Yükleniyor . . .

Temmuz Ayı, Ay Boşlukta Takvimi

Temmuz Ayı, Ay Boşlukta Takvimi

Ay, burçlar kuşağında bir turu 28 ila 29 günde tamamlar ve yaklaşık 2,5 günde bir burçtan diğerine geçer. Bu süreçte diğer gezegenlerle açısını kaybeden ve bağlantısını kuramayan Ay, boşlukta kalır. Bu duruma da ‘Ay Boşlukta’ denir. Bu süre içinde Ay'ın bağlantısız kaldığı durumlarda, bir insanın da amacından yoksun olması söz konusu olabilir.

Ay Boşluk’ ta iken neler yapmalıyız, neler yapmamalıyız?

 • Konsantrasyon bozukluğunun, dikkat dağınıklığının yüksek olduğu saatlerdir.
 • Bu süreçte başlayacağınız yeni bir işin olumlu sonuçlanmama ihtimali çok yüksektir. Hatalı kararlar alınabilir.
 • Kişisel bakımınızla ilgilenebilir, vücudunuzda yer alan olumsuz duygulardan su ile arınabilirsiniz.
 • Düzenleme ile ilgili bu zamana kadar ertelediğiniz rutin işlerinizi yapabilirsiniz. Örneğin; evinizde ya da iş yerinizde dolabınızı, çekmecelerinizi toparlamak, evde birikmiş ev işlerinizi yapmak, maillerinizi silmek ya da dosyalamak….
 • Sizi yargılama ya da üzerinizde söz söyleme hakkına sahip olabilecek hiç kimseyle tartışmaya girmeyin. Hâkim, avukat, öğretmen, polis, asker…vb
 • Evinizde onarmanız gereken herhangi bir şey varsa, ertelemeniz de fayda olacaktır, istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz.
 • Kurmak istediğiniz olumlu diyaloglar planladığınız gibi ilerlemeyip aksine tam ters yönde bir bitiş gösterebilir. Oldukça önemli iletişimleri erteleyin, e-posta göndermeyi, arama yapmayı erteleyin.
 • Ayın boşlukta olduğu saatlerde vaatlerde bulunmayın, söz vermeyin.
 • Ay boşlukta olduğu için süreklilik sağlaması gereken kararlar almaktan uzak durmak gerekir, somut kararlar için uygun saatler değildir.
 • Ay’ın boşlukta olduğu saatlerde dış dünyadaki sorumluklardan sıyrılmaya çalışıp, maneviyata dönmekte fayda vardır.
 • Hayatınızı değiştirecek kararlardan uzak durmalısınız; yeni bir ev satın almak, kontrat imzalamak, kredi çekmek, istifa etmek, ortaklık kurmak, internetten siparişle bir şeyler satın almak, herhangi bir konuyla ilgili risk almak gibi her açıdan güven duygusunun üst seviyede olması gereken durumları Ay boşlukta saatlerinde gerçekleştirmekten sakının.
 • Ay boşlukta saatlerinde kişisel gelişiminize yönelik eylemlerde bulunabilir, kendi iç dünyanızın planını yapıp, ruhsal derinliğinize inebilirsiniz.
 • Tüm bunların yanında bu süreçte dinlenmeyi, eğlenmeyi tercih edebilirsiniz.

Ay haritanızda 1. evde ise: Duygusal olarak açıktır. Duygularını saklayamaz, ruh hali yüzüne yansır. Geleceğe yönelik trendlerle ilgili güçlü sezgilere sahiptir. Olaylara objektif yaklaşmakta zorlanır.

Ay haritanızda 2. Evde ise: Duygusal güvencesini maddi güvenceler ile sağlamaya çalışır. Sahip olduklarına karşı duygusal bir bağ hisseder.

Ay haritanızda 3. Evde ise: Hayatında değişimler erken yaşlardan itibaren gündemindedir. Günlük değişimler duygusal travma yaratabilir. Sık sık seyahat eder. Sezgisel iç görüsü güçlüdür. Yazma ve konuşma yeteneği geniştir.

Ay haritanızda 4. Evde ise: Yuvası, duygusal sağlığı açısından yaşamsal bir şekilde önem taşır. Aile geçmişi ve doğduğu yer, duygusal anlamda önemlidir. Evinde ailesiyle ilgili olaylara, ebeveyn tavrıyla yaklaşabilir.

Ay haritanızda 5. Evde ise: Doğuştan romantiktir. Genç yaşlardan itibaren sürekli olarak ideal aşkı arar. Çekicidir, hayal gücü kuvvetli ve güdüsel bir biçimde yaratıcıdır.

Ay haritanızda 6. Evde ise: Başkalarının ihtiyaçlarına karşı duyarlı ve onlara yardımcı olmaya isteklidir. Çalışma kapasitesi yüksektir. Yaptığı işe saygı duyacak birinin yanında çalışmak çok hoşuna gider.

Ay haritanızda 7. Evde ise: Başkalarının varlığına önem veren, tek başına kalmak istemeyen insanlardır. Duygusal huzur, kişisel ilişkilerin gidişatına bağlıdır.

Ay haritanızda 8. Evde ise: Başkalarına mali varlıklarını yönetme konusunda yardımcı olabilir. Ay açısı sert ise ilişkilerde zorlanma anlamına da gelebilir. Karamsar düşünceler ve endişeler aklı kurcalar ve rahat hissetmeyi engelleyebilir.

Ay haritanızda 9. Evde ise: Ruhsal veya dinsel anlamda çok güçlü eğilimleri vardır. Hayatta bir görüş açısı olmalı veya bir şeye inanmalıdır. Bilgi toplamaya ve bilgelik elde etmeye karşı büyük istek duyar.

Ay haritanızda 10. Evde ise: Hayatta itibar ve başarı kazanmak, onun ilgisini çeker, mesleki açıdan hırslıdır. İyi bir itibar kazanmanın ve onu korumanın ne kadar önemli olduğunun farkındadır.

Ay haritanızda 11. Evde ise: Arkadaş grupları veya sosyal organizasyonlar içerisinde olmaya ihtiyaç duyar. Arkadaşlarının ihtiyaçlarına karşı çok hassastır.

Ay haritanızda 12. Evde ise: Sebebi belli olmayan endişeler ve kuruntular, kendisine olan güvenini kısıtlar. Çekingendir ve özel hayatına çok önem verir. Duygularını açıkça ifade etmeyebilir ya da gerçek duygularını ihmal edebilir.

Astrolog Zeynep Turan

20.06.2017

Yazının her hakkı saklıdır.

Günlerin Anlamları

Tarih

Saat

Tarih

Saat

Çift Ruhlu Gün

02 Temmuz

16:17

02 Temmuz

20:00

Durgun Gün

05 Temmuz

04:35

05 Temmuz

08:09

Çift Ruhlu Gün

07 Temmuz

17:12

07 Temmuz

20:45

Durgun Gün

10 Temmuz

05:13

10 Temmuz

08:35

Çift Ruhlu Gün

12 Temmuz

15:41

12 Temmuz

15:41

Huysuz Gün

14 Temmuz

20:01

15 Temmuz

02:53

Durgun Gün

17 Temmuz

05:20

17 Temmuz

05:20

Durgun Gün

19 Temmuz

09:12

19 Temmuz

10:32

Durgun Gün

21 Temmuz

08:41

21 Temmuz

11:10

Durgun Gün

23 Temmuz

09:05

23 Temmuz

13:33

Durgun Gün

25 Temmuz

12:23

25 Temmuz

01:07

Huysuz Gün

27 Temmuz

09:31

27 Temmuz

18:38

Durgun Gün

30 Temmuz

00:31

30 Temmuz

03:24

Durgun Gün

31 Temmuz

14:11

31 Temmuz

15:02

 

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, Terazi burcunda arkadan iş çevirenlerin veya çapkınların işlerini artık daha da zorlaştırdığı dönemi başlatıyor. Seyahat planı olmayanları dahi harekete geçirecek günler başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...