Yükleniyor . . .

TEHLİKELİ YAKINLAŞMA; MARS, TERAZİ BURCUNDA (7 ARALIK 2013)

2014’e damgasını vuracak 7 Aylık bir cümbüşe hazır mısınız?

Zıt kutupların savaşı, 7 Aralık’ta Mars’ın Terazi burcuna geçişi ile başladı ve yaklaşık 7 ay boyunca bizi özellikle bazı tarihlerde oldukça zorlayacak. Terazi, Mars’ta rahat edemez çünkü savaş gezegeni Mars onun karşıt burcu Koç’un yönetici gezegenidir. Yani Terazi’nin uzlaşmacı, barışsever, dengeli hali asi Mars karşısında zarar görür ve potansiyelini sergileyemez. Bu süreçte kollektif gezegenlerden Uranüs, Jüpiter, Pluton ile yapacağı sert açılar ise hem kişisel olarak hem de ülkemiz açısından zorlanacağımız günleri işaret ediyor.

Bu 7 aylık dönemde beklentilerimizdeki zıtlıklar bizi bile şaşırtabilir. İsteklerimiz daha farklı; birbirine karşıt görüşleri desteklediğimiz gibi, politik davranmaya eskisinden daha çok ihtiyacımız var, ama bunu başarmak o kadar da kolay olmayacaktır. Değişen fikirlerimiz ve isteklerimiz yüzünden kendimizi suçlamamız, kendimize acımamız da mümkün… Çevrenizde sakin tavırlarıyla tanıdığınız insanların ani çıkışlarına ya da rekabetçi hallerine maruz kalırsanız hiç şaşırmayın.

Bilindiği gibi Mars, bir nevi savunma mekanizmamıza hizmet eder. Savaşmak, mücadele etmek onun en belirgin nitelikleri arasındadır. Terazi’deki Mars ise Terazi burcunun sembolize ettiği adalet, hak, hukuk, ortak çıkarlar gibi konuları gözetmek için sonuna kadar çaba gösterecek, hatta bu uğurda en kötü yüzünü göstermekten kaçınmayacaktır. Temmuz’un sonuna kadar gündemimiz fırtınalı ilişkilere, adalet ve hukuka dayalı olaylara gebe… Hem Türkiye açısından, hem de özel hayatımız açısından durum bu.

Kişisel hayatımızda;

Mars, zamansız migren ve baş ağrılarının (başla ilgili yaralanmalar) habercisi… Özellikle Mars’ın retro dönemine gireceği 1 Mart-21 Mayıs tarihlerinde baş ağrılarımızda artış yaşanabilir. Kafein tüketimini azaltmak ve stres seviyesini en aza indirgemek önemli…

7 aylık süreç boyunca sporla uğraşanların incinmelere, burkulmalara, kas yırtılmalarına ya da olabilecek ufak tefek spor kazalarına dikkat etmeleri gerekmektedir. Enerji yükselirken, çıkabilecek sakarlıklar da had safhada. İlla ki kaza geçireceğinizi iddia etmiyoruz ama her 3 kişiden 1’nin kas ağrılarıyla uğraşacağını rahatça iddia edebiliriz.

Uç davranışların ve konuşmaların startını vermiş olduğumuz bu günlerde “zaten yapım buna müsait” diyorsanız, konuşulmaya öne çıkmaya hazır olun. “Yok, ben böyle değilim ama niye böyle oldum?” diyorsanız, vay halinize! Kendi işini yapanların ve yöneticilerin huzursuzluğu arttığı gibi, çalışanlar ve iş ortakları arasında orta yol bulmak oldukça zor olacaktır.

Mars Retrosu başladığı vakitlerde, para harcama noktasında ipin ucunu kaçırabiliriz.  İyimser tavırlar ise yerini kaygıya bırakacaktır. “Hiç mi iyi bir şey yok?” diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Bu dönemin en güzel yanı ise şu; kararlarınızda isabetli adımlar atacaksınız. Bunu ise 2014’ün ilk Yeniay’ında fark edeceksiniz. Kısa yoldan para kazanmak isteyen ve şans oyunlarından medet umanların da beklentileri bu süreçte daha da artacaktır.

Mars’ın Terazi burcundaki konumu teslimiyet duygusunu en üst seviyeye yükseltiyor. Problemli ilişkisi olanlar için güzel haber barışmaların ve aşkın arttığı… Tutku, dokunma hissi ve libidodaki artış ilişkinize 2. Şansı vermekte size fırsat tanıyor. Evli çiftler ise birbirlerinin üzerinde baskı kurmaya çalışabilir ve yönetimi ele alma içgüdüsüyle konuşmalar çatışma haline dönüşebilir. Aman dikkat!

