Yükleniyor . . .

SON DAKİKA!

BU MART BAŞKA BİR BAHARIN HABERCİSİ!

2015 yılının Kasım ayından itibaren gökyüzün yansımalarını bu günler için dikkatlice yakından takibe aldım. Çünkü buna çok ihtiyacımızın olduğunu düşünüyorum. Yaşamlar ve olaylar bir film şeridi gibi geçiyor gözümüzün üzerinden, gökyüzü bize bazı olayların habercisi olduğunu işaret ediyor.  Olan bitene hâkim olmak için bu senaryoyu çözmek gerektiğine vurgu yapan gök kubbe aslında konuşulmayan ama bilinen birçok konuyu da aydınlığa kavuşturuyor. Kasım ayından sonra hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını anlatan gökyüzü nelerin değişeceğine vurgu yapıyor.  Bu da bir dizi seyri gibi, hızlı aksiyonu bol olayları karşımıza çıkartıyor. Bana da gökyüzünün bu hareketli gündemini sıkça sorulan sorulardan yola çıkarak ele almak düşüyor! 

Neden bu kadar Mart ayının üzerinde duruyoruz?

  Çünkü tutulmalar ve Kasım ayından bu yana olan sert açılar tüm dünyayı tıpkı 2011-2012 gibi tekrar ele alıyor. Mart ayı bir dizi serisi gibi olacak. 2016 Haziran ayına kadar da büyük atakları ve kararlarla vurucu  bir şekilde hayatımıza gireceğini işaret ediyor.

Yine bir senaryoyu mu yaşıyoruz?

Evet! Mart ayında gökyüzünün gündemi çok kalabalık. İnanın bana film olsa az kalır “bu kadarı da pes ama” dedirtecek şeyler zaten günlük hayatımızda olmaya başlamadı mı, sizce de!

-Niye bu kadar huzursuzuz peki?

-Çünkü doğa kabuk değiştiriyor ve bu durum canlıları da etkiliyor. İklim bir yandan yön değiştirirken,  teknoloji bir yandan insanın sadece yarınlarını değil yıllarını ayağına getiriyor. Bir şeyleri de görmeden tükettiriyor. Bu değişim bizim neslimize kısmet oldu.

 Büyük dönüşümlerin yaşandığı bir yüzyıldan geçiyoruz.  Aslında güç savaşı her zamankine benzer nitelikte olabilir.

Sadece tarih fark koyuyor, tanıklıklar ve ifade ediliş şekilleri değişiyor. Bu da insanlığın sınavı oldu. 

Gökyüzü yeniden bizi uyarıyor; farkında olmak ile tanık olmak arasındaki nüans değişebilir.

Nasıl peki dediğinizi duyar gibiyim? Örgütsel yapılar, uluslararası ilişkiler, dinler, ruhani liderlerin açıklamaları, mezhepler, insan hakları, özgürlük kavramları, mülteci ve ekonominin dar boğazı, ve en büyük görülmeyen tüm insanlığı ilgilendiren iklim!

-Ana tema, değişim! Hem de her yerde…

-Değişim bu süreçte takip etmek görerek ve yaşayarak olacak, ruhen değişmelerde başlayacak, irili ufaklı hatta şaşırtıcı etkileri ile gökyüzü “ayarlarınızla oynamayın dizi başlıyor” diyebilir.

-Neden böyle bir diziye maruz kalıyoruz?

- Kasım ayından beri izliyoruz aslında. Dünya’daki yansımaları, ortak kader birliği yaptığımız konular herkese tokat gibi çarptı. Nelere tanık olmadı ki bu yaşlı Dünya, savaş, büyük iflaslar, satılığa çıkarılan ülkeler, sıra taşınıyor falan ülke gibi haberler duyarsak şaşırmamalıyız. Bugün kulağa garip gelebilir bütün bunlar ama uzakta olmayabilir. Gökyüzünün popüler bir kimliğe bürünmesi bazı etiksel konuları sıcak bir gündem haline dönüştürüyor ve aynı minvalde konuların devam edeceğini de işaret ediyor. 

