Yükleniyor . . .

SEVGİLİLER GÜNÜ TAKTİKLERİ

Aşk; Adem’le Havva’dan beri süregelen bir hikâye bu! O her yerde, herkesin içinde, kimi zaman anneye, kimi zaman evlada ama çoğu zaman sevgiliye duyulan bir histen bahsediyoruz. Âşık olmayan, bunun acısını çekmeyen, mutluluğuna erişemeyen var mı ki? Sadece Sevgililer Günü gibi özel günlerde bu aşkı abartmak ne kadar doğru diye düşünenler de olabilir; ilişkinin içinde yeni heyecanlar tatmak, farklı sürprizlerle ilişkiye renk katmak için bu tarz günleri sonuna kadar destekleyenler de… Unutmayın, herkes kendini özel hissetmek ve sevdiği insan tarafından mutlu edilmek ister. Amaç ona en güzel hediyeyi almak değil, ona kendini iyi hissettirmek. Peki, bu özel günde sevgilinizin kalbini tekrar fethetmeye ne dersiniz? İşte size, onu burcuna göre etkileyecek birkaç öneri…

Koç Burcu

Bir Koç burcuna aşık olduysanız, gülmek neymiş ondan öğreneceğiniz kesin…  Güçlü bir "ben" duygusu vardır onun; her şeyin açık ve net olmasından hoşlanır. Kendi düşüncelerinin doğru olduğuna inanır. Yol gösterir fakat çok sabırsızdır. Aceleci tavırları sizi yorabilir. Ama onunlayken üzgün olmak imkansızdır! Ne yapar eder, güldürür sizi. Tutkuludur, kendini de karşısındakini de ateşiyle yakabilir. İlgi ister, aman ilgisiz bırakmayın onu. Küser, gider…

Her konuda olduğu gibi aşkta da mücadelecidir. Heyecanlı, hayat dolu ve cesurdur. Beraberliklerinde liderlik etmeyi sever, ayrıca özgürlüğüne de düşkündür. Sakın onu kısıtlandırmayın…

Sevgililer Günü Önerisi

Dürüstlükten hoşlanır!

Aklınızdan geçenleri tahmin etmesini beklemeyin, direkt söyleyin yeter. Onunla açıkça flörtleşin ve egosunu tatmin etmeyi ihmal etmeyin. Küçük aşk oyunları ilgisini çekecektir. Ona, fotoğraflarınızdan oluşan bir kolaj hazırlayabilirsiniz.

Boğa Burcu

Bir Boğa burcuna aşık olduysanız sadakat kavramının ne olduğunu ondan öğrenebilirsiniz. İnatçı yapıları genelde kendilerine dert olur. Materyalisttirler ve günlük düzenin bozulması korkusuyla yaşarlar. Hareketlilik onlara göre değildir. Önlerine serilen fırsatları, kuşkuyla karşılayabilirler. Enerjilerini kullanmayı pek sevmezler! Daima temkinli ve mantıklıdırlar.

Sevdiği insanı sonuna kadar sahiplenir, onları aldatmak istemezler. Onun sadakati hayata güvenle bakmanızı sağlar. Partner değiştirmekten hoşlanmazlar, cinsellik ise onlar için bir gereksinimdir. Kısacası aşık olmak için en ideal burçtur.

Sevgililer Günü Önerisi

Güven verin!

Size sonuna kadar güvenmeli; arkasından gizli saklı işler çevirmeyin. Daima güzel giyinin, ona kocaman gülümseyin, sade ve doğal olun. Küçük bir ipucu daha; ona güzel yemekler yapın! Baş başa olacağınız, mumlarla süslenmiş bir masaya asla hayır demez.

İkizler Burcu

Bir İkizler burcuna aşık olduysanız, bilin ki hayatınızda hiçbir şey sıradan olmayacaktır. Genelde ortamın neşe kaynağı olurlar. Başkalarına karşı duyarlıdırlar. Düşünceleri berrak ve tarafsızdır. Karşısındaki insanın kendisini dinlememesine tahammül edemez! Çünkü dinlememek ona göre saygısızlıktır. İkizler için saygısızlık, affedilemeyecek bir kusur!

İkizler, hızlı partner değiştirmesiyle bilinir. Duygularının hızlı değişmesi sebebiyle, uzun süreli ilişkilerde zorlanabilir. Havai ve şüpheli bir aşıktır. Heyecanını ve merakını asla gizleyemez. İlgi alanınız geniş, entelektüel bir yapınız varsa ve en önemlisi size aşıksa kolay kolay bu aşkı kaybetmeyecektir.

Sevgililer Günü Önerisi

Merak uyandırın!

Her şeye meraklı olduğunu unutmayın ve onu sürprizlere boğun. Romantizm çok da önemli değil, farklı ve değişik şeyler hazırlayın yeter.  Sevginizin uzun ömürlü olması için iyi bir dinleyici olun ve zekanızı gösterin. Ona fotoğrafınızdan oluşan bir puzzle yaptırmaya ne dersiniz?

Yengeç Burcu

Bir Yengeç burcuna âşık olduysanız, duygu seline hazır olun! Merhametli oluşları, çevresindeki insanlar tarafından hoş görülür. Yumuşak huylulardır. İç dünyaları zengindir. Konuşmaları akıcıdır. Eğer onun kendi zevkleri dışında bir aktiviteyle beraberlik devam ettirmeye çalışıyorsanız, Yengeç için bu durum hiç hoş karşılanmayacaktır.

Ya sevip sahiplenmek, kısıtlamak ister ya da uzak tutmak, eleştirmek, fikir beyan etmek ister. Aşık olduğu vakit ortası yoktur onun… Duygusal olduğundan dolayı aşkta korumacıdır. Romantik oluşları da bu yüzdendir. Tutkudan çok sevgiye önem verirler.

Sevgililer Günü Önerisi

Romantik olun!

Duyguları her zaman ön planda olan Yengeçler için bugün oldukça özel olacaktır. Romantik olmak için çaba gösterin. Kibar ve düşünceli davranın. Her konuda ona karşı duyarlı olun. Müzikle ilgileniyorsanız ona beste yapın, o da olmazsa aşkınızı anlattığınız bir Cd hazırlayın.

Aslan Burcu

Bir Aslan burcuna âşık olduysanız, hiçbir şeyi düşünmenize gerek yoktur çünkü zaten o sizin yerinize her şeyi planlamıştır. İleri görüşlü insanlardır. Kendilerini beğenirler ve ön planda olmaktan hoşlanırlar. Yaratıcılıkları gelişmiştir. Aslan’lar neşelidir. Bulundukları ortamda etraflarına neşe saçarlar. Çocuk ruhludurlar, yaşlanmak onlara göre değildir. Ön planda olmak için insanları kullanabilirler.

Aslan’lar pahalı mekânlarda bulunmaktan hoşlanırlar. Yurtdışında gezmeyi ve gece eğlencelerinde bulunmayı severler. Aşkı da tutkulu ve gösterişlidir. Partnerini şımartmayı sever. Cinsel konularda da partnerinden övgü bekler. Ateş grubunun en romantik burcudur.

Sevgililer Günü Önerisi

İltifat edin!

Evet, sadece oturup saatlerce ona iltifat etmeniz bile yeterli olacaktır. Ama her daim güzel görünmeyi unutmayın.  Yönetimi eline almasına izin verin. Bırakın patronun o olduğunu düşünsün, nasılsa tatlı dilinizle istediğinizi yaptırabilirsiniz. Adına özel bir takı onu mest edebilir.  

Başak Burcu

Bir Başak burcuna aşık olduysanız, hayatınızın düzene gireceğini bilmelisiniz. Son derece dikkatli olan Başak’lar detaycıdırlar! Titiz oluşlarıyla bilinen Başaklar, tertipli ve alçak gönüllülerdir. Yaşantılarının büyük bir kısmı, toplum içinde ve başka insanlarla temas içinde geçer.

Duygularıyla değil, mantıklarıyla hareket etmeyi sever! Mantık çerçevesinde önemli gelmeyen hiçbir şey, hayatlarında yer almaz. Toprak grubunun en değişken burcudur. Bu yüzden, kendisine, çevresine hep bir şeyler katar. Hızlı ve pratiktir. Akılcı olan Başaklar, mükemmeli aradıkları için çok zor aşık olurlar. Onlar için aşk demek risk demektir!

Sevgililer Günü Önerisi

Yüzeysel olmayın!

Detayların onun için önemli olduğunu unutmayın ve her yaptığınız hareketin mantıklı olmasına gayret gösterin. Aklı başında insanlardan hoşlanan Başaklar, nazik ve saygılı bir sevgiliyi baş tacı edecektir. Ofisine sade bir hediye ya da baş ucuna bir aşk notu bırakın.

Terazi Burcu

Bir Terazi burcuna aşık olduysanız, hayatın renklerini keşfetmeye hazır olun. Eğlenmeye bayılırlar! Kalabalık ve müzikli ortamlarda bulunmaktan hoşlanırlar. Ama en önemlisi son derece dengeli olmalarıdır. Ölçülü davranmaya çalışırlar. Adalet duyguları çok gelişmiştir. Yalandan nefret ederler.

Gerçek duygularını göstermek onlar için zordur. Çünkü eleştirilmekten korkarlar. Güzelliğe ve uyuma önem verirler. Cinsellikte romantizm, onlar için bir tutkudur. Aşıkken hayatın sadece olumlu taraflarını görürler. Pozitif ve neşelidir. Karşısındaki insanın da öyle olmasını bekler.

Sevgililer Günü Önerisi

Pozitif olun!

Onun kararsızlığına karşı siz olumlu ve kararlı olun. Onu bazı konularda yönlendirin. Lüks yerlere gitmekten ve onun için para harcamaktan çekinmeyin. Kendinize özen gösterin, romantik olun ve sohbeti sürdürmeyi bilin. Gösterişli şeylere hayır demez ve bunu herkesin gözü önünde yapabilirsiniz.

Akrep Burcu

Bir Akrep burcuna âşık olduysanız, tutku nedir tekrardan öğreneceksiniz. Emin olun! Hayal dünyaları geniştir. Hiç olmadık konulardan, yeni şeyler üretirler. Amaç sahibi olmak isterler. Kararları keskin ve kesindir. İçgüdüleri gelişmiştir.

Kıskanç ve şüpheci yapısından dolayı aldatılmaya tahammülü yoktur. Onu kandırmaya sakın kalkmayın, mutlaka anlar! Ve intikamını en acı şekilde alır. Sevdiği kişiye duygularını yoğun bir şekilde yansıtır. Aşka aşık, gizli romantik biridir o… Eğer ona güven verdiyseniz sizi asla bırakmayacak, ne olursa olsun yanınızda olacaktır.

Sevgililer Günü Önerisi

Gizemli olun!

Akrepler sorgulamayı sever. Ona net olmayan mesajlar verin ve biraz uğraştırın. Tutkulu olmaktan çekinmeyin ve nelerden hoşlandığını keşfedin. Yoğun duygular onu her zaman heyecanlandırır. Özel bir gece hazırlayın; sakin müzikler ve kokulu mumları unutmayın.

Yay Burcu

Bir Yay burcuna âşık olduysanız, evinizin yolunu şimdiden unutun. Çünkü sürekli yeni yerler keşfedecek, bir an bile yerinizde duramayacaksınız. Öğretmekten çok hoşlanırlar ve açık sözlüdürler. Yargı duyguları ön plandadır. Yüce ruhlu ve cömertlerdir. Fakat onlarla ilgili bilmeniz gereken en önemli detay, çok sıkılgan bir yapıya sahip olmalarıdır. Her şeyi tadında bırakmak isterler. Uzun ilişkilerden hazzetmezler. Onlara bir şeyi bir kere söylerseniz yeterli olur.

Kontrolsüz gücü sevmeyen, her şeyin konuşularak çözüleceğine inanan hümanist kişilikleri onları pozitif bir insan haline getirir. Onlar dünyanın bir ucundan, diğerine gitmek isterler. Bu yüzden ailelerini, arkadaşlarını hatta sevgililerini bile geride bırakıp giderler. Eğer kafa yapısı olarak anlaşırsanız, birlikte dünyayı keşfedebilirsiniz!

Sevgililer Günü Önerisi

Onu bilmediği yerlere götürün!

Gezmeyi sevdiğini unutmayın ve sakın onu eve kapatmayın! Dışa dönük ve pozitif olun. Değişik konulardan konuşun. Havalı aksesuarlar takın. Farklı şehirler, farklı kültürler onun ilgisini çekecektir, planlarınız bu yönde olsun. Mesela iki kişilik bilet alın ve nereye gideceğinizi söylemeyin. Yol boyunca meraktan başınızın etini yese de buna değecektir.

Oğlak Burcu

Bir Oğlak burcuna âşık olduysanız, hayatınızda her konuda öğretmenlik taslayacak birini baştan kabul etmiş olmanız lazım. Konuşmayı çok severler. Kendisine bir fikir danışıldığında, hemen fikir verebilme özelliğine sahiptir ve anlattıkça anlatır… Ayrıca çok sabırlı olduklarını da unutmayın! Amaçlarına disiplinli bir şekilde ulaşmak isterler. Kararı kesindir. Karar verdikten sonra başkalarına aldırış etmez.

Sakın onu kendinize küstürmeyin. Çünkü küstüklerinde tam bir nefret küpü haline gelirler. Kendilerine yapılanı asla unutmaz, aradan yıllar geçse de ders verme amaçlı intikamlarını alırlar. Aşıkken ise ciddi tavrı ortadan kalkar. Yere göğe sığamaz. Sevdiği insana sürekli aşk sözleri fısıldamasa bile, hareketlerinden sizi nasıl sevip sahiplendiğini çok iyi anlarsınız.

Sevgililer Günü Önerisi

Mesafeli duruşundan korkmayın ve ısrarcı olun!

Güveninizi kazanmak için her yolu deneyin. Onun soğuk tavrına karşılık siz kibar ve nazik davranın. Güzel giyinin, onu sakın mahcup etmeyin. Eğlenceli olun, onu güldürecek şeyler yapmaya çalışın ve size alışmasını sağlayın.  Nostaljik bir hediye, geçmişine ait hatıralar onu mutlu edecektir.

Kova Burcu

Bir Kova burcuna aşık olduysanız, bağımsız ve sürekli yeni şeyler öğrendiğiniz bir ilişkiye kendinizi hazırlamalısınız. Onlar geçmiş nedir bilmezler; ileriye dönük hareket ederler. Yenilikçidirler. İnandıkları fikirlere varını yoğunu koyarlar. Kıskanılmaktan nefret ederler! Kıskançlık krizlerine girip onu daraltmayın. Nerede olduğunu ve kaçta geri geleceğini bilmeye hakkınız olduğunu hatırlatın. Aksi takdirde kafasına göre hareket eder.

Alışılmışın dışında davranması mümkündür, özellikle de aşıkken… Onunla hayatı tekrar keşfedebilir, yeniden doğabilirsiniz. Ama rutin bir hayatı benimsemişseniz, hiç bu ilişkiye devam etmeyin daha iyi… Âşık olduğunda sürekli gülümseyen Kova burçları için, özgür ve eğlenceli bir ilişki uzun ömürlü olacaktır. 

Sevgililer Günü Önerisi

Kıskanç olmayın, ona sınır koymayın!

Arkadaşlığı önem veren Kovalar, sevgilisinin onun en yakın arkadaşı olmasını ister. Özgün olun, inandığınız şeyleri savunun. İlginç aktivitelerde bulunun. Kıskançlık yaparak kendinizden uzaklaştırmayın ve monoton olmayın! Özel bir kutu hazırlayın ve içine onu heyecanlandıracak notlar yazın.

Balık Burcu

Bir Balık burcuna âşık olduysanız, hayatı romantik bir film tadında yaşamaya hazır olun. Mistik ve felsefi olayları bilmek ister! Rahatlarına düşkünlerdir. Eğer çok üstlerine giderseniz, gerçeklerden kaçmayı tercih edebilirler. O dünyevi tutkularla, manevi değerlerin birbirine karıştığı en güzel halidir. Kendini başka bir insana adapte etmekte asla zorlanmaz. Onun için küçük, eğlenceli bir oyundur aşk... Bireysel hırslardan sıyrılıp, oldukça rahat davranması ile partnerinin gözünde hayranlık kazanır.

Bakmayın öyle dalgın dalgın bakışlarına; kafasında ansiklopediler vardır. Onların asıl tutkusu hayal kurmak ve bu rotada ilerlemektir. Öyle ki bazen hayalle gerçek dünyayı birbirine karıştırır. Baştan çıkarılmaya istekli olan Balıklar, duygularını zapt edemez. Çok çabuk kırıldıklarını ise aklınızdan çıkarmamanız gerekir.

Sevgililer Günü Önerisi

Güçlü olun!

Kendi ayakları üzerinde duran insanları seven Balıklar, sevgilisini güçlü kişilerden seçer. Boş biri olmadığınız ona kanıtlayın ve zor anlarında mutlaka yanında olun. Romantik konuşmalardan, aşk şiirlerinden, ince detayları olan hediyelerden hoşlandığını unutmayın.  

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Her Hakkı Saklıdır.

10.02.2014 Tarihinde Kaleme Alınmıştır.

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Yaz gündönümünden geçiyoruz. Güneş Yengeç burcuna günün son saatlerinde geçecek. Ay ise Dolunay Fazına hazırlanıyor. Tesadüflerin tevafuklara hizmet ettiği, izole olmak isteyenlerin nefes aldığı yaz başlıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...