de devam etmesine sebep olabilir. Dolayısıyla inşaat firmalarının da lokasyonu değişebilir.

20 Temmuz’da Güneş; Jüpiter, Plüton ve Satürn’e meydan okuyacak. Çemberin karşısında oturan 3 jenerasyon gezegeni, ülkemizin her köşesinde hukuksal sıkışmanın en keskin virajını hissettirecek. 2020’nin dilini hepimiz çözeceğiz.

  • Bugüne kadar özelleşen tüm devlet ve askeri alanları konuşabiliriz. 
  • ABD Askerinin hangi sahalardan çekilip hangi  denizlere açılacağını görürken, aylardır gündeme çok az gelen Rus uçaklarını, hava savunma silahlarını ve hamlelerini de konuşuyor olacağız.
  • 2 yıldır yapılan ittifaklara gözünü diken gezegenler, tutulma etkisiyle Türkiye tarihinde bir not daha düşebilir.

‘’Kıtaları Birbirine Bağlayan Boğazların Yönetim Şekli Değişebilir.‘’

Temmuz ayında insanüstü teorileri üretenleri de dehşetle dinleyeceğiz. 2020’nin Temmuz ayında müttefik olduğumuz ülkelerin yaptıklarına seyirci kalıp kalmamak arasında olacağız.  Fransa ve Yunanistan Temmuz ayının en büyük gündemi haline gelebilir. Her cephede hızlı bir şekilde geçecek olan Temmuz ayının asıl derdi; son 2 buçuk yıldır nelerden geçtiysek bu sefer  hepsini tüm çıplaklığı ile hatırlatma turu attıracak bizlere. Bu durumda Türk siyasetinin uluslararası duruşu da gündem olacağı anlamına gelebilir.  Gezegenler öncü burçlarda hareket ederken tarihin inanması en güç olayları yaşanabilir. Ülke olarak siyasi tavrımızı korurken dünya için neden önemli olduğumuzu bir kez daha ortaya koyacağız. Limanlar, sınırlar ve toprak ihlalleri gündeme gelebilir.

Güle Güle Oğlak-Yengeç Tutulmaları. Merhaba İkizler-Yay Tutulmaları…

Gökyüzünde bir devir teslim töreni var. Yaklaşan bu seyir 3 tutulma ile yeryüzüne ayna tutarken 7 ayrı boğazı konuşabiliriz. Eğer gümrük lojistik benzeri işleri yapıyorsanız yada deniz taşımacılığındaysanız bu haberleri önce duyarsınız. Şangay’dan Hayfa Limanı’na, Kızıldeniz'deki Elat kentinden Akdeniz kıyılarına, Süveyş Kanalı’ndan Dover Boğazı’na kadar sanki tarihe gönderme yapıp yeni bir sayfa açacak. Ülkeler önce hedeflerini, sonra yollarını, sonra da dengeleri değiştirmek için adım adım plan yapabilir.

2020 Temmuz ayının sonunda Netflix hakkında da bir takım spekülasyonlar duyacağız.  2020’nin arka sokaklarını dizilerden öğrenirken, siyasetçilerin belli başlı müdahalesini duyacağız. Netflix’in adeta başka ülkelerde gerçekleşen ‘’Truman Show’a’’ eşlik ettiğini öğrenebiliriz. Bu bağlamda Temmuz ayında en büyük darbeyi medya grupları alabilir. Uluslararası arenada medya ve sinema sektörü borsada değer kaybederken, kendi çıkmazının içinde kayboluşlarını dünyaya sunduklarını fark edeceğiz. Örneğin Netflix gibi.

Not: 2020 Temmuz ayının detaylı temasını, ’2020 Şifreleri Çözüyor’’ kitabından okuyabilirsiniz.

Zeynep Turan

28.06.2020

Yazının tüm hakları saklıdır.

Kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...