Gezegenlerinde inleri var diyebilirmiyiz?  Evet var. Ama sıra ile gidelim, bu dönemi sakince takip etmemiz için maziye kısa bir yolculuk yapmamızda fayda var. 

Kemerleri bağlayalım mı? Mart ayı için…

-Hadi bakalım, ne geliyor şimdi?

-Hatırlarsanız 1 Kasım tarihinde “Mahşerin Dört Atlısı”  çalışmamda uzun uzun dünyanın adeta geri dönüşüm projesine girdiğini anlatmıştım.  Döngünün başlama hikâyesini olaylarla birleştirerek, dünyaya yansımalarının neler olabileceğinden bahsetmiştim. 2016 Mart ayına çok referans vermiştim.  Şimdi ise konuları daha derinden alma vakti geldi, çattı…

Ve karşımızda 2016 Mart ayı. Nasıl ki 21 Mart Astrolojide bir uyanışı temsil eder, mevsim değişir her şeyden önce, kış uykusu biter ve uyanış başlar, işte bu doğa olayına bu sefer gezegenler de eşlik edecek. Onlar da adeta uyanışa tabiler, işin en zor olanı ise bu dönem aktif olan gezegenler pek kaygılı!  Bu da değişimin, dönüşümün, yüzleşmelerin adımlarını tek tek birlikte atacağımızı işaret ediyor. 

Mart ayı için; dünyadaki politik ve ruhani liderlerinin yüzleşme ayı diyebiliriz!

-Nerden baktığımıza göre değişir. Önce bu dizi serinin başrol ve yönetmenlerine bir bakış atmak lazım, ayrıca Martın ruhunu anlamamız için önce künye ’ye ve oyuncularının kimler olduğunu anlamak gerekir. Öncelikle üç bölümden oluşan bir gökyüzü yapısından bahsetmek gerekir.

İlk bölüm 9 Martta 3 derece ile Balık burcunda Güneş Tutulması ile başlıyor.

İkinci bölüm 21 Mart mevsim dönüşümü ile Zodyak’ın ilk burcuna zıplıyor.

 Ve üçüncü bölüm Ay Tutulması, 23 Mart tarihinde gerçekleşiyor.

Nasıl bir diziyi anlamak için ilk bölümünü kaçırmamak gerekir, işte önce Güneş Tutulmasından başlayarak gökyüzünün bizler için nasıl bir senaryo çizdiğine tek tek bakalım.

9 Mart Güneş Tutulması, unutturmaya bilir kendisini...

-Bize de anlat, neler olacak? Bu filmi kim yönetiyor diyenler hazır mısınız perde hepimizin hayatında 15 Kasım 2015’ de aralandı.

- Geçen yıl yaşanan Mart Tutulması (20 Mart)  hatırlayalım. Benzer olaylar olmasa da kitleleri yüzleşmelere tabii tutacak olaylar yaşanabilir. 2016 Güneş Tutulmasını virajlı bir yola benzetiyorum. Yani bu diziyi izlerken biraz başımız dönebilir, yönümüzü bulmak için çaba harcamak gerekebilir, toplumdan bireyselliğe akıl oyunu yaşamamız mümkün olabilir.  Kasım ayından beri ülke ve dünya gündemini meşgul eden ortak zihniyette meseleler yaşadık. Terör olayları, örgütlerin siyasi stratejileri ve tüm dünyanın artık kaçınılmaz olarak çok konuştuğu mülteci sorunu. Gök kubbe, bu dönemden itibaren alınan tedbirleri ve verilen sözleri yeniden Güneş tutulması ile birlikte mercek altına alabilir.

 -Tebdil-i mekânda ferahlık vardır demek birçok kurumun yapısını değiştirebilir!

-Siyasi ve finansal tedbirler. Çünkü Güneş Tutulması Türkiye’nin 3. ve 9. evine denk düşüyor; bu da siyasi tutumların, partilerin reaksiyonlarını, milletin iradesini temsil eden milletvekillerini yoğun gündemler ve kararlar beklediğini işaret ediyor. Özellikle terör ve arkasındaki kişi ya da kurumlar. Mülteci sorunu bir yandan Ortadoğu’nun kaderini belirleyen insani boyutla birlikte siyasi süreçler, Türkiye’nin alacağı tutum dünya konseylerinde keskin konuşmalara maruz kalabilir.