Mars’ın Terazi burcundaki etkisini olumlu bir hale getirmek istiyorsanız olayları uzatmamanızı ve hemen gaza gelmemenizi tavsiye edebilirim. Ne yaşanıyorsa o anda yaşansın ve tatlıya bağlansın. Sorunları tekrar masaya yatırmanız olumlu sonuçlar vermeyecektir.

Türkiye açısından;

Hem Mars’ın Terazi burcundaki hem de Jüpiter’in Yengeç burcundaki konumunu birlikte ele aldığımızda 90’lı yılların başında hukuk mücadelesine girmiş, faili meçhul ve çözülmemiş olayların gündeme tekrar taşınması, adalet ve yargı sisteminin sorgulanmasını bolca tecrübe edeceğimizi söyleyebiliriz. İç politikamızın sergilediği olaylar dünya basının da ilgisini çekip, kaleme alacakları bir dönemi işaret ediyor. Yani 2014’e sessiz, sakin ve yavaşça girmiyoruz!

“Mantık bu işin neresinde!” sanırım 7 ay boyunca en çok duyacağımız söz bu! Mars’ın Terazi’yle olan yakınlaşmasından en çok etkilenecek kavram hukuk kavramı olduğu için, üzerinde en fazla konuşulacak olan da o tabii ki… Can alıcı davalar, tartışmalı sonuçlara sebep olurken; halkın adalete olan güveni sarsılacaktır.

Efor sarf edilen spor dallarındaki iddialar, skandallar, müsabakalar 7 ay boyunca TV kanalarında hararetli bir şekilde konuşulacak cinsten... Özellikle Mars retrosu boyunca bu olaylar bize “adalet nerede?” sorusunu sürekli sordurtacak.

Burcu Akrep, yükseleni Yengeç, ay burcu İkizler olan Türkiye’nin 5.evinde de bolca gezegen bulunmakta. Bu da ülkenin genç bir nüfusa sahip olduğunu, rahatına düşkünlüğünü gösteriyor. Satürn’ün de Türkiye’nin 5. Evinde hareket ettiğini tekrar hatırlatıp, ülkemizin deyim yerindeyse en çok konuşulacağı dönemlerden geçtiğini söyleyebiliriz. Sanattan siyasete, tutuklamalardan beraat edenlere, aynı Gezi olaylarındaki gibi gençlerle ilgili sorunlara vurgu yapan bir açı var karşımızda. Bunları ileride tarih kitaplarında görmemiz mümkün. (bkz. http://www.twitburc.com.tr/YaziDetay.aspx?id=311 )  Ayrıca turizme bağlı sektörler da 2017’ye kadar ivme kazanacaktır.

Gökyüzünde kısacası büyük bir harmoni başlıyor. Yılın ilk yarı devresine kadar Türkiye’de güncellenme, disipline olma, sağlamlaştırma, başlangıçlar yapma, alt yapının güçlenmesi, düzene girme dönemi başlıyor…

Dipnot: Haritanızda Mars’ın kaçıncı evinizde olduğunu bulursanız, sizi hangi konularda etkileyeceğini, bu dönemde hayatınızın hangi bölümünün ileri, hangisinin geri gideceğini anlamanıza yardımcı olacaktır.

Mars on iki evi gezerken bizi nasıl etkiliyor?

Mars haritanızda 1. Evde ise

Sabırsız ve saldırgan bir yapınız vardır. Kızıl saçlı veya kızıl tenli olabilirsiniz. Başkalarının üzerinde etki bırakmak istersiniz. Bir kere destek görürseniz, atılım yapmakta tereddüt duymazsınız. Olaylarla açıkça yüzleşmeye eğilimlisiniz.

Mars haritanızda 2. Evde ise

Para ile uğraşmaktan çok para kazanmak için enerji ve isteğiniz vardır. Heveslerinizi saklamaktan çok bonkörce harcarsınız. Enerji ve canlılığı her zaman arzularsınız. Sizde hareket eksikliği, paranın eksikliğinden daha çok mutsuzluk yaratır.

Mars haritanızda 3. Evde ise

Dikkatinizi uzun süre toplayamazsınız. Her şeyi bir çırpıda bilmek istersiniz. Öğrenmekte sabırsız davranırsınız. Tecrübeleri en iyi şekilde kullanırsınız. Sinirli ve iğneleyici bir diliniz vardır. Yazma kabiliyetiniz yüksektir. Tartışma için ilginç becerilere sahip olabilirsiniz. Fikirleri ve düşünceleri hemen uygulamaya koymak istersiniz.

Mars haritanızda 4. Evde ise

Enerjinizi ev ve aile yaşamına yoğunlaştırırsınız. İşleriniz emlakçılığı, iç dekorasyonu, mimarlık ve aile danışmanlığını veya ev içi tamiratları içerebilir. Yaşam tarzında erkeksi davranışlar gösterirsiniz. Despot bir anneniz olabilir.

Mars haritanızda 5. Evde ise

Yaratıcı projeler, aşk ve fiziksel zevkler için her zaman isteğiniz ve enerjiniz vardır. Çocuk sevginiz gelişmiştir. Parlak bir hayal gücünüz vardır. İdealist veya ruhsal eğilimli olabilirsiniz. Kuvvetli, rekabetçi, sportif faaliyetleri seven, esprili, kendi isteklerine düşkün birisi olarak çevreniz tarafından tanınırsınız.

Mars haritanızda 6. Evde ise

Çok çalışkansınız. Sağlık, fiziksel zindelik ve spor faaliyetlerini yakından takip eden birisiniz. Mekanik hünerleriniz vardır. İçinde riskler olan meslekleri seçme eğilimindesiniz. Yüksek tansiyon, ateş ve strese yatkın bir yapınız vardır.

Mars haritanızda 7. Evde ise

Kişisel ilişkiler, evlilik ve iş ortaklığı sizin için önemli ama kurulması kolay olmayan bağlardır. Başkaları ile ilişkilerinizi kestiğinizde zarar görebilirsiniz. Eşiniz veya ortağınızın saldırgan tutumları nedeniyle kişiliğiniz gölgelenme tehlikesi altında olabilir. Fark edilir stratejik becerilere sahipsiniz. Açık yüzleştirmelere maruz kalabilirsiniz.

Mars haritanızda 8. Evde ise

Dikkatinizi topladığınız anlarda enerjiniz de yoğunlaşır. Her çeşit kaynak ve bilgiye sahipsiniz. Doğal bir zekânız var. Birden çok şeyi bir arada yapabilme yeteneğiniz var. Dekorasyon ve model yapma becerisine sahipsiniz. Açık değil, gizlice hareket etmeyi seven birisiniz.

Mars haritanızda 9. Evde ise

Yükseköğretim veya özel eğitimle ilgilenen özel ilgi alanlarınız olabilir. Politika, felsefe, din, sosyoloji, sanat, yayıncılık, yabancı çalışmalar ya da yabancı ülkelere seyahatleri yoğun olan birisi olabilirsiniz. Fikirleriniz gerçek dışı veya fanatik de olabilir.

Mars haritanızda 10. Evde ise

Hemen her şeyi geliştirme eğiliminiz vardır. Bulunduğunuz toplumun ilgisini çekmeyi seversiniz. Nasihat veya birilerinin yol göstermesini sevmezsiniz. Kendi işinizi kurmayı tercih edersiniz. Evlilik için eş seçiminde dikkatsizliğinizden dolayı zorluk çekersiniz çünkü dikkatiniz mesleğiniz üzerine yoğunlaşmıştır. Otoriter ebeveynleriniz veya babanız olabilir. Hırslı ve atak bir kişiliğiniz vardır.

Mars haritanızda 11. Evde ise

Mutlu olmak için fırsatlar yaratmak istersiniz. Bu konuda iyi yönlendirilmiş enerjiniz var. Hiçbir zaman sahip olduğuyla yetinmeyen, çok tanıdığı ama az arkadaşı olan birisiniz. Arkadaşlıklarda duygusal bağlılıktan çok enerji dolu yaklaşımlara sahipsiniz. İyi bir organizatör olabilirsiniz.

Mars haritanızda 12. Evde ise

Gereksiz durumlarda hareketlerinizi saklamaya çalışabilirsiniz. Aktiviteleriniz ve işiniz çoğunlukla başkaları tarafından fark edilmez. Gizli olan her şey ilginizi çeker. Bilinçaltı ve rüyalarla ilgilisiniz. Aldatılabilir veya kandırılabilirsiniz. Gerçek olmayan isteklere ve heveslere sahipsiniz.  

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Tüm Hakları Saklıdır 

05.12.2013

 
 

 

 

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, öncü burçta hareket ediyor. Sosyal medyadaki yanlış anlaşılmalar küslükleri, sessiz tiripleşmeleri beraberinde getirebilir. Ailelerin en yaşlı üyeleri bu döngüde daha çok konuşulacak.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...