Yükleniyor . . .

SIRIUS VE SIRLI KAVUŞUMLAR (2020)

Sirius Kimdir...

 • Gökyüzündeki en parlak yıldız olarak anlatılır.
 • Dünya’nın her konumundan rahatça görülebilen bu yıldız, ‘yakıcı’ ‘kavurucu’ anlamına gelmektedir.
 • Bu yıldız astronomik olarak 1718’de keşfediliyor ve birçok uygarlık tarafından kutsal olarak sayılıyor.
 • Şanlıurfa’da bulunan Göbeklitepe’nin Sirius yıldızına tapınmak için de inşa edildiği biliniyor
 • Tarihteki yeri çok önemli sayılan bu yıldız birçok tarihi yazıt ve mitolojilerde önemli bir noktadadır. Örneğin; Türk mitolojisindeki kutsal kurt Asena, Osiris’in oğlu karanlıklar tanrısı Anubis ve ayrıca Roma Mitlerindeki Antik Roma’nın kurucuları olan Romulus ve Remus’u emziren ilahi kurt olarak da geçmektedir.
 • Hatta Afrika’da bulunan Malili Eski antik bir kabile olan Dogon kabilesinin de mitolojisinin temelini oluşturur
 • Masonluk terimleri ile de karşımıza çıkan bu yıldız, her şeyi bilen ve fark eden göz olarak atfediliyor
 • Bir Hint efsanesine göre ise Sirius Takım yıldızının gökyüzündeki şekli bir köpek şeklindedir.
 • Bu yıldız İlliyyun kelimesi ile Kuran-ı Kerim’de de geçmektedir.
 • Yunan mitolojisinde Avcı Orion’un köpeği olarak geçmektedir
 • Farklı dillerde, Şira – Serios- Kaksidi – Huşi – Sothis ve Sirona olarak da bilinir.
 • Belirgin özelliklerinden birisi ise Güneş’e 8.6 ışık yılı uzaklıkta olmasına rağmen parlaklığı tamı tamına Güneş’in 23 katıdır.
 • Türk Astronomisi terminolojisinde ‘Demirkazık’ olarak adlandırılır
 • Bu yıldızın Temmuz ve Ağustos aylarında Güneş’in doğduğu ve kavurucu sıcaklar getirdiği için Köpekler Günü olarak bilindiği söylenir.
 • Göktürk inanışlarındaki Türeyiş destanlarındaki yol gösteren dişi kurt olarak da tasvir edilir.
 • Sirius’un hayvansal sembolleri, Köpek, kurt ve çakaldır
 • Sirius’un sayısal sembolleri ise 3,22,23,44 ve 49 ‘dur
 • Çin inanışında Çakra enerjisini Güneş ile birlikte getirdiğine inanılır
 • Kuran-ı Kerim’de ayrıca Şi’ra adıyla da geçer. Necm(yıldız) suresinin 49. Ayetinde ‘’Doğrusu Şi’ra yıldızının Rabbi de o’dur’’ şeklinde geçer.

Sirius ’un 2020 yılında ise önemi büyüktür. Ayrıca jenerasyon gezegenlerin kavuşumlarında da karşıt etkiler alacaktır. Bunlardan ilki 2020 yılının 10 Ocak tarihindeydi.

Adı binbir kapıya açılan 2020 yılında yaşanacak 4 tutulmada da aktif etkisi olacaktır. Gökyüzünün sabit yıldızı olan Sirius’ un ayetlerde ve binlerce yılık efsanelerde yer almasının asıl manası da 2020’nin sırlı tarihlerinde ortaya çıkabilir. Şunu da unutmamalıyız ki, yaşadığımız dünyada dönen hesapları okuyup anlamamız zaman alabilir.

Kendinize Doğru Bir Yolculuğa Çıkıyorsunuz

Dünya olmazları olduran ve insanlığı sıkıştıran günlerden geçerken, kendinize şifalı gelecek tarihlerde dinlenmek, yavaşlamak hatta tabiri caizse susma orucunu deneyimlerinizin arasına almalısınız. İnsanlığın durduğu ve sistemlerin iflas ettiği bir düzenin akışını daha iyi görmek için ilahi anlamda kalp gözünüzü açabilirsiniz.

Sırlı tarihlerde; ben, ama, keşke gibi kelimeleri zihninizden geçirmemelisiniz. Çünkü unutmamalıyız ki hepimiz bu gezegenin bir parçasıyız. Bir birimizin yaşamlarında önemli bir etkiye sahibiz.

2023 Yılına Kadar Sahne Sirius’un

Yerin altını temsil eden Plüton gezegeni 2023 yılına kadar Sirius yıldızıyla bir şeklide karşıtlık yapacak. Bu da tam olarak Sirius’un 2023 yılına kadar kendi haline kalamayacağı anlamına geliyor.  Tarihle ilişkilendirilmiş her köşede 2012 ve 2023 tarihleri arasında gündeme gelecek farklı açılımlarla şifası yansıdı.  Yansımayada devam edecek.

Kavuşumların Gücü Daha Aktif Hissedilecek

2017- 2020 Nisan aralığında Satürn-Oğlak karşıtlığından dolayı ışığı yorgun düşen Sirius, 2019 yılının sonunda jüpiter transitiyle eskisinden daha güçlü bir ışığa sahip olmaya başladı. Yılın başında yüzyılın kavuşumularının karşısında yer alırken kendi tarihini de yazmıştı. Bu aktiflik 2020 yılının ikinci yarısında daha da güçlü hissedilecektir. Ayrıca Sirius ve Ay kavuşumlarının da her türlü sistemde karşılığı vardır. Yazının devamında 2020 yılının sırlı kavuşum tarihlerini bulabilirsiniz. Aylık yorumlarda ve astro gündemlerde etkilerini kaleme aldığım Sirius en parlak haliyle ortaya çıkarken bundan sadece haberdar olmakla kalmayıp, madde ile mananın ayrıldığı frekansı ve güçlü günleri biliyor olacaksınız.

SIRLI KAVUŞUMLAR

10 Ocak Ay - Sirius kavuşumu

6 Şubat Ay - Sirius kavuşumu

5 Mart Ay - Sirius kavuşumu

1 Nisan Ay - Sirius kavuşumu

28 Nisan Ay - Sirius kavuşumu

26 Mayıs Ay - Sirius kavuşumu

22 Haziran Ay - Sirius kavuşumu

6 Temmuz Güneş - Sirius kavuşumu

26 Temmuz Merkür - Sirius kavuşumu

19 Temmuz Ay - Sirius kavuşumu

16 Ağustos Ay - Sirius kavuşumu

12 Eylül Ay - Sirius kavuşumu

9 Ekim Ay - Sirius kavuşumu

6 Kasım Ay - Sirius kavuşumu

3 Aralık Ay - Sirius kavuşumu

30 Aralık Ay - Sirius kavuşumu

 

Önemli Not:

Sevgili Twitburc okurlarım, sizden ricam yazıyı okuduktan sonra yalnızca link olarak paylaşın. Lütfen yazıları alıntılayarak paylaşmayın. Şifa niyetine…

 

Zeynep Turan

13.04.2020

Yazının Tüm Hakları Saklıdır

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...