Ayın ilk haftasında gerçekleşen su grubundaki tutulma, Akdeniz’i etkisi altında bırakabilir.

Bu bölge ve yakın komşularımızın alacakları reaksiyonlar dikkatle takip edileceğine işaret ediyor.

Sıcak günlerden geçiyoruz!

-Gökyüzü bize aslında senaryoyu önceden okutma fırsatı verir,  bunu da Satürn’ün Yay burcunda 2, 5 sene boyunca hareket etmesine bağlayabiliriz.

- Güneş Tutulması ile bu etki bazı gizli ya da saklı kalmış noktaları yüzeye çıkartmaya başlayacağını işaret ediyor. Satürn burada etken rol oynuyor. Örneğin örgütler gibi…1970-1984 kuşağını sorgulatabilir. 1969’ların sonlarında kurulan göründüğü gibi olmayan reaksiyondaki örgütlerin yapıları yeniden gündeme gelirken,  yıkımları da temsil ediyor.

  Örnek; 1941 doğumlu Boğa burcu Gülen’i çok konuşacağımızı işaret ediyor, bu döngü…

-Yani, Türkiye'de gündem sakinleşmeyecek mi?

– Yazı bitmedi okuyun lütfen

-Yeniden basın ve medyanın yapısal olarak kimliği ve pozisyonları çok konuşulacak olabilir. Açık haber, gizlilik ilkeleri, haber akışı ve medyatik bazı isimler bu süreçte çok takip ediliyor olabilir. Ne söyledikleri dikkate alınırken bir yandan eleştirilere de maruz kalabilirler. Güneş Tutulması herkesi bir nevi mercek altına alıyor.

-Peki, ikinci dönem bizleri neler bekliyor? Bizler bu süreçte ne yapacağız? Twitburc

21 Mart Ekinoks, değişim ve yüzleşmenin habercisi olabilir!

-İnsanlık bu kadar çok şeye tanık olurken, bireysel değişimlerden ya da yüzleşmelerden bizde nasibimizi alabiliriz. Herkes bu süreçte önünü görerek değerlendirmeye alırsa, emin olun kaybeden olmayacaktır. Gökyüzü, yeni dönemin başladığının habercisi!  Ruhunda çocuksu bir samimiyet, azim ve heyecan barındırırken, patavatsız asi etkilerini de görüyoruz ve göreceğiz!

- 21 Mart sonrası, Ortadoğu’nun kalbini daha iyi dinlememiz gerekebilir.

-Kalbinden yaralı Ortadoğu…

-, Sonuçta Kutsal Topraklardan bahsediyoruz.  Değişim, dönüşüm, cesaretli hareketler, asilik gibi yeniden toprağın uyanmasını izler gibi gündemler yaşanabilir. Aslında değişimin 2012 yılından itibaren geldiğini hatırlamak gerekir, adı tarihten silinmeye çalışılan sadece şehirler, kasabaları değildi, liderlerde nasibini aldı.!

-Ayın ilk haftasından itibaren devam eden Tutulmanın etkisi bu süreçte akışı değiştirebilir. 1952 doğumlu Putin bu dönem arifesinde alacağı siyasi ve toplumsal kararlar yeniden gözler önünde olmasına neden olacaktır.  Ayrıca Putin Avrupa’nın derdi olma yolunda hareket edecektir. Buradan diğer Tutulmaya geçişimiz bir dizi serisinin devam niteliği olabilir. Roller aynı ama karakterler farklı.

Ve... 23 Mart Ay Tutulması

-Birde Ay Tutulmamız eksikti demeyin!

-Evet, 23 Martta gerçekleşecek Gölgeli Ay Tutulması bize farklı bir hissiyatla yaklaşıyor bize. Bir önceki Tutulmanın aksine olaylara, kişilere ve kararlara erken yaşta olgunlaşmış bir birey havası ile yaklaşmamıza sağlayacak neyseki.

