Yükleniyor . . .

TEK KELİMEDE SEN

TEK KELİMEDE SEN 

Bugün beraber bir yolculuğa çıkmaya ne dersiniz? Her burcun belirgin bir özelliği vardır. Kimi zaman insanlar kendilerine bu özelliği atfederler kimi zaman ise tanışır tanışmaz bizler belirleriz. Gerçek olan bir şey varsa o da hepimizin değişken özelliklere sahip olduğu. Hiçbirimiz kusursuz olduğumuzu iddia etmiyoruz ancak kusurlarımızı da pek göremiyoruz. Kimi zaman inat, kimi zaman sabırsız, kimi zaman ise çok sabırlı olabiliyoruz. 2019 yılına günler kala değişimi çok daha yakından hissedecek, yeni yıla yeni umutlarla beraber girerken, aslında yeni bir benlikle de gireceğiz. Çünkü 2019 yılının aurası bizi buna mecbur bırakacak. Kaderin yeniden yazılacağı günleri yaşarken, sizler de kendinizi çok daha yakından tanıyın derim. Yeni yıl kendine destek olanı omuzlayıp yükseltecek. Bu burç neden siz olmayasınız?

KOÇ: Seni tanımlayan kelime pratiklik. Aslında sen de bu yönünü çok iyi biliyorsun. Ancak kimi zaman pratiklik adına yanlış hamleler yapabiliyorsun. 2019 yılında bu yönünü biraz daha düşünceli kullanmaya ne dersin?

BOĞA: Seni tek kelime ile anlatmak gerekirse söylenebilecek tek kelime ketum olur. Hemen alınganlık yapma, aslında bu güzel bir huy. Ancak böyle davranarak, sorunlarını tek başına halletmeye çalışarak yeterince yorulmadın mı? 2019 yılı bırak senin için farklı bir yıl olsun.

İKİZLER: Evet senin kelimen iletişim ancak, kurduğu iletişimleri biraz da ilerletmek gerekmiyor mu? Herkesle konuşmak mı yoksa konuştuklarını tanımak mı? 2019 yılında bunu bir düşünmelisin. Belki de gerçekten de az insan çok huzurdur.

YENGEÇ: Geçmişi arkanda bırakmayı düşündün mü hiç? Neden konuya buradan başladım dersen seni en iyi tanımlayan kelime emin ol geçmiş. Sürekli takılıp kalman bir adım ileri gitmene engel oluyor. 2019 yılında geçmişin üzerine kalın bir çizgi atmalısın.

ASLAN: Cesaret senin diğer adın ancak sence de cesur adımların başına fazlasıyla iş açmıyor mu? 2019 yılında çok daha kararlı ancak düşünceli adımlar atmalısın. Yılın gündemi seni ön plana çıkarırken sende bu avantajı fırsata çevirmelisin.

BAŞAK: Aceleciliğin ile bilinen sen 2019 yılında bu huyunu değiştirmeye ne dersin? Sürekli telaşlı bir hâl içinde olmak hem seni hem de çevrendeki kişileri oldukça yoruyor. Hayatını basite indirgemelisin. Unutma ne kadar hızlı koşarsan o kadar çabuk yorulursun.

TERAZİ: Seni anlatan tek ve en iyi kelime güzellik olmalı. Güzellik ve zevk anlayışın o kadar yüksek ki bir şeyleri ya da birilerini beğenmekte oldukça zorlanıyorsun. 2019 yılında güzellik ve zevk anlayışının yanına bir de güven duygusunu koymaya ne dersin? Emin ol çok işine yarayacak.

AKREP: Şüpheci davranmaktan kendini asla geri koyamıyorsun ve sen de çok iyi biliyorsun ki seni en iyi anlatan kelime şüphe. Her durumdan ve her olaydan duyduğun şüphe içinin içini yemesine sebep oluyor. 2019 yılında bu duygunu biraz daha esnetmelisin. Yeni yıldaki yeni seni çok daha seveceksin.

YAY: Adil olmak senden sorulur. Senin için hayat hassas bir dengededir ve bu dengeyi bozmamak gerekir. Çevrendeki herkesin hakkını savunurken kendini ihmal ettiğinin farkında mısın? 2019 yılında kendine de adil davranmalı ve hayattan hakkın olanı almalısın.

OĞLAK: Kısıtlayıcı duygularını artık bir kenara bırakmalısın. Evet seni en iyi tanımlayan kelime kısıtlayıcı olman. Hem kendini hem de çevrendeki kişileri olumsuzluklardan korumak adına fazla müdahaleci olabiliyorsun. 2019 yılında hayata karşı çok daha esnek olmalısın.

KOVA: Değişim denildiği zaman akla ilk senin gelmen gerekir. Her duruma ve olaya karşı tavır alabilmen aslında hayatını oldukça kolaylaştırıyor. Ancak 2019 yılında olaylara bir de diğer taraftan bakman gerekecek. Belki de bu kadar değişken olmamalısın, ne dersin denemeye değer mi?

BALIK: Savunma seni en iyi anlatan yegâne kelime olmalı. Her duruma herkese karşı geliştirdiğin savunmacı yönün çoğu zaman yanlış anlaşılmana sebep oluyor. 2019 yılında bu huyunu biraz daha esnetmeli ve empati yönünü geliştirmelisin.

Astrolog Zeynep Turan

11.12.2018

Yazının her türlü hakkı saklıdır.

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...