Yükleniyor . . .

SATÜRN VE EVLER

Makale 09/01/2022

SATÜRN VE EVLER

 
Yönettiği Burçlar: Oğlak, Kova
Cinsiyet: Erkek
Temel Fonksiyonları
Belki de “Gezegenlerin Öğretmeni” diyebileceğimiz bir yıldız olan Satürn, öncelikli olarak disiplin ve konsantrasyon özelliğini bünyesinde barındırır. Satürn’ün etkisindekiler adeta bir öğretmen edasıyla düşüncelerini karşısındakilere empoze etmeye çalışır. Disiplin onlar için başarıya ulaşmakta en büyük yardımcılarıdır. Hırs, sabır, inat, verimlilik, süreklilik bu gezegenin en göze çarpan özellikleri arasında gelir. Yavaş adımlarla başarıya ulaşmayı amaçlar, hataya izin vermez. Kişinin olgunlaşmasını ve deneyim sahibi olmasını sağlar. Satürn kişiye zorluklar ve engeller karşısında pes edilmemesi gerektiği ve bu zorlukların kişiyi daha güçlendirdiği anlayışını kazandırır. Fakat bu durum bazen gereğinden fazla çalışmalarına ve yorulup, bitkin düşmelerine de sebep olabilir. Satürn vücutta iskelet sistemi, kemikler, cilt ve safra kesesini yönetir. Satürn yöneticisi olduğu Oğlak burcunda kararlı ve sonuç odaklıyken, Koç burcunda olabildiğince kısıtlayıcı ve tepkilidir. Diğer yönetici burcu Kova da ise istekler ve umutlar önem kazanır. 
 
Satürn on iki evi gezerken, bize etkileri neler? Nasıl bir karaktere sahip oluruz?
 
Satürn haritanızda 1. Evde ise
En büyük rakibiniz olarak yine kendinizi görürsünüz. Karışık bir mizacınız var. Korkularınızı ve güvensizliklerinizi yenmek için fazlasıyla özverili ve neşeli olmaya çalışırsınız. Sorumluluk almaya isteklisiniz. Rekabetçisiniz. İlk görünüşünüz başkalarına soğuk gelebilir. İri kemikli bir yapınız olabilir.
Satürn haritanızda 2. Evde ise
Maddi varlık ve kendinizin öncelikleri ilgi odağınızdır. Para için endişelenmek, para kazanmak için sizi destekler fakat zenginlik uzun ve ağır koşullar sonunda gecikmeli olarak gelebilir. Her zaman başkalarının sizin zamanınızdan ve becerilerinizden yararlandığı endişesine kapılırsınız. 
Satürn haritanızda 3. Evde ise
Olaylara erken eğiliminiz hayal kırıklığı ile sonuçlanabilir. Haberleşmeye isteklisiniz. Görme veya duyma bozukluğunuz olabilir. İleri yaşlarda öğrenmeye daha çabuk adapte olabilirsiniz. Kardeşlerle aranızda büyük yaş farkı veya ilişkilerinizde kısıtlama gözlenebilir.
Satürn haritanızda 4. Evde ise
Çocukluktaki ev ve aile yaşamınız, bazı kesitlerden yoksun ve kısıtlanmış olabilir. Ebeveynlerden birini kaybetme ihtimali de yaşanmış olabilir. Rahatsızlık ve hastalık nedeni ile ikamet edebileceğiniz yerlere sınırlama gelebilir.
Satürn haritanızda 5. Evde ise
Başkasının çocukları, ebeveynlerinin ölümü veya ayrılmasından doğan sorumluluklar taşımanız mümkün. Çocuklar büyüdükçe tatmin edici olan ilişkileriniz, aşkınız etkilenebilir ve daha çok içinize kapanabilirsiniz. Kendinizi bağışlamaz ve cezalandırabilirsiniz.
Satürn haritanızda 6. Evde ise
İş ile ilgili kuvvetli sorumluluklar taşırsınız. İşe kendinizi adamanız istenebilir. Karşılaşabileceğiniz olaylar için kesin metotlara ve organizasyonlara ihtiyaç duyarsınız. Az sayıda eleman olan yerlerde çalışabilirsiniz. Sık sık hastalanmazsınız fakat hastalandığınızda hastalığınız kronik olabilir.
Satürn haritanızda 7. Evde ise
Çok gençken veya araştırmadan evlenmeniz sakıncalı olabilir. Kendinden yaşlı veya daha olgun biriyle evlenebilirsiniz. Evlilik hakkındaki görüşünüz, sorumlulukları yasaklayacak kadar ciddi olabilir. Güvenlik kazanmak için evlenebilirsiniz.
Satürn haritanızda 8. Evde ise
Eşinizin mal varlığı veya geliri çok kısıtlı olabilir. Miras kalmayabilir veya idare etmesi sizin için çok zor olabilir. Genetik hastalıklara sahip olabilirsiniz.
Satürn haritanızda 9. Evde ise
Yüksek kısıtlama veya engellerle karşılaşabilirsiniz. Yabancılarla veya yabancı ülkelerle ilgili sorumluluklar taşıyabilirsiniz. İleri eğitim ve öğretim sizin için pratik olmalıdır. Yaşlı biriyle ikinci bir evliliğiniz olabilir.
Satürn haritanızda 10. Evde ise
Babadan erken bir yaşta ayrılabilir ve sorumlulukların altında kalabilirsiniz. Amaçlarınızı ve gücünüzü mesleğiniz için kullanırsınız. Güvenlik kadar otorite rolü gerektiren meslekleri seçersiniz. Otoriteyi veya gücü kötüye kullanmanız geri tepebilir. 
Satürn haritanızda 11. Evde ise
Arkadaşlar veya organizasyonlar için sorumluluk taşırsınız. Arkadaşsız olduğunuz fikrine kolaylıkla kapılabilirsiniz. Aile mesleğini sürdürmeniz mümkün. Babanızın az mal varlığı olabilir veya fakir olabilir. Mutluluğu bulmanız zordur. Eğlenceli gruplaşmalar sizin için sınırlıdır.
Satürn haritanızda 12. Evde ise
İsteyerek ya da istemeyerek çoğu zamanınızı yalnız geçirirsiniz. Yalnız kalma korkusu duyuyorsunuz. Eşinizin işiyle ilgili bir probleminiz ya da eşinizin kronik bir hastalığı olabilir. Hatırlanması kolay gereksiz korkular ve önemsiz endişeler yaşarsınız.   
 
Astrolog Zeynep Turan 
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2021 Var Olmak
Hiç kimse için alelade bir yıl olmayacak. Keskin ve kararlı bir yıl bizleri bekliyor…