Yükleniyor . . .

ŞUBAT AYINDA NELER OLUYOR? (2020)

ŞUBAT AYINDA NELER OLUYOR? (2020)

2020 yılının en kısa ayına Ay Boğa fazında başlıyoruz!  Ortadoğu’daki rolümüz, dünya pazarı, sanayileşme, markalar gibi konulara göz kırpan şubat ayı yüzleşmeleri temsil edebilir. Bu yıl, birçok konunun arkasını toplamak anlamına da gelecek. Geçmişi değiştirmeye gücümüz olmayabilir ama geleceği düşünmek, planlamak için zamanı ölçüp biçmemiz gerektiğini işaret edecek.

Davulun sesi uzaktan hoş gelir.

Ülkemizi büyük kırılmaların ortasına bırakanları bir kez daha göreceğiz. Ortadoğu’daki yerimizi, siyasi kartlar dağıtılırken yeniden deneyimleyeceğiz. Suriye politikası hakkında nasıl duruşlar sergileyebiliriz? gibi sorular enine boyuna tartışılırken, Avrupa’ya kapıları açmaktan bahsedecek siyasi liderler duyabiliriz.  Şubat ayında Satürn, toprak burcunun son derecelerinde hareket ederken komşu ülkeler ve sınırlar gündemimizde yer alabilir. Kara delikler belki de kapanacak ve komşu ülkeler yeniden el ele verip yeni sürece gidebilir. Suriye adına; sistem ya da yönetimsel yapı değişebilir, diyor gökyüzü. Bu durumun bir plan mı yoksa ABD’nin mat şekli mi olduğunu, Merkür Retro’su esnasında görebiliriz.  Şubat ayında Balık burcunda geri gidecek Merkür ile halk mı yoksa toprak bütünlüğü mü önemli? sorularını bu evrede gözlemleyerek öğreneceğiz.

Dünyaya korku mu salmak istiyorlar yoksa algı mı yapıyorlar?

Bu sorunun cevabını 2020 yılının şubat ayında bulmak için bu noktadan geçmişe doğru yani olayların başlangıcına gitmemiz gerekiyor. 13 Mart 2011’de gökyüzünde Uranüs Koç burcuna geçerken 15 Mart 2011'de Suriye’yi savaşa sokmuştu. Aynı günlerde Türkiye’de suikast girişimleri karışıklıklara neden olmuştu.  9 yıl sonra bir mart ayı daha yaklaşırken, Suriye’nin baş döndürücü gündemi Türkiye’yi de yakından ilgilendirebilir. Eş zamanlı 1948 yılında kurulan, İsrail hükümetinin   Kudüs   hamlesinin 2018 yılındaki olaylar gibi bir etkiye mi neden olacağını yoksa 1967 yılındaki olayların tersini mi yaşatacağını sorgularken, şubat ayının hızına yetişmekte zorlanabiliriz.

Yeni bir dünya mı kuruluyor?

 • Yeni kurulan partiler,
 • Vekâleten atanan yöneticiler,
 • İstifa eden vekiller

Şubat ayının diğer yüzü olacak. Gök kubbe, başkanlık sistemiyle birlikte gündemde olmayan seçim mevzusunun ortaya atılabileceğini işaret ediyor. Türkiye’nin 7. evinde toplanan gezegenler, bu tarz tarihi anlaşmaları, tartışmalarıyla gündeme alabilir. En çok da boğazlarla ilgili durumlar gündeme yerleşecek.

Ateş Dolunayının ruhuna bulanmış Şubat 2020!

2020 yılının bilmediklerimizi öğretme yolunda bir eğitmen tavrı ile hepimizi dize getirme yolunda ilerlediğinin, sanırım hepimiz derin hislerini yaşıyoruz.  Gök kubbe, şubat ayında şoklar, travmalar, skandallar ve ihanetler döngüsünden geçeceğimizi işaret ediyor. Bu anlamda yeniden motivasyon çabası sergileyeceğiz. Ekonomi, paranın değeri gibi konuları her zamankinden daha çok konuşuyor olacağız.

Tarih 2020 Şubat ayını gösterirken; hem parayı temsil eden Satürn hem de Plüton Oğlak burcunun son derecelerinde hareket ediyor olacak. Gezegenlerin bu akıl almaz hareketi, para temelli konularda, kamusal alanlar dâhil 1997-2001 yılının gelişmeleri gibi benzer şoklar yaşatabilir.  Kanunlar, yaptırımlar, yürürlüğe giren yasalar ağırlaştırılmış şartları ile başka bir hava oluşturabilir. 19 Şubat’tan itibaren yön değiştiren Güneş, Retro hareketi, Neptün açık açık planlarını devreye sokacak.

Yıldızlarla gezegenlerin ilişkisi ne anlama gelecek?

 • Sistem, yeni sistemleri doğururken senato yapılanmasını gündeme getirebilir.
 • Değişimlerin radikal olduğunu ifade eden gökyüzü; sevap ve günahı da ortaya koyacak.
 • Teknoloji sınavını verirken; tarikatlaşan yapıların, gruplaşmanın, biat etmenin hallerini gösterecek.
 • Dijital dünyada kimlerin köşe kapmaca oynadıklarını işaret edecek.
 • Ruhban Okulu yeniden gündeme gelebilir.
 • Liderlerin de birer insandan ibaret olduğunu, dertlerine çare bulmak için köşeye çekildiklerini fark edeceğiz.
 • 2020 Şubat’ı bitmez denileni, olmaz denileni olduracak.
 •  Kişisel veriler ve görüntüler, yüz tanıma uygulamaları gündeme gelebilir
 •  Yapay zekanın kamusal alana girişi tartışmalara açılacak
 • Bankacılık sistemlerinde azalan insan gücü, küçülen bankalar konuşulacak
 • 5 G- Telefon şirketleri – internet temelli konular önemli gelişmelerin habercisi olabilir.

Şubat ayının ikinci yarısı su burcunun hassasiyetini taşıyor.

Güneş 19 Şubat 2020’de su burcuna geçerken, farklı teoriler duymaya başlayabiliriz. 23 Şubat’ta Yeniay ile ilişki kuran Uranüs, ülkemizin sokakları karşıt görüşe sahip protestocular ile gerilebileceğini ve devrim niteliğinde olayların servis edebileceğini de işaret ediyor. Bu süreçte sendikalar da ön plana çıkabilir. Eğer 2020 yılının şubat ayında ülkemizde birtakım protestolara şahitlik edersek, bu etkinin 2020 yılının haziran ayına kadar yansıyabileceğini de ifade ediyor Gök kubbe.   

İnsan robot, robotlar insan olmaya çalışken, dünya her zamankinden daha çok baş döndürebilir. Yerinizi koruyun!

Kova çağının ayak seslerini, 2020 yılının şubat ayında duymaya başlayacağız. Duyulmamış araştırmalar, bilimsel çalışmalar, laboratuar çalışmaları insanlığın yeni tarihini belirleyecek.  Yılın en kısa ayını bitirirken uluslararası siyasette Türkiye gündem olabilir. 19 Şubat 1959 Londra Anlaşması ile gündeme gelen ve 1960 yılında bağımsızlığını ilan eden Kıbrıslı Rumlar ve Kıbrıslı Türkler gündemde yerini alabilir. Kıbrıs’ın Natal haritasında 2020 göstergelerinden yola çıkarsak; 15 Kasım 1983 KKTC kuruluş tarihinden de bahsetmemiz gerekir. Kuruluş tarihine göre Natal haritasında Uranüs’ü ve Jüpiter’i Yay burcu olan KKTC, 2020 Haziran’ında Yay burcunda meydana gelen tutulmalar ile en sert şekilde tekrar önümüze gelebilir. Askeri üsler bu ülke için görüşülen konular içinde yer alabilir.

2020 yılının kahramanı kim?

Kahramanları da başrol oyuncusu da bizleriz. 2013-2020 arasındaki 7 yıllık döngüye seçimler, siyasi hareketlenmeler, doğa olayları, terör, tarihi buluşlar sığdı ve sığmaya da devam edecek. 2020 yılının en kısa ayında bu konuları sorgularken aslında hafızalarımızın nasıl da bir şeyleri sildiğini fark edeceğiz. Artık önümüze konan bahanelere karnımız tok olacak.  Efsanelere, mistik konulara ve özellikle Türkiye’ye aniden gelen dünyaca ünlü starlara çok şaşıracağız.   Hareket alanımız daralırken hem siyasi hem de toplumsal olarak görevlerimiz zor geçecek.

Zeynep Turan

22.01.2020

Yazının her hakkı saklıdır. Referans gösterilerek bile alınamaz.

Not: 2020 Şubat ayının detaylı temasını, ‘’2020 Şifreleri Çözüyor’’ kitabından okuyabilirsiniz.

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...