Yükleniyor . . .

TEMMUZ AYINDA BU SAATLERE DİKKAT! (2021)

TEMMUZ AYINDA BU SAATLERE DİKKAT! (2021)

Temmuz ayına Ay’ın kafası karışıkken başlıyoruz. Bu ay aynı zamanda Yeniay da var. Şifacı bir döngü söz konusu… Ay’da bunun başlangıcını getiriyor. Derin ve manası olan günlerden geçiyoruz. Ay bize Temmuz’da bir içsel yolculuk yaptıracak.

Ay’ı Tanıyalım

Ay yalnızca dünyanın uydusu ve Güneş’in ışığını yansıtan bir gökyüzü cismi değildir. İçinde barındırdığı anlam bir o kadar fazladır. Hem mitolojide hem dinlerde hem de astrolojide temel yapı taşlardan birisi olan Ay, insanlık tarihi boyunca önemli bir sembol olmuştur. Astrolojide duygu karmaşalarımızı ve gel gitlerimizi temsil eden Ay, kararlarımızı doğrudan bir biçimde etkiler. Gizli kalmış noktalarımıza ışık tutar.

Benim Adım Sirius

  • 5 Temmuz’da Güneş’te kavuşacağım
  • Parlaklığımla birçok yıldızı kıskandırdığım söylenir
  • Mitolojide önemli bir yer tutarım, Örneğin, Türk mitolojisinde kutsal kurt Asena, Mısır Mitolojisinde Karanlıklar tanrısı Anubis, Roma Mitolojisinde de Antik Roma’nın kurucuları olan Romulus ve Remus’u emziren kurt olarak geçerim.
  • Göktürk inanışlarında Türeyiş Destanı’nda yol gösteren dişi kurt olarak da tasvir edilirim.
  • Gökyüzündeki şeklim köpeğe ve kurda benzetilir
  • Çin inanışlarında Çakra enerjisini ve Güneş’in etkilerini de temsil ederim.
  • Kuran-ı Kerim’de Necm suresinin 49. Ayetinde “Doğrusu Şi’ra nın yıldızının Rabbi de O’dur şeklinde” anlatılırım.
  • 2021’deki yeni başlangıçların habercisiyim.   

Gökyüzü Sefere Başlıyor

Tarihler 10 Temmuz’u gösterdiğinde Ay, kendi yönettiği burçta yani Yengeç burcuyken Yeniay meydana gelecek. Yeniay, gökyüzüne nefes aldırırken, yeryüzündeki belirsiz bulutları dağıtacak. Yaşam alanımızı, geçmişe bağlılığımızı tetikleyecek olan Yeniay, kendi iç dünyamızda sorgulamalar için de uygun zemin hazırlayacak.

Temmuz, ayı unuttuğumuz, özlediğimi konuları tekrar gündeme getirecek. İnsanoğlunun paylaşmaya odaklı bir canlı olduğunu gözler önüne serecek. Özgür irademizin kısıtlanmaya uygun olmadığını bir kez daha fark edeceğiz.

NOT: Ay'ın boşlukta olduğu günleri, detaylı bir şekilde görmek ve planlamanızı buna göre yapmak için "Astrodefter" den faydalanabilirsiniz.

Ay’ın Boşlukta Olduğu Saatler:

Tarih

Saat

Tarih

Saat

3 Temmuz Cumartesi

06:13 – 14:27

   

5 Temmuz Pazartesi

18:55’den

6 Temmuz Salı

03:23’e kadar

8 Temmuz Perşembe

06:18 – 15:50

   

12 Temmuz Pazartesi

14:27’den

13 Temmuz Salı

10:30’a kadar

15 Temmuz Perşembe

08:44 – 16:31

   

17 Temmuz Cumartesi

13:01 – 20:38

   

19 Temmuz Pazartesi

18:28 - 23:07

 

 

23 Temmuz Cuma

18:32’den

24 Temmuz Cumartesi

02:12’ye kadar

28 Temmuz Çarşamba

03:11 – 11:57

 

 

 

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Bütün Hakları Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

29.06.2021

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, öncü burçta hareket ediyor. Sosyal medyadaki yanlış anlaşılmalar küslükleri, sessiz tiripleşmeleri beraberinde getirebilir. Ailelerin en yaşlı üyeleri bu döngüde daha çok konuşulacak.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...