Yükleniyor . . .

SATÜRN VE EVLER

Yönettiği Burçlar: Oğlak, Kova

Cinsiyet: Erkek

Temel Fonksiyonları

Belki de “Gezegenlerin Öğretmeni” diyebileceğimiz bir yıldız olan Satürn, öncelikli olarak disiplin ve konsantrasyon özelliğini bünyesinde barındırır. Satürn’ün etkisindekiler adeta bir öğretmen edasıyla düşüncelerini karşısındakilere empoze etmeye çalışır. Disiplin onlar için başarıya ulaşmakta en büyük yardımcılarıdır. Hırs, sabır, inat, verimlilik, süreklilik bu gezegenin en göze çarpan özellikleri arasında gelir. Yavaş adımlarla başarıya ulaşmayı amaçlar, hataya izin vermez. Kişinin olgunlaşmasını ve deneyim sahibi olmasını sağlar. Satürn kişiye zorluklar ve engeller karşısında pes edilmemesi gerektiği ve bu zorlukların kişiyi daha güçlendirdiği anlayışını kazandırır. Fakat bu durum bazen gereğinden fazla çalışmalarına ve yorulup, bitkin düşmelerine de sebep olabilir. Satürn vücutta iskelet sistemi, kemikler, cilt ve safra kesesini yönetir. Satürn yöneticisi olduğu Oğlak burcunda kararlı ve sonuç odaklıyken, Koç burcunda olabildiğince kısıtlayıcı ve tepkilidir. Diğer yönetici burcu Kova da ise istekler ve umutlar önem kazanır. 

Satürn on iki evi gezerken, bize etkileri neler? Nasıl bir karaktere sahip oluruz?

Satürn haritanızda 1. Evde ise

En büyük rakibiniz olarak yine kendinizi görürsünüz. Karışık bir mizacınız var. Korkularınızı ve güvensizliklerinizi yenmek için fazlasıyla özverili ve neşeli olmaya çalışırsınız. Sorumluluk almaya isteklisiniz. Rekabetçisiniz. İlk görünüşünüz başkalarına soğuk gelebilir. İri kemikli bir yapınız olabilir.

Satürn haritanızda 2. Evde ise

Maddi varlık ve kendinizin öncelikleri ilgi odağınızdır. Para için endişelenmek, para kazanmak için sizi destekler fakat zenginlik uzun ve ağır koşullar sonunda gecikmeli olarak gelebilir. Her zaman başkalarının sizin zamanınızdan ve becerilerinizden yararlandığı endişesine kapılırsınız. 

Satürn haritanızda 3. Evde ise

Olaylara erken eğiliminiz hayal kırıklığı ile sonuçlanabilir. Haberleşmeye isteklisiniz. Görme veya duyma bozukluğunuz olabilir. İleri yaşlarda öğrenmeye daha çabuk adapte olabilirsiniz. Kardeşlerle aranızda büyük yaş farkı veya ilişkilerinizde kısıtlama gözlenebilir.

Satürn haritanızda 4. Evde ise

Çocukluktaki ev ve aile yaşamınız, bazı kesitlerden yoksun ve kısıtlanmış olabilir. Ebeveynlerden birini kaybetme ihtimali de yaşanmış olabilir. Rahatsızlık ve hastalık nedeni ile ikamet edebileceğiniz yerlere sınırlama gelebilir.

Satürn haritanızda 5. Evde ise

Başkasının çocukları, ebeveynlerinin ölümü veya ayrılmasından doğan sorumluluklar taşımanız mümkün. Çocuklar büyüdükçe tatmin edici olan ilişkileriniz, aşkınız etkilenebilir ve daha çok içinize kapanabilirsiniz. Kendinizi bağışlamaz ve cezalandırabilirsiniz.

Satürn haritanızda 6. Evde ise

İş ile ilgili kuvvetli sorumluluklar taşırsınız. İşe kendinizi adamanız istenebilir. Karşılaşabileceğiniz olaylar için kesin metotlara ve organizasyonlara ihtiyaç duyarsınız. Az sayıda eleman olan yerlerde çalışabilirsiniz. Sık sık hastalanmazsınız fakat hastalandığınızda hastalığınız kronik olabilir.

Satürn haritanızda 7. Evde ise

Çok gençken veya araştırmadan evlenmeniz sakıncalı olabilir. Kendinden yaşlı veya daha olgun biriyle evlenebilirsiniz. Evlilik hakkındaki görüşünüz, sorumlulukları yasaklayacak kadar ciddi olabilir. Güvenlik kazanmak için evlenebilirsiniz.

Satürn haritanızda 8. Evde ise

Eşinizin mal varlığı veya geliri çok kısıtlı olabilir. Miras kalmayabilir veya idare etmesi sizin için çok zor olabilir. Genetik hastalıklara sahip olabilirsiniz.

Satürn haritanızda 9. Evde ise

Yüksek kısıtlama veya engellerle karşılaşabilirsiniz. Yabancılarla veya yabancı ülkelerle ilgili sorumluluklar taşıyabilirsiniz. İleri eğitim ve öğretim sizin için pratik olmalıdır. Yaşlı biriyle ikinci bir evliliğiniz olabilir.

Satürn haritanızda 10. Evde ise

Babadan erken bir yaşta ayrılabilir ve sorumlulukların altında kalabilirsiniz. Amaçlarınızı ve gücünüzü mesleğiniz için kullanırsınız. Güvenlik kadar otorite rolü gerektiren meslekleri seçersiniz. Otoriteyi veya gücü kötüye kullanmanız geri tepebilir. 

Satürn haritanızda 11. Evde ise

Arkadaşlar veya organizasyonlar için sorumluluk taşırsınız. Arkadaşsız olduğunuz fikrine kolaylıkla kapılabilirsiniz. Aile mesleğini sürdürmeniz mümkün. Babanızın az mal varlığı olabilir veya fakir olabilir. Mutluluğu bulmanız zordur. Eğlenceli gruplaşmalar sizin için sınırlıdır.

Satürn haritanızda 12. Evde ise

İsteyerek ya da istemeyerek çoğu zamanınızı yalnız geçirirsiniz. Yalnız kalma korkusu duyuyorsunuz. Eşinizin işiyle ilgili bir probleminiz ya da eşinizin kronik bir hastalığı olabilir. Hatırlanması kolay gereksiz korkular ve önemsiz endişeler yaşarsınız.   

Astrolog Zeynep Turan 

Yazının Her Hakkı Saklıdır.

09.01.2013 Tarihinde Kaleme Alınmıştır.

Zeynep Turan

Twitburc Kurucusu & Astrolog

Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Danışmanlık Hizmetleri
Günün Ruh Hali
Ay, 10:14’te Oğlak burcuna geçecek. Kariyerimizdeki sorunları aşmak adına daha yapıcı konuşmalar içerisinde bulunmak isteyeceğiz. Birbirini yanlış anlayanlar barışıyor.
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
Yükselenini Hesapla
2023 Karar
Gezegen hareketleri 2023’ün seçilmiş bir yıl olduğunu iddia ediyor...