-Yetmedi mi büyümedik mi daha diyorsunuz değil mi?

-Aslında bakış açısına pas atıyor gökyüzü. Yani daha derin ve birbirini takip eden olaylara zincirleme bir gönderme yapıyor;

Ülkenin güvenliği, etnik konular, mezheplerin yeniden gündem haline getirilmesi, milliyetçilik hatta Osmanlı köklerine kadar geniş bir perspektif bakmaya zamanı.

-Köklerimiz neydi!

-Bu topraklardaki yeni keşifleri ( Türkiye) . Kültürel değerler, geçmişten geleceğe miras, araştırmacıların buluşları, açılacak merkezler, yeni oluşumlar bilimsel açıdan kolektif çalışmaları Ay tutulması etkisiyle daha çok gün yüzüne çıkabilir...

Dinlere kültürlere insanlığa ışık tutan Ay!

-Jüpiter’in Ay Tutulması esnasında sert açılar alacak olması toprak meselelerini çok daha keskin bir noktaya getirebileceğini işaret ediyor.  Almanya ile yapılan müzakerelerin şaşırtıcı bir karara bağlanabileceğini de vurgu yapıyor. Tabi Avrupa’nın da kendi baş ağırların bitmeyeceğini de Nisan ayında göreceğiz. Paranın değeri, ekonomik kaynaklar ve faaliyetler alanında sürekli bir mücadele, hayatta kalma stresi ve soğuk savaş yada diğer adı ile şehirleşmiş stratejik savaşlar ya da çatışmalara dayalı nedenler yüzünden sıkıntılar oluşabilir.

-Bu süreçte; kamu çalışanları, emekçileri, hizmet sektörüne bağlı çalışan birimleri daha parlak ve dikkat çekici olumlu koşulların meydana gelmesi söz konusu olabilir.  Ayrıca bu dönem topluma yansıyan tüm kurumları mercek altına alabilir; Sivil Toplum Kuruluşu, dernek ve vakıf gibi toparlayıcı yapıcı faktörleri bu döngüde sivrileceğini vurguluyor ve kendi içlerinde kurumsal sorgulamaya itebilir, gök kubbe.

-Ülkemizin kaynakları, yatırım alanları bu döngüde dikkatli çekerken, Para birimimizin değeri, Dünya bankası, IMF gibi faktörler tarafından dış müdahalelere mi maruz kalıyor gibi bir yorumu, medya’da büyük puntolarla yerini alabilir. Çok konuşulmasının dışında yapılan açıklamalar bir süre önemli haberler başlığı altında toplanacaktır.

 Bu dizi bitmez! Günlük hayata bakacak olursak…

Gök kubbe kaderin değil kaderi tayin etmeye çalışanların üstünde!

- Bu döngü, gizli hiçbir şeyin kalmayacağını işaret ediyor ancak emin olmadan konuşma diyebilir herkese….  Her şeyi bir anda basının önünde canlı yaşar gibi takip edebiliriz.  Basının alacağı tutum eleştirilere maruz kalabilir. Çünkü bu etki, bir yandan sansasyonel olayları ortaya çıkarırken, manşetlerinde aşırıya kaçabileceğini işaret ediyor.

-Nasıl yani derseniz? Örnek vereyim..

-Bu dönem başka bir yüz yılın başlangıcı aslında dolayısıyla somut örnek çok.  Bahsettiğim şey tam olarak 3. sayfa haberleri değil, direk manşetten hayatlarımızı bireysel kararlarımıza kadar yansıyacak.

-Benim yazımdan çok şuan hayatınızda ki belirsizlikler ve çevrenizde ki samimiyetsizlikten kaygılanıyor olabilirsiniz.

 - Aslında tamda bu duygu durumunu anlatmaya çalışıyorum. Tüm yapılar ve büyük sistemleri yönetmeye çalışan ülkeler ve liderleri sınavda tabi tutuluyor.  Gündelik hayat yani bizler ise ergen kimliklerine geri dönerken, bu üçüncü seride yaradılış ve farkındalık arasında kalabilirler. Burada etkili olacak şey ne jenerasyon ne de yaşanmışlıklar yani hepimiz önümüzde duran şapkayı alacağız ve aslında kendi yönetmen koltuğumuza oturacağız. Konular belli ama gidişatı her ne olursa olsun biz yönetebilir. Daha az risk alabilir ve her zamankinden daha fazla içselleştirmeden soğukkanlılıkla seyir etmeliyiz. Çünkü insanlar zaten bu kadar yükün altında kendileri için arayışlara yolculuk etmek isteyeceklerdir. Biraz daha sakin zamanlar ufkun ötesinde bizi bekliyor. Dünya öksürüyor ve yorgun… Kendi şifamızı bulmaya ihtiyacımız var. Biz ne yapabiliriz diyorsan, sorgulamak yerine sorumluluk alarak başlayabiliriz. 

Bilmediğimiz bir şey yok merak etmeyin, görmek istemediklerimiz ile sınanıyoruz!

-Gökyüzü aslında bilmediğimiz bir şeyle sınamıyor dünyayı.  Eğer varsa ve olacaksa önceden mesajlarını veriyor.  Biz 2015 Ağustos ayından bu yana değişiyoruz.  Gündelik hayatımıza yeni insanlar ve oluşumlar girerken, dünya gündeminde ise değişim ilk etkilenen ise petrol oldu. Neler yaşadı daha ne yaşayacak bu petrol derseniz onunda bir muhatabı var.

Petrol konusu;

Gelişmiş ülke sanayileri petrole bağımlı durumda oldukları için OPEC bu konuda önde gelen ülkelerin müşterileri durumunda. Petrolün Astroloji hikâyesini araştırdığımda, 1973 yılında petrol fiyatlarındaki şaşkınlık verici artış ve 1973-1974 yılları arasında borsanın çöküşünün olduğu tarihlerde gök kubbede Yay transiti göze çarpıyor.  Şimdi ise Satürn Yay burcunda, tarih yine zaman yolculuğundan geçip sistemleri sınava tabi tutarken, adil davranmak gerektiğini göstermeye çalışıyor.

OPEC nedir?

Gezegenlerin adaletinden ilk nasibini alacak uluslararası bir denge şirketi diyelim…

Gezegenlerin adaletini mesajlarla görmeye çalışırız. Bünyesinde yer alan ülkeleri göz önüne alırsak, bu ismi özelikle veriyorum. Çünkü kuruluşu tarihi ve etkili olduğu tarihler belli bölgelerin finansal geleceğini anlatıyor aslında bir bakıma. Bu kurumun, dünya piyasalarına ve borsa etkisini yakın zamanda görebiliriz.  

Dünya petrol üretiminin denetimini elinde tutan ve dünya petrol üretiminin yaklaşık yarısını sağlayan OPEC ülkeleri ham petrol rezervlerinin üçte ikisine ve doğal gaz rezervlerinin de üçte birine sahip bulunmaktadır. Bu sebeple dünya petrol piyasasında zaman zaman etkili olmaktadır. Eylül 1960'ta kurulmuş. İlk olarak ham petrol fiyatlarındaki düşüşü durdurmak gayesiyle Venezuela’nın teklifiyle kurulan teşkilata Venezuela, İran, Irak, Suudi Arabistan ve Kuveyt katıldı. Daha sonra sırasıyla Katar, Libya, Endonezya, Birleşik Arap Emirlikleri, Cezayir, Nijerya, Ekvator ve Gabon da katılmış.Bu ülkelerin sıkıntıları, dünyanın derdi olabilir demek için bu örneği verdim.

Unutmayın gökyüzü  bir dizi seri olaydan geçiyor biz onun altındayız.

Aslında filme kim sponsor olduğunu iyi görmeye çalışırsak,  birde tabi sözleşme maddelerini incelersek, yakın tarihlerde çekilecek filmin konusunu sizde tahmin edersiniz. Sözleşme maddeleri derken neyi kastediyorsun?   Eğer bu dev prodüksiyona bizim ülkemizin içine çekmeye çalışıyorlar ise yer altı kaynaklarımız üzerine durdukları kesin gibi görünüyor.

Biz bu filmin başrol oyuncusuyuz, Bu bölümde göreceğiz!

 Çünkü uzun süredir iklimsel sorunlarla mücadele eden ve rezervleri değişen yaşlı dünyaya Amerika ayak uydurmak zorunda! Belki hedefleri burada yaşamak değil ama buranın rezervlerini kullanmak istedikleri çok açık!  Bizim onların orta doğudaki gözlemle kulesi dışında planlarını göreceğiz diyor Gök kubbe.

Fillerin tepişeçeği çimlerin ezileceği günler kapıda!

2016 yılında tarihe not düşülecek olaylara sahit olabilir. Dünya dönüyor ve birileri aydınlıkta birileri karanlıkta kalmaya devam edecek.

 Gelecek bölümün fragmanı ne olur diyorsanız?

2016 Eylül ayında vaat edilen toprakları ve kaynakları konuşacağımıza vurgu yapıyor.

Bahar aylarında neler konuşuruz!

2016 Mart ayının kimlerin daha çok konuşulacağını ya da dikkat çekeceğini gelirsek

SİYASET

• Sağ merkezli olmak üzere yeni bir siyasi parti kurulabilir.

• 9 Martta yaşanacak Tutulma, Türkiye’nin greenwich hesabına göre karşıt burcunda gerçekleşiyor.  Bu durum, komşu ülkelerle olan ilişkilerimize işaret ediyor. Aynı zamanda sınırlarda yer alan farklı kültürler ve ülkelerle de iletişimimizin artacağını ve dünya genelinde ivme kazanacağımızı göstermekte. Ülkemiz ve vatandaşlarımız için ise, toplumsal olguların yeniden konuşulacağını işaret ediyor. Örneğin mülteci meselesi…

LİDERLER

  • Güneş burcu Yay, olan Papa’nın Hristiyan devletlerin lideri olarak İslam ve Yahudi devletleri ile kuracağı ilişkiler politik sebeplere dayandırılarak, siyasi bir tutum olarak algılanabilir.
  • Ay’ı Terazi’de olan Sayın Başbakan Ahmet Davutoğlu, 23 Mart 2016 tarihinde Terazi burcunda gerçekleşecek olan Tutulma etkisi ile alacağı kararlar mercek altına alınabilir.  
  • 1965 doğumlu, Güneş burcu Başak olan Esad’ın, son üç yıldır aldığı kararların tam tersine kararlar ile gündemde yerini alabileceğini işaret ediyor.
  • 1954 doğumlu, Güneş burcu Yengeç, Venüs’ü Başak olan Merkel’in, her zamankinden daha şirin gözükmeye çalışırken Ay Tutulmasıyla birlikte çok daha sivri konuşmalar yapacağını işaret ediyor.  Avrupa’da özellikle dinler ve kültürler arasındaki yorumları, fikirleri çok konuşuluyor olabilir.

TOPLUM

  • Bir başka problemimiz daha var; Mülteci! 2019 ve 2023 yıllarında asil sorunumuz, sosyolojik gidişata kafa yormak zorunda kalacaz. Şöyle ki; 2016 yılındaki son resmi kayıtlara göre 2. 5 milyonu aşan mülteci, ülkemize giriş yapmış durumda.  Bu ailelerin çocuklarının eğitimi, yaşam alanları, kişilik hakları ve esrarengiz kayıpları skandallar eşliğinde vurgu yapan bir gökyüzünün habercisi olduğunu işaret ediyor.

SPOR

1905 yılı, Güneş burcu Terazi olan Galatasaray’ın yönetim sisteminde daha önce görülmemiş olaylar yaşanabilir. Öyle ki, Türk spor camiası uzun zamandır böyle konuları ele almadığını gözlemleyeceğiz. Meydan okuyucu tutumlar Galatasaray’ın var olan yapısında bölünmeler yaşatırken, büyük skandalların habercisi!

ÜNLÜ

* 1972 Güneş burcu Terazi olan Tarkan, Ay Tutulmasının ardından çok konuşulacak. Alacağı kararlar, medyada hiç istemese de, çekiştirilmesine sebep olacak.

Tutulmalar siyasi konuların dışında gördüğün gibi birçok gündelik meseleyi de içine alıyor. Bu süreçte;, sözünden dönenler, geri adımlar ve cesaretli çıkışları adeta bir doğum sancısı gibi günlük hayatımızda, dönüp baktığımız yer yerde vuku bulacak.

-Tutulma Hangi ülkelerde gözle görülecek?

Güneş Tutulması: Malezya, Endonezya, Filipinleri Güney Kore, Tayland, Avustralya, Hint ve Pasifik Okyanusunda…

Ay Tutulması; Antarktika, Arjantin, Brezilya, Kanada görülecek.

- Her Tutulmada, bir doğal afet oluyor, bu ülkelerde neler olur?

-Doğal afet tutulmalar sırasında gözle görülen yerlerde etkili olur. Tarihte araştırdığımızda birçok örneği ile karşı karşıya kalıyoruz. Bu ülkelerin, yer altı kaynakları konuşulurken bir yandan jeolojik etkileri, doğa dengesini bulmaya çalışırken farklı versiyonlarla kendini göstermeye çalışabilir.  Tutulmalar sular denizleri gazları yanar dağları aktif edebilir. Tabi günlük hayata su ile ilgili her türlü sorunla bizi uğraştırabilir. Unutmayın insanoğlunun vücudunda %80 sudan oluşur.

Burçlara etkileri;

Koç

Aile, iş ve sosyal çevre konusunda önceliklerin değişiyor ve evren seni değişim için zorluyor! Kariyer ve evlilik konularında parlak günlerin olmasını istiyorsan sadece inanman yeterli. Hayallerini gerçekleştirmek için ufuklara aşmaktan kendini alıkoyma…

Boğa

Mart ayında tutulma senden yana! Yaşamında dengeyi korumaya devam ediyorsun. Ancak yapmam dediğin çılgınlıklar herkesi şaşkına çevirebilir. Seyahatten, elinde bir evlilik cüzdanı ile dönmen mümkün olabilir.  Geleceğe dair planlarını gerçekleştirmek için son derece olumlu koşullar seni bekliyor. Eğer bu dönem yatırım yapmak istiyorsan, sözleşme koşullarını ciddiyetle incelemek gerekebilir.

İkizler

Seni etkisi altına alan endişe ve kaygılar artık son bulacak! Önümüzdeki günlerde ilgini farklı yönlere çevirmek için önemli girişimlerde bulunabilirsin. İletişim kabiliyetlerini sonuna kadar kullanacağın günler geliyor. Eğer yazar, akademisyen ya da medya sektöründe çalışan biri isen, çevrende iddialı konuşmalar yapabilir. Aşk hayatında seni büyük sürprizler karşılayacak!

Yengeç

Kim Güneş’in keskin ışığına bakarken uzağı görebilir ki! Evren bu süreçte karışık olayları çözmeni, etrafına yol göstermeni, çevrendeki insanlara adeta bir pusula olmanı bekliyor.  İnsanlara güven veren yönünü ortaya çıkarırsan, uzakları görmek senin için hiç zor olmayacak. Artık benim sözün geçsin isteyeceksin, ailede ipler senin elinde. Bu dönem özel hayatında aldığın kararlara herkes itina gösteriyor.

Aslan

Bavul hazırlamaktan yorulmadın mı? Öyle ise bu ay yeni yerler görmeye devam ediyorsun. Üstelik şaşalı organizasyonlar ve ünlü isimlerle tanışman mümkün olabilir. Maddi sıkıntıların kendi içinde toparlama sürecine giriyor. Aşk hayatında cesur adımlar atmaktan çekinmezsen, hiçbir engel senin önünde duramaz.

Başak

Bu yıl göklerin favorisi sensin! Detay gerektiren işlerin üstesinden kolayca geleceksin. Bu yıl talih gezegeni Jüpiter’in sayesinde hayatındaki belirsizlikler silinecek. Geri dönüşler, af dilenmeler ve yüzleşmelerin bol olacağı bu ayı çok iyi değerlendirme şansın var. Arzu ettiğin kişilerle bağlantılar kurman ve projeler geliştirmen belki de düzenin değişmesine işaret ediyor.

Terazi

Artık yelkenliyi suya indirme zamanı geldi! Gezegenlerin seni sınava tabii tuttuğu, sıkıntılı zamanların sonunun geldiği dönemlere giriş yapıyorsun. Zevk aldığın konulara, hobilere, bol bol zaman ayıracaksın. Ertelediğin işleri hemen programlamalısın, kaybedecek vaktin yok çünkü hayat senin için mucizevi bir şekilde güzelleşecek. İlişkilerinde ya da evliliğinde çok konuşulacak süreçler yaşayabilirsin.

Akrep

Hayatın tam içinden geçerken yol alman gereken konuları bu dönem tek tek belirliyorsun. Olgun tavırların ve ihtirasın aynı yolu kullanan iki yolcu gibi bir araya gelebilecek. Kendinden yaşça büyük, statüsüne ve toplumdaki duruşuna saygı duyduğun biri ile sıcak temas ilişkiler söz konusu olabilir.. Güçlükleri aşmanın yollarını en iyi sen biliyorsun.  Bu süreçte sasyonel konulardan uzak durmalısınız.. Tutkulu yanını ön plana çıkartmalısın. Unutma, senin mizacında pes etmek yok!

Yay

Bu ay, her zamankinden daha cesur, daha kararlı olacaksın! Satürn, Aralık 2017’ye kadar Yay burcunda kalıyor. Bu fırsatı yakalamak istiyorsan hayatın seni değiştirmesine izin vermelisin. Bir yandan keşfe hazır bir gezgin gibi yeni sulara açılmak isterken, geçmişi irdelemenin geleceğe yön vermek olduğunu gösterecektir.

Oğlak

Işığınla herkesi büyüleyeceksin! Bu yıl kariyer odaklı çalışmalara hız vermeye devam etmelisin, çünkü kariyerinde istediğin yere gelmek için harika bir yardımcın var; Jüpiter! Bu iyi şans gezegeni seni öyle çok destekliyor ki 2016 yılında mesleki hedeflerine ulaşmak için bütün engelleri bir bir aşacaksın!  Kazancını arttırmak, gereğinden fazla harcama yapmana neden olabilir. Proje üzerinde çalışan biri isen, bu dönem uygulamaya geçebileceğini ayrıca gök kubbe işaret ediyor.

Kova

Dünyayı güzelleştirmek senin mizacında var! Hayal ettiğin işleri yapmak, vicdanlı yönünü ön plana çıkartmak istiyorsan, Mart ayı sana büyük fırsatlar sunuyor. Duygusal süreçlerinizi yönetirken isyankâr halleriniz eşine ve aşkına yansıyabilir. Toplumsal duyarlılığın sosyal sorumluluk projelerine ilgi duymana neden olabilir. Destek görmek istersen maddi konuda güvenebileceğin kişilere derdini anlatmanı tavsiye ederim.

Balık

2016 yılının en nostaljik ayını yaşayacaksın! Geleceği kurmak için attığın adımlar romantik başlangıçlara neden olabilir. Mart Tutulmaları, geçmişte yaşadığın güzel anıları ve insanları karşına çıkartmayı hedefliyor. Ancak “hesap zamanı geldi” dediğin yüzleşmelerde yaşaman söz konusu olabilir. Miras, adalet, sorgulama gibi birbirini takip eden konular gündemine bomba etkisi yaparak düşebilir. 

Astrolog Zeynep Turan 

20 Şubat 2016 

Yazının her hakkı saklıdır.

Günün Ruh Hali
Ay toprağın değişkeninde. Neden-sonuç ilişkisi kurmak isteyeceğimiz bir gün! Evde hummalı bir temizlik yapmak isteyeceğiz. Saman altından su yürütenler hayal kırıklığına uğrayabilir